ISLANDIA (OPCJA GRENLANDIA)

ISLANDIA (OPCJA GRENLANDIA)

od: 7 990 zł

Termin imprezy:od 17.06.2019
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

program wycieczki

     Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot na Islandię. Przylot na lotnisko Keflavík. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 7 nocy).

    Dzień 2 | P.N. THINGVELLIR

    Wycieczka wzdłuż szlaku licznych atrakcji, tzw. Złotego Kręgu (Golden Circle). Przejazd do Parku Narodowego Thingvellir, gdzie od roku 930 n.e. zbierało się zgromadzenie ogólne Islandii, zwane Althing, uważane za najstarszy parlament świata. Następna atrakcja to najpiękniejszy wodospad Islandii – dwukaskadowy Gullfoss (Złoty Wodospad). W jego pobliżu znajduje się czynny gejzer Strokkur, który ku uciesze turystów co kilka minut wyrzuca wysoko w powietrze słup gorącej wody.

    Dzień 3 | REYKJAVIK

    Zwiedzanie Reykjaviku. Przejazd pod monumentalny kościół Hallgrimskirkja o oryginalnej architekturze przypominającej bazaltowe słupy; stoi przed nim pomnik wikinga Leifa Erikssona (ok. roku 1000 dopłynął on do Ameryki). Wejście do katedry protestanckiej z XVIII wieku, w której znajduje się marmurowa płaskorzeźba dłuta, pochodzącego z Islandii, duńskiego artysty Bertela Thorvaldsena. Następnie gmach parlamentu z czarnego bazaltu oraz nowoczesny ratusz zbudowany na wodzie jeziora Tjornin. Spacer po najstarszej uliczce miasta, gdzie przed muzeum historii miasta zachowały się przykryte szklaną pokrywą pozostałości pierwszej chaty z 872 r. n.e. Następnie przejście do dzielnicy portowej z zacumowanymi statkami. Nad wodą stoją zabytkowe pawilony portowe, które mieszczą restauracje oferujące owoce morza; można tam spróbować m.in. mięsa wieloryba. Przejście wzdłuż fiordu, przy którym góruje niezwykła budowla – Harpa; jest to nowoczesny kompleks kulturalny, mający ściany ze szkła przypominające plaster miodu. Czas wolny w centrum, na pasażu handlowym Laugavegur; w kolorowych kamieniczkach znajdują się sklepy z atrakcyjnymi pamiątkami, wyrobami z wyjątkowej islandzkiej wełny, a także liczne kawiarnie, bary i restauracje.

    Dzień 4 | REYKJAVÍK - KULUSUK (Grenlandia)

    Czas wolny.
    UWAGA! W terminie 15.07-22.07.19 program obejmuje wycieczkę samolotową na Grenlandię. Wylot z lokalnego lotniska w Reykjaviku na wschodnie wybrzeże Grenlandii. Po 2 godzinach lądowanie na wyspie, w wiosce Kulusuk, gdzie mieszka ok. 250 Inuitów Ammassalik. Głównym źródłem ich utrzymania jest rybołówstwo oraz polowanie na foki. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem na lotnisku w Kulusuk. Spacer do wioski (ok. 30 minut), by z bliska zobaczyć codzienne życie jej mieszkańców. W programie wizyta w lokalnym muzeum, gdzie eksponowane są ozdoby i odzież wykonana przez tubylców ze skóry i kości fok. Pokaz tradycyjnego, inuickiego tańca przy akompaniamencie bębenka. Wielką atrakcją jest rejs po fiordzie, między bryłami lodu (dodatkowa opłata na miejscu u przewodnika). Uczestnicy wycieczki otrzymują certyfikat, poświadczający fakt odwiedzenia Grenlandii, największej wyspy świata. Powrót do Reykjaviku.

    Dzień 5 | P.N. LANGJOKULL - REYKHOLT

    Przejazd w stronę Langjökull, czwartego, co do objętości lodowca w Europie, mającego powierzchnię ok. 1000 m². Czas wolny w ośrodku turystycznym (restauracja, basen z ciepłą wodą) lub spacer po malowniczym skalnym wąwozie. Fakultatywnie jedyna na świecie atrakcja turystyczna, wejście do wnętrza lodowca (cena ok. 150 EUR). Wyprawa samochodem terenowym na krawędź lodowej pokrywy i dalszy przejazd specjalnym pojazdem Monster Glacier Truck. Wejście do wnętrza lodowca, w którym w roku 2015 wyżłobiono korytarze i boczne sale. Pełen wrażeń, blisko godzinny spacer przez pięknie oświetlony tunel z błękitnymi ścianami. UWAGA! Zgłoszenie na wyprawę do lodowca na 1 miesiąc przed terminem wycieczki.
    Po południu wyjazd z okolic lodowca. Postój przy wspaniałych wodospadach Hraunfossar i Barnafoss. Tworzy je woda z lodowca wypływająca spod pola lawowego do rzeki Hvítá i tworząca szerokie, wielostopniowe kurtyny wodne. Następnie postój przy największym w Europie gorącym źródle geotermalnym Deildartunguhver, z którego wypływa ok. 200 litrów wrzątku na sekundę. Wokoło widać fontanny wodne, jeziorka błotne, parę unoszącą się nad gorącą wodą. Postój w Reykholt, w miejscu, gdzie w XIII wieku mieszkał jeden z najwybitniejszych twórców islandzkich Snorri Sturluson, autor sag i utworu „Edda”.

    Dzień 6 | LAGUNA JOKULSARLÓN

    Czas wolny w stolicy Islandii. Dla chętnych wycieczki fakultatywne;
     - Landmannalaugar. Przejazd między wulkanicznymi górami. Główną atrakcją jest trekking malowniczym wąwozem. W bazie wypadowej można wykąpać się w naturalnym jeziorku z gorącą wodą geotermalną (cena ok. 120 EUR).
    - Lodowa laguna Jökulsárlón. Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża Islandii. Postoje przy wodospadach – Seljalandsfoss i Skógafoss. Postój nad lodową laguną Jökulsárlón. Fakultatywny rejs wycieczkową łodzią-amfibią między pływającymi bryłami lodu w pobliże lodowca. (cena ok. 130 EUR).

    Dzień 7 | PÓŁWYSEP REYKJANES - BŁĘKITNA LAGUNA

    Wycieczka na półwysep Reykjanes. Przejazd na punkt geotermalny Seltún. Spacer wytyczoną ścieżką – wokoło solfatary, błotne doły i woń siarkowodoru. Następnie postój przy gorących źródłach Gunnuhver i przejście do buchających z rozpadliny skalnej fumaroli. Przejazd przez portowe miasteczko Grindavík, z którego można dojrzeć skalistą ptasią wyspę Eldey o wysokości 77 m – znajduje się na niej największa na świecie kolonia głuptaków, licząca ok. 16 tys. par. Przejazd do mostu zbudowanego nad rozpadliną skalną – to symboliczne miejsce, w którym zbiegają się dwa kontynenty – Ameryka i Europa. Fakultatywny pobyt w słynnym kąpielisku zwanym Błękitną Laguną (Blue Lagoon). Kąpiel w białych i ciepłych, zawierających krzem, wodach jeziorka geotermalnego. Leży ono na polu lawowym, pośrodku księżycowego krajobrazu (cena od 70 EUR + transport). UWAGA! Zgłoszenie na 1 miesiąc przed terminem wycieczki).

    Dzień 8 |

    Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy. 

 

terminy i ceny

17.06-24.06.2019   7990 zł
15.07-22.07.2019   7990 zł + 4810 zł
29.07-05.08.2019   7990 zł

I RATA
2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 45 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE
  
 • przeloty międzynarodowe liniami lotniczymi Wow Air,
 • przejazdy autokarem/mikrobusem,
 • 7 noclegów; zakwaterowanie w hotelu 3*, pokoje 2-osob. standard, dopłata do pokoju 1-osob. 1850 PLN, dopłata do pokoju 2-osob. superior 900 PLN od osoby,
 • 7 śniadań (bufet),
 • wycieczki wymienione w programie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

DODATKOWE INFORMACJE

 

 • BILETY WSTĘPU - WYCIECZKI FAKULTATYWNE
  Cena nie zawiera opłat za bilety wstępu (ok. 50 EUR) oraz za wycieczki fakultatywne, których wysokość uzależniona jest od liczby uczestników.
 • NAPIWKI
  Na napiwki sugeruje się przeznaczyć 30 EUR.
 • MIEJSCA W AUTOKARZE
  Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności podpisywania umów na imprezę.

 

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: