WIETNAM – KAMBODŻA – LAOS

WIETNAM – KAMBODŻA – LAOS

od: 10 690 zł

Termin imprezy:17.01 - 30.01.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Cena od:10690 zł/os.
Rezerwuj »

Perły Indochin

Wspaniały, tajemniczy kompleks świątynny Angkor Wat – w Kambodży. Rejs po zatoce Hạ Long z tysiącami wapiennych ostańców – w Wietnamie. Pałace i klasztory nad Mekongiem w historycznej stolicy Laosu – Louang Phrabang. Zabytki ery kolonialnej w miastach budowanych przez Francuzów – Sajgonie i Hanoi. Teatr kukiełek na wodzie – wietnamski folklor.

WIETNAM – KAMBODŻA – LAOS 2018

 Wspaniały, tajemniczy kompleks świątynny Angkor Wat – w Kambodży. Rejs po zatoce Hạ Long z tysiącami wapiennych ostańców – w Wietnamie. Pałace i klasztory nad Mekongiem w historycznej stolicy Laosu – Louang Phrabang. Zabytki ery kolonialnej w miastach budowanych przez Francuzów – Sajgonie i Hanoi. Teatr kukiełek na wodzie – wietnamski folklor.

 Program:

HO CHI MINH (Wietnam) - DELTA MEKONGU - CầN THƠ - SIĔM RÉAP (Kambodża) – ANGKOR THOM - ANGKOR WAT - PHNOM PENH - VIENTIANE (Laos) - LOUANG PHRABANG – HANOI (Wietnam) - ZATOKA HẠ LONG

 Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Wietnamu.

Dzień 2 - HO CHI MINH (Wietnam)

Rano przylot do Ho Chi Minh (d. Sajgon). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie miasta. Zabytkowy budynek poczty, katedra Notre Dame (z zewnątrz), kościół Cha Tam, Muzeum Wojny i ulica Dong Khoi. Spacer po bazarze Ben Thanh. Kolacja. Wieczorem dla chętnych przedstawienie AO Show w operze (od 40 USD do 55 USD).

Dzień 3 - DELTA MEKONGU - CầN THƠ

Całodniowa wycieczka do delty Mekongu. Przejazd do Cái Bè. Rejs krytą, drewnianą łodzią, zwaną sampan, po kanałach delty.Obiad w gospodarstwie lokalnego rolnika; okazja do kupna świeżych owoców tropikalnych z jego sadu. Po południu dalszy rejs do Vĩnh Long i przejazd autokarem do Cần Thơ. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4 - HO CHI MINH - SIĔM RÉAP (Kambodża)

Rano wycieczka łodzią na gwarny targ wodny w Cái Nong i Cái Răng. Następnie powrót autokarem do Ho Chi Minh. Wylotdo Siĕm Réap w Kambodży. Zakwaterowanie w hotelu.

 Dzień 5 - ANGKOR THOM

Przed świtem dla chętnych fakultatywny wyjazd rikszami na obserwację wschodu słońca nad Angkor Wat (ok. 5 USD).Wycieczka do Angkoru. Kompleks świątynny Angkor powstał pod koniec VIII w., kiedy król Khmerów Jayavarman II przeniósł na ten teren stolicę swojego królestwa. Przez setki lat każdy z jego następców budował świątynię w Angkorze. W ten sposób na powierzchni ponad 200 km² powstał ogromny zespół budynków świątynnych i kaplic. Przed tysiącem lat Angkor był jednym z najwspanialszych miast na świecie. Spacer do Angkor Thom, ostatniej stolicy cesarstwa Khmerów. Południowej bramyprowadzącej do miasta strzegą stojące w rzędach po obu stronach wspaniałe posągi, przedstawiające demony i dobre duchy. Na samym środku Angkor Thom stoi świątynia Bayon, która funkcjonowała jako łącznik między niebem a ziemią. Przejazd do świątyni leżącej za murami miasta – Ta Prohm, która pozostała w takim stanie, w jakim została odkryta w XIX w., znienaruszonymi gigantycznymi drzewami, które przez minione kilkaset lat oplotły korzeniami mury, kaplice i biblioteki. Spacer po tarasie słoni oraz podziwianie pięknych ozdób ściennych na tarasie Króla Trędowatych. Wieczorem dla chętnych kolacja w formie bufetu z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich (ok. 15 USD).

 Dzień 6 - ANGKOR WAT - SIĔM RÉAP - PHNOM PENH

Zwiedzanie najpiękniejszego obiektu w kompleksie – Angkor Wat. Na charakterystycznej dla królestwa Angkoru świątyni-górze, znajdują się galerie pokryte m.in. płaskorzeźbami z 2 tys. apsar – tanecznic niebieskich. Wspaniale zachowane płaskorzeźby, ciągnące się wzdłuż ścian o powierzchni 1200 m² przedstawiają stworzenie świata, toczące się wojny, historię państwa Khmerów i postacie bóstw z mitologii. Powstała w XII wieku za panowania króla Suryavarmana II świątynia była budowana z niezwykłym artyzmem i pieczołowitością przez ponad 30 lat. Dla chętnych fakultatywna wycieczka nad jezioro Tonle Sap i rejs łodzią do pływającej wioski (ok. 15 USD). Po południu transfer na lotnisko i wylot do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 7 - PHNOM PENH - VIENTIANE (Laos)

Zwiedzanie stolicy Kambodży. Na trasie; pałac królewski, Srebrna Pagoda, Wat Phnom – najważniejsza pagoda w mieście. Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym znajdują się cenne dzieła sztuki Khmerów. Transfer na lotnisko. Wylot do Vientiane, stolicy Laosu. Po przylocie – formalności wizowe. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 8 - VIENTIANE - LOUANG PHRABANG

Zwiedzanie Vientiane, m.in. najważniejsze centrum religijne Laosu – świątynia Pha That Luang, pagoda Wat Sisaket i pagoda Wat Phra Kaeo, w której przechowywany był słynny posąg Szmaragdowego Buddy (obecnie jest on w Wielkim Pałacu w Bangkoku). Postój przy pomniku niepodległości Patuxai i widok z góry na całe miasto. Transfer na lotnisko i wylot do Louang Phrabang. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

Dzień 9 - LOUANG PHRABANG

Louang Phrabang jest najlepiej zachowanym zabytkowym miastem w południowo-wschodniej Azji. Wzdłuż ulic stoją niewielkie domy mieszkalne, hoteliki i sklepy pochodzące z czasów kolonialnych. Na trasie zwiedzania znajdą się m.in. buddyjskie świątynie z bogato zdobionymi wnętrzami, stupa Wat Wisunalat, stupa Wat Mai oraz liczący cztery wieki królewski kompleks klasztorny – Wat Xieng Thong. Dla chętnych fakultatywnie przejazd nad wodospad Kuang Si, możliwość kąpieli (ok. 18 USD).

Dzień 10 - LOUANG PHRABANG

Wczesnym rankiem dla chętnych udział w ceremonii rozdawania jałmużny mnichom (ok. 10 USD). Wyjazd nad brzeg rzeki i rejs łodzią motorową wzdłuż Mekongu, do jaskini Pak Ou. Przez minione 500 lat królowie, książęta, kupcy i wieśniacy przybywali do groty na modlitwy, zostawiając jako wota ponad 3 tysiące częściowo pozłacanych statuetek Buddy. Obiad. Powrót do Louang Phrabang. Wizyta w byłym pałacu królewskim, obecnie Muzeum Narodowym. Wejście na wzgórze Phu Si, z którego rozpościera się piękny widok na miasto i pałac królewski. Malowniczy zachód słońca za rzeką Mekong z górami w tle. Czas wolny na spacer po nocnym targu H’mong.

Dzień 11 - LOUANG PHRABANG - HANOI (Wietnam)

Transfer na lotnisko i wylot do Hanoi. Miasto zachowało swój oryginalny, historyczny charakter, chociaż nowe budynki zajmują coraz więcej miejsca. Zwiedzanie miejsc związanych z wujem Ho. Przejazd na plac Ba Dinh, gdzie znajduje się (zbudowane z granitu i marmuru) mauzoleum Ho Chi Minha (z zewnątrz) oraz jego skromny dom, w którym żył i pracował. Przejazd do Pagody Jednej Kolumny zbudowanej w XI w. Zwiedzanie Świątyni Literatury – najstarszego, założonego w 1076 roku, uniwersytetu w Wietnamie. Czas wolny na zakupy pamiątek; lokalne wyroby rękodzieła, tekstylia, ao dai – czyli tradycyjne suknie noszone przez wietnamskie kobiety.

Dzień 12 - HANOI - ZATOKA HẠ LONG

Wyjazd autokarem nad Morze Południowochińskie. Następnie rejs statkiem wycieczkowym po zatoce Hạ Long. Jest ona znana z malowniczych formacji skalnych – ok. 3 tysięcy wystających z morza gór, czyli wapiennych ostańców, tworzy unikalny krajobraz z licznymi zatoczkami, grotami, skalistymi wysepkami. Podczas rejsu obiad i kolacja - posiłki składające się ze świeżych owoców morza. Nocleg na statku.

Dzień 13 - ZATOKA HẠ LONG - HANOI

O świcie podziwianie wschodu słońca nad zatoką Hạ Long. Po śniadaniu na pokładzie powrót na ląd. Przejazd do Hanoi; po drodze gwarne miasta i wioski. Wieczorem okazja do podziwiania specjalności wietnamskiej – oryginalnego teatru kukiełek na wodzie. Kolacja. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

Dzień 14

Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

 

Terminy:

17.01 - 30.01.2018, 10990 PLN

31.01 - 13.02.2018, 10990 PLN

14.02 - 27.02.2018, 10690 PLN

07.03 - 20.03.2018, 10690 PLN

 

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie

II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem

 Cena obejmuje:

 

przeloty międzynarodowe,

przeloty wewnętrzne,

przejazdy autokarem z klimatyzacją,

zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe, jedna noc na statku wycieczkowym, kabiny 2- osobowe z łazienką, dopłata do pokoju/kabiny 1-osobowej 1250 PLN,

śniadania; oraz wymienione w programie obiady i kolacje,

opiekę pilota,

usługi przewodników lokalnych,

ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).

 Dodatkowe informacje:

 PASZPORT - WIZA

Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze). Paszport powinien być ważny co najmniej rok od daty zakończenia wycieczki. Do Wietnamu, Kambodży i Laosu potrzebne są wizy, które otrzymuje się przy

przekraczaniu granicy. Należy mieć min. 4 wolne strony w paszporcie oraz należy zabrać ze sobą 4 zdjęcia.

 BILETY WSTĘPU

Na bilety wstępu oraz wizy należy zabrać ok. 265 USD.

 SZCZEPIENIA

Zalecana profilaktyka przeciwmalaryczna.

 NAPIWKI

Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 USD.

 

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: