WIETNAM – KAMBODŻA – LAOS

WIETNAM – KAMBODŻA – LAOS

od: 10 990 zł

Termin imprezy:13.02.2019
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Wietnamu.

    Dzień 2 | HO CHI MINH (Wietnam)

    Rano przylot do Ho Chi Minh (d. Sajgon). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie miasta. Zabytkowy budynek poczty, katedra Notre Dame (z zewnątrz), kościół Cha Tam, Muzeum Wojny i ulica Dong Khoi. Spacer po bazarze Ben Thanh. Kolacja. Wieczorem – fakultatywnie – przedstawienie AO Show w operze (od ok. 40 USD do ok. 55 USD).

    Dzień 3 | DELTA MEKONGU – CAN THO

    Całodniowa wycieczka do delty Mekongu. Przejazd do Cai Be. Rejs krytą, drewnianą łodzią, zwaną sampan, po kanałach delty. Obiad w gospodarstwie lokalnego rolnika; okazja do kupna świeżych owoców tropikalnych z jego sadu. Po południu dalszy rejs do Vinh Long i przejazd autokarem do Can Tho. Zakwaterowanie w hotelu.

    Dzień 4 | HO CHI MINH – SIEM REAP (Kambodża)

    Rano wycieczka łodzią na gwarny targ wodny w  Cai Rang. Następnie powrót autokarem do Ho Chi Minh. Wylot do Siem Reap w Kambodży. Zakwaterowanie w hotelu.

    Dzień 5 | ANGKOR THOM

    Przed świtem dla chętnych – fakultatywnie – wyjazd rikszami na obserwację wschodu słońca nad Angkor Wat (ok. 5 USD). Wycieczka do Angkoru. Kompleks świątynny Angkor powstał pod koniec VIII w., kiedy król Khmerów Jayavarman II przeniósł na ten teren stolicę swojego królestwa. Przez setki lat każdy z jego następców budował świątynię w Angkorze. W ten sposób na powierzchni ponad 200 km² powstał ogromny zespół budynków świątynnych i kaplic. Przed tysiącem lat Angkor był jednym z najwspanialszych miast na świecie. Spacer do Angkor Thom, ostatniej stolicy cesarstwa Khmerów. Południowej bramy prowadzącej do miasta strzegą stojące w rzędach po obu stronach wspaniałe posągi, przedstawiające demony i dobre duchy. Na samym środku Angkor Thom stoi świątynia Bayon, która funkcjonowała jako łącznik między niebem a ziemią. Przejazd do świątyni leżącej za murami miasta – Ta Prohm, która pozostała w takim stanie, w jakim została odkryta w XIX w., z nienaruszonymi gigantycznymi drzewami, które przez minione kilkaset lat oplotły korzeniami mury, kaplice i biblioteki. Spacer po tarasie słoni oraz podziwianie pięknych ozdób ściennych na tarasie Króla Trędowatych. Wieczorem – fakultatywnie – kolacja w formie bufetu z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich (ok. 15 USD).

    Dzień 6 | ANGKOR WAT – SIEM REAP – PHNOM PENH

    Zwiedzanie najpiękniejszego obiektu w kompleksie – Angkor Wat. Na charakterystycznej dla królestwa Angkoru świątyni-górze, znajdują się galerie pokryte m.in. płaskorzeźbami z 2 tys. apsar – tanecznic niebieskich. Wspaniale zachowane płaskorzeźby, ciągnące się wzdłuż ścian o powierzchni 1200 m² przedstawiają stworzenie świata, toczące się wojny, historię państwa Khmerów i postacie bóstw z mitologii. Powstała w XII wieku za panowania króla Suryavarmana II świątynia była budowana z niezwykłym artyzmem i pieczołowitością przez ponad 30 lat. Dla chętnych – fakultatywnie – wycieczka nad jezioro Tonle Sap i rejs łodzią do pływającej wioski (ok. 15 USD). Po południu transfer na lotnisko i wylot do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu

    Dzień 7 | PHNOM PENH – VIENTIANE (Laos)

    Zwiedzanie stolicy Kambodży. Na trasie; pałac królewski, Srebrna Pagoda, Wat Phnom – najważniejsza pagoda w mieście. Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym znajdują się cenne dzieła sztuki Khmerów. Transfer na lotnisko. Wylot do Vientiane, stolicy Laosu. Po przylocie – formalności wizowe. Zakwaterowanie w hotelu.

    Dzień 8 | VIENTIANE – LUANG PRABANG

    Zwiedzanie Vientiane, m.in. najważniejsze centrum religijne Laosu – świątynia Pha That Luang, pagoda Wat Sisaket i pagoda Wat Phra Kaeo, w której przechowywany był słynny posąg Szmaragdowego Buddy (obecnie jest on w Wielkim Pałacu w Bangkoku). Postój przy pomniku niepodległości Patuxai i widok z góry na całe miasto. Transfer na lotnisko i wylot do Luang Prabang. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

    Dzień 9 | LUANG PRABANG

    Luang Prabang jest najlepiej zachowanym zabytkowym miastem w południowo-wschodniej Azji. Wzdłuż ulic stoją niewielkie domy mieszkalne, hoteliki i sklepy pochodzące z czasów kolonialnych. Na trasie zwiedzania znajdą się m.in. buddyjskie świątynie z bogato zdobionymi wnętrzami, stupa Wat Wisunalat, stupa Wat Mai oraz liczący cztery wieki królewski kompleks klasztorny – Wat Xieng Thong. Dla chętnych – fakultatywnie – przejazd nad wodospad Kuang Si, możliwość kąpieli (ok. 18 USD).

    Dzień 10 | LUANG PRABANG

    Wczesnym rankiem dla chętnych – fakultatywnie – udział w ceremonii rozdawania jałmużny mnichom (ok. 10 USD). Wyjazd nad brzeg rzeki i rejs łodzią motorową wzdłuż Mekongu, do jaskini Pak Ou. Przez minione 500 lat królowie, książęta, kupcy i wieśniacy przybywali do groty na modlitwy, zostawiając jako wota ponad 3 tysiące częściowo pozłacanych statuetek Buddy. Obiad. Powrót do Luang Prabang. Wizyta w byłym pałacu królewskim, obecnie Muzeum Narodowym. Wejście na wzgórze Phu Si, z którego rozpościera się piękny widok na miasto i pałac królewski. Malowniczy zachód słońca za rzeką Mekong z górami w tle. Czas wolny na spacer po nocnym targu H’mong.

    Dzień 11 | LUANG PRABANG – HANOI (Wietnam)

    Transfer na lotnisko i wylot do Hanoi. Miasto zachowało swój oryginalny, historyczny charakter, chociaż nowe budynki zajmują coraz więcej miejsca. Zwiedzanie miejsc związanych z wujem Ho. Przejazd na plac Ba Dinh, gdzie znajduje się (zbudowane z granitu i marmuru) mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz) oraz jego skromny dom, w którym żył i pracował. Przejazd do Pagody Jednej Kolumny zbudowanej w XI w. Zwiedzanie Świątyni Literatury – najstarszego, założonego w 1076 roku, uniwersytetu w Wietnamie. Czas wolny na zakupy pamiątek; lokalne wyroby rękodzieła, tekstylia, ao dai – czyli tradycyjne suknie noszone przez wietnamskie kobiety.

    Dzień 12 | HANOI – ZATOKA HA LONG

    Wyjazd autokarem nad Morze Południowochińskie. Następnie rejs statkiem wycieczkowym po zatoce Ha Long. Jest ona znana z malowniczych formacji skalnych – ok. 3 tysięcy wystających z morza gór, czyli wapiennych ostańców, tworzy unikalny krajobraz z licznymi zatoczkami, grotami, skalistymi wysepkami. Podczas rejsu obiad i kolacja – posiłki składające się ze świeżych owoców morza. Nocleg na statku.

    Dzień 13 | ZATOKA HA LONG – HANOI

    O świcie podziwianie wschodu słońca nad zatoką Ha Long. Po śniadaniu na pokładzie powrót na ląd. Przejazd do Hanoi; po drodze gwarne miasta i wioski. Wieczorem okazja do podziwiania specjalności wietnamskiej – oryginalnego teatru kukiełek na wodzie. Kolacja. Późnym wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

    Dzień 14 |

    Przylot do Warszawy.

 

Terminy:


13.02 - 26.02.2019  (+500 zł)
06.03 - 19.03.2019
24.04 - 07.05.2019
10.07 - 23.07.2019  (+500 zł)
09.10 - 22.10.2019  (+500 zł)
06.11 - 19.11.2019  (+500 zł)
13.11 - 26.11.2019  (+500 zł)

 

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem

 Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
 • 11 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os.; 1 noc na statku wycieczkowym, kabiny 2-os. z łazienką, dopłata do pokoju/kabiny 1-os. 1250 PLN,
 • 12 śniadań, 3 obiady, 3 kolacje,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

 Dodatkowe informacje:

 • PASZPORT
  Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze). Paszport musi być ważny co najmniej rok od daty zakończenia wycieczki. Do Wietnamu, Kambodży i Laosu potrzebne są wizy, które otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Należy mieć min. 4 wolne strony w paszporcie oraz należy zabrać ze sobą 4 zdjęcia.
 • DODATKOWE OPŁATY
  Na bilety wstępu oraz wizy należy zabrać ok. 270 USD.
 • SZCZEPIENIA
  Zalecana profilaktyka przeciwmalaryczna.
 • NAPIWKI
  Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.

 

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: