Wiedeń, Bratysława, Budapeszt

Wiedeń, Bratysława, Budapeszt

od: 800 zł

Termin imprezy:od 24.01.2018
Transport:autokar
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

Wycieczka Objazdowa: 3 Stolice: Budapeszt, Bratysława, Wiedeń

Wycieczka Objazdowa do najpiękniejszych stolic Europy Środkowej: Budapesztu, Bratysławy i Wiednia. Początek naszej przygody rozpoczniemy w stolicy Słowacji, gdzie po raz pierwszy zobaczymy wspólny mianownik naszych 3 stolic - piękną rzekę Dunaj. Spacer po urokliwych i pełnych tajemnic uliczkach sprawi, że na długą zapadną Wam te stolice w pamięci. To jednak nie wszystko, czekają Was również zapierające dech w piersiach panoramy miast: Budapesztu ze Wzgórza Gellerta, Wiednia ze Wzgórza Kahlenberg oraz Bratysławy z Zamkowego Wzgórza. Wycieczka Objazdowa po stolicach Europy Środkowej to idealny pomysł na spędzenie aktywnie swojego czasu oraz poznanie historii dynastii Habsburgów.  

Zakwaterowanie

Dostępne opcje zakwaterowania:

 • pokój 2 - osobowy
 • pokój 3 - osobowy
 • dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)

* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowane z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia

 • Śniadania i obiadokolacje

śniadania bufet: pieczywo różne, ser twardy, serki topione, szynka, kiełbasy paprykowane, salami, jajecznica/jaja sadzone, parówki/ kiełbaski pieczone, boczek smażony, fasolka w sosie pomidorowym, warzywa świeże, płatki kukurydziane/musli, owoce/jogurty owocowe/ciasta/biszkopty, kawa, herbata, sok, mleko

obiadokolacje serwowane: zupa/przystawka, danie główne, deser, woda stołowa; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyski zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:

 • 15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
 • 10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Program ramowy

 • W programie: Bratysława - Budapeszt - Wiedeń - rejs statkiem po Dunaju

 • DZIEŃ 1
  Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Czechy, Słowację.
  (Trasa od granicy ok. 280 km)

 • DZIEŃ 2
  Przyjazd do Bratysławy w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie rozpocznie się od spojrzenia na stolicę Słowacji z perspektywy zamku położonego na wzgórzu. Z jego murów rozciąga się piękny widok na całe miasto i okolicę, również tę, która położona jest po austriackiej stronie granicy. Tutaj, po raz pierwszy, będzie możliwość podziwiania Dunaju - naturalnego, wspólnego mianownika wszystkich odwiedzanych przez nas stolic. Następnie spacer urokliwymi uliczkami niezwykle kameralnej, miejscowej starówki. To okazja, by zapoznać się z bogatą historią Pressburga (historyczna nazwa miasta) i zobaczyć katedrę   św. Marcina, która była miejscem koronacji wielu królów węgierskich. Przejście w stronę Starego Ratusza usytuowanego na Hlavnem Namestie, czyli głównym placu miasta. Po drodze, zachwycając się pięknem Bratysławy, miniemy jeden z symboli miasta - Wieżę Michalską. Spacer zakończony zostanie pod eklektycznym gmachem Słowackiego Teatru Narodowego. W czasie wolnym,  będzie możliwość zakupu pamiątek czy spróbowania pysznych, miejscowych lodów. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 • DZIEŃ 3
  Śniadanie. Przejazd do Budapesztu (trasa ok. 200 km). Zwiedzanie rozpocznie się od wjechania na Górę Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Tutaj zobaczymy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów  w celu zastraszenia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności - dar Armii Czerwonej dla Węgrów. Z tarasów widokowych położonych pod Cytadelą, podziwiać można fantastyczną panoramę miasta. Następnie przejedziemy na Wzgórze Zamkowe. W czasie spaceru po najstarszej dzielnicy Budy odwiedzimy plac św. Trójcy ze wspaniałym, neogotyckim kościołem Macieja i pomnikiem św. Stefana, a także bajkowe Baszty Rybackie (budowla z siedmioma, symbolizującymi plemiona madziarskie, wieżyczkami). Na Wzgórzu Zamkowym, w ramach czasu wolnego, będzie możliwość spożycia lunchu, czy dokonania zakupów. Po opuszczeniu wzgórza, przejeżdżając słynnym Mostem Łańcuchowym, znajdziemy się po pesztańskiej stronie stolicy Węgier. Odwiedzimy bazylikę św. Stefana. Wizyta we wnętrzu wspomnianej świątyni, z uwagi na jej bogaty wystrój i obecność najważniejszej węgierskiej relikwii, jaką jest zasuszona dłoń króla Stefana, niewątpliwie na każdym zrobi ogromne wrażenie. Uwieńczeniem dnia będzie godzinny rejs Dunajem, w trakcie którego zobaczymy Budapeszt z całkiem innej, magicznej perspektywy. W czasie rejsu, jak i przez cały dzień, towarzyszyć nam będzie przewodnik. Przed rejsem udamy się na obiadokolację. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
  (Trasa ok. 200 km + dojazd do hotelu)

 • DZIEŃ 4
  Śniadanie. Przejazd do Wiednia (trasa ok. 200 km). W towarzystwie przewodnika, autokarem przejedziemy powoli staromiejską obwodnicą zwaną “Ringiem". Zobaczymy gmach dawnego Ministerstwa Wojny, budynek Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlament ze stojącym przed nim posągiem Pallas Ateny, Ratusz, Teatr Zamkowy, Operę i Kościół Wotywny. Następnie zapoznamy się z niezwykła twórczością Friedensreicha Hundertwassera. Podziwiając zaprojektowany przez niego dom dowiemy się, jakie idee próbował wnieść do światowej architektury. W pasażu jego imienia będziemy mieli czas na zakup pamiątek, czy wypicie kawy przy oryginalnym barowym blacie, środkiem którego płynie strumyczek. Przejeżdżając ulicami Wiednia, znajdziemy się w jego trzeciej dzielnicy, gdzie będziemy mogli podziwiać Belvedere - wspaniałą, barokową rezydencję wielkiego wodza przełomu XVII i XVIII wieku - Eugeniusza Sabaudzkiego. Kolejnym etapem zwiedzania dawnej stolicy C.K Monarchii (gdzie na każdym kroku czuje się specyficzny klimat tamtych pięknych czasów) będzie spacer, w trakcie którego zajrzymy do Kościoła Augustianów - bardzo ważnej dla rodu Habsburgów świątyni. Zobaczymy Plac Bohaterów z ogromnymi pomnikami słynnych wodzów: Eugeniusza Sabaudzkiego i arcyksięcia Karola I Habsburga. Później przejdziemy dziedzińcami Zamku Hofburg, żeby po wyjściu monumentalną  Bramą św. Michała znaleźć się przy Kohlmarkt – reprezentacyjnej ulicy miasta. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma znana z doskonałych wypieków i niespotykanie pysznej kawy cukiernia Demel. Przechodząc obok witryn ekskluzywnych butików,  należących do najbardziej znanych kreatorów mody światowej, skręcimy z ulicy na Plac Graben, gdzie urzeknie nas Kolumna św. Trójcy – wyjątkowo piękna kolumna morowa. Będziemy również podziwiać potężną, gotycką katedrę św. Szczepana - Stephansdom, zwieńczoną dachem składającym się z 230 tysięcy glazurowanych dachówek! Na chwilę wejdziemy do środka, żeby następnie udać się do typowej wiedeńskiej restauracji i obiadokolacją zakończyć wyprawę. W drogę powrotną do Polski wyruszymy wczesnym wieczorem.
  (Trasa do granicy ok. 320 km)

 • DZIEŃ 5
  Przyjazd do Polski centralnej w godzinach porannych (granica ok. godz. 01:30). Przejazd do poszczególnych miast.

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)

 • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach ***

 • wyżywienie HB: 2 śniadania i 3 obiadokolacje

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)

 • opiekę pilota

 • realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje

Dopłaty wymagane na miejscu

 • koszty programowe (rejs statkiem po Dunaju, opieka pilotażowa i przewodnicka, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach): 40 €/os - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 15000 euro, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 500 zł)

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przewlekłych i nowotworowych

 • pakiet komfort lub pakiet prestige

Informacje dodatkowe

 • program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu

 • pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych

 • program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego

 • cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych

 • dokumenty: dowód osobisty lub paszport

 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ

TERMINY


2019-01-15 - 2019-01-19
2019-01-29 - 2019-02-02
2019-02-12 - 2019-02-16
2019-03-05 - 2019-03-09
2019-04-09 - 2019-04-13
2019-04-27 - 2019-05-01
2019-05-01 - 2019-05-05
2019-05-28 - 2019-06-01
2019-06-25 - 2019-06-29
2019-07-09 - 2019-07-13
2019-07-23 - 2019-07-27
2019-08-06 - 2019-08-10
2019-08-13 - 2019-08-17
2019-09-03 - 2019-09-07
2019-09-17 - 2019-09-21
2019-10-01 - 2019-10-05
2019-10-15 - 2019-10-19
2019-10-29 - 2019-11-02

MiastoAdresOdjazdDopłata
BialystokSTACJA CIRCLE K,AL.JANA PAWLA II 5617:05300 zł
Bielsko-BialaSTACJA BP,WARSZAWSKA 1602:4040 zł
BydgoszczHALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 5920:5080 zł
CieszynSTACJA ORLEN,FILASIEWICZA 203:1540 zł
CzestochowaSTACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/12702:400 zł
ElblagSTACJA LOTOS, UL.WARSZAWSKA12917:20250 zł
GdanskPARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA17:4080 zł
GdyniaPARKING TEATR MUZYCZNY17:00100 zł
GliwiceSTACJA SHELL,RYBNICKA02:500 zł
Gorzow WielkopolskiSTACJA SHELL,KASPRZAKA 2819:0080 zł
GorzyczkiSTACJA UNIWAR04:000 zł
GrudziadzSTACJA SHELL,GEN.HALLERA 219:2080 zł
GrupaOFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP00:050 zł
KatowiceSTACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A04:000 zł
KielceDWORZEC PKP,PL.NIEPODLEGLOSCI00:4080 zł
KlodzkoSTACJA BP,NOWORUDZKA22:50200 zł
KoninZAJAZD BLUE, STARE MIASTO23:0580 zł
KoscianPARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN121:550 zł
KoszalinSTACJA SHELL, AL.MONTE CASSINO 2415:45300 zł
KrakowKFC/BP, UL. J. CONRADA 8303:000 zł
KrotoszynSTACJA ORLEN, UL. CHWALISZEWSKA22:35250 zł
LegnicaSTACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 23823:3080 zł
LesznoSTACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 422:450 zł
LodzSTACJA ORLEN,UL.BRZEZINSKA 23/2500:400 zł
LubinPARKING OSIR, ODRODZENIA 28B22:3580 zł
LublinDWORZEC PKS, AL.TYSIACLECIA 620:50250 zł
MiedzyrzeczSTACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 6919:3580 zł
Nowa SolPARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 7321:0080 zł
OlsztynSTACJA ORLEN,AL.WARSZAWSKA 10019:00250 zł
OpoleSTACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI01:350 zł
PilaSTACJA LUKOIL,UL.BYDGOSKA 137A18:45200 zł
Piotrkow TrybunalskiSTACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW01:350 zł
PolkowiceDWORZEC PKS22:0580 zł
PoznanDW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA21:000 zł
PszczynaSTACJA PRZY HOTELU IMPREIUM, BIELSKA02:1040 zł
RadomSTACJA STATOIL,CZARNICKIEGO 7323:0080 zł
RawiczSTACJA BP, DEBNO 1A23:250 zł
Skarzysko-KamiennaDWORZEC PKP, AL.NIEPODLEGLOSCI 90 PARKING23:5580 zł
SlupskSTACJA SHELL,UL.SZCZECINSKA 58B14:35300 zł
SwiebodzinUL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN19:4080 zł
SzczecinPARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 117:3080 zł
TorunDWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-2421:5580 zł
TychySTACJA PALIW ORLEN, BESKIDZKA 60, ZA STARZA01:4040 zł
WalbrzychSTACJA LOTOS, UL. WROCLAWSKA 14423:15200 zł
WarszawaMETRO WILANOWSKA, PULAWSKA 14522:300 zł
WloclawekPARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 1223:0580 zł
WroclawLUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY00:250 zł
WrzesniaSTACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A222:2070 zł
Zielona GoraAQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 4120:2080 zł
ZorySTACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 3503:3040 zł


(osk) Aktualne terminy i ceny dostępne w Biurze, drogą telefoniczną lub mailową.

 

    

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: