Bałkany

Bałkany

od: 5 810 zł

Termin imprezy:od 21.05.2019
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

Program imprezy

    Dzień 1 | SOFIA (Bułgaria)

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Bułgarii. Przylot do Sofii.

    Dzień 2 | SOFIA

    Zwiedzanie stolicy Bułgarii – Sofii. Przejazd do centrum miasta – sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew Sveta Nedela. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Archeologicznego. Po południu wycieczka na górę Witosza, w miarę dostępności zwiedzanie średniowiecznej cerkwi Bojańskiej z freskami z  XIII w.

    Dzień 3 | SKOPJE (Macedonia)

    Przejazd do Skopje w Macedonii. Po drodze zwiedzanie Rilskiego Monastyru ważnego symbolu bułgarskiego oporu przeciwko okupacji tureckiej. Przejazd przez góry Riła sięgające nawet 3 tys.m   n.p.m.

    Dzień 4 | SKOPJE

    Zwiedzanie Skopje. Spacer na Stare Miasto, gdzie można zobaczyć meczet, dom Matki Teresy, część muzułmańską z cerkwią wkopaną Św. Spasa oraz lokalny bazar . Przejazd na przedmieścia w Nerezi, do zabytkowej cerkwi św. Pantelejmona
    z 1164 r. z zachowanymi freskami będącymi wspaniałym przykładem malarstwa bizantyjskiego. Postój w miejscu, z którego można podziwiać kanion Matka, tzw. macedoński raj, położony ok. 15 km od Skopje. Jest to malownicze miejsce, gdzie po jednej i drugiej stronie widać pasma górskie z poukrywanymi monastyrami pamiętającymi czasy prześladowań tureckich. W kanionie odkryto niedawno najgłębszą podwodną jaskinię.

    Dzień 5 | SKOPJE – KOSOWO – SKOPJE

    Wycieczka do Kosowa (wymagany paszport). Zwiedzanie monastyru Gracanica. Postój na Kosowym Polu, w miejscu słynnej bitwy toczonej w 1389 r., w której wyniku wojska osmańskie pokonały armię złożoną z Serbów i ich słowiańskich sprzymierzeńców. Przyjazd do Prizren, miasta leżącego w południowym Kosowie. Zwiedzanie cerkwi Bogurodzicy Ljeviskiej z XII w., ufundowanej przez króla  Stefana Nemanię oraz cerkwi Chrystusa Zbawiciela z XIV w.

    Dzień 6 | OHRID – KRUJE (Albania)

    Przejazd do Ohrid. Zwiedzanie jednego z najstarszych w Macedonii ośrodków prawosławia, miasta pełnego zabytków. Najciekawszymi atrakcjami są mury obronne zbudowane przez Rzymian, cerkiew św. Pantelejmona oraz średniowieczna cerkiew św. Zofii. Przejazd do Elbasan i zwiedzanie dawnego Castrum Romanum położonego na starożytnej Via Egnatia, przebudowanego za panowania osmańskiego. Przejazd do Kruje. Zakwaterowanie w hotelu.

    Dzień 7 | KRUJE – SZKODRA - BAR (Czarnogóra)

    Zwiedzanie, mieszczącego się w nowym budynku przypominającym XV-wieczną twierdzę, muzeum poświęconego historii Albanii, a głównie postaci bohatera narodowego Skanderbega. Wizyta w Muzeum Etnograficznym urządzonym w dawnym domu tureckiej rodziny. Zakupy na tradycyjnej uliczce z zabytkowymi sklepami, jednym z najlepiej zachowanych bazarów na Bałkanach. Wizyta w ośrodku religijnym sekty muzułmańskiej Bektaszytów. Przejazd do miasta Szkodra – zwiedzanie, w miarę możliwości spacer po słynnej twierdzy Rozafy. Przejazd okolice Bar (Czarnogóra ) nocleg.

    Dzień 8 | KANIONY CZARNOGÓRY

    Przejazd pociągiem najbardziej malowniczą trasa Bałkanów nad kanionem Moracy. Następnie przejazd wzdłuż kanionu rzeki Tara 2 najgłębszego kanionu na świecie. Postój nad słynnym mostem Durdejevica. Przejazd do parku Nardowego Żabljak i spacer nad słynnym Czarnym Jeziorem. Nocleg w okolicach Żabljaka.

    Dzień 9 | Monastyr OSTROG (Czarnogóra) – SARAJEWO (Bośnia i Hercegowina)

    Rano przejazd i zwiedzanie kontrastującego białymi murami na tle górskiej ściany, niezwykłego monastyru Ostrog, który wykuto w skale. Jest on jednym z symboli Czarnogóry. Przejazd nad Pivsko Jezero – widok na szmaragdową wodę. Nocleg w Sarajewie.

    Dzień 10 | SARAJEWO – BELGRAD

    Zwiedzanie Sarajewa. Przejazd na Stare Miasto, gdzie znajduje się wiele obiektów religijnych oraz przykładów architektury bośniackiej. We wschodniej części tej dzielnicy widoczne są wpływy tureckie, natomiast zachodnia część charakteryzuje się wpływem architektury z czasów Austro–Węgier. Zwiedzanie katedry Serca Jezusowego. Postój przy meczecie Ali Paszy i starej synagodze. Przejazd do Belgradu. Zakwaterowanie  w hotelu. Wieczorem spacer po starówce;  Kalemegdan – pozostałości rzymskiej warowni, forteca z czasów Imperium Osmańskiego. Spacer po mającej ok.400 m długości, zabytkowej i artystycznej ulicy Skadarljia, która zaczyna się obok placu Republiki.

    Dzień 11 | BELGRAD – NOVI SAD – FRUSKA GORA – BELGRAD (Serbia)

    Całodniowa wycieczka po okolicach Belgradu. Przejazd w okolice miasta Novi Sad. Zwiedzanie leżącej w pobliżu twierdzy Petrovaradin. Przejazd do Parku Narodowego Fruska Gora, na terenie którego  od XVI wieku istniał ośrodek życia monastycznego serbskiej Cerkwi prawosławnej. Zbudowano tu wtedy 35 prawosławnych klasztorów; do dziś zachowało się 17 z nich. W czasach okupacji tureckiej tutejsze klasztory  kultywowały serbską tradycję narodową i chroniły jej zabytki. W miarę wolnego czasu przejazd do  twierdzy Smederevo wybudowanej w XV wieku, za czasów panowania despoty Durad Brankovica, ostatniego ze średniowiecznych władców Serbii. Otoczona obronnymi murami i wieżami twierdza, była przez długi czas ostatnim bastionem przeciwko tureckim atakom.

    Dzień 12 | BELGRAD

    Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

TERMINY I CENY

 21.05-01.06.2019

 21.09-02.10.2019


I RATA

1500 PLN płatna przy zapisie

II RATA

płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej ,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem ,
 • 11 noclegów, zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1–os. 700 PLN,
 • 11 śniadań i 11 kolacji (napoje do kolacji dodatkowo płatne),
 • przejazd pociągiem kanionem Moracy
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna ( KL, NNW, bagaż).


DODATKOWE INFORMACJE


 • DODATKOWE OPŁATY
  Na bilety wstępu oraz lokalnych przewodników należy przeznaczyć dodatkowo ok. 100 EUR.
 • MIEJSCA W AUTOKARZE
  Zajmowanie miejsc w autokarze/mikrobusie  odbywa się wg kolejności podpisywania umów na imprezę.

(log)

 

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: