Dookoła Australii

Dookoła Australii

od: 24 990 zł

Termin imprezy:04-27.09.2022
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

TRASA WYCIECZKI

SYDNEY – KATOOMBA – CANBERRA – JINDABYNE – CHARLOTTE PASS – MELBOURNE – BALLARAT – MOUNT GAMBIER – ADELAJDA – COOBER PEDY – PERTH – HYDEN – P.N. NAMBUNG – P.N. KALBARRI – CARNARVON – EXMOUTH – DARWIN – P.N. KAKADU – JABIRU – MATARANKA – PARK KATHERINE GORGE


PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Australii.

Dzień 2
Przesiadka na jednym z lotnisk w Azji. Wieczorem wylot do Sydney.

Dzień 3 | SYDNEY

Przylot do Sydney. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Spacer przez Królewski Ogród Botaniczny, w którym przez ponad 100 lat sadzono wiele egzotycznych drzew i roślin zwożonych z całego świata. Przejście do Mostu Portowego (Harbour Bridge), z którego rozciąga się widok na miasto, zatokę oraz słynny budynek Sydney Opera House – symbol Sydney. Następnie przejście główną ulicą – George Street, przy której stoją zarówno zabytkowe, jak i bardzo nowoczesne budynki, m.in. eleganckie centrum handlowe – Queen Victoria. Zwiedzanie portowej dzielnicy The Rocks. Powrót do hotelu.

Dzień 4 | SYDNEY – KATOOMBA

Wycieczka do Katoomba w Górach Błękitnych. Postój przy punkcie widokowym Echo Point, skąd widać lasy eukaliptusowe i skałę Trzy Siostry. Dla chętnych dodatkowe atrakcje (bilet łączony Scenic World ok. 35 AUD) – zjazd prawie pionową kolejką górniczą Scenic Railway na dno doliny Jamison Valley. Spacer przez las. Następnie wjazd kolejką linową na górę. Kolejny przejazd poziomo wiszącą nad doliną kolejką Skyway, z której przez szklane dno widać ciekawe formacje skalne i zieleń eukaliptusów. Wyjazd z Katoomba do Featherdale Wildlife Park, gdzie żyją wszystkie egzotyczne ptaki i zwierzęta występujące w Australii, w tym misie koala, kangury, diabły tasmańskie, kazuary, pingwiny, psy dingo, emu i wiele innych (wstęp ok. 35 AUD). Możliwość zrobienia zdjęcia z oswojonym misiem koala (dodatkowo płatne). Powrót do Sydney. Dla chętnych przepłynięcie promem do wioski olimpijskiej (czas trwania ok. 40 min., cena 8 AUD).

Dzień 5 | SYDNEY – CANBERRA

Transfer do Canberry, stolicy Australii, która – zanim pojawili się europejscy osadnicy – była sezonowo zamieszkiwana przez plemiona Ngunnawal i Walgalu. Miasto zostało zbudowane w latach 1913-1927 według urbanizacyjnego planu amerykańskiego architekta W.E.B. Griffina. Zwiedzanie Starego i Nowego Parlamentu. Stary Parlament – Old Parliament House znany wcześniej jako Provisional Parliament House, był siedzibą parlamentu Australii w latach 1927-1988. Natomiast Nowy Parlament – Parliament House – jest obecną siedzibą parlamentu Australii, został otwarty przez królową Elżbietę II w dniu 9 maja 1988 r. Podczas wizyty w Canberze pobyt nad sztucznym jeziorem Burley Griffin zbudowanym w 1963 roku. Na trasie – Pomnik Ofiar Wojen (Australian War Memorial). Następnie przejazd przez dzielnicę ambasad. Przejazd na nocleg do Albury.

Dzień 6 | ALBURY – MELBOURNE

Po przyjeździe zwiedzanie Melbourne. Spacer po niezwykle pięknym Królewskim Ogrodzie Botanicznym, gdzie można podziwiać setki odmian azalii i magnolii oraz Fitzroy Garden. Następnie wizyta w domu kapitana Cook’a, który to dom przewieziono w częściach z Anglii do Melbourne. W dalszym ciągu na trasie gmach parlamentu i katedra św. Patryka. Przejście przez elegancką halę targową – Queen Victoria Market. Następnie przejazd w okolice Rod Laver Arena, gdzie odbywa się słynny turniej tenisowy Australian Open. Odwiedzenie dzielnicy St Kilda. Wieczorem spacer po centrum.

Dzień 7 | BALLARAT

Wyjazd z Melbourne do Ballarat – miasta znanego z gorączki złota w 1851 roku. Zwiedzanie Muzeum Złota i wizyta w Historycznym Parku Sovereign Hill, w którym można przenieść się do czasów gorączki złota. Powrót do Melbourne na nocleg.

Dzień 8 | GEELONG – MOUNT GAMBIER

Przejazd do Geelong i dalej Great Ocean Road – Wielka Droga Oceaniczna – jedną z najbardziej malowniczych tras w Australii. Na trasie wybrzeża klifowe z ciekawymi formacjami skalnymi – 12 Apostołów. Po drodze lasy eukaliptusowe, gdzie można spotkać koale żyjące na wolności. Po drodze postój przy prastarym kraterze wulkanu, na którego dnie mieszkają misie koala. Nocleg w Mount Gambier.

Dzień 9 | MOUNT GAMBIER – ADELAJDA

Przejazd w stronę Adelajdy. Trasa wiedzie przez tereny winnic oraz ziemie rolnicze. Po przyjeździe do Adelajdy zwiedzanie miasta; Centrum miasta z jego historycznymi budynkami, Ogród Botaniczny.

Dzień 10 | COOBER PEDY

Przejazd na północ przez Port Augusta i wioskę Woomera. Na terenie Maralinga w okolicy Woomera w latach 50. XX wieku Anglicy przeprowadzali próby broni jądrowej. Następnie przejazd przez pustynię do miejscowości Coober Pedy, leżącej w Południowej Australii. Większość ludności Coober Pedy żyje w podziemnych mieszkaniach lub w nieczynnych kopalniach. Coober Pedy położone jest na skalistej, bezdrzewnej pustyni, na skraju The Stuart Ranges i jest światowym liderem w produkcji mlecznej odmiany opali.

Dzień 11 | COOBER PEDY

Zwiedzanie miasteczka, kopalni opali. Wizyta w podziemnych sklepach, kościele. Przyjazd do galerii; okazja do zakupu tego wspaniałego kamienia. Przejazd pustynią zwaną painted desert, gdzie można zobaczyć najdłuższe ogrodzenie świata – ponad 5400 km, odgradzający farmy od psów dingo.

Dzień 12 | COOBER PEDY – ADELAJDA

Przejazd na południe. Droga prowadzi przez płaskie, pustynne tereny. Przyjazd do Adelajdy.

Dzień 13 | PERTH

Przelot do Perth. Zwiedzanie największego na wybrzeżu zachodnim miasta w Australii. Jest ono malowniczo położone nad rzeką Swan i Oceanem Indyjskim. Spacer po ogrodzie Kings Park, w którym obok roślin egzotycznych, w tym prawie 300 typowych dla Australii, zachowano oryginalny busz. Ze wzgórza Mt Eliza rozciąga się piękny widok na rzekę, miasto i jego zatoki. Przejazd przez centrum i dzielnice położone nad zatoczkami, również dzielnicę milionerów. Przejażdżka wzdłuż plaż z piękną architekturą domów z oknami mającymi widok na ocean.

Dzień 14 | HYDEN – PERTH

Wyjazd w kierunku sławnej skały Wave Rock. Czas na to, by wspiąć się i zbadać tę zdumiewającą granitową formację skalną. Granitowa fala wznosi się na wysokość 15 m. Podziwianie rozmaitych formacji skalnych i wspaniałych przykładów australijskiej historii w formie aborygeńskich obrazów (ryty skalne). Wizyta na ciekawym cmentarzu dla psów. Kontynuowanie podróży, podczas której będzie można podziwiać – zdobiące ogromne obszary – dzikie kwiaty wildflowers mieniące się niezliczoną ilością kolorów (w sezonie od sierpnia do listopada). Powrót do Perth.

Dzień 15 | P.N. NAMBUNG

Przejazd z Perth na północ, drogą prowadzącą wzdłuż Oceanu Indyjskiego do magicznych szczytów The Pinnacles Desert znajdujących się w Parku Narodowym Nambung. Setki naturalnych wapiennych filarów wyrastają z surowych pustynnych piasków, by utworzyć zachwycający, mistyczny krajobraz z jego wysokimi cieniami, żółtymi piaskami i jasnym niebieskim niebem. Po drodze często widać kangury czy emu. Przejazd na nocleg do Kalbarri.

Dzień 16 | P.N. KALBARRI - DENHAM

Przejazd do wąwozu Murchison w Parku Narodowym Kalbarri. Podejście do Nature’s Window i zejście do dna wąwozu Z-Bend, stromym szlakiem 150 m w dół. Nagrodą po tym trudnym przejściu będzie kąpiel w krystalicznie czystej wodzie na dnie wąwozu (w zależności od pory roku). Po południu, przejazd w kierunku Monkey Mia i wstęp na obszar Shark Bay (Zatoka Rekinów). Po drodze postój na pięknej Shell Beach. Okazja do chwili odpoczynku. Nocleg w Denham.

Dzień 17 | CARNARVON

Poranny spacer po plaży; możliwość spotkania z delfinami w Monkey Mia. Następnie przejazd do Carnarvon, miasta założonego w 1883 roku jako port i centrum zaopatrzenia dla okolicznych terenów. Z czasem zostało ono ośrodkiem administracji hrabstwa Carnarvon. Z Carnarvon przejazd autostradą do Coral Bay.

Dzień 18 | EXMOUTH – DARWIN

Dzień poświęcony na odkrywanie cudów Rafy Ningaloo i jej fantastycznego życia podwodnego. Fakultatywnie – nurkowanie z rurką, rejsy łodzią z oszklonym dnem, przejażdżki quadami czy przelot nad rafą to tylko niektóre ze sposobów odkrywania tego pięknego rezerwatu wodnego. Późnym popołudniem przejazd do Exmouth. Transfer na lotnisko. Przelot z Exmouth do Darwin.

Dzień 19 | DARWIN

Darwin – stolica Terytorium Północnego, leżącego w strefie tropikalnej, gdzie przez prawie cały rok jest ciepło i wilgotno. Zwiedzanie miasta. Przejazd nadbrzeżem zatoki, skąd rozciąga się piękny widok na morze Timor. Spacer przez Ogród Botaniczny, w którym rosną okazy flory charakterystycznej dla lasów wilgotnych i wybrzeży mangrowców, a także wiele gatunków palm, sagowce, strelicje oraz baobaby. Zwiedzanie miasta. Wieczorem pobyt na plaży. Podziwianie najpiękniejszego zachodu słońca w Australii.

Dzień 20 | DARWIN – P.N. KAKADU – JABIRU

Przejazd do Kakadu. Po drodze rejs statkiem po Adelaide River, podczas którego będzie okazja do obserwacji ogromnych krokodyli. Następnie przejazd w kierunku Parku Narodowego Kakadu – jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie. Rezerwat zajmuje powierzchnię ponad 19 tys. km². Spotkać tu można różnorodne naturalne zbiorowiska roślinne – trawiastą sawannę, roślinność bagienną i wodną, suche lasy eukaliptusowe, zarośla namorzynów. Żyją tu krokodyle różańcowe, dingo i liczne gatunki kangurów. Wszystko to sprawia, że Kakadu odwiedzane jest przez turystów z całego świata. Podczas safari podziwianie wodospadów – Jim Jim Falls i Twin Falls, Yellow Waters Lagoon, Waterfall Creek oraz Gunlom Falls – kombinacji dynamicznego wodospadu z zupełnie statycznym jeziorkiem, a także Nourlangie Rock, South Alligator River. Nocleg w Jabiru.

Dzień 21 | MATARANKA

Po południu przejazd do Mataranka, gdzie w tropikalnej scenerii spod ziemi wybijają gorące źródła. W źródłach można się wykąpać, mają one właściwości odświeżenia zmęczonych ciał po długiej drodze – naturalne jacuzzi o temperaturze wody przeszło 34°C. W większości brzegi tych wspaniałych naturalnych basenów porośnięte są palmami i inną tropikalną roślinnością. Przyjazd do Mataranka.

Dzień 22 | PARK KATHERINE GORGE

Rano przejazd do Parku Katherine Gorge – malowniczego wąwozu, który jest częścią Parku Narodowego Nitmiluk. Rejs po rzece pozwoli na podziwianie z bliska tych spektakularnych widoków. Malownicze zatoczki, w których można odpocząć i popływać, piękne trasy spacerowe, unikalna flora i fauna.

Dzień 23 | DARWIN

Powrót do Darwin. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 24
Przylot do Warszawy.


TERMINY I CENY


04-09-2022 - 27-09-2022 24 990 PLN

CENA OBEJMUJE

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
 • 20 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/motelach, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 4950 PLN,
 • 20 śniadań,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż)


INFORMACJE DODATKOWE

 • Rata I: 3000 PLN - płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.
 • Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
 • Informujemy, że Ambasada Australii w Polsce nie przyjmuje papierowych podań wizowych składanych osobiście lub przez biura podróży. O wizę należy starać się przez internet. Uczestnicy wycieczki mogą to zrobić za pośrednictwem LogosTour (najpóźniej na 45 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz wizowy, z którego dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, opłata za pośrednictwo wizowe 100 PLN) lub we własnym zakresie bezpłatnie. Więcej informacji na stronie www.poland.embassy.gov.au.
 • Na bilety wstępu, pływanie na rafie, rejsy należy przeznaczyć ok. 680 AUD.

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: