Indie, Nepal

Indie, Nepal

od: 8 990 zł

Termin imprezy:od 11.02.2019
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

program wycieczki


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Indii.

    Dzień 2 | DELHI (Indie)

    Przylot do Delhi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie i krótki odpoczynek po podróży. Zwiedzanie stolicy Indii – Stare Delhi. Na trasie Czerwony Fort wzniesiony w I połowie XVII w., po przeniesieniu stolicy Indii z Agry do Delhi, świątynia Sikhów z piękną, złotą kopułą, Jami Masjid – Meczet Piątkowy (największy w Indiach). Nocleg w Delhi.

    Dzień 3 | DELHI – AMBER FORT – JAIPUR

    Przejazd do stolicy Rajasthanu – Jaipur. Po drodze zwiedzanie fortu Amber – dawnej siedziby maharadży Jaipuru, gdzie znajdują się m.in. kunsztownie zdobione apartamenty Jai Singha i Man Singha, w tym słynna komnata lustrzana. Wjazd do fortu na słoniach lub samochodami. Wizyta w szlifierni kamieni półszlachetnych. Wieczorem dla chętnych udział w projekcji bollywoodzkiego filmu w słynnym kinie Raj Mandir. Nocleg w Jaipur.

    Dzień 4 | JAIPUR

    Zwiedzanie Jaipuru – Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) z piękną fasadą (z zewnątrz), muzeum w pałacu maharadży Jaipuru, obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, emporium dywanów. Po południu – Jaigarh (fort Jai) z widokiem na fortecę Amber i na miasto Jaipur. Przejazd do Royal Gaitor, nekropolii maharadżów Rajasthanu, w tym maharadży Jai Singha II. Wieczorem pokaz tańców charakterystycznych dla tego rejonu Indii. Nocleg w Jaipur.

    Dzień 5 | JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA

    Wyjazd z Jaipur .Po drodze wycieczka do świętych źródeł Galta. Źródła i malowniczo wkomponowany w otaczające góry zespół świątynny stanowią cel pielgrzymek Hindusów. Zwiedzanie odbywa się często w asyście wszędobylskich małp. Spacer po ogrodzie Sisodia Rani, który jest przykładem architektury ogrodowej Mogołów. Po drodze postój w wiosce Abhaneri, gdzie na głębokości ok. 30 m znajdują się studnia schodkowa i komnaty pałacowe . Studnia Abhaneri – to niezmiernie ciekawy pod względem konstrukcyjnym  zbiornik gromadzący wodę z monsunów. Wizyta w Fatehpur Sikri – tzw. umarłym Mieście Mogołów, zaprojektowanym i zbudowanym przez cesarza Akbara. Zwiedzanie budowli wchodzących w skład kompleksu, w tym meczetu Jama Masjid, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców, świadczących o potędze imperium Mogołów. Przyjazd do Agry na nocleg.

    Dzień 6 | AGRA

    Zwiedzanie Agry – stolicy państwa Wielkich Mogołów od początków XVI w. do połowy XVII w. Największą atrakcją jest słynny grobowiec Taj Mahal – perła architektury wzniesiona z białego marmuru przez Shah Jahan w 1630 r. jako mauzoleum  ku czci jego zmarłej małżonki, królowej Mumtaz Mahal. Ten pomnik wiecznej miłości o wspaniałych proporcjach, był budowany 22 lata przez 20 tysięcy rzemieślników sprowadzonych z Persji, Turcji Francji i Włoch. Wizyta w warsztacie rzemieślniczym produkującym wyroby z marmuru. Zwiedzanie słynnego Czerwonego Fortu – jednego z najwspanialszych przykładów  indyjskich fortyfikacji,  twierdzy o podwójnych murach obronnych wzniesionej przez cesarza Akbara w II poł. XVI w. z charakterystycznego czerwonego piaskowca – typowego budulca dynastii Mogołów. Czas wolny na spacer po mieście i zakupy na lokalnych bazarach. Dla chętnych fakultatywnie wycieczka do Mathury i Vrindavan – miejsca narodzin Kriszny, gdzie znajduje się ośrodek Hare Kriszna (ok. 20 USD) lub udział w barwnym przedstawieniu o charakterze musicalu opowiadającym historię życia i miłości cesarza Sach Jahana i Muntaz Mahal (ok. 30 USD). Nocleg w Agrze.

    Dzień 7 | GWALIOR – ORCHHA

    Wyjazd do Orchha. Po drodze zwiedzanie imponującej, XVI–wiecznej fortecy Man Singha w Gwalior. Następnie wizyta w Jai Vilas, pałacu maharadżów Scindia, jednym z najstarszych i najbardziej szacownych rodów arystokratycznych w Indiach. Przyjazd na nocleg do Orchha.

    Dzień 8 | ORCHHA

    Zwiedzanie Orchha. Ze względu na walory obronne (wyspa na rzece i  gęsta dżungla wokół) miasto wybrane zostało na siedzibę dynastii Bundela, której początki sięgają XI w. Na trasie zwiedzania – pałac Jahangira, z którego roztacza się malowniczy widok na okolicę, pałac książęcy Raja Mahal z pięknymi freskami przedstawiającymi sceny z polowań oraz świątynia Lakshmi Narayan. Przejazd na nocleg do Khajuraho.

    Dzień 9 | PARK NARODOWY PANNA – KHAJURAHO

    Dla chętnych wcześnie rano wyjazd na poranne safari w Parku Narodowym Panna. Występują tu m.in. wargacze, sambary indyjskie (nazywane również jeleniami końskimi), a spośród licznych gatunków ptactwa m.in. gęsi tybetańskie. Jeśli szczęście dopisze można zobaczyć tygrysa. W wyniku działań w ramach rządowego Projektu Tygrys zdołano odbudować populację tygrysa i obecnie żyje tu ok. 15 osobników. (cena ok. 30 USD).
    Powrót do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie zachodniego i wschodniego kompleksu świątyń hinduistycznych i dżinijskich, których mury pokryte są setkami doskonale  zachowanych, kamiennych płaskorzeźb intrygujących dużym ładunkiem erotyki i zadziwiających artyzmem. Wzniesione w X i XI w świątynie, zostały na długie wieki zapomniane, a ponownie odkryli je  dla świata  Brytyjczycy w 1838 roku. Swiątynie znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem fakultatywne muzyczne widowisko oparte na lokalnym folklorze – pokaz tańców pochodzących z różnych regionów Indii (ok. 15 USD). Nocleg w Khajuraho.

    Dzień 10 | KHAJURAHO – VARANASI

    Przejazd autokarem do Varanasi – duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata (założone w XII w. p.n.e.), celu pielgrzymek hinduistów i buddystów z różnych zakątków kraju i świata. Dystans do pokonania  ok. 410 km, czas przejazdu ok. 12 godzin. Przyjazd na nocleg do Varanasi.

    *Dla chętnych możliwość zorganizowania przelotu na tej trasie za dodatkową opłatą .Cena od 280 – 400 USD w zależności od dostępności miejsc w samolocie.

    Dzień 11 | VARANASI – SARNATH

    O wschodzie słońca rejs łodziami po rzece Ganges; obserwacja rytualnych kąpieli i obrzędów religijnych, mających na celu duchowe oczyszczenie. Jest to jedno z najbardziej fascynujących doświadczeń z podróży po Indiach. Powrót do hotelu na śniadanie. Wycieczka do Sarnah –  mitycznego miejsca, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie i „obrócił koło prawa”, zapoczątkowując tym samym  rozwój buddyzmu. Zwiedzanie muzeum archeologicznego z bogatym zbiorem rzeźb i malowideł ukazujących Buddę, stupa Dharmarajatika oraz kolumna Ashoki z czterema heraldycznymi lwami–strażnikami, które dzisiaj są godłem Indii. Wizyta w manufakturze tkanin z jedwabiu, tzw. brokatów z Varanasi. Wieczorem dla chętnych fakultatywny udział w rytualnym nabożeństwie Arti, odbywającym się na koniec każdego dnia na ghatach – schodach prowadzących do rzeki Ganges. Nocleg w Varanasi.

    Dzień 12 | VARANASI – BHAIRAHAWA

    Wyjazd z Varanasi w kierunku granicy z Nepalem. Formalności graniczne. Nocleg w miasteczku Bhairahawa. Dystans do pokonania ok. 320 km, czas przejazdu ok.10 godzin.

    Dzień 13 | LUMBINI (Nepal)

    Wyjazd z hotelu wcześnie rano. Zwiedzanie Lumbini, miejsca narodzin Buddy. Przejazd malowniczą trasą przez nizinę Terai do położonego w nepalskiej dżungli Parku Narodowego Chitwan. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po wiosce leżącej nad brzegiem rzeki. Nocleg w bungalowach na terenie parku.

    Dzień 14 | PARK NARODOWY CHITWAN

    W Parku Narodowym Chitwan żyje ponad 100 tygrysów i prawie 500 nosorożców – jedna czwarta światowej populacji tych zwierząt. Można w nim zobaczyć także krokodyle, hieny, antylopy, dzikie bawoły i słonie, ponad 500 gatunków ptaków i ponad sto gatunków ryb. Przed południem safari na słoniach – podglądanie życia dżungli z grzbietu słonia. Rejs łodziami po rzece, zwiedzanie farmy słoni z małymi słoniątkami. Nocleg w Chitwan.

    Dzień 15 | POKHARA

    Przejazd jedną z najpiękniejszych dróg widokowych Nepalu – przez nizinę Terai, pasmo Siwalik i Małe Himalaje. Po drodze (fakultatywnie) rafting na rzece Trisuli (ok. 35 USD). Przyjazd do popularnej wśród turystów z całego świata – Pokhary, z dziesiątkami sklepów, księgarń, restauracji położonych nad brzegiem jeziora Phewa Tal. Jest  to idealne miejsce na relaks wśród przepięknych himalajskich krajobrazów. Z miasteczka, w bezchmurne dni widać masyw Annapurny. Nocleg w Pokhara.

    Dzień 16 | POKHARA

    Bardzo wcześnie rano (tylko przy dobrej pogodzie!) wyjazd pod wzgórze Sarangkot. Podejście na spektakl zapalania szczytów – wschód słońca nad Himalajami. Powrót do hotelu na śniadanie. Czas wolny w Pokharze, okazja do zakupu pięknych wyrobów nepalskiego i tybetańskiego rękodzieła. . Dla chętnych program fakultatywny; wyjazd do malowniczo położonej Stupy Pokoju, skąd roztacza się widok na szczyty Himalajów( cena ok.15 USD). Nocleg w Pokhara.

    Dzień 17 | KATHMANDU

    Przejazd do Kathmandu wzdłuż rzeki Seti, a potem Trisuli; malownicze widoki na góry, postoje w punktach widokowych. Po przjezdzie do stolicy Nepalu wieczorny spacer po dzielnicy turystycznej Tamel. Nocleg w Kathmandu.

    Dzień 18 | DOLINA KATHMANDU

    Zwiedzanie doliny Kathmandu. Na trasie hinduistyczna świątynia boga Siwy w Pashupatinath z obrzędami pogrzebowymi na ghatach. Następnie przejazd do dzielnicy tybetańskiej, w której wzniesiona jest stupa Buddanath (rodzaj budowli religijnej pełniącej funkcję relikwiarza), jeden z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego (lamaizmu), ośrodek życia religijnego uchodźców tybetańskich. Powrót do Kathmandu na nocleg.

    Dzień 19 | BHAKTAPUR – PATAN – KATHMANDU

    Rano dla chętnych (fakultatywnie) lot samolotem nad Himalajami (ok. 200 USD). Przejazd do zabytkowego Bhaktapur, niegdyś stolicy Nepalu. Zwiedzanie miasta – świątynia Nyatapola, Durbar Square z pałacem królewskim 55 Okien, do którego prowadzą Złote Wrota (z zewnątrz). Przejazd do Patan (kolejnej historycznej stolicy). Zwiedzanie klasztorów buddyjskich – Złotej Świątyni, Durbar Square. Powrót do Kathmandu.

    Dzień 20 | KATHMANDU

    Dalsze zwiedzanie Doliny Kathmandu. Wejście po 356 schodach na wzgórze Swayambunath, gdzie znajduje się najważniejsza nepalska stupa. Zwiedzanie obecnej stolicy Nepalu – Kathmandu. Na trasie m.in. centralny plac Durbar Square z lokalnymi świątyniami, Dom Żywej Bogini Kumari. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Delhi.

    Dzień 21 | DELHI (Indie)

    Zwiedzanie stolicy Indii – Nowe Delhi. Kompleks budynków rządowych (parlament i sekretariaty z zewnątrz), Brama Indii – pomnik ku czci wszystkich Hindusów poległych na wojnach. Muzeum Indiry Gandhi w domu, w którym mieszkała przed śmiercią, grobowiec Humayuna (pierwowzór Taj Mahal), świątynia Lakshmi Narayan, Qutab Minar – najwyższy minaret Indii (72,5 m). Wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

    Dzień 22 |

    Przylot do Warszawy.

 

 

terminy

11.02-04.03.2019

09.03-30.03.2019

30.09-21.10.2019

13.10-03.11.2019  (+350 zł)

06.11-27.11.2019  (+350 zł)

18.11-09.12.2019

 

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przelot wewnętrzny rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
 • 19 noclegów hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1– os. 1750 PLN,
 • 19 śniadań, 19 kolacji,
 • wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

 

I RATA
2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 40 dni przed wyjazdem

UWAGA:

 • WIZA - PASZPORT
  Cena nie obejmuje wizy do Indii. Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet  na stronie indianvisaonline.gov.in lub za pośrednictwem biura LogosTour – koszt W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową; 1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
 • DODATKOWE OPŁATY
  Cena nie obejmuje biletów wstępu i opłaty za wizę nepalską – ok. 300 USD.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 60 USD.

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: