ISLANDIA (OPCJA GRENLANDIA)

ISLANDIA (OPCJA GRENLANDIA)

od: 7 990 zł

Termin imprezy:od 18.06.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

program wycieczki

 


    Dzień 1 | KEFLAVIK

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot na Islandię. Przylot na lotnisko Keflavik. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 7 nocy).

    Dzień 2 | P.N. THINGVELLIR

    Wycieczka szlakiem obfitującego w liczne atrakcje tzw. Złotego Kręgu (Golden Circle). Przejazd do Parku Narodowego Thingvellir, gdzie od roku 930 zbierało się zgromadzenie ogólne Islandii, zwane Althing, uważane za najstarszy parlament świata. Następną atrakcją będzie najpiękniejszy wodospad Islandii – dwukaskadowy Gullfoss (Złoty Wodospad). W jego pobliżu znajduje się czynny gejzer Strokkur, który ku uciesze turystów co kilka minut wyrzuca wysoko w powietrze słup gorącej wody.

    Dzień 3 | REYKJAVIK

    Zwiedzanie Reykjavíku. Przejazd pod monumentalny kościół Hallgrimskirkja o oryginalnej architekturze przypominającej bazaltowe słupy; stoi przed nim pomnik wikinga Leifa Erikssona (około roku 1000 dopłynął on do Ameryki). Wejście do katedry protestanckiej z XVIII wieku, w której znajduje się marmurowa płaskorzeźba dłuta, pochodzącego z Islandii, duńskiego artysty Bertela Thorvaldsena. Następnie gmach parlamentu z czarnego bazaltu oraz nowoczesny ratusz zbudowany na wodzie jeziora Tjornin. Spacer po najstarszej uliczce miasta, gdzie przed muzeum historii miasta zachowały się przykryte szklaną pokrywą pozostałości pierwszej chaty z 872 r. n.e. Następnie przejście do dzielnicy portowej z zacumowanymi statkami. Nad wodą stoją zabytkowe pawilony portowe, które mieszczą restauracje oferujące owoce morza; można tam spróbować m.in. mięsa wieloryba. Przejście wzdłuż fiordu, przy którym góruje niezwykła budowla – Harpa; jest to nowoczesny kompleks kulturalny, mający ściany ze szkła przypominające plaster miodu. Czas wolny w centrum, na pasażu handlowym Laugavegur; w kolorowych kamieniczkach znajdują się sklepy z atrakcyjnymi pamiątkami, wyrobami z wyjątkowej islandzkiej wełny, a także liczne kawiarnie, bary i restauracje.

    Dzień 4 | REYKJAVIK - KULUSUK (Grenlandia)

    Czas wolny.

    UWAGA! W terminie 09.07 - 16.07.18 program obejmuje wycieczkę samolotową na Grenlandię. Wylot z lokalnego lotniska w Reykjaviku na wschodnie wybrzeże Grenlandii. Po 2 godzinach lądowanie na wyspie, w wiosce Kulusuk, gdzie mieszka około 250 Inuitów Ammassalik. Głównym źródłem ich utrzymania jest rybołówstwo oraz polowanie na foki. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem na lotnisku w Kulusuk, spacer do wioski (ok. 30 minut), by z bliska zobaczyć codzienne życie jej mieszkańców. W programie wizyta w lokalnym muzeum, gdzie eksponowane są ozdoby i odzież wykonana przez tubylców ze skóry i kości fok. Pokaz tradycyjnego, inuickiego tańca przy akompaniamencie bębenka. Wielką atrakcją jest rejs po fiordzie, między bryłami lodu (dodatkowa opłata na miejscu u przewodnika). Uczestnicy wycieczki otrzymują certyfikat, poświadczający fakt odwiedzenia Grenlandii. Powrót do Reykjaviku.

    Dzień 5 | P.N. LANGJOKULL - REYKHOLT

    Przejazd w stronę Langjokull, czwartego, co do objętości lodowca w Europie, mającego powierzchnię ok. 1000 m². Czas wolny w ośrodku turystycznym (restauracja, basen z ciepłą wodą) lub spacer po malowniczym skalnym wąwozie. Dla chętnych początek jedynej na świecie atrakcji turystycznej (Cena ok. 150 EUR.
    UWAGA! Zgłoszenie na wyprawę do lodowca 1 miesiąc przed terminem wycieczki). Wyprawa samochodem terenowym na lodową pokrywę i dalszy przejazd specjalnym pojazdem Monster Glacier Truck. Wejście do wnętrza lodowca, w którym w roku 2015 wyżłobiono korytarze i boczne sale. Pełen wrażeń blisko godzinny spacer przez pięknie oświetlony tunel z błękitnymi ścianami.

    Po południu wyjazd z okolic lodowca. Postój przy wspaniałych wodospadach Hraunfossar i Barnafoss. Tworzy je woda z lodowca wypływająca spod pola lawowego do rzeki Hvita i tworząca szerokie, wielostopniowe kurtyny wodne. Następnie postój przy największym w Europie gorącym źródle geotermalnym Deildartunguhver, z którego wypływa ok. 200 litrów wrzątku na sekundę. Wokoło widać fontanny wodne, jeziorka błotne, parę unoszącą się nad gorącą wodą. Postój w Reykholt, w miejscu, gdzie w XIII wieku mieszkał jeden z najwybitniejszych twórców islandzkich Snorri Sturluson, autor sag i utworu „Edda”.

    Dzień 6 | LAGUNA JOKULSARLON

    Czas wolny w stolicy Islandii. Dla chętnych wycieczki fakultatywne;
    - Landmannalaugar. Przejazd między wulkanicznymi górami. Główną atrakcją jest trekking malowniczym wąwozem. W bazie wypadowej można wykąpać się w naturalnym jeziorku z gorącą wodą geotermalną (ok. 120 EUR).
    - Lodowa laguna Jokulsarlon. Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża Islandii. Postoje przy wodospadach – Seljalandsfoss i Skogafoss. Postój nad lodową laguną Jokulsarlon. Przesiadka na wycieczkową łódź-amfibię. Ekscytujący rejs między pływającymi bryłami lodu w pobliże lodowca. (ok. 130 EUR).

    Dzień 7 | PÓŁWYSEP REYKJANES - BŁĘKITNA LAGUNA

    Dzień 8 |

    Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.


 

 

terminy i ceny

18.06-25.06.2018   7990 zł
09.07-16.07.2018   7990 zł + 4810 zł
30.07-06.08.2018   7990 zł

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 45 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE
    przeloty międzynarodowe,
    transfery i przejazdy autokarem/mikrobusem,
    zakwaterowanie w hotelu 3*, pokoje 2-osobowe standard, dopłata do pokoju 1-osobowego 1800 PLN, dopłata do pokoju 2-osobowego superior 900 PLN od osoby,
    śniadania (bufet),
    wycieczki wymienione w programie,
    opiekę pilota,
    ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

DODATKOWE INFORMACJE

    BILETY WSTĘPU
    Cena nie zawiera opłat za bilety wstępu (ok. 50 EUR) oraz za wycieczki fakultatywne, których wysokość uzależniona jest od liczby uczestników.

    NAPIWKI
    Na napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 30 EUR.

    MIEJSCA W AUTOKARZE
    Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności zapisów na listę uczestników.

 

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: