Madagaskar, Mauritius

Madagaskar, Mauritius

od: 17 950 zł

Termin imprezy:od 26.03.2019
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

ANTANANARYWA (Madagaskar) – ANTSIRANANA – P.N. MONTAGNE – D’AMBRE – REZERWAT ANKARANA – TULEAR – IFATY – REZERWAT RENIALA – RANOHIRA – P.N. ZOMBITSE – VOHIBASIA – P.N. ISALO – REZERWAT ANJA – AMBALAVAO – FIANARANTSOA – AMBOSITRA – ANTSIRABE – P.N. ANDASIBE – REZERWAT ANALAMAZAOTRA – ANTANANARYWA – WYSPA MAURITIUS


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot na Madagaskar.

    Dzień 2 | ANTANANARYWA (Madagaskar)

    Przylot do stolicy Madagaskaru – Antananarywy. Stolica wyspy ze względu na swoją pagórkowatą konfigurację podzielona jest na Miasto Dolne i Miasto Górne. Przejazd przez najstarszą cześć Antananarywy. Oglądanie typowej dla tych dzielnic kolorowej zabudowy, będącej mieszanką stylu afrykańskiego i kolonialnego. Nocleg w Antananarywie.

    Dzień 3 | ANTSIRANANA

    Przelot do położonego na samej północy wyspy miasta Antsiranana, do którego w połowie XVI w. dotarł portugalski podróżnik – Diego Suarez. Antsiranana jest bazą wypadową do eksploracji północnych rejonów czerwonej wyspy. Przejazd przez malownicze pola ryżowe i lasy eukaliptusowe w rejon zwany Czerwone Tsingy (Red Tsingy), gdzie siły przyrody, wiatr i deszcz, wyrzeźbiły w tutejszych skałach laterytowych wspaniałe formy o niepowtarzalnej czerwonawej barwie, charakterystyczne dla Madagaskaru. Trekking w rejonie Czerwonych Tsingów. Nocleg w Antsiranana.

    Dzień 4 | PARK NARODOWY MONTAGNE D’AMBRE – ANTSIRANANA

    Wyjazd do Parku Narodowego Montagne d’Ambre – najstarszego parku narodowego wyspy oraz jednego z najbardziej zróżnicowanych przyrodniczo  obszarów Madagaskaru. Znany jest on z licznie występujących tu endemicznych gatunków flory i fauny,  jezior wulkanicznych i malowniczych wodospadów. Jeśli dopisze szczęście można będzie zobaczyć żyjące tu kameleony, endemiczne okazy drapieżników jak np. galidia kasztanowata z puszystym ogonem w czarne pręgi, gekony i ciekawe okazy ptaków. Po trekkingu powrót do hotelu w Antsiranana.

    Dzień 5 | REZERWAT ANKARANA – ANTSIRANANA

    Trekking w Rezerwacie Ankarana, zajmującym powierzchnię niemal 200 km².Wśród zieleni lasu tropikalnego wyłania się potężny masyw wapienny, na którym na skutek trwającej  setki tysięcy lat  erozji wykształciły się fantastyczne, spiczasto zakończone  formy skalne zwane przez Malgaszy – tsingy. Oprócz formacji geologicznych można będzie zobaczyć kolejne endemiczne okazy fauny. Żyje tu ponad 100 gatunków ptaków i około 50 gatunków gadów, 14 gatunków nietoperzy. Na terenie rezerwatu rosną endemiczne baobaby Adansonia perrieri. Po trekkingu powrót do hotelu w  Antsiranana.

    Dzień 6 | ANTANANARYWA

    Powrót samolotem do stolicy Madagaskaru – Antananarywy. Po przylocie spacer po barwnym, targowisku, gdzie można kupić wyroby lokalnego rzemiosła, świeże przyprawy – pieprz i wanilię oraz  owoce. Wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się przepiękna panorama stolicy położonej malowniczo na wzgórzach. Nocleg w Antananarywie.

    Dzień 7 | TULEAR – IFATY

    Przelot do Tulear. Następnie przejazd wśród rosnących wzdłuż laguny drzew mangrowych, które zdominowały południowo–zachodnie wybrzeże Madagaskaru. Po drodze postój w wiosce rybackiej Vezo. Po południu odpoczynek na plaży w okolicy Ifaty. Nocleg w okolicach Ifaty.

    Dzień 8 | REZERWAT RENIALA

    Rejs łódką po lagunie Ranobe. Wycieczka do prywatnego rezerwatu leśnego Reniala, w którym można podziwiać las kolczasty, gdzie rosną euforbie, baobaby i endemiczne gatunki kolczastych kaktusów z rodziny Didieraceae. Te ostatnie są spotykane tylko na południu Madagaskaru, a jeden z gatunków nosi łatwiejszą do zapamiętania nazwę – drzewo ośmiornicze. Tworzą one charakterystyczny las kolczasty. Nocleg w okolicach Ifaty.

    Dzień 9 | IFATY – RANOHIRA – PARK NARODOWY ZOMBITSE–VOHIBASIA

    Przejazd do Ranohira przez skraj Parku Narodowego Zombitse–Vohibasia, w którego pobliżu rośnie wiele interesujących okazów baobabów – okazja do fotografowania. Postój przy grobach plemienia Mahafaly. Wysokie, kamienne grobowce tej grupy etnicznej wyróżniają spośród innych różnokolorowe malowidła ilustrujące życie codzienne zmarłych. Przyjazd na nocleg do hotelu położonego w okolicach Ranohira.

    Dzień 10 | PARK NARODOWY ISALO

    Zwiedzanie Parku Narodowego Isalo. Krajobraz parku powstał w wyniku działań sił przyrody – wiatru i wody, które przez wieki rzeźbiły tutejsze skały z piaskowca, tworząc unikalne kształty. Wśród przedziwnie uformowanych skał można zobaczyć egzotyczne rośliny – miniaturowe baobaby i endemiczne gatunki aloesów. Żyją tu również lemury sifaka. Chwila wytchnienia i piknik przy naturalnym jeziorku (z małym wodospadem), obrośniętym krzewami z rodziny Pandanus. Nocleg w okolicach Ranohira.

    Dzień 11 | REZERWAT ANJA – AMBALAVAO – FIANARANTSOA

    Przejazd do Rezerwatu Anja. Wędrówka po jednym z ciekawszych obszarów chronionych Madagaskaru. Celem wyprawy jest poszukiwanie żyjących tu różnych gatunków lemurów, m.in. lemura brązowego, lemura catta. Krótki postój w Ambalavoa, możliwość zapoznania się z rękodziełem plemienia Betsileo, znanego m.in. z tego, że jeszcze przed przybyciem na wyspę białych posiadło umiejętność produkcji papieru. Przejazd przez sawannę do miejscowości Fianarantsoa na nocleg.

    Dzień 12 | AMBOSITRA – ANTSIRABE

    Przejazd przez centralny Madagaskar do Antsirabe, trzeciego co do wielkości miasta Madagaskaru, w którym pod koniec XIX w osiedlili się  norwescy misjonarze. Po drodze postój w Ambositra – centrum przemysłu drzewnego. Wyjątkowego uroku dodają tej miejscowości kolorowe domy ozdobione rzeźbionymi w drewnie balustradami i okiennicami. Wizyta w warsztacie rzemieślniczym, zajmującym się wyrobem przedmiotów z drewna. Przyjazd do Antsirabe, w czasach kolonialnych popularnego kurortu przyciągającego turystów ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Antsirabe to centrum obróbki i handlu kamieniami półszlachetnymi. Nocleg w Antsirabe.

    Dzień 13 | ANTSIRABE – P.N. ANDASIBE

    Przejażdżka po mieście urokliwymi  rikszami pousse – pousse, pomalowanymi na jaskrawe kolory. Riksze stanowią nieodłączny element krajobrazu miasta. Następnie wyjazd do Parku Narodowego Andasibe. Żyje tu kilka gatunków lemurów, kameleonów, pięknie ubarwionych żab. Nocleg w okolicach Andasibe.

    Dzień 14 | REZERWAT ANALAMAZAOTRA – ANTANANARYWA

    Wizyta w Rezerwacie Analamazaotra, gdzie żyją słynne Indri indri – największa odmiana wśród lemurów, zwana również babakoto. Na terenie parku zamieszkuje ponad 60 rodzin tych ciekawych zwierząt, ale zobaczyć tu można również kameleony oraz endemiczne gatunki ptaków, jak np. nektarnik malgaski, sowa płomykówka, kusokurka. Spacer po parku i obserwacja przyrody. Po południu powrót do Antananarywy. Po drodze zwiedzanie Królewskiego Wzgórza Ambohimanga, niegdyś stolicy królewskiego rodu Merina i najważniejszego ośrodka politycznego  i kulturalnego Madagaskaru. Można tu z obaczyć dawny kompleks królewskich budowli oraz stare malgaskie cmentarze. Nocleg w Antananarywie.

    Dzień 15 | ANTANANARYWA – MAURITIUS

    Wizyta na lokalnym targu i zakupy egzotycznych pamiątek. Transfer na lotnisko i przelot na wyspę Mauritius.

    Dzień 16 | WYSPA MAURITIUS

    Pobyt na rajskiej wyspie Mauritius, otoczonej ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Razem z wyspami Reunion i Rodrigues tworzy ona część archipelagu Maskarenów. Mieszkają tu w zgodzie Hindusi, Chińczycy i Europejczycy. Wspaniały, łagodny klimat, ciepły ocean, piaszczyste plaże, bogata rafa koralowa, atrakcyjne wycieczki fakultatywne, niewielka różnica czasu – oto powody, dla których warto odwiedzić Mauritius.

    Dzień 17 | MAURITIUS

    Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

    Dzień 18 |

    Przylot do Warszawy.
TERMINY

26.03 - 12.04.2019 
25.06 - 12.07.2019  (+750 zł) 
30.07 - 16.08.2019  (+750 zł)
17.09 - 04.10.2019
05.11 - 22.11.2019  (+550 zł)  

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przejazdy turystycznym mikrobusem oraz samochodami terenowymi,
15 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2–os., dopłata do pokoju 1–os.2200 PLN,
16 śniadań, 12 obiadów (w tym piknik w parku Isalo), 15 kolacji, (na Mauritiusie – śniadania i kolacje),
wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
bilety wstępu do parków narodowych i zwiedzanych obiektów,
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).   


DODATKOWE INFORMACJE

 • DODATKOWE OPŁATY
  Cena nie obejmuje kosztu wizy na Madagaskar – 25 EUR, płatne na granicy.

  Cena nie obejmuje napojów do posiłków.
 • SZCZEPIENIA
  Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.

  

 

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: