Peru, Boliwia

Peru, Boliwia

od: 14 850 zł

Termin imprezy:od 07.03.2024
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

TRASA WYCIECZKI

LIMA (Peru) – PARACAS – ISLAS BALLESTAS – NAZCA – AREQUIPA – KANION COLCA – LA PAZ (Boliwia) – COPACABANA – PUNO (Peru) – SILLUSTANI – ANDAHUAYLILLAS – CUZCO – OLLANTAYTAMBO – MACHU PICCHU – VALLE SAGRADO – CHINCHERO – MARAS – PISAC – CUZCO – LIMA


PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1 | LIMA (Peru)

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu.

Dzień 2 | LIMA (Peru) – PARACAS – ISLAS BALLESTAS

Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na wyspy Ballestas (bywają nazywane „Małe Galápagos”), gdzie znajdują się ogromne kolonie egzotycznych ptaków (m.in. głuptaki, kormorany, pingwiny Humboldta, pelikany) oraz lwów morskich. Przy dobrej pogodzie krótka wizyta w oazie Huacachina. Przejazd na płaskowyż Nazca. Postój przy wieży z widokiem na słynne linie Nazca, skąd można dojrzeć rysunki ręki i drzewa. Kolacja.

Dzień 3 | NAZCA – AREQUIPA

Dla chętnych fakultatywny przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (ok. 120 USD + podatek lotniskowy 10 USD + podatek turystyczny 47 PEN przy min. 10 osobach). Tajemnicze linie tworzące rysunki zwierząt i figury geometryczne widać z góry w całej okazałości tylko z awionetki. Są doskonale zachowane, więc trudno uwierzyć, że zaczęto je żłobić w kamienistej powierzchni pustyni około dwa tysiące lat temu. Przejazd do miasta Arequipa Drogą Panamerykańską, malowniczą trasą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Po drodze obiad.

Dzień 4 | AREQUIPA

Zwiedzanie Arequipy, drugiego co do wielkości miasta Peru zwanego „Białym Miastem”. Arequipa leży na wysokości ponad 2300 m n.p.m., u podnóża malowniczego stożka wulkanu El Misti (5822 m n.p.m.). Zwiedzanie centrum miasta – słynny klasztor św. Katarzyny, Plaza de Armas, jeden z najpiękniejszych placów w Peru, katedra, kościół La Compania w stylu kolonialnym. Wjazd na punkty widokowe Carmen Alto i Yanahuara, skąd pięknie widać miasto i wulkany Misti, Chachani oraz Pichu Pichu. Obiad. Czas wolny. Spacer po mieście, czas na zakupy wyrobów z wełny alpaki, np. kolorowe swetry, szale, poncho, płaszcze. Dla chętnych wizyta w muzeum Santuarios Andinos, gdzie można podziwiać doskonale zachowaną mumię inkaskiej księżniczki.

Dzień 5 | AREQUIPA – KANION COLCA

Przejazd doliną rzeki Colca, gdzie znajduje się jeden z najgłębszych na świecie kanionów (do 3200 m głębokości), wcinający się w Andy na długości prawie 100 km; odkryty dla świata w 1981 r. przez wyprawę polskich kajakarzy. Okoliczne wiecznie ośnieżone szczyty, mają wysokość ponad 6 tys. m n.p.m. Po drodze wiele malowniczych wiosek peruwiańskich górali, stada pasących się lam, alpak i wikunii. Krótka wizyta w Chivay. Przyjazd do hotelu. Obiad. Dla chętnych przejazd do malowniczo położonych źródeł geotermalnych (kąpiel w łaźniach z naturalnie gorącą wodą), ok. 5 USD.

Dzień 6 | KANION COLCA – PUNO

Wcześnie rano wyjazd na punkt widokowy – Krzyż Kondorów, skąd widać kanion Colca w całej okazałości. Obserwacja lotu królewskich ptaków – kondorów. Po drodze postoje w najbardziej malowniczych punktach widokowych oraz krótka wizyta w uroczej wiosce Maca. Obiad. Przejazd do Puno, miasta leżącego na brzegu owianego legendami Inków jeziora Titicaca, położonego na wysokości ponad 3800 m n.p.m.

Dzień 7 | PUNO – LA PAZ (Boliwia)

Przejazd do La Paz. Po drodze wizyta w wiosce Chucuito, znanej z posążków fallicznych umieszczonych w miejscowej świątyni. Postój w wiosce Pomata, gdzie znajduje się kościół dominikanów z oknami z przezroczystego alabastru. Przekroczenie granicy peruwiańsko-boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzanie pozostałości tajemniczego miasta Tiahuanaco z III w. p.n.e., największego ośrodka kultury andyjskiej z czasów prehistorycznych. Obiad. Przed dojazdem do La Paz (w miarę możliwości) postój, by z góry podziwiać niezapomniany widok leżącego w kotlinie miasta oraz górującego nad nim szczytu Illimani o wysokości 6438 m n.p.m.

Dzień 8 | LA PAZ

Zwiedzanie La Paz – miasta będącego siedzibą władz Boliwii – położonego w wysokogórskiej kotlinie na wysokości od 3200 do 4050 m n.p.m. Na trasie objazdu nowoczesne centrum, kościół św. Franciszka z XVII w., uliczka zwana targiem czarownic, gdzie można kupić magiczne rekwizyty zaklinające choroby, wykonane przez Indianki bajecznie kolorowe tkaniny, szale, chusty czy wełniane torby. Wjazd na punkt widokowy Qulli Qulli. Przejazd do pobliskiej Valle de la Luna (Księżycowej Doliny), w której gęsta sieć głębokich wąwozów tworzy księżycowy krajobraz. Obiad. Po południu czas wolny na indywidualny spacer po mieście. Możliwość przejażdżki kolejką linową, która łączy La Paz z położonym na wysokości 4100 m n.p.m. miastem El Alto.

Dzień 9 | COPACABANA – PUNO (Peru)

Wyjazd z La Paz do Puno. Przeprawa motorówkami przez jezioro Titicaca i dojazd do miasteczka Copacabana. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego będącego głównym celem pielgrzymek w Boliwii. Przekroczenie granicy z Peru. Wycieczka na pływające wyspy Uros, na których w chatkach zbudowanych z trzciny totora od czterech wieków żyją Indianie z plemienia Uru. Spacer po jednej z wysp. Możliwość kupna pamiątek wykonanych z tej trzciny, gęsto porastającej brzegi jeziora. Przyjazd do Puno. Kolacja.

Dzień 10 | SILLUSTANI – ANDAHUAYLILLAS – CUZCO

Wyjazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie cmentarzyska w miejscowości Sillustani. Znajdują się tam grobowe kurhany w kształcie wież, w których mieszkańcy tych okolic, lud Collas, a później Inkowie, chowali zmarłych. Postój na przełęczy La Raya, skąd można zobaczyć górę Chimboya (6110 m n.p.m.) i początek świętej rzeki Inków Urubamby. Obiad. Zwiedzanie świątyni boga Viracocha w Raqchi (hiszp. Racchi), która była niegdyś największą przykrytą dachem budowlą w całym królestwie Inków. Następnie przejazd do Andahuaylillas, gdzie stoi kościół z czasów kolonialnych, nazywany „Kaplicą Sykstyńską Andów” ze względu na bogato zdobione wnętrze. Przyjazd do leżącego na płaskowyżu Cuzco.

Dzień 11 | OLLANTAYTAMBO – MACHU PICCHU – CUZCO

Całodzienna wycieczka do zapierającego dech w piersiach Machu Picchu. Po drodze zwiedzanie ruin twierdzy Inków w Ollantaytambo. Przejazd pociągiem wzdłuż rzeki Urubamba, meandrującej pośród wysokich gór i klifów. Zwiedzanie jednego z siedmiu nowych „cudów świata” – Machu Picchu, które zostało odkryte dopiero w 1911 r. przez amerykańskiego naukowca Hirama Binghama. Inkowie na własnych barkach wnosili żyzną glebę z urodzajnych dolin i budowali tarasy uprawne, a z materiału skalnego domy, świątynie i obserwatorium astronomiczne, wszystko poprzecinane systemem kanałów wodno-drenażowych. Obiad lub kolacja w zależności od godzin przejazdu pociągiem u stóp magicznego miasta Inków. Powrót do Cuzco.

Dzień 12 | VALLE SAGRADO – CHINCHERO – MARAS – CUZCO

Wycieczka do malowniczo wijącej się wśród gór Valle Sagrado (Świętej Doliny), którą płynie rzeka Urubamba. Przejazd do Chinchero, wioski w stylu kolonialnym, gdzie zapoznamy się z tradycyjnymi technikami wyrobu tekstyliów. Następnie, przy sprzyjających warunkach pogodowych, zwiedzanie urokliwych solanek w Maras, gdzie od wieków nieprzerwanie kontynuowana jest produkcja soli dzięki budowie setek tarasów na zboczach doliny. Po drodze postój w Pisac, niewielkiej wsi w Andach, zamieszkanej już w czasach Inków. Na gwarnym bazarze w dni targowe można spotkać Indian z lamami, kupić kolorowe czapki, szale, rękawiczki, poncha z wełny lamy i alpaki, suszone liście koki, zioła oraz ceramiczne naczynia. W czasie wycieczki obiad w restauracji położonej w pięknej scenerii rzeki Urubamba. Powrót do Cuzco.

Dzień 13 | CUZCO

Zwiedzanie Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków – Plaza de Armas, katedra, kompleks świątynny Coricancha. Przejazd na teren pozostałości olbrzymiej fortecy Sacsayhuáman; Qenqo, Puca-Pucara, Tambomachay. Czas wolny w jednym z najpiękniejszych miast Ameryki Południowej. Kolacja połączona z występami zespołu folklorystycznego.

Dzień 14 | LIMA

Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Zwiedzanie kolonialnej dzielnicy wpisanej na listę UNESCO – m.in. Plaza Mayor (w okazałym pałacu mieści się siedziba prezydenta), katedra (mauzoleum hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro), klasztor św. Franciszka i katakumby. Postój przy zabytkowej stacji kolejowej Desamparados, skąd wyjeżdża kolej po trasie zaprojektowanej w XIX w. przez inżyniera Ernesta Malinowskiego. Obiad w restauracji położonej nad Oceanem Spokojnym. Zwiedzanie Muzeum Złota Peru, gdzie w wielkim, podziemnym skarbcu przechowuje się bogate zbiory, m.in. unikalne przedmioty i biżuteria ze złota znalezione podczas wykopalisk archeologicznych.

Dzień 15 | LIMA

Czas wolny, który można wykorzystać na ostatnie zakupy, spacer nad Oceanem Spokojnym czy fakultatywną wizytę w Muzeum Larco, które słynie z kolekcji ceramiki erotycznej (50 USD – realizacja przy min. 10 osobach, uzależnione od liczby uczestników). Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 16

Przylot do Warszawy.


TERMINY I CENY

07-03-2024 - 22-03-2024  14 850 PLN
22-04-2024 - 07-05-2024  14 990 PLN
29-04-2024 - 14-05-2024  14 990 PLN
17-05-2024 - 01-06-2024  14 850 PLN
24-05-2024 - 08-06-2024  14 850 PLN
20-07-2024 - 04-08-2024  17 650 PLN
02-09-2024 - 17-09-2024  15 500 PLN


CENA OBEJMUJE

  • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
  • przelot wewnętrzny,
  • przejazdy autokarem/mikrobusem, motorówką,
  • przejazd pociągiem na Machu Picchu,
  • 14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 2800 PLN,
  • 14 śniadań; 10 obiadów i 3 kolacje (3 dania + napój), w tym 1 kolacja z występem zespołu folklorystycznego na starym mieście w Cuzco, w dniu 11. obiad lub kolacja, 
  • 1 x drink powitalny,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).


INFORMACJE DODATKOWE

  • Rata I: 3000 PLN - płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 40 dni przed wyjazdem
  • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
  • Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
  • Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 200 USD.
  • Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 60 USD.

(logos)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: