Chiny, Macau, Hongkong

Chiny, Macau, Hongkong

od: 8 990 zł

Termin imprezy:od 27.04.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Chin.

    Dzień 2 | PEKIN

    Przylot do Pekinu. Przejazd do Pałacu Letniego – cesarskiego kompleksu ogrodowo-pałacowego. Spacer korytarzami i alejkami, łączącymi ukryte wśród zieleni zabudowania pałacowe, którymi chodziła najpotężniejsza kobieta ostatniej dynastii Qing – cesarzowa wdowa Cixi. Wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł słodkowodnych, hodowanych w jeziorze Pałacu Letniego. Przejazd do Zoo – wizyta w pawilonie pandy wielkiej. Na terenie tutejszego zoo okazja zobaczenia uroczej pandy – najsłynniejszego zwierzęcia na liście zagrożonych gatunków. Przejażdżka rikszami po hutongach – pełnymi wąskich uliczek, najstarszymi dzielnicami Pekinu. Wizyta w tradycyjnym domu rodziny chińskiej. Przejazd do hotelu. Kolacja. Wieczorem dla chętnych przedstawienie słynnej Opery Pekińskiej (ok. 30 USD).

    Dzień 3 | Wielki Mur

    Wycieczka na Wielki Mur, którego całkowita długość przekraczała 7500 km. Możliwość spaceru po tej najdłuższej na świecie fortyfikacji obronnej, zbudowanej w III w. p.n.e. Przejazd na teren nekropolii 13 cesarzy z dynastii Ming. Zwiedzanie kompleksu grobowca Changling – miejsca pochówku potężnego cesarza Yongle. Spacer słynną Świętą Drogą, którą cesarze udawali się w swoją ostatnią podróż. Krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich – możliwość zdjęć. Na kolację słynna kaczka po pekińsku oraz degustacja lokalnego trunku. Wieczorem dla chętnych spektakl „The Legend of Kung-fu” (ok. 30 USD).

    Dzień 4 | PEKIN

    Spacer po największym placu świata – placu Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Przejście zabytkową uliczką Qianmen, oddającą klimat dawnych Chin. Zwiedzanie Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) – rezydencji 24 cesarzy dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w herbaciarni – udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty oraz degustacja kilku herbat (możliwość zakupów). Przejazd do Świątyni Nieba, najpiękniejszej spośród tych, w których cesarze wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej – możliwość masażu stóp oraz zbadania przez lekarzy medycyny tradycyjnej (chętni mogą zakupić leki). Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xian.

    Dzień 5 | XIAN

    Przyjazd do Xian – jednej z 6 historycznych stolic Chin. To tu zaczynał się słynny Jedwabny Szlak. Transfer do hotelu na śniadanie. Wyjazd poza miasto do muzeum słynnej Armii Terakotowej, która liczyła ok. 8 tysięcy figur koni i żołnierzy, każda naturalnej wielkości i z niepowtarzalnymi, indywidualnymi rysami twarzy. Powrót do Xian. Zwiedzanie pochodzącej z VII w. Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – symbolu Xian. Po południu – przejazd do dzielnicy muzułmańskiej. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, który jest przykładem połączenia architektury islamskiej z chińską. Czas wolny na spacer po uliczkach pełnych sklepików z wyrobami rzemiosła ludowego oraz stoisk i restauracji oferujących lokalne przysmaki. Na kolację tradycyjny, słynny bankiet pierożkowy. Dla chętnych – barwne widowisko „Tang Dynasty Show” (ok. 25 USD).

    Dzień 6 | XIAN – LUOYANG

    Spacer po potężnych murach miejskich. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd szybkim pociągiem do Luoyang. Zwiedzanie grot Longmen. We wnękach i grotach skalnych, wykutych w zboczu zachodniego brzegu przełomu rzeki Yi, wyrzeźbiono ponad 100 tys. posągów Buddy, które przedstawiają rozwój sztuki buddyjskiej na przestrzeni ponad 600 lat. Najmniejsze mają kilka centymetrów, największy mierzy 18 m. Powrót do Luoyang. Spacer po Starym Mieście pełnym sklepów i restauracji, które klimatem przypominają dawne Chiny. Zakwaterowanie. Kolacja.

    Dzień 7 | Klasztor Shaolin – LUOYANG – SUZHOU

    Przejazd do klasztoru Shaolin, zbudowanego na stokach jednej z 5 świętych gór taoistycznych. To w nim powstała szkoła buddyzmu Chan, który po dotarciu do Korei i Japonii, zmienił nazwę na Zen. Jest to także miejsce, uważane za kolebkę sztuk walki – znanych na świecie jako kung-fu. Udział w pokazie. Następnie spacer po tzw. Lesie Pagód, będącym miejscem pochówku znamienitych mnichów klasztoru. Powrót do Luoyang. Późny lunch w lokalnej restauracji. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Suzhou. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Suzhou.

    Dzień 8 | SUZHOU – SZANGHAJ

    Zwiedzanie Suzhou, jednego z najpiękniejszych miast Chin, zwanego Wenecją Orientu. Miasto jedwabiu, malowniczych kanałów i pięknych ogrodów. Wizyta w najmniejszym w mieście przydomowym Ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan), uważanym za jeden z najpiękniejszych ogrodów Chin. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość poznania procesu produkcji oraz dokonania zakupów. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa słynącym z oryginalnego haftu dwustronnego. Rejs malowniczymi kanałami przez stare dzielnice miasta, podczas którego można zaobserwować lokalne życie mieszkańców. Wizyta w pochodzącej z XVIII w. pagodzie Północnej Świątyni, najwyższej w mieście. Przejazd autokarem do Szanghaju. Kolacja. Dla chętnych wieczorny rejs statkiem po przepływającej przez miasto rzece Huang Pu (ok. 30 USD) lub przedstawienie słynnych akrobatów (od ok. 45 USD).

    Dzień 9 | SZANGHAJ – GUILIN

    Przejazd do Świątyni Nefrytowego Buddy, w której przechowywane są przywiezione z Birmy słynne posągi Buddy z białego nefrytu. Przejazd na Bund – słynne nabrzeże nad rzeką Huang Pu z monumentalnymi budynkami będącymi przykładami architektury europejskiej oraz z widokiem na nowoczesną, pełną najwyższych wieżowców, biznesową dzielnicę Pudong. Przejazd na Stare Miasto. Zwiedzanie malowniczego ogrodu Yu Yuan. Czas wolny na atrakcyjne zakupy i spacer zabytkowymi uliczkami Starego Miasta, na których można obserwować codzienne życie mieszkańców. Transfer na lotnisko. Przelot do Guilin. Transfer do hotelu. Kolacja.

    Dzień 10 | GUILIN

    Zwiedzanie Jaskini Trzcinowej Fujarki z kolorowo oświetlonymi, malowniczymi stalaktytami i stalagmitami o niesamowitych kształtach. Wejście na Wzgórze Ujarzmiające Fale (Fubo Shan), skąd rozciąga się widok na całe miasto. Podziwianie symbolu miasta – Wzgórza Trąby Słonia. Wizyta na plantacji herbaty. Spacer pośród krzewów herbacianych, krótki wykład i pokaz produkcji oraz degustacja lokalnych gatunków herbat. Kolacja. Wieczorem – dla chętnych fakultatywna nocna przejażdżka łodzią i pokaz tradycyjnego połowu ryb z wykorzystaniem kormoranów (pokaz uzależniony od warunków pogodowych, cena ok. 20 USD).

    Dzień 11 | RZEKA LI JIANG – YANGSHUO – GUILIN – KANTON

    Rejs rzeką Li Jiang do miasteczka Yangshuo. Po drodze krajobrazy pól, wiosek i krasowych wzgórz, znane z tradycyjnych chińskich obrazów. W czasie rejsu – obiad. Dopłynięcie do Yangshuo. Czas wolny na spacer po tej malowniczej miejscowości, będącej ulubionym miejscem poetów i malarzy. Powrót autokarem do Guilin (przejazd meleksami na parking). Kolacja. Przejazd na dworzec kolejowy. Podróż szybkim pociągiem do Kantonu. Transfer do hotelu, nocleg.

    Dzień 12 | KANTON – ZHUHAI – MAKAU

    Przejazd autokarem do Zhuhai, a następnie przekroczenie granicy z Makau. Panoramiczne zwiedzanie miasta (z okien autokaru), które przez prawie 450 lat znajdowało się pod zarządem Portugalii i jest ciekawą mieszanką kultury Wschodu i Zachodu. Wizyta w świątyni Kun Lam poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia – Guanyin. Zwiedzanie pozostałości katedry św. Pawła – kiedyś największej świątyni katolickiej w Azji. Przejście pełnymi sklepów uliczkami starej części miasta na plac Senacki, otoczony tradycyjną, portugalską zabudową. Możliwość wizyty w jednym z kościołów katolickich. Spacer Avenida de Almeida Ribeiro – główną aleją miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja portugalska. Wieczorem warto odwiedzić jedno z kasyn, z których słynie Makau.

    Dzień 13 | HONGKONG

    Transfer do portu. Przepłynięcie promem do Hongkongu – dawnej kolonii brytyjskiej. Zwiedzanie panoramiczne miasta (z okien autokaru). Wjazd na szczyt góry Victoria, z którego (przy dobrej pogodzie) rozciąga się wspaniały widok na miasto i port. Przejazd do dawnej wioski Aberdeen, w której znajdują się pozostałości słynnego miasta na wodzie. Możliwość opcjonalnego rejsu sampanem (ok. 10 USD). Zwiedzanie centrum finansowo-handlowego. Przejazd na bazar w dzielnicy Mong Kok. Kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

    Dzień 14 |

    Przylot do Warszawy.


TERMINY

27.04 - 10.05.2018  8990 zł
28.05 - 10.06.2018  8990 zł
09.07 - 22.07.2018  10890 zł
06.08 - 19.08.2018  10890 zł
10.09 - 23.09.2018  9990 zł
08.10 - 21.10.2018  9990 zł

I RATA 1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przelot wewnętrzny,
    podróże pociągiem; (jeśli nocny przejazd – miejsca sypialne),
    rejs promem na trasie Makau – Hongkong,
    przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
    zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w dogodnych lokalizacjach, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 1500 PLN,
    śniadania (również w dniu 5.), różnorodne kolacje (+ 1 szklanka napoju),
    degustacje,
    wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej,
    udział w pokazie walki kung-fu w klasztorze Shaolin,
    wizytę w manufakturze jedwabiu,
    opiekę pilota,
    usługi lokalnych przewodników,
    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).


DODATKOWE INFORMACJE

    PASZPORT - WIZA
    Przy wpłacie II raty należy złożyć paszport, wypełniony wniosek wizowy (1 egz.), 1 zdjęcie (kolorowe, en face) oraz opłatę za wizę 260 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej pół roku od rozpoczęcia wycieczki oraz posiadać min. 3 strony wolne obok siebie.

    BILETY WSTĘPU - NAPIWKI
    Na bilety wstępu, przejażdżkę rikszami po hutongu, rejs po rzece Li Jiang (z obiadem), przejazd meleksami i napiwki dla przewodników, kierowców itd. należy zabrać ze sobą 290 USD (do przekazania pilotowi po przylocie do Pekinu).


(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: