Bhutan, Bangladesz

Bhutan, Bangladesz

od: 16 850 zł

Termin imprezy:od 07.04.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

 
    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Bangladeszu.

    Dzień 2 | DHAKA (Bangladesz)

    Przelot do Dhaki – stolicy  Bangladeszu, kraju który powstał w 1971 roku na terytorium Bengalu Wschodniego, będącego wcześniej pod władaniem korony brytyjskiej. Lądowanie w stolicy kraju – Dhace, położonej w delcie rzek Ganges i Brahmaputra. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek, a następnie przejazd przez miasto do przystani, skąd rozpocznie się rejs po rzece Shitalakhaya, dający okazję podglądania życia codziennego mieszkańców, wykorzystujących rzekę jako drogę wodną do transportu towarów i ludzi, a nabrzeża – do handlu lokalnymi produktami. Wycieczka do Sonargaon, stolicy Bengalu do XIII w. Miasto było siedzibą dynastii Deva, a od XIII wieku – stolicą sułtanatu Bengal. Kolacja i nocleg w Dhace.

    Dzień 3 | DHAKA – SRI MANGAL

    Przejazd do oddalonej o 220 km od Dhaki miejscowości Srimangal. Wycieczka w głąb kraju stwarza okazję do oderwania się od zgiełku i gwaru stolicy i do zapoznania się z życiem mieszkańców Bangladeszu, Po przyjezdzie spacer po wiosce, chwila wytchnienia na  polach herbacianych. Kolacja i nocleg w Srimangal.

    Dzień 4 | PARK NARODOWY LAWACHARA

    Wcześnie rano trekking po lesie deszczowym Lawachara, który w roku 1996 objęty został ochronnym projektem rządowym i ustanowiony parkiem narodowym. Żyje tu zagrożony wyginięciem unikalny gatunek gibonów hulok. Spacer po wiecznie zielonym lesie  da okazję do zapoznania się z flora i fauną charakterystyczną dla obszaru północno–wschodniego Bengalu. Trasa wędrówki prowadzi przez wioskę zamieszkaną przez plemię Khasia. Następnie wizyta na plantacji kauczuku. Wyjazd  w drogę powrotną do Dhaki. Kolacja i nocleg w Dhace.

    Dzień 5 | PARO (Bhutan)

    Transfer na lotnisko i wylot do Bhutanu – malowniczej krainy ukrytej w Himalajach wschodnich, gdzie 95% mieszkańców deklaruje że są szczęśliwi, a współczesne wartości nie powodują odrzucenia kulturowego i duchowego dziedzictwa. Przylot  do Paro położonego  na wysokości 2250 m n.p.m., w sercu cudownej Doliny Paro. Zwiedzanie XVII – wiecznego Rinpung Dzong. Dzong to specyficzny typ klasztoru–twierdzy, który jest charakterystyczny dla królestw himalajskich. Z reguły jest to siedziba władz świeckich i religijnych danego okręgu. Do Rinpung Dzong prowadzi piękny drewniany most pokryty gontem. Miejsce to w języku lokalnym nazywa się „twierdza klejnotów” i jest siedzibą władz administracyjnych okręgu Paro oraz lokalnej wspólnoty klasztornej. Wizyta w Muzeum Narodowym z interesującą kolekcją dzieł sztuki, wyrobów rzemieślniczych, militariów oraz znanych w świecie znaczków pocztowych. Transfer do hotelu na kolację i nocleg.

    Dzień 6 | PARO – TYGRYSIE GNIAZDO – THIMPU

    Trekking do Taktsang Pelphung – najsłynniejszego z bhutańskich klasztorów zawieszonego malowniczo na zboczu skały na wysokości 3120 m n.p.m., zwanego Gniazdem Tygrysa.  Do niedawna niedostępny dla turystów, w ostatnich latach otworzył swoje podwoje dla tych, którzy zdołają wspiąć się na wzgórze. Widok klasztoru oraz otaczające go pejzaże są doskonałą nagrodą za wspinaczkę. Po trekkingu przejazd na kolacje i nocleg do Thimpu.

    Dzień 7 | THIMPU – PUNAKHA

    Zwiedzanie stolicy Bhutanu – Thimphu. Spacer do  stupy z pięknymi malowidłami o tematyce religijnej (King’s Memorial Chorten), poświęconej pamięci trzeciego króla Bhutanu. Wizyta w Szkole Sztuk Tradycyjnych, gdzie młodzi Bhutańczycy zdobywają umiejętności w zakresie malarstwa, rysunku, rzeżby, a nauczanie odbywa się metodami tradycyjnymi, znacznie odbiegającymi od tych znanych na Zachodzie. Wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się piękny widok na Dolinę Thimphu. Dodatkową wielką atrakcją tego miejsca jest jeden z największych na świecie posągów siedzącego Buddy, który powstał z inicjatywy bhutańskiego lamy. Mierzy on ponad 30 m wysokości, a w jego wnętrzu znajdują się świątynie. Oglądanie z zewnątrz Trashi Chhoe Dzong – letniej rezydencji władz religijnych i świeckich Bhutanu. Będzie również okazja do spotkania z takinami (Budorcas taxicolor) – zwierzętami charakterystycznymi dla tego regionu Himalajów. Przejazd  w kierunku  Punakha – stolicy Bhutanu do1960 r. Po drodze – Punakha Dzong – piękny klasztor zbudowany w 1637 roku na wąskim pasie lądu u zbiegu dwóch rzek Pho Chhu i Mo Chhu Ze względu na swoją malowniczą lokalizację jak i kunszt budowniczych, cieszy się zasłużoną sławą najpiękniejszego klasztoru w Bhutanie. Na zakończenie dnia wizyta w typowym domu bhutańskim. Przejazd na kolację i nocleg do Punakha.

    Dzień 8 | DOLINA WANGDU – TRONGSA

    Objazd Doliny Wangdue. Krótki trekking do świątyni Chimi Lhakhang. Zwiedzanie Semtokha Dzong – Pałacu Głębszych Nauk Tantrycznych. Wejście do świątyni zdobi wspaniałe koło życia i figury Czterech Strażników Świata, a posągi Buddy wewnątrz świątyni należą do najpiękniejszych w całym Bhutanie. W latach 60. XX w. w Semtokha Dzong uruchomiono centrum nauk tradycyjnych otwarte dla świeckich uczniów. Przejazd malowniczą, górską drogą przez  region Trongsa, położony w centralnym Bhutanie. Po drodze pokonanie przełęczy Pele La na wysokości 3390 mn.p.m., stanowiącej tradycyjną granicę   między zachodnim  i wschodnim  Bhutanem. Postój przy stupie Chendebji Chorten, zbudowanej w stylu nepalskim w XVIII w. Przyjazd  na kolację i nocleg do Trongsa.

    Dzień 9 | TRONGSA – GANGTEY – BUMTHANG

    Zwiedzanie Trongsa Dzong, jednego z najciekawszych klasztorów w Bhutanie, położonego na wysokości 2200 m n.p.m. Dzong mieści w sobie labirynt przejść i korytarzy oraz 23 świątynie poświęcone bóstwom tantrycznym. Powyżej dzongu stoi strażnica Ta Dzong wzmacniająca funkcje obronne  dzongu. Przejazd przez Gangtey w kierunku Doliny  Bumthangu. Po drodze pokonanie przełęczy Yutong La położonej na wysokości 3425 m n.p.m. Kolacja i nocleg w Bhumtangu.

    Dzień 10 | DOLINA BUMTHANG

    Zwiedzanie najpiękniejszej doliny Bhutanu – Bumthang. Jest to grupa czterech dolin, położonych na wysokości od 2600 m do 4000 m n.p.m. Dolina Bumthang  to centrum buddyzmu tybetańskiego. W całym Bhutanie nie znajdzie się tylu świątyń i klasztorów wzniesionych na tak małej powierzchni, jak w Bumthangu. Wizyta w  mieście Jakar, malowniczo usytuowanym na równinie, u stóp wzgórza. Jakar jest administracyjną stolicą regionu. Znajduje się tu piękny dzong Białego Ptaka, będący siedzibą władz administracyjnych dystryktu i wspólnoty zakonnej oraz zespół świątyń Kurjey Lhakhang pochodzących z XIV w. Następnie wizyta w klasztorze Tamshing z 1501 r., gdzie zachowały się najstarsze w Bhutanie freski, a prawdziwą perełką jest licząca 500 lat i ważąca 50 kg metalowa kolczuga, która wg lokalnej legendy odpuszcza grzechy, gdy dźwigając ją  na plecach obejdzie się  klasztor trzy razy dookoła. Po południu okazja do zakupów sera i miodu w sklepiku należącym do farmy produkującej te przysmaki. Nocleg w Bhumtang.

    Dzień 11 | BUMTHANG – MONGAR

    Wyjazd z Bhumtangu do Mongar. Podróż w kierunku wschodnim  do miejsc, które jeszcze do niedawna były zamknięte dla turystów. Przejazd górskimi, krętymi drogami przez malownicze tereny. Okazja do podziwiania pięknych krajobrazów. Przejazd przez przełęcz Thrumshingla, położoną na wysokości 3750 m n.p.m. Przyjazd do Mongar, miasta zbudowanego w sposób charakterystyczny dla Bhutanu wschodniego – na zboczu góry. Kolacja i nocleg w Mongar – stolicy dystryktu.

    Dzień 12 | MONGAR –TRASHIGANG

    Zwiedzanie klasztoru Mongar Dzong pochodzącego z XIX w. Poza urzędnikami mieszka tutaj regionalna wspólnota zakonna należąca do szkoły drukpa. Wyjazd w kierunku Trashigang, jednego z największych dystryktów wschodniego Bhutanu. Kolejna okazja do podziwiania pięknych krajobrazów tego regionu Pokonanie przełęczy Kori La, położonej na wysokości 2450 m n.p.m. Przyjazd do głównego miasta okręgu – Trashigang, położonego na wysokości 1150 m n.p.m. Po przyjeździe, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

    Dzień 13 | TRASHIGANG – SAMDRUP

    Wizyta w urokliwie usytuowanym ponad miastem klasztorze Trashigang Dzong, zbudowanym przez Mingjur Tenpy, trzeciego świeckiego władcę Bhutanu, żyjącego w XVII w. Dzong jest  obecnie siedzibą władz administracyjnych regionu oraz wspólnoty klasztornej ze szkoły drukpa. Mieści się tu siedem świątyń poświeconych wielkim indyjskim mistrzom buddyzmu. Przyjazd na kolację i nocleg do Samdrup.

    Dzień 14 | SAMDRUP – GUWAHATI (Indie)

    Przejazd na granicę bhutańsko – indyjską . Po pokonaniu formalności granicznych przejazd do położonego w północno–wschodnich Indiach stanu Assam, znanego w świecie z upraw doskonałej herbaty. Tutejsze plantacje dają ponad połowę produkcji herbaty w całych Indiach. Przyjazd do Guwahati. Miasto leży nad potężną rzeką Brahmaputra, która bierze swój początek w Himalajach, przecina stan Assam i wpływa do Zatoki Bengalskiej.  Kolacja i nocleg w Guwahati.

    Dzień 15 | GUWAHATI – DELHI

    Zwiedzanie hinduistycznej świątyni dedykowanej bogini Kamakhya. Świątynia wzniesiona jest na malowniczym wzgórzu Nilachal. Transfer na lotnisko. Wylot do Delhi i stamtąd do Europy.

    Dzień 16 |

    Przylot do Warszawy.


TERMINY

07.04 - 22.04.2018
21.04 - 06.05.2018
26.05 - 10.06.2018
15.09 - 30.09.2018
13.10 - 28.10.2018
10.11 - 25.11.2018

I RATA 2500 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przeloty wewnętrzne,
    przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
    zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2–osob., dopłata do pok. 1–osob. 1550 PLN,
    śniadania, kolacje; w Bhutanie 3 posiłki dziennie,
    opiekę pilota,
    usługi lokalnych przewodników,
    wizę do Bhutanu
    ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).


DODATKOWE INFORMACJE

    WIZA - PASZPORT
    Cena nie obejmuje wizy do Indii.

    Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in –lub za pośrednictwem biura – koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 350 PLN.

    W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentacje wizową;
    1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć co najmniej 2 strony wolne.

    DODATKOWE OPŁATY
    Na bilety wstępu, wizy do Bangladeszu należy przeznaczyć ok. 100  USD (płatne na miejscu)
    Napoje do posiłków

    NAPIWKI
    Na napiwki należy przeznaczyć kwotę ok. 60 USD
(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: