INDIE POŁUDNIOWE I ŚRODKOWE

INDIE POŁUDNIOWE I ŚRODKOWE

od: 12 003 zł

Termin imprezy:od 26.01.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

MUMBAI – ELEPHANTA – AURANGABAD – ELLORA – AJANTA – CHENNAI KANCHIPURAM – MAHABALLIPURAM – PONDICHERRY – THANJAVUR TIRUCHIRAPALLI – MADURAI – THEKKADY – KOCHI – ALAPPUZHA – KOVALAM


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Indii

    Dzień 2 | MUMBAI

    Przylot do Mumbai (d. Bombaj) wcześnie rano. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie – Brama Indii, monument wzniesiony w 1911 r. z okazji wizyty króla Jerzego V, dworzec kolejowy Victoria Terminus – najpiękniejszy przykład wiktoriańskiego neogotyku w Indiach. Przejazd przez dzielnicę Malabar Hill, gdzie znajdują się rezydencje celebrytów  świata filmu, biznesu, polityki. Postój przy jednej z wielkich osobliwości miasta – Dhobi Ghat, największej pralni świata urządzonej pod gołym niebem. Nocleg w Mumbai.

    Dzień 3 | MUMBAI

    Wycieczka łodzią na wyspę Elephanta. Zwiedzanie świątyń skalnych z VIII w. dedykowanych bogu Siwie. Po południu powrót do Mumbai. Wizyta w wiszących ogrodach na wzgórzu Malabar. Ciekawostką ogrodów są żywopłoty uformowane w figury zwierząt. Przejazd obok Wież Milczenia, w których wyznawcy zoroastryzmu pozostawiali zwłoki swoich zmarłych. Spacer po eleganckiej, zawsze ruchliwej dzielnicy handlowej Colaba. Nocleg w Mumbai.

    Dzień 4 | AURANGABAD – ELLORA

    Wcześnie rano transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem ekspresowym do Aurangabad, a następnie autokarem do Ellory. Po drodze zwiedzanie potężnego Fortu Daulatabad, wzniesionego w XII w. przez władców Yadava. Pod koniec XIV w.ekscentryczny sułtan Muhammad Tughlaq na krótki czas przeniósł stolicę z Delhi do Daulatabadu czyli Miasta Pomyślności. Zwiedzanie Ellory, gdzie znajduje się piękny i unikalny zespół 34 świątyń wykutych w skalnych grotach w okresie V–VII w. Miejsce to traktowane jest jako symbol tolerancji religijnej, gdyż tutejsze świątynie należą do trzech wielkich religii – hinduizmu, buddyzmu i dżinizmu. Nocleg w Aurangabad.

    Dzień 5 | AURANGABAD – AJANTA

    Wycieczka do Ajanty. Zwiedzanie najsłynniejszego w Indiach zespołu świątyń buddyjskich, wykutych w bazaltowych skałach pięknej doliny w kształcie półksiężyca (II w. p.n.e.–VII w. n.e.). Świątynie ozdobione są rzeźbami i malowidłami ściennymi, które nie mają sobie równych w całych Indiach. Po powrocie do Aurangabadu, zwiedzanie mauzoleum Bibi Ka Maqbara, żony mogolskiego cesarza Aurangzeba. Powrót na nocleg do Aurangabadu.

    Dzień 6 | CHENNAI – KANCHIPURAM

    Przelot do Chennai (d. Madras). Objazd miasta. Zwiedzanie kościoła św. Tomasza Apostoła, wzniesionego w XVI w. przez Portugalczyków w miejscu, gdzie wg tradycji pochowany został św. Tomasz. Przejazd do fortu św. Jerzego, w którym mieści się Muzeum Archeologiczne eksponujące pamiątki po Kompanii Wschodnioindyjskiej. Przejazd do jednego z siedmiu świętych miast Indii – Kanchipuram, gdzie w licznych świątyniach czci się bóstwa Wisznu i Siwa. Wieczorem przejazd do Mahaballipuram na nocleg.

    Dzień 7 | MAHABALLIPURAM

    Zwiedzanie Mahaballipuram, niewielkiej dziś osady rybackiej, której początki sięgają I w. p.n.e. Znajdują się tu czyste plaże. Jednak największą atrakcją są wspaniałe świątynie hinduistyczne z VII w., zbudowane w stylu drawidyjskim ku czci Siwy, Wisznu, Parwati. Na ścianach świątyń widać reliefy ze scenami z życia codziennego, pięknie zachowane mimo niszczycielskiego działania słonej morskiej wody. Wieczorny spacer po Mahaballipuram.

    Dzień 8 | PONDICHERRY – THANJAVUR

    Rano wyjazd do Thanjavur – stolicy potężnego niegdyś królestwa Chola. Po drodze postój w Pondicherry, które emanuje atmosferą stolicy dawnej kolonii francuskiej. Spacer wśród kolonialnej zabudowy i przejazd do Thanjavur (d. Tanjore). Miasto od XVI w. było siedzibą słynnej szkoły malarskiej. Podczas zwiedzania można obejrzeć przykłady malarstwa z Tanjore. Wizyta w świątyni Brihadeeshwara zbudowanej w XI w. przez króla Chola. Nocleg w Thanjavur.

    Dzień 9 | THANJAVUR – TIRUCHIRAPPALLI

    Przejazd z Thanjavur do Tiruchirappalli (d. Trichy). Zwiedzanie fortecy i świątyni Rock Fort, wzniesionej na skale, tuż nad brzegiem rzeki Kaveri. Można się wspiąć na szczyt świątyni pokonując 437 stopni. Wysiłek zostanie wynagrodzony pięknym widokiem. Zwiedzanie świątyni Sri Ranganathaswami o siedmiu murach obronnych – jest to jeden z największych i najlepiej zachowanych zespołów świątynnych w południowych Indiach. Nocleg w Trichy.

    Dzień 10 | MADURAI

    Przejazd z Trichy do Madurai urozmaicony widokiem pól uprawnych – bawełna, tytoń, ryż, które stanowią podstawowe uprawy tego regionu. Zwiedzanie Madurai. Wizyta w świątyni Sri Meenakshi Amman, będącej pięknym przykładem religijnych budowli drawidyjskiego hinduizmu. Początki tej świątyni sięgają III w. p.n.e. Po południu trochę relaksu – wizyta na miejscowym bazarze i okazja do zakupu atrakcyjnych pamiątek. Nocleg w Madurai.

    Dzień 11 | THEKKADY – KUMILY

    Przejazd do Kumily. Przekroczenie granicy stanów Tamil Nadu i Kerala. Przejazd przez wzgórza kardamonowe – tereny słynące z uprawy egzotycznych, wonnych roślin. Po drodze pojawiają się pierwsze tarasowe wzgórza z charakterystycznymi plantacjami herbaty. Przyjazd do Kumily. Spacer po małej rodzinnej plantacji, gdzie rośnie wiele przypraw m.in. kardamon, pieprz, kakao. Możliwość zakupów. Spacer po miasteczku. Wizyta w kościele syryjskim. Nocleg w Kumily.

    Dzień 12 | KOCHI

    Wyjazd do Kochi, portowego miasta położonego na archipelagu wysp oddzielających jezioro Vembanad od Morza Arabskiego. Tutaj zmarł i został pochowany w kościele św. Franciszka odkrywca drogi morskiej do Indii – Vasco da Gama. Architektura i atmosfera miasta stanowią mieszankę średniowiecznej Portugalii, Niderlandów i angielskiej wsi. Przyjazd na miejsce późnym popołudniem. Zakwaterowanie w hotelu. Spektakl klasycznego tańca kathakali, charakterystycznego dla regionu Kerala, łączącego w sobie elementy baletu, opery, maski i pantomimy. Fabuła kathakali oparta jest na hinduskich eposach Ramajana i Mahabharata. Nocleg w Kochi.

    Dzień 13 | KOCHI – ALAPPUZHA

    Zwiedzanie Kochi. Na trasie – Pałac Holenderski z najpiękniejszymi w Indiach ściennymi freskami oraz żydowska synagoga z XVI w., ślad po starożytnej kolonii żydowskiej. Po południu zaokrętowanie na barce (house boat). Rejs po tzw. „back waters” – olbrzymich rozlewiskach utworzonych przez  kanały, rzeki, jeziora, będących ruchliwą drogą wodną. Sieć kanałów o łącznej długości ponad 1500 km poprzecinanych skrawkami lądu stanowi niesamowity labirynt, w którym toczy się normalne życie mieszkańców.  Podczas rejsu będzie okazja do obserwacji bujnej przyrody oraz lokalnej ludności w jej codziennych czynnościach Nocleg na łodzi.

    Dzień 14 | ALAPPUZHA – KOVALAM

    Po zakończonym rejsie przejazd do hotelu w okolicach Kovalam. Zakwaterowanie. Odpoczynek nad Oceanem Indyjskim.

    Dzień 15 | KOVALAM

    Czas wolny przeznaczony na odpoczynek na plaży i uporządkowanie wrażeń z podróży.

    Dzień 16 |

    Wyjazd na lotnisko. Wylot do Europy.

    Dzień 17 |

    Przylot do Warszawy.


TERMINY

26.01 - 11.02.2018
01.03 - 17.03.2018
05.04 - 21.04.2018
04.10 - 20.10.2018
25.10 - 10.11.2018
08.11 - 24.11.2018
23.11 - 09.12.2018

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przeloty wewnętrzne,
    przejazdy autobusem/mikrobusem z klimatyzacją,
    przejazdy pociągiem ekspresowym z miejscami siedzącymi (Mumbai – Aurangabad),
    zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2– osob., dopłata do pokoju 1 –osob.1850 PLN, 1 nocleg na barce w kabinach 2 –osob.,
    śniadania, kolacje,
    opiekę pilota,
    usługi lokalnych przewodników,
    ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).


DODATKOWE INFORMACJE


    WIZA - PASZPORT
    Cena nie obejmuje wizy do Indii.

    Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in
    lub za pośrednictwem biura  – koszt wizy wraz z pośrednictwem wizowym wynosi 350 PLN.

    W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentacje wizową – 1
    wypełniony formularz do wizy, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.

    DODATKOWE OPŁATY
    Cena nie obejmuje biletów wstępu –   ok. 100 USD.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 USD.

(log)
Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: