Bhutan, Bangladesz

Bhutan, Bangladesz

od: 16 850 zł

Termin imprezy:od 31.03.2019
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Indii.

    Dzień 2 | GUWAHATI (Indie)

    Przylot do Delhi i stamtąd wylot do położonego w północno-wschodnich Indiach stanu Assam, znanego w świecie z upraw doskonałej herbaty. Tutejsze plantacje dają ponad połowę produkcji herbaty w całych Indiach. Lądowanie w Guwahati. Miasto leży nad potężną rzeką Brahmaputra, która bierze swój początek w Himalajach, przecina stan Assam i wpływa do Zatoki Bengalskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Spacer po mieście. Nocleg w Guwahati.

    Dzień 3 | GUWAHATI – SAMDRUP (Bhutan)

    Krótki objazd Guwahati i wyjazd w kierunku granicy z Bhutanem. Postoje na fotografowanie w punktach widokowych oraz w mijanych wioskach. Przekroczenie granicy indyjsko-bhutańskiej. Przejazd do położonego we wschodnim Bhutanie miasta Samdrup, stolicy dystryktu o tej samej nazwie. Nocleg w Samdrup.

    Dzień 4 | SAMDRUP – TRASHIGANG

    Wyjazd w kierunku Trashigang, jednego z największych dystryktów wschodniego Bhutanu. Kolejna okazja do podziwiania pięknych krajobrazów tego regionu. Przyjazd do głównego miasta okręgu – Trashigang, położonego na wysokości 1150 m n.p.m. Po przyjeździe, zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście. Oglądanie urokliwie usytuowanego ponad miastem klasztoru Trashigang Dzong, zbudowanego przez Mingjur Tenpy, trzeciego świeckiego władcę Bhutanu, żyjącego w XVII w. Dzong jest obecnie siedzibą władz administracyjnych regionu oraz wspólnoty klasztornej ze szkoły drukpa. Mieści się tu siedem świątyń poświeconych wielkim indyjskim mistrzom buddyzmu. Nocleg w Trashigang.

    Dzień 5 | TRASHIGANG – MONGAR

    Przejazd z Trashigang do Mongar. Pokonanie przełęczy Kori La, położonej na wysokości 2450 m n.p.m. Przyjazd do Mongar, miasta zbudowanego w sposób charakterystyczny dla Bhutanu wschodniego – na zboczu góry. Zwiedzanie klasztoru Mongar Dzong pochodzącego z XIX w. Poza urzędnikami mieszka tutaj regionalna wspólnota zakonna należąca do szkoły drukpa. Nocleg w Mongar.

    Dzień 6 | MONGAR – BUMTHANG

    Wyjazd z Mongar. Podróż w kierunku zachodnim do miejsc, które jeszcze do niedawna były zamknięte dla turystów. Przejazd górskimi, krętymi drogami przez malownicze tereny. Okazja do podziwiania pięknych krajobrazów. Przejazd przez przełęcz Thrumshingla, położoną na wysokości 3750 m n.p.m. Przyjazd do Bumthang na nocleg.

    Dzień 7 | DOLINA BUMTHANG

    Zwiedzanie najpiękniejszej doliny Bhutanu – Bumthang, stanowiącej centrum buddyzmu bhutańskiego. Jest to grupa czterech dolin, położonych na wysokości od 2600 m do 4000 m n.p.m. W całym Bhutanie nie znajdzie się tylu świątyń i klasztorów wzniesionych na tak małej powierzchni, jak w Bhumtang. Zwiedzanie miasta Jakar, malowniczo usytuowanego na równinie, u stóp wzgórza. Jakar jest administracyjną stolicą regionu. Znajduje się tu piękny Dzong Białego Ptaka będący siedzibą władz administracyjnych dystryktu i wspólnoty zakonnej oraz zespół świątyń Kurjey Lhakhang pochodzących z XIV w. Następnie wizyta w klasztorze Tamshing z 1501 r., gdzie zachowały się najstarsze w Bhutanie freski, a prawdziwą perełką jest licząca 500 lat i ważąca 50 kg metalowa kolczuga, która odpuszcza grzechy, gdy obejdzie się z nią na plecach klasztor trzy razy dookoła. Po południu okazja do zakupów sera i miodu w sklepiku należącym do farmy produkującej te przysmaki. Nocleg w Bumthang

    Dzień 9 | DOLINA WANGDUE – PUNAKHA – THIMPU

    Objazd doliny Wangdue. Krótki trekking do świątyni Chimi Lhakhang. Zwiedzanie Semtokha Dzong, którego pełna nazwa brzmi Pałac Głębszych Nauk Tantrycznych. Wejście do świątyni zdobi wspaniałe koło życia i figury Czterech Strażników Świata, a posągi Buddy wewnątrz świątyni należą do najpiękniejszych w całym Bhutanie
    W latach 60. XX w. w Semtokha Dzong uruchomiono centrum nauk tradycyjnych otwarte dla świeckich uczniów. Postój w okolicach Punakha – stolicy Bhutanu do 1960 r. Na wąskim pasie lądu u zbiegu dwóch rzek Pho Chhu i Mo Chhu leży piękny klasztor zbudowany w 1637 roku – Punakha Dzong. Ze względu na swoją malowniczą lokalizację, jak i kunszt budowniczych, cieszy się zasłużoną sławą najpiękniejszego klasztoru w Bhutanie. Sesja fotograficzna w punkcie widokowym. Na zakończenie dnia wizyta w typowym domu bhutańskim. Nocleg w Thimpu.

    Dzień 10 | THIMPHU – PARO

    Zwiedzanie stolicy Bhutanu – Thimphu. Spacer do stupy z pięknymi malowidłami o tematyce religijnej (King’s Memorial Chorten), poświęconej pamięci trzeciego króla Bhutanu. Wizyta w Szkole Sztuk Tradycyjnych, gdzie młodzi Bhutańczycy zdobywają umiejętności w zakresie malarstwa, rysunku i rzeźby, a nauczanie odbywa się metodami tradycyjnymi, znacznie odbiegającymi od tych znanych na Zachodzie. Wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się piękna panorama Doliny Thimphu. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest jeden z największych na świecie posągów siedzącego Buddy, który powstał z inicjatywy bhutańskiego lamy. Mierzy on ponad 30 m wysokości, a w jego wnętrzu znajdują się świątynie. Oglądanie z zewnątrz Trashi Chhoe Dzong – letniej rezydencji władz religijnych i świeckich Bhutanu. Będzie również okazja do spotkania z takinami (Budorcas taxicolor) – zwierzętami charakterystycznymi dla tego regionu Himalajów. Przejazd do Paro na nocleg.

    Dzień 11 | PARO

    Trekking do Taktsang – zwanego Gniazdem Tygrysa, najsłynniejszego z bhutańskich klasztorów, zawieszonego na skale. Do niedawna niedostępny dla turystów, w ostatnich latach otworzył swoje podwoje dla tych, którzy zdołają wspiąć się na wzgórze. Klasztor znajduje się na wysokości ponad 3000 m n.p.m., a różnica poziomów między Paro a Taktsang to ok. 900 m. Widok klasztoru oraz otaczające go pejzaże są doskonałą nagrodą za wspinaczkę. Po trekkingu wizyta w Paro Rinpung Dzong, do którego prowadzi piękny drewniany most pokryty gontami. Miejsce to w języku lokalnym nazywa się Twierdza Klejnotów i jest siedzibą władz administracyjnych okręgu Paro oraz wspólnoty klasztornej. Wizyta w Muzeum Narodowym z interesującą kolekcją dzieł sztuki, wyrobów rzemieślniczych, militariów oraz znanych w świecie znaczków pocztowych. Nocleg w Paro.

    Dzień 12 | DHAKA (Bangladesz)

    Przelot do Dhaki, stolicy Bangladeszu – kraju który powstał w 1971 roku na terytorium Bengalu Wschodniego, będącego wcześniej pod władaniem korony brytyjskiej. Lądowanie w Dhace, położonej w delcie rzek Ganges i Brahmaputra. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek, a następnie przejazd przez miasto do przystani, skąd rozpocznie się rejs po rzece Shitalakhaya, dający okazję podglądania życia codziennego mieszkańców, wykorzystujących rzekę jako drogę wodną do transportu towarów i ludzi, a nabrzeża – do handlu lokalnymi produktami. Nocleg w Dhace.

    Dzień 13 | DHAKA – SRIMANGAL

    Przejazd do oddalonej o 220 km od Dhaki miejscowości Srimangal. Wycieczka w głąb kraju stwarza okazję do oderwania się od zgiełku i gwaru stolicy i do zapoznania się z życiem mieszkańców Bangladeszu, Po przyjeździe spacer po wiosce, chwila wytchnienia na polach herbacianych. Nocleg w Srimangal.

    Dzień 14 | PARK NARODOWY LAWACHARA

    Wcześnie rano trekking po  lesie deszczowym Lawachara, który w roku 1996 objęty został ochronnym projektem rządowym i ustanowiony parkiem narodowym. Żyje tu zagrożony wyginięciem unikalny gatunek gibonów hulok. Spacer po wiecznie zielonym lesie da okazję do zapoznania się z florą i fauną charakterystyczną dla obszaru północno–wschodniego Bengalu. Trasa wędrówki prowadzi przez wioskę zamieszkaną przez plemię Khasia. Następnie wizyta na plantacji kauczuku. Wyjazd w drogę powrotną do Dhaki. Nocleg w Dhace.

    Dzień 15 | DHAKA

    Wycieczka do Sonargaon, stolicy Bengalu do XIII w. Miasto było siedzibą dynastii Deva, a od XIII wieku – stolicą sułtanatu Bengal. Wizyta w dzielnicy Panam Nagar, która przed podziałem Bengalu między Indie i Pakistan była najbogatszą dzielnicą miasta zamieszkaną przez bogatych kupców i przedsiębiorców indyjskich. Po kolacji transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

    Dzień 16 |

    Przylot do Warszawy.

 
 


TERMINY

31.03 - 15.04.2019
28.04 - 13.05.2019
26.05 - 10.06.2019
15.09 - 30.09.2019
13.10 - 28.10.2019
10.11 - 25.11.2019

I RATA 2500 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

 • przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
 • 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os.1650 PLN,
 • 14 śniadań, 9 obiadów (w tym jeden w formie pikniku), 14 kolacji,
 • wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż)
 • wizę do Bhutanu.

DODATKOWE INFORMACJE

 • WIZA
  Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in lub za pośrednictwem biura LogosTour – koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 400 PLN. W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową: 1 wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć co najmniej 2 strony wolne.
 • BILETY WSTĘPU
  Bilety wstępu, wizy do Bangladeszu – ok. 100 USD (płatne na miejscu).
 • NAPIWKI
  Na napiwki należy przeznaczyć kwotę ok. 60 USD.
 • NAPOJE DO POSIŁKÓW
  Napoje do posiłków dodatkowo płatne.

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: