Brazylia (+ Buzios)

Brazylia (+ Buzios)

od: 15 990 zł

Termin imprezy:od 23.04.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Brazylii.

    Dzień 2 | RIO DE JANEIRO

    Przylot do Rio de Janeiro. Transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta. Miejsca, które najpełniej oddają urodę dawnej brazylijskiej stolicy, to dwa dominujące nad miastem wzgórza, z których rozpościera się zachwycający widok na zatokę Guanabara, będący wizytówką Rio. Wjazd wspinającą się stromo kolejką szynową na górę Corcovado, z której wierzchołka patronuje miastu monumentalny posąg Chrystusa Odkupiciela (Cristo Redendor), obecnie uznany za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Następnie przejazd do podnóża Głowy Cukru (Păo de Açúcar) i wjazd kolejką linową na wierzchołek wzgórza, skąd roztacza się kolejny niezapomniany widok na centrum Rio i zatokę. Następnie zwiedzanie wielkiej i niezwykłej katedry św. Sebastiana, opiekuna miasta. Na trasie przejazdu również inne słynne budowle – zabytkowy akwedukt Lapa, piłkarski stadion Maracanã (z zewnątrz) oraz Sambódromo, miejsce słynnego karnawału. Obiad.

    Dzień 3 | RIO DE JANEIRO

    Wypoczynek na słynnej plaży Copacabana. Obiad. Dla chętnych, fakultatywnie;
    - spacer po egzotycznym ogrodzie botanicznym, w którym podziwiać można szpaler 200 palm królewskich i ponad 6500 gatunków roślin z różnych części świata. Zwiedzanie muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych i możliwość zakupu biżuterii,
    - rejs po malowniczej, pełnej wysp i wysepek zatoce Guanabara, z urzekającym widokiem na Rio i Niteroi, czyli słodki relaks w pięknej scenerii (ok. 65 USD),
    - Samba Show, najlepszy w Rio pokaz tańców brazylijskich, łączący tradycje różnych kultur składających się na folklor tego kraju, w barwnej scenografii i mistrzowskim wykonaniu, zwieńczony prezentacją wspaniałych strojów karnawałowych (ok. 100 USD).

    Dzień 4 | SALVADOR DE BAHIA

    Przelot do Salvador de Bahia, dawnej stolicy kolonii portugalskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Wieczorny spacer do fortu San Antônio z charakterystyczną latarnią morską Farol da Barra, od XVII wieku strzegących wejścia do Zatoki Wszystkich Świętych, nad którą położone jest miasto.

    Dzień 5 | SALVADOR DE BAHIA

    Zwiedzanie Salvadoru. Przejazd przez pełną dawnych pałaców, willi i nowoczesnych apartamentowców elegancką dzielnicę Graça, będącą dawniej i dziś miejscem zamieszkania dla najbardziej zamożnych. Postój nad jeziorem Dique do Tororó, z którego wód wyłaniają się afrykańskie bóstwa religii candomble zwane Orixas, stale obecne w duchowym życiu mieszkańców. Przejazd obok nowoczesnego stadionu Fonte Nova do kontrastującej z nim dzielnicy Ribeira położonej wśród faveli, osiedli dla ubogich, stanowiących w Salvadorze większość populacji. Wizyta w sanktuarium Nosso Senhor do Bonfim, słynnym z cudów i uzdrowień, gdzie spotykają się praktyki religijne portugalskiego katolicyzmu z rytuałami afrykańskimi, tworząc nową, typową dla Brazylii formę kultu. Postój na wzgórzu Serrat, z którego rozciąga się wspaniały widok na Zatokę Wszystkich Świętych, a następnie przejazd wzdłuż wybrzeża do Mercado Modelo, centrum miejscowej sztuki i rzemiosła. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do objętej patronatem UNESCO dzielnicy Pelourinho, będącej jedną z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek Salvadoru. Obiad. Następnie wizyta w  kościele Świętego Franciszka, stanowiącym wspaniały przykład baroku kolonialnego, pełnym niezwykłych rzeźb z drzewa jacaranda i olśniewających złoceń oraz azulejos – płytek ceramicznych tradycyjnie zdobiących portugalskie kościoły. Spacer po malowniczych, brukowanych uliczkach Pelourinho i wizyta w kościele Nossa Senhora do Rosário dos Pretos, w którym odbywały się nabożeństwa dla niewolników. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie kolacja z występem zespołu folklorystycznego (ok. 70 USD).

    Dzień 6 | BRASILIA - MANAUS

    Przelot do Brasílii, od roku 1960 stolicy kraju. Wycieczka po mieście – panorama miasta z wieży telewizyjnej. Na trasie najważniejsze gmachy rządowe, siedziba parlamentu, prezydenta i Sądu Najwyższego przy placu Trzech Władz, pomnik budowniczych Os Candangos, pałac prezydencki. Podziwianie arcydzieła nowoczesnej architektury sakralnej – kościoła Dom Bosco z wnętrzem w dwunastu odcieniach błękitu i niezwykłej katedry Nossa Senhora Aparecida, poświęconej patronce Brazylii. W trakcie zwiedzania obiad. Przelot do Manaus. Zakwaterowanie w hotelu.

    Dzień 7 | MANAUS - AMAZONIA

    Zwiedzanie Teatro Amazonas, jedynej na świecie wielkiej opery wybudowanej w samym sercu dżungli. Następnie spacer po Mercado Municipal, targu położonym w porcie nad Rio Negro, gdzie sprzedawane są zarówno amazońskie zioła, owoce, warzywa i ryby, jak też wyroby miejscowego rękodzieła oraz pamiątki. Wycieczka łodzią do miejsca zwanego Encontro das Águas, gdzie ciemne wody Rio Negro i kontrastujący z nimi jasny nurt Solimões spotykają się ze sobą i wciąż wyraźnie od siebie oddzielone płyną dalej już jako potężna Amazonka. Transfer do położonego nad Rio Negro eko-lodge, zakwaterowanie i obiad. Wizyta w wiosce caboclos – Metysów zamieszkujących dorzecze Amazonki. Możliwość zapoznania się z ich sposobem życia oraz metodami przetwarzania manioku, będącego podstawą ich diety. Kolacja w lodge.

    Dzień 8 | AMAZONIA

    Przed śniadaniem, o wschodzie słońca, wyprawa łodzią na obserwację budzących się ptaków; brzegi rzeki zamieszkują rybołowy, czaple, zimorodki, tukany, papugi, hoacyny i wiele innych, a z wód często wynurzają się różowe i szare delfiny. Po śniadaniu spacer po lesie deszczowym i zapoznanie się z jego tajemnicami; okazja do poznania różnych amazońskich roślin tropikalnych i ich niezwykłych właściwości leczniczych. Po obiedzie wizyta w wiosce Indian Desana, którzy przybyli z pogranicza wenezuelsko-kolumbijskiego i wciąż zachowują swój rdzenny folklor i zwyczaje. Po południu wyprawa łodzią na połów piranii, a późnym wieczorem rejs w poszukiwaniu żerujących kajmanów. Kolacja.

    Dzień 9 | MANAUS - FOZ DO IGUAÇU

    Powrót do Manaus. Przelot do Foz do Iguaçu, miasta położonego w pobliżu wspaniałych, jednych z największych na świecie wodospadów. Zakwaterowanie w pousada.

    Dzień 10 | FOZ DO IGUAÇU - CIUDAD DEL ESTE (Paragwaj)

    Spacer po brazylijskiej stronie wodospadów Iguaçu. Możliwość podziwiania całego kompleksu wodospadów z większego dystansu i w szerokiej panoramie, co pozwala uchwycić ich piękno w pełnej okazałości. Fakultatywnie (w zależności od warunków pogodowych i liczby chętnych) przelot helikopterem ponad wodospadami (ok. 110 USD). Następnie przejazd do Ciudad del Este w Paragwaju przez most Przyjaźni nad rzeką Paraną, drugą co do wielkości na kontynencie. Panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie przypominającej arkę katedry św. Błażeja i krótki spacer po pełnej kontrastów stolicy stanu Alto Paraná. Powrót do Brazylii. Kolacja w oryginalnej restauracji serwującej szeroki wybór dań z różnych części świata. Podziwiać będzie można tańce charakterystyczne dla wielu krajów Ameryki Łacińskiej, takie jak cueca, polka paraguaya, chacarera, tango, malambo, capoeira i samba.

    Dzień 11 | PUERTO IGUAZÚ (Argentyna)

    Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata – Iguazú po stronie argentyńskiej. Możliwość obserwacji przyrody w lesie pełnym motyli, orchidei, egzotycznych ptaków i wszędobylskich coati – ostronosów, będących symbolem parku narodowego. Spacer ponad ścianą spadającej wody oraz przejście pod wodospady i podziwianie ich ogromu z dolnej perspektywy. Następnie przejazd kolejką i spacer długim pomostem do najbardziej spektakularnej, potężnej i zachwycającej kaskady zwanej Gardzielą Diabła. Fakultatywnie – wodne safari, wycieczka pod wodospady pontonami (ok. 90 USD). Powrót do Brazylii. Kolacja.

    Dzień 12 | RIO DE JANEIRO - BÚZIOS (Brazylia)

    Przelot do Rio de Janeiro, a następnie przejazd autokarem (ok. 3,5 godz.) do popularnego kurortu Búzios, gdzie znajdują się wspaniałe, jedne z najchętniej odwiedzanych plaż w Brazylii. Zakwaterowanie w pousada.

    Dzień 13 | BÚZIOS

    Wypoczynek w Búzios. Dla chętnych fakultatywnie rejs wzdłuż malowniczych, skalistych wybrzeży półwyspu z możliwością pływania w oceanie (ok. 55 USD) lub wiele innych możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Sporty wodne to najpopularniejsza opcja – woda w oceanie jest przezroczysta i bardzo spokojna. Wolny wieczór warto spędzić na spacerze wzdłuż nadmorskiej promenady Orla Bardot lub na głównym deptaku Rua das Pedras, gdzie znaleźć można wiele różnych sklepów i restauracji z muzyką na żywo, serwujących między innymi doskonałe dania z ryb i owoców morza.

    Dzień 14 | BÚZIOS

    Czas wolny na wypoczynek. Po południowej stronie Búzios znajduje się największa spośród 23 tutejszych plaż – Praia Geriba, szeroka i piaszczysta, otoczona skałami, o które efektownie rozbijają się fale oceanu. Drugą popularną plażą jest Praia Brava, ceniona zwłaszcza przez miłośników surfingu. Szukający ciszy i spokoju znajdą tu również wiele małych, kameralnych miejsc nad oceanem. W okolicy plaż nie brakuje restauracji i tzw. quiosques z lokalnymi potrawami.

    Dzień 15 | BÚZIOS - RIO DE JANEIRO

    Przejazd do Rio de Janeiro. Wylot do Europy.

    Dzień 16 |

    Przylot do Warszawy.


TERMINY

23.04 - 08.05.2018   15990 zł
08.07 - 23.07.2018   17490 zł
23.09 - 08.10.2018   16690 zł

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przeloty wewnętrzne,
    przejazdy autokarem/mikrobusem,
    zakwaterowanie w hotelach 3*, w Amazonii noclegi w lodge, w Iguaçu i Búzios noclegi w pousada – standard hotelu 3*; pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 2200 PLN,
    śniadania; oraz obiady i kolacje wg programu (+ pokaz tańców latynoamerykańskich),
    wizytę w wiosce indiańskiej,
    opiekę pilota,
    usługi przewodników lokalnych,
    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).


DODATKOWE INFORMACJE

    PASZPORT
    Najpóźniej na 35 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.

    SZCZEPIENIA
    Szczepienie przeciw żółtej gorączce przed wyjazdem nie jest już wymagane, a jedynie zalecane.

    BILETY WSTĘPU
    Na wstępy należy przeznaczyć ok. 130 USD.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.

    KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA
    Kolejność zwiedzania w programie może się zmienić ze względu na zmieniające się rozkłady przelotów wewnętrznych.


(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: