Brazylia (+ Buzios)

Brazylia (+ Buzios)

od: 15 990 zł

Termin imprezy:od 24.04.2019
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Brazylii.

    Dzień 2 | RIO DE JANEIRO (Brazylia) – MANAUS

    Przylot do Rio de Janeiro, a następnie przelot do Manaus. Obiad. Transfer autobusem i łodzią do położonego nad Rio Negro eko-lodge, zakwaterowanie. Późnym wieczorem rejs w poszukiwaniu żerujących kajmanów. Kolacja w lodge.

    Dzień 3 | MANAUS – AMAZONIA

    Spacer po lesie deszczowym i zapoznanie się z jego tajemnicami; okazja do poznania różnych amazońskich roślin tropikalnych i ich niezwykłych właściwości leczniczych. Wizyta w wiosce indiańskiej, której mieszkańcy wciąż zachowują swój rdzenny folklor i zwyczaje. Obiad. Po południu wizyta w wiosce caboclos – Metysów zamieszkujących dorzecze Amazonki. Możliwość zapoznania się z ich sposobem życia oraz metodami przetwarzania manioku, będącego podstawą ich diety. Wyprawa łodzią na połów piranii. Kolacja.

    Dzień 4 | AMAZONIA – MANAUS

    Wycieczka łodzią do miejsca zwanego Encontro das Aguas, gdzie ciemne wody Rio Negro i kontrastujący z nimi jasny nurt Solimoes spotykają się ze sobą i wciąż wyraźnie od siebie oddzielone płyną dalej już jako potężna Amazonka. Transfer do Manaus. Obiad. Przejazd do hotelu. Po drodze Teatro Amazonas (z zewnątrz), jedynej na świecie wielkiej opery wybudowanej w samym sercu dżungli. Spacer po Mercado Municipal, targu położonym w porcie nad Rio Negro, gdzie sprzedawane są zarówno amazońskie zioła, owoce, warzywa i ryby, jak też wyroby miejscowego rękodzieła oraz pamiątki.

    Dzień 5 | MANAUS – BRASILIA – SALVADOR DE BAHIA

    Przelot do Brasílii, od roku 1960 stolicy kraju. Obiad. Zwiedzanie miasta. Na trasie najważniejsze gmachy rządowe, siedziba parlamentu, prezydenta i Sądu Najwyższego przy placu Trzech Władz, pomnik budowniczych Os Candangos, pałac prezydencki. Podziwianie arcydzieła nowoczesnej architektury sakralnej – kościoła Dom Bosco z wnętrzem w dwunastu odcieniach błękitu i niezwykłej katedry Nossa Senhora Aparecida, poświęconej patronce Brazylii. Przelot do Salvador de Bahia, dawnej stolicy kolonii portugalskiej. Zakwaterowanie w hotelu.

    Dzień 6 | SALVADOR DE BAHIA

    Zwiedzanie Salvadoru. Przejazd do historycznej części miasta, gdzie znajduje się zabytkowy fort Santo Antonio oraz latarnia morska. Następnie przejazd Aleją 7. września, blisko portu Barra, przez dzielnicę Victoria do Dolnego Miasta z widokiem na Zatokę Wszystkich Świętych. Znajduje się tam kościół Conceicao da Praia, który w XVIII w. został przywieziony we fragmentach z Portugalii. Spacer po dzielnicy zwanej Pelourinho („pręgierz”) po krętych, brukowanych uliczkach z budynkami z okresu kolonialnego. Wizyta m.in. w bajecznie bogatym kościele św. Franciszka z Asyżu. Czas wolny na zakupy wyjątkowych wyrobów rękodzieła i sztuki w hali targowej z czasów kolonialnych Mercado Modelo. Obiad. Przejazd nad Dique do Tororo, jezioro o powierzchni 110 tys. m2, utworzone przez naturalne źródła; stoją tam w wodzie figury zwane orixas („duchy natury”), typowe dla afrykańskich religii candomble, a przywiezione do Brazylii przez niewolników. Po drodze stadion Fonte Nova i gęsto zamieszkane favele. Przejazd przez tunel Americo Simas, który łączy Górne Miasto (stara część) i Dolne Miasto (nowsza część). Wizyta w najbardziej znanym w mieście kościele Nosso Senhor do Bonfim, nazywanym kościołem cudów i uzdrowień, w którym spotykają się wyznawcy katolicyzmu z wyznawcami kultów afrobrazylijskich. Powrót do hotelu. Wieczorem dla chętnych fakultatywnie kolacja z występem zespołu folklorystycznego (80 USD).

    Dzień 7 | SALVADOR DE BAHIA – FOZ DO IGUACU

    Przelot do Foz do Iguacu, miasta położonego w pobliżu wspaniałych, jednych z największych na świecie wodospadów. Obiad lub kolacja w zależności od godzin przelotu. Zakwaterowanie w pousada.

    Dzień 8 | FOZ DO IGUACU – CIUDAD DEL ESTE (Paragwaj)

    Spacer po brazylijskiej stronie wodospadów Iguacu. Możliwość podziwiania całego kompleksu wodospadów z większego dystansu i w szerokiej panoramie, co pozwala uchwycić ich piękno w pełnej okazałości. Fakultatywnie (w zależności od warunków pogodowych i liczby chętnych) przelot helikopterem ponad wodospadami (ok. 140 USD). Następnie przejazd do Ciudad del Este w Paragwaju przez most Przyjaźni nad rzeką Paraną, drugą co do wielkości na kontynencie. Panoramiczny objazd miasta, wizyta w przypominającej arkę katedrze św. Błażeja i krótki spacer po pełnej kontrastów stolicy stanu Alto Parana. Powrót do Brazylii. Kolacja w oryginalnej restauracji serwującej szeroki wybór dań z różnych części świata. Po kolacji podziwiać można tańce charakterystyczne dla wielu krajów Ameryki Łacińskiej, takie jak cueca, polka paraguaya, chacarera, tango, malambo, capoeira i samba.

    Dzień 9 | PUERTO IGUAZU (Argentyna)

    Zwiedzanie najpiękniejszych wodospadów świata – Iguazu po stronie argentyńskiej. Możliwość obserwacji przyrody w lesie pełnym motyli, orchidei, egzotycznych ptaków i wszędobylskich coati – ostronosów, będących symbolem parku narodowego. Spacer ponad ścianą spadającej wody oraz przejście pod wodospady i podziwianie ich ogromu z dolnej perspektywy. Następnie przejazd kolejką i spacer długim pomostem do najbardziej spektakularnej, potężnej i zachwycającej kaskady zwanej Gardzielą Diabła. Obiad. Fakultatywnie – wodne safari, wycieczka pod wodospady pontonami (ok. 90 USD). Powrót do Brazylii.

    Dzień 10 | FOZ DO IGUACU – RIO DE JANEIRO (Brazylia) – BUZIOS

    Przelot do Rio de Janeiro, a następnie przejazd autokarem (ok. 3,5 godz.) do popularnego kurortu Buzios, gdzie znajdują się wspaniałe, jedne z najchętniej odwiedzanych plaż w Brazylii. Zakwaterowanie w pousada. Czas wolny.

    Dzień 11 | BUZIOS

    Wypoczynek w Buzios. Dla chętnych fakultatywnie rejs wzdłuż malowniczych, skalistych wybrzeży półwyspu z możliwością pływania w oceanie (ok. 55 USD) lub wiele innych możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Sporty wodne to najpopularniejsza opcja – woda w oceanie jest przezroczysta i bardzo spokojna. Wolny wieczór warto spędzić na spacerze wzdłuż nadmorskiej promenady Orla Bardot lub na głównym deptaku Rua das Pedras, gdzie znaleźć można wiele różnych sklepów i restauracji z muzyką na żywo, serwujących między innymi doskonałe dania z ryb i owoców morza.

    Dzień 12 | BUZIOS

    Czas wolny na wypoczynek. Po południowej stronie Buzios znajduje się największa spośród 23 tutejszych plaż – Praia Geriba, szeroka i piaszczysta, otoczona skałami, o które efektownie rozbijają się fale oceanu. Drugą popularną plażą jest Praia Brava, ceniona zwłaszcza przez miłośników surfingu. Szukający ciszy i spokoju znajdą tu również wiele małych, kameralnych miejsc nad oceanem. W okolicy plaż nie brakuje restauracji i tzw. quiosques z lokalnymi potrawami.

    Dzień 13 | BUZIOS – RIO DE JANEIRO

    Rano czas wolny. Przejazd do Rio de Janeiro. Wypoczynek na słynnej plaży Copacabana. Dla chętnych spacer po nadmorskim bulwarze Avenida Atlantica, możliwość zakupu pamiątek na wieczornym targu miejscowego rzemiosła. Kolacja.

    Dzień 14 | RIO DE JANEIRO

    Zwiedzanie miasta. Miejsca, które najpełniej oddają urodę dawnej brazylijskiej stolicy, to dwa dominujące nad miastem wzgórza, z których rozpościera się zachwycający widok na zatokę Guanabara, będący wizytówką Rio. Wjazd na górę Corcovado, z której wierzchołka patronuje miastu monumentalny posąg Chrystusa Odkupiciela (Cristo Redendor), obecnie uznany za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Następnie przejazd do podnóża Głowy Cukru (Pao de Acucar) i wjazd kolejką linową na wierzchołek wzgórza, skąd roztacza się kolejny niezapomniany widok na centrum Rio i zatokę. Następnie zwiedzanie wielkiej i niezwykłej katedry św. Sebastiana, opiekuna miasta. Na trasie przejazdu również inne słynne budowle – zabytkowy akwedukt Lapa, piłkarski stadion Maracana (z zewnątrz) oraz Sambódromo, miejsce słynnego karnawału. Obiad. Dla chętnych, fakultatywnie Samba Show, najlepszy w Rio pokaz tańców brazylijskich, łączący tradycje różnych kultur tworzących folklor tego kraju, w barwnej scenografii i mistrzowskim wykonaniu, zwieńczony prezentacją wspaniałych strojów karnawałowych (ok. 130 USD z kolacją).

    Dzień 15 | RIO DE JANEIRO

    Rano czas wolny. Dla chętnych zwiedzanie muzeum brazylijskich kamieni szlachetnych i możliwość zakupu olśniewającej biżuterii. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

    Dzień 16 |

    Przylot do Warszawy.


  


TERMINY

24.04 - 05.05.2019  (+700 zł)
06.07 - 21.07.2019 
21.09 - 06.10.2019  (+700 zł)

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

  przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przeloty wewnętrzne,
przejazdy autokarami/mikrobusami,
13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, w Amazonii noclegi w lodge, w Iguaçu i Búzios noclegi w pousada – standard hotelu 3*; pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2200 PLN,
13 śniadań, 7 obiadów, 4 kolacje w tym
– wieczór z kolacją i z pokazem tańców latynoamerykańskich w Iguazú,
– dodatkowo w dniu 7. obiad lub kolacja,
wizytę w wiosce indiańskiej,
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).


DODATKOWE INFORMACJE

   

 • PASZPORT
  Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.
 • ZALECENIA ZDROWOTNE
  Szczepienie przeciw żółtej gorączce przed wyjazdem nie jest już wymagane, a jedynie zalecane.
 • BILETY WSTĘPU
  Na wstępy należy przeznaczyć ok. 145 USD.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.
 • KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA
  Kolejność zwiedzania w programie może się zmienić ze względu na zmieniające się rozkłady przelotów wewnętrznych.(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: