Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Brazylia

Chile, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Brazylia

od: 13 980 zł

Termin imprezy:od 15.01.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Chile.

    Dzień 2 | SANTIAGO DE CHILE

    Przylot do Santiago de Chile, transfer do hotelu. Spacer po mieście. Główna aleja Bernardo O’Higginsa, pałac prezydencki Palacio de La Moneda, plac Konstytucji, kolorowy pasaż Ahumada. Spacer po gwarnym i pełnym artystów Plaza de Armas, katedra, najstarszy kolonialny budynek Casa Colorada. Przejazd na Cerro Santa Lucía, gdzie w 1541 r. założono obecną stolicę Chile. Spacer po otaczającym wzgórze parku i wejście na skałę z szeroką panoramą miasta. Powrót do hotelu wzdłuż głównej arterii Alameda, wizyta w kościele San Francisco, najstarszym w mieście. Kolacja.

    Dzień 3 | VINA DEL MAR - VALPARAISO

    Całodzienna wycieczka nad Pacyfik. Przejazd przez urodzajne doliny Curacaví i Casablanca do Valparaíso i Viña del Mar. Przejazd przez centrum Valparaíso, obok budynku Kongresu i teatru narodowego. Wjazd na wzgórze Bellavista, postój na tarasie widokowym przed willą La Sebastiana, najpiękniejszą z posiadłości poety Pabla Nerudy, ze wspaniałą panoramą miasta, portu i całej zatoki. Zejście w dół krętymi, stromymi uliczkami wśród kolorowych, ozdobionych muralami domów do centralnego placu Sotomayor. Wizyta w porcie, zakup pamiątek. Przejazd do Viña del Mar, położonego nieopodal kurortu pełnego ogrodów, pięknych plaż i eleganckich rezydencji. Czas wolny na obiad w restauracji z widokiem na ocean, serwującej typowe dania kuchni chilijskiej, m.in. doskonałe ryby i owoce morza. Po południu spacer po plaży, możliwość kąpieli w Pacyfiku. Powrót do Santiago, kolacja.

    Dzień 4 | SANTIAGO DE CHILE - MENDOZA

    Wyjazd do Argentyny przez zieloną, urodzajną dolinę Aconcagua, wśród plantacji migdałowców, pomarańczy, awokado, brzoskwiń, winorośli i oliwek, z pięknym widokiem na ośnieżone Andy. Wjazd piękną widokową trasą na przełęcz Uspallata, wzdłuż dawnej transandyjskiej linii kolejowej. Przystanek w ośrodku narciarskim Portillo. Po drodze punkt widokowy, skąd można podziwiać niedaleki już najwyższy szczyt Ameryki Południowej – Aconcaguę (6962 m n.p.m.). Postój przy Puente del Inca – zachwycającej, wielobarwnej formacji skalnej będącej naturalnym, kamiennym mostem nad rzeką Las Cuevas i dalsza droga do Mendozy w pięknej górskiej scenerii. Kolacja, spacer do centrum.
    Uwaga! Od kwietnia do października przelot z Santiago de Chile do Mendozy zamiast przejazdu autokarem. Po przylocie do Mendozy dla chętnych wycieczka fakultatywna. Przejazd do znanego kurortu Termas Cacheuta (45 km od Mendozy). Po drodze podziwianie winnic i górskich krajobrazów. Przyjazd do malowniczego Parku Wodnego - wodospady, fontanny, egzotyczna roślinność. Dwugodzinny pobyt w naturalnym kompleksie skalnych basenów z ciepłą wodą źródlaną, położonych wśród gór. Cena wycieczki wraz ze wstępem 45 USD (przy min. 10 uczestnikach).

    Dzień 5 | MENDOZA - BUENOS AIRES

    Zwiedzanie miasta Mendoza. Plac Pedro de Castillo, muzeum archeologiczne, w którym zgromadzone są pamiątki z historii całego regionu. Wejście na górę Cerro da Gloria, gdzie wznosi się imponujący, bogato dekorowany płaskorzeźbami pomnik niepodległości. Przejazd do winnicy Bodega Norton, jednej z najbardziej znanych w Argentynie. Zwiedzanie piwnic, degustacja najbardziej znanych win, możliwość zakupu. Następnie obiad w restauracji serwującej typowe argentyńskie dania, jak empanadas i doskonała wołowina podana ze wspaniałym winem. Przelot do Buenos Aires.

    Dzień 6 | COLONIA DEL SACRAMENTO - MONTEVIDEO

    Rejs katamaranem do Urugwaju. Podziwianie jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych Ameryki Południowej – Colonia del Sacramento. Spacer po części historycznej, gdzie pozostały jeszcze fragmenty murów miejskich. Podziwianie malowniczych, pełnych kwiatów uliczek Starego Miasta, w otoczeniu nastrojowych kawiarenek i sklepików z miejscową sztuką i rzemiosłem. Przejazd autokarem do stolicy Urugwaju – Montevideo. Obiad. Zwiedzanie miasta – plac Niepodległości, Palacio Salvo, Teatro Solis i budynek parlamentu. Przejście pod dawną bramą miejską do pasażu prowadzącego na plac Konstytucji, katedra i ratusz miejski. Objazd dalej położonych części miasta, Rambla de Montevideo wzdłuż wybrzeża. Transfer na przystań promową i powrót do Buenos Aires.

    Dzień 7 | BUENOS AIRES

    Zwiedzanie Buenos Aires; Plaza de Mayo – z katedrą, pałacem prezydenckim i budynkiem dawnego ratusza. Przejazd Avenida de Mayo do siedziby Kongresu. Wizyta w barwnej i pełnej muzyki dzielnicy La Boca będąca podróżą w czasie do epoki, kiedy w jej zaułkach rodziło się tango. Przejazd przez elegancką dzielnicę Palermo z jej wytwornymi willami, pałacami i ambasadami. Spacer po nekropolii Recoleta, w której spoczywają wybitne postacie z historii kraju, m.in. Evita Perón. Obiad. Po południu czas wolny, możliwość zakupów na pobliskiej promenadzie Florida. Wieczorem dla chętnych kolacja w stylowej, eleganckiej sali dawnego teatru, a po niej zrealizowane we wspaniałej choreografii Tango Show w wykonaniu mistrzów (135 USD, min. 10 osób). Od dawnych, pozostających w klimacie lat dwudziestych nieśmiertelnych przebojów po nowoczesne, akrobatyczne aranżacje Tango Nuevo.

    Dzień 8 | PUERTO IGUAZU

    Przelot do Puerto Iguazú i zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata po stronie argentyńskiej. Możliwość obserwacji przyrody w lesie pełnym barwnych motyli, egzotycznych ptaków i wszędobylskich coati – ostronosów, będących symbolem parku narodowego. Spacer ponad ścianą spadającej wody oraz przejście pod wodospady i podziwianie ich ogromu z dolnej perspektywy. Przejście pomostem do potężnej kaskady zwanej Gardzielą Diabła, porywający spektakl tworzony przez naturę w miejscu, gdzie wody rzeki Iguazú pokonują najwyższy próg wodospadów. Fakultatywnie – wodne safari, wycieczka pod wodospady pontonami (ok. 90 USD). Przejazd do Brazylii, kolacja w restauracji, nocleg.

    Dzień 9 | FOZ DO IGUACU (Brazylia) - CIUDAD DEL ESTE (Paragwaj)

    Spacer po brazylijskiej stronie rzeki Iguaçu. Możliwość podziwiania całego kompleksu wodospadów z większego dystansu i w szerokiej panoramie, co pozwala uchwycić ich piękno w pełnej okazałości. Fakultatywnie (w zależności od warunków pogodowych i liczby chętnych) przelot helikopterem ponad wodospadami (ok. 110 USD). Następnie przejazd do Ciudad del Este w Paragwaju przez most Przyjaźni nad rzeką Paraną. Panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie przypominającej arkę katedry św. Błażeja i krótki spacer po pełnej kontrastów stolicy stanu Alto Parana. Powrót do Brazylii. Kolacja w oryginalnej restauracji serwującej dania z różnych części świata. Podziwiać będzie można tańce charakterystyczne dla wielu krajów Ameryki Łacińskiej, takie jak cueca, polka paraguaya, chacarera, tango, malambo, capoeira i samba.

    Dzień 10 | FOZ DO IGUACU - RIO DE JANEIRO

    Przelot do Rio de Janeiro. Przejazd do słynnej Głowy Cukru (Păo de Açúcar) i wjazd kolejką linową na wierzchołek wzgórza, z którego roztacza się niezapomniany widok na centrum Rio i zatokę Guanabara. Obiad. Wieczorem spacer wzdłuż słynnej plaży Copacabana obleganej przez mieszkańców i turystów. Możliwość zakupu pamiątek na nocnym targu.

    Dzień 11 | RIO DE JANEIRO

    Zwiedzanie Rio de Janeiro, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Wjazd wspinającą się stromo kolejką szynową na górę Corcovado, na której wierzchołku stoi, patronując miastu, posąg Chrystusa Odkupiciela (Cristo Redentor). Zwiedzanie katedry św. Sebastiana, patrona miasta. Na trasie przejazdu zabytkowy akwedukt Lapa, piłkarski stadion Maracanã oraz Sambódromo – miejsce corocznego, szalonego karnawału. Obiad. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie Samba Show, najlepszy w Rio pokaz tańców brazylijskich. Łączy on tradycje różnych kultur tworzących folklor tego kraju, w barwnej scenografii i mistrzowskim wykonaniu, zwieńczony prezentacją wspaniałych strojów karnawałowych (ok. 100 USD).

    Dzień 12 | RIO DE JANEIRO

    Wypoczynek na plaży Copacabana. Dla chętnych spacer po egzotycznym ogrodzie botanicznym Jardim Botânico, w którym podziwiać można szpaler 200 palm królewskich i ponad 6500 gatunków roślin z różnych części świata. Zwiedzanie muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych i możliwość zakupu biżuterii. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

    Dzień 13 |

    Przylot do Warszawy.


TERMINY

15.01 - 27.01.2018   13980 zł
06.03 - 18.03.2018   13980 zł
24.04 - 06.05.2018   14880 zł
29.05 - 10.06.2018   14880 zł
07.08 - 19.08.2018   15980 zł
09.10 - 21.10.2018   14880 zł
06.11 - 18.11.2018   13980 zł
20.11 - 02.12.2018   13980 zł

I RATA 2000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przeloty wewnętrzne,
    przejazdy autokarem/mikrobusem,
    zakwaterowanie w hotelach 3*; w Buenos Aires hotel 4*; 2 noclegi w pousada; pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 1550 PLN,
    śniadania; oraz obiady lub kolacje wg programu,
    wieczór z kolacją i z pokazem tańców latynoamerykańskich w Iguazú,
    opiekę pilota,
    usługi lokalnych przewodników,
    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).


DODATKOWE INFORMACJE

    PASZPORT
    Najpóźniej na 35 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 3 strony wolne.

    BILETY WSTĘPU
    Na bilety wstępu należy zabrać ok. 140 USD.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.


 

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: