Meksyk, Kuba

Meksyk, Kuba

od: 12 993 zł

Termin imprezy:od 30.01.2017
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawier. Wylot do Meksyku. Przylot do Mexico City. Transfer do hotelu.

    Dzień 2 | MEXICO CITY (Meksyk)

    Zwiedzanie stolicy Mexico City; stare miasto – plac Zócalo, katedra, pałac prezydencki z oryginalnymi malowidłami historycznymi Diego Rivery. Wizyta w Muzeum Antropologicznym z bogatymi zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco na relaksującą przejażdżkę pięknie udekorowanymi, kolorowymi łodziami. Płyną one wzdłuż kanałów stanowiących pozostałości po pływających ogrodach dawnej stolicy Azteków.

    Dzień 3 | MEXICO CITY - TEOTIHUACAN

    Wizyta na Placu Trzech Kultur – Tlatelolco. Następnie przejazd do najważniejszego miejsca kultu religijnego Ameryki – sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe. Przejazd do „miasta bogów” Teotihuacan. Spacer pośród cennych zabytków, które przetrwały wieki – Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Wizyta w wytwórni wyrobów z obsydianu i degustacja tequili. Powrót do hotelu w Mexico City. Dla chętnych fakultatywny wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldiego, gdzie rozbrzmiewają liczne orkiestry mariachi (ok. 35 USD).

    Dzień 4 | CUERNAVACA - TAXCO

    Przejazd przez Cuernavaca, byłą letnią rezydencję konkwistadorów, do Taxco, zwanego srebrnym miastem. Miasto w przeszłości było ważnym ośrodkiem wydobycia srebra, a współcześnie słynie z licznych warsztatów jubilerskich, wytwarzających piękną, srebrną biżuterię. Zwiedzanie miasta – punkty widokowe, barokowy kościół św. Sebastiana i św. Pryscylli, perła kolonialnej sztuki Meksyku. Czas na zakupy srebrnej biżuterii u miejscowych jubilerów. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce).

    Dzień 5 - 6 | ACAPULCO

    Wypoczynek w Acapulco – jednym z najbardziej znanych kurortów wakacyjnych na świecie. W trakcie pobytu możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, m.in.
    - rejs po zatoce, pokazy karkołomnych skoków do wody ze skały La Quebrada, objazd miasta (ok. 50 USD);
    - wyprawa na malowniczą lagunę Coyuca (ok. 50 USD);
    - sporty wodne.

    Dzień 7 | ACAPULCO - MEXICO CITY

    Wyjazd z Acapulco w drogę powrotną do Mexico City. Po drodze wizyta w hacjendzie Vista Hermosa, dawnym majątku hiszpańskiego konkwistadora, zdobywcy Meksyku Hernána Cortésa. Przyjazd na nocleg do Mexico City.

    Dzień 8 | HAWANA (Kuba)

    Transfer na lotnisko. Wylot do Hawany. Po przylocie przejazd przez dzielnice Nowej Hawany, wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón. Postój na Placu Rewolucji z budynkami rządowymi; miejsce obchodów najważniejszych świąt państwowych, pochodów i manifestacji. Następnie atrakcyjny punkt programu – lekcja salsy w tradycyjnej hawańskiej szkole tańca (60 minut zajęć z kubańskim nauczycielem i kubańskim partnerem lub partnerką dla każdego uczestnika zajęć). Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce).

    Dzień 9 | HAWANA

    Zwiedzanie Starej Hawany. Spacer szlakiem Ernesta Hemingwaya, który przez prawie 20 lat rezydował i tworzył na Kubie (hotel Ambos Mundos, gdzie powstała powieść „Komu bije dzwon”, kawiarnia Bodeguita del Medio). Na trasie zwiedzania place starego miasta (Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja), Park Centralny i Kapitol (z zewnątrz). Po południu czas wolny na hawańskiej starówce. Zakupy oryginalnych pamiątek (np. torebki z kapsli). Dla chętnych fakultatywny wieczór w światowej sławy kabarecie Tropicana (ok. 100 EUR) lub mniej znanym, lecz dorównującym mu poziomem artystycznym kabarecie Parisienne (ok. 50 EUR).

    Dzień 10 | PINAR DEL RIO - DOLINA VIÑALES

    Całodniowa wycieczka do miasta Pinar del Rio. Przejazd przez prowincję o tej samej nazwie, słynącą z pięknych krajobrazów i doskonałego tytoniu. Krótki spacer po mieście. Zwiedzanie fabryki cygar. Przejazd do doliny Viñales z pięknymi formacjami skalnymi, wapiennymi ostańcami zwanymi mogotes. Oglądanie kuriozalnego muralu prehistorii wykonanego przez ucznia Diego Rivery – Leovigildo Gonzalesa na zlecenie Fidela Castro. W pobliżu znajduje się jaskinia, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Przez jaskinię przepływa podziemna rzeka. Powrót na nocleg do Hawany.

    Dzień 11 | ZATOKA ŚWIŃ - CIENFUEGOS - TRINIDAD

    Przejazd do miasta Trinidad, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych w Ameryce Łacińskiej. Po drodze wizyta w Zatoce Świń (Bahia de Cochinos), miejscu nieudanej próby desantu rebeliantów kubańskich sprzeciwiających się rewolucji (w 1961 r.). Krótki czas na plażowanie nad Morzem Karaibskim. Po drodze do Trinidadu, zwiedzanie Cienfuegos – miasta portowego wyróżniającego się pięknie zachowaną kolonialną architekturą. Spacer reprezentacyjnym bulwarem El Prado. Wizyta w parku José Marti. Postój na zdjęcia przy Palacio del Valle – dawnej rezydencji jednej z najbogatszych na Kubie rodzin del Valle, zbudowanej w niezwykłym, eklektycznym stylu. Zakwaterowanie w hotelu w Trinidad.

    Dzień 12 | TRINIDAD - SANTA CLARA - VARADERO

    Rano zwiedzanie klejnotu wyspy, miasta Trinidad. Spacer i wizyta w muzeum, które jest przykładem jednego z licznych w przeszłości domów-pałaców z bogatym wystrojem, należących do baronów cukrowych lub tytoniowych. Przejazd do miasta Santa Clara. Wizyta w monumentalnym mauzoleum poświęconym bohaterowi rewolucji Che Guevarze. Dalsza jazda do Varadero, międzynarodowego kurortu, leżącego na północnym wybrzeżu wyspy. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży.

    Dzień 13 | VARADERO

    Wypoczynek na pięknych plażach, uznawanych za jedne z najlepszych na Karaibach.

    Dzień 14 | VARADERO

    Do południa czas wolny. Transfer na lotnisko międzynarodowe w Hawanie. Wylot do Europy.

    Dzień 15 |

    Przylot do Warszawy.

 

terminy i ceny

    30.01 - 13.02.2017   12993 PLN
    10.02 - 24.02.2017   12993 PLN
    05.03 - 19.03.2017   12993 PLN
    23.04 - 07.05.2017   13443 PLN
    30.07 - 13.08.2017   13643 PLN
    08.10 - 22.10.2017   12993 PLN
    05.11 - 19.11.2017   13443 PLN
    26.11 - 10.12.2017   12993 PLN

 

Cena obejmuje:

przeloty międzynarodowe,
przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autobusem,
zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osob. z łazienką; dopłata do
pok. 1-osob. 1550 PLN,
śniadania, kolacje; podczas pobytu w Acapulco i Varadero all inclusive (wszystko
w cenie),
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
wizę kubańską
lekcja salsy w hawańskiej szkole tańca,
opiekę pilota,
usługi lokalnych przewodników,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

 

I RATA
2000 zł płatna przy zapisie

II RATA    
płatna 45 dni przed wyjazdem

UWAGA:

    PASZPORT
    Przy wpłacie II raty należy złożyć kserokopię paszportu.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.

    DODATKOWE OPŁATY
    Cena nie obejmuje:
    - opłat lotniskowych (ok. 30 EUR)
    - napojów do posiłków.

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: