Wenezuela, Los Roques

Wenezuela, Los Roques

od: 13 990 zł

Termin imprezy:od 09.11.2019
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Wenezueli. Przylot do Caracas, stolicy Wenezueli. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek.

    Dzień 2 | CARACAS – PARK NARODOWY MORROCOY – PARK NARODOWY MEDANOS DE CORO – CORO

    Przejazd z Caracas do Coro, miasta założonego na początku XVI w. i będącego pierwszą stolicą Wenezueli. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Morrocoy. Przerwa w podróży – relaksujący rejs łodziami między wysepkami zarośli mangrowch, gdzie gniazdują ptaki morskie (m.in. fregaty). Krótki czas na kąpiel i plażowanie na jednej z wysepek. Dalej przejazd na malownicze, piaszczyste wydmy w Parku Narodowym Medanos de Coro (niektóre z wydm sięgają 40 m wysokości). Po przyjeździe do Coro, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer wśród pięknych budowli z epoki kolonialnej. Nocleg w Coro.

    Dzień 3 | SINAMAICA – MARACAIBO

    Wyjazd na lagunę Sinamaica. Rejs łodzią po lagunie wśród domów wybudowanych na palach (prawdopodobnie to tutaj Hiszpanie po raz pierwszy w 1499 roku ujrzeli Indian). Przejazd na nocleg do Maracaibo.

    Dzień 4 | MARACAIBO – MERIDA

    Przejazd z Maracaibo do miasta Merida, położonego w górach Cordillera de Merida na wysokości 1620 m n.p.m. Po południu zwiedzanie malowniczego miasta z kolonialną architekturą, spacer po Placu Bolivara, wizyta w lokalnej bazylice Niepokalanego Poczęcia, zbudowanej na wzór katedry w Toledo.

    Dzień 5 | MERIDA – JAJI

    Wycieczka do andyjskiej wioski Jaji, cieszącej się mianem jednej z najpiękniejszych miejscowości w Wenezueli. Osada założona w XVII w. została pieczołowicie odrestaurowana w stylu kolonialnym w latach 70. XX w. Wioska Jaji położona jest na wysokości 1781 m n.p.m. Powrót na nocleg do Meridy.

    Dzień 6 | PARAMOS

    Wyprawa w charakterystyczne dla regionu Andes paramo –  wysokogórskie, sawannowe równiny obfitujące w wiele gatunków ptaków i zwierząt (jelenie wirginijskie, lisy andyjskie, salamandry i inne). Wizyta w wiosce Paramo. Przejazd nad położone wysoko w górach jezioro Mucubaji. Dla chętnych spacer (ok. 2 godz.) do innego śródgórskiego jeziora – Laguna Negra. Przejazd na nocleg w hotelu, położonym na tych pustkowiach w budynku dawnej misji katolickiej.

    Dzień 7 | LOS LLANOS (Hato el Cedral)

    Przejazd do leżącej za Andami rozległej krainy równin zalewowych – Los Llanos. Są to niskie, porośnięte sawanną równiny poprzecinane rzekami i kanałami, na których od pokoleń hodowcy wypasają olbrzymie stada bydła. To tu wenezuelscy kowboje nazywani llanero, utworzyli własną społeczność. Dojazd do rancho Hato el Cedral. Oprócz rozległych pastwisk, na których pasie się ponad 20 tysięcy sztuk bydła, jest to naturalna ostoja bardzo zróżnicowanej fauny (krokodyle, kajmany, kapibary, piranie i różnorodne ptactwo wodne). Jest to też kraina anakondy. Obiad na rancho. Popołudniowe safari po okolicach w poszukiwaniu tutejszych zwierząt. Nocleg na rancho Hato el Cedral.

    Dzień 8 | LOS LLANOS – BARINAS – CARACAS

    Rano dalszy ciąg safari po okolicy. Około południa przejazd na lotnisko w Barinas. Przelot do Caracas. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu lotniska.

    Dzień 9 | PARK NARODOWY CANAIMA – SALTO SAPO – CAMP AHONDA

    Poranny lot z Caracas do Puerto Ordaz – ostatniego większego miasta na południu Wenezueli, przed rozległymi puszczami regionu Canaima. Następnie przelot awionetką z Puerto Ordaz do Canaima. Przy dobrej pogodzie przelot nad najwyższym wodospadem świata Salto Angel (979 m). Rejs łodzią na drugą stronę laguny Canaima. Krótki spacer przez dżunglę z Puerto Ucaima do wodospadu Salto Sapo (Wodospad Żaby) – ekscytujące przejście pod kaskadą wodospadu. Możliwość kąpieli w spokojniejszych wodach pod mniejszym wodospadem – Sapito. Następnie ok. 4–godzinny rejs indiańskimi łodziami w górę rzeki Carrao, do bazy traperskiej Camp Ahonda, położonej na skraju dżungli. Kolacja i nocleg w hamakach na terenie obozowiska.

    Dzień 10 | SALTO ANGEL

    Rano podpłynięcie dalej, w górę rzeki do miejsca, gdzie zaczyna się szlak do podnóża Salto Angel. Piesza wędrówka do wodospadu. Dla odważnych – kąpiel w wodach wodospadu. Rejs powrotny do bazy wśród bujnej, tropikalnej dżungli (Camp Ahonda). Kolacja w bazie. Drugi nocleg w hamakach.

    Dzień 11 | CANAIMA – ORINOKO – CARACAS

    Rejs powrotny łodzią w dół rzeki Carrao. Przelot awionetką do Puerto Ordaz. Przejazd na przystań, skąd rozpocznie się spływ łodziami po rzece Orinoko. Oglądanie bogatej flory i fauny regionu Guayana. Szansa na zobaczenie grzbietów słodkowodnych delfinów z Orinoko. Wieczorny przelot samolotem do Caracas.

    Dzień 12 | ARCHIPELAG LOS ROQUES

    Przelot z Caracas na archipelag Los Roques zaliczany do najpiękniejszych miejsc Morza Karaibskiego. Składa się on z ok. 50 małych wysp, w większości bezludnych tworzących atol koralowy. Niezaprzeczalny atut tego miejsca to urzekający lazur i turkus wody, cudowne plaże. W 1972 roku archipelag został ustanowiony parkiem narodowym. Odpoczynek na białych, piaszczystych plażach Los Roques – nazwanych „rajem na Ziemi”.

    Dzień 13 - 14 | LOS ROQUES

    Czas wolny. Relaks, plażowanie, możliwość nurkowania na rafie koralowej. Dla chętnych wycieczki na sąsiednie wyspy archipelagu tworzące Park Narodowy Los Roques.

    Dzień 15 | LOS ROQUES – CARACAS

    Wylot z Los Roques do Caracas.

    Dzień 16 | CARACAS

    Wycieczka po mieście – stare miasto, plac Bolivara, Kapitol. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

    Dzień 17 |

    Przylot do Warszawy.   

 

terminy


    09.11 - 25.11.2019
    24.11 - 10.12.2019

 

I RATA
2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 40 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
15 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4, 2 noclegi w hamakach w parku Canaima,1 nocleg w pensjonacie na rancho Hato El Cedral i na Los Roques, pokoje 2–os.,dopłata do pokoju 1– os.1650 PLN,
15 śniadań, 14 kolacji,
podczas pobytu na wyspie Los Roques all inclusive,
wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
bilety wstępu do wymienionych w programie obiektów,
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników (z wyjątkiem dni 12,13,14 ),
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Uwaga:

  • DODATKOWE OPŁATY
    Cena nie obejmuje opłat lotniskowych – ok. 100 USD.
  • WYCIECZKI FAKULTATYWNE
    Na wycieczki fakultatywne należy przeznaczyć ok. 200 USD.
  • NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 USD.

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: