Emiraty Arabskie (+rejs w Omanie)

Emiraty Arabskie (+rejs w Omanie)

od: 5 990 zł

Termin imprezy:od 21.01.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

   
    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Emiratów Arabskich. Przylot do Dubaju. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

    Dzień 2 | DUBAJ

    Zwiedzanie miasta. Postój przy słynnym z oryginalnej architektury hotelu w kształcie żagla – Burj Al Arab (321 m) oraz przy wyróżniającym się nowoczesną architekturą meczecie o dwóch minaretach Jumeirah Mosque. Przejazd przez dzielnicę Zabeel, gdzie znajduje się pałac władcy ZEA oraz park, stadion i tor wyścigów konnych. Widok na wieżowce Dubaju oraz płynącą przez miasto rzekę Creek. Przyjazd do Bastakiya, leżącej nad wodą dzielnicy z zabytkowymi domami kupców; są one wyposażone w wieże wiatrów spełniające rolę klimatyzacji. Spacer do Muzeum Dubaju, mieszczącego się w 180-letnim forcie Al Fahidi. Przeprawa na drugą stronę rzeki Creek tradycyjną taksówką wodną – abra. Wizyta w najstarszej szkole-muzeum Al Ahmadiya (z 1912 r.) i tradycyjnym domu arabskim. Spacer po Spice Souq (bazarze przypraw) i Gold Souq (bazarze z wyrobami ze złota). Wieczorem dla chętnych rejs tradycyjną arabską łodzią po Dubai Creek połączony z kolacją - bufet z napojami (ok. 45 USD, min. 10 osób). Widok na oświetlone stare miasto i nowoczesne dzielnice.

    Dzień 3 | DUBAJ - safari po pustyni

    Dalsze zwiedzanie nowoczesnej części miasta. Przejazd wzdłuż plaży Jumeirah oraz na słynną sztuczną wyspę w kształcie palmy z 16 liśćmi - The Palm Jumeirah, gdzie zbudowano luksusowe wille i apartamentowce. Dla chętnych (do wyboru) zwiedzanie atrakcji; Lost Chambers – akwarium z ruinami Atlantydy (ok. 30 USD), Aquaventure – park wodny (ok. 70 USD). Następnie przejazd przez dzielnicę wieżowców Dubai Marina. Krótka wizyta w galerii handlowej Mall of Emirates ze stokiem narciarskim w środku. Postój przy najwyższym wieżowcu świata Burj Khalifa (828 m). Dla chętnych fakultatywny wjazd na poziom widokowy znajdujący się na 124. piętrze (452 metry) tego budynku (cena 170 PLN, zgłoszenia przy zapisie). Po południu wyjazd na safari po pustyni. Emocjonujący przejazd po piaszczystych wydmach 6-osobowymi pojazdami z napędem na cztery koła. Po zachodzie słońca przejazd do obozu namiotów na pustyni, gdzie serwowana będzie kolacja (bufet z grilla, napoje bezalkoholowe wliczone w cenę). Możliwość przejażdżki na wielbłądzie, na quadzie (płatne) i malowanie henną.

    Dzień 4 | DIBBA (Oman)

    Całodniowy wyjazd do regionu Musandam w Omanie, leżącego nad Oceanem Indyjskim. Przejazd do miejscowości Dibba. Po przekroczeniu granicy rejs tradycyjną łodzią dhow po wodach Zatoki Omańskiej, wzdłuż klifowego wybrzeża. Obiad podczas postoju w jednej z zatok, dawniej służących jako kryjówka dla piratów. W przybrzeżnych wodach często pojawiają się wielkie żółwie i delfiny. Możliwość nurkowania (snorkeling). Późnym popołudniem powrót do Dubaju.

    Dzień 5 | DUBAJ

    Czas wolny lub dla chętnych fakultatywnie;
    - Ski Dubai – jazda na nartach po prawdziwym stoku narciarskim, mieszczącym się w galerii handlowej Mall of the Emirates. Powierzchnia obiektu pokrytego prawdziwym śniegiem wynosi ponad 20 tys. m². Najdłuższa z 5 tras ma 400 m (cena za pakiet 2 godz. ok. 60 USD, zawiera sprzęt narciarski i ciepłe ubranie, transport płatny osobno).
    - Obiad (od 140 USD) lub popołudniowa herbata z przekąskami (od 170 USD) w restauracji Al Iwan w hotelu Burj Al Arab. Posiłki w formie bufetu (cena nie obejmuje transportu; uzależniona od liczby osób).
    - Wyprawa na połów krabów (ok. 90 USD przy min. 10 osobach). Wyjazd ok. godz. 16.00 do emiratu Umm Al Quwain. Po zmierzchu wyprawa na połów krabów w okolice pobliskich wysp zarośniętych mangrowcami. Powrót na kolację serwowaną w formie bufetu (kuchnia międzynarodowa); degustacja złowionych krabów – gotowanych lub z grilla. Powrót do hotelu ok. godz. 23.00
    - Wyjazd do parku rozrywki Ferrari World w Abu Dhabi – zwiedzanie ultranowoczesnego obiektu i możliwość skorzystania z atrakcji np. przejazd najszybszą kolejką górską świata (bilet wstępu ok. 80-100 USD, cena nie obejmuje transportu; uzależniona od liczby osób).

    Dzień 6 | ABU DHABI

    Przejazd do Abu Dhabi i zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To nowoczesne miasto mieści się na wyspie. Przejazd pod Wielki Meczet Szejka Zajida o wspaniałej architekturze. Może się w nim pomieścić 40 tysięcy wiernych. Następnie postój na zdjęcia luksusowego hotelu 5* - Emirates Palace, którego brązowa fasada przypomina piaski pustyni. Zwiedzanie tradycyjnej wioski Heritage Village, której eksponaty dają wyobrażenie o życiu w dawnych czasach - okazja do zrobienia zakupów. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do Dubaju.

    Dzień 7 | DUBAJ

    Transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.


TERMINY

21.01 - 27.01.2018
04.02 - 10.02.2018
29.04 - 05.05.2018
14.10 - 20.10.2018
04.11 - 10.11.2018

I RATA 1000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    transfery lotniskowe,
    przejazdy autokarem, a po pustyni – samochodami terenowymi,
    zakwaterowanie w hotelu 4*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 1350 PLN,
    śniadania, 2 obiady, 1 kolacja,
    zwiedzanie i bilety wstępu do obiektów wg programu,
    rejs w Omanie,
    opiekę pilota,
    usługi lokalnych przewodników,
    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).DODATKOWE INFORMACJE

    PASZPORT
    Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.
    W paszporcie nie powinno być śladów pobytu w Izraelu, jak wiza czy stempel z przejścia granicznego.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki oraz opłatę turystyczną w hotelach sugerujemy przeznaczyć ok. 45 USD. 

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: