Norwegia - Fiordy

Norwegia - Fiordy

od: 16 900 zł

Termin imprezy:od 23.06.2018
Transport:samolot, statek
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 | LONDYN

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw lub na Lotnisku Modlin. Wylot do Londynu. Transfer do portu w Southampton. Zaokrętowanie na statek. Rozpoczęcie rejsu.

    Dzień 2 |

    Rejs po Morzu Północnym w kierunku Półwyspu Skandynawskiego i wybrzeża Norwegii. Czas na relaks. Możliwość korzystania z licznych atrakcji statku. Na kilkunastu pokładach do dyspozycji pasażerów są m.in. baseny, strefa fitness, salon odnowy biologicznej (sauna, masaże), boisko sportowe, symulatory, automaty do gier i kasyno. Wieczorem odbywają się animacje i przedstawienia. Działa również dyskoteka.

    Dzień 3 | STAVANGER

    Przypłynięcie do portu w Stavanger, miasteczku, którego stare centrum zachwyca drewnianą zabudową z przełomu XVIII i XIX wieku. W ramach wycieczki fakultatywnej można wybrać się statkiem wzdłuż Lysefjorden, jednego z najpiękniejszych norweskich fiordów, który wcina się między wysokie góry i ciągnie się w głąb lądu na ponad 40 kilometrów. Poza wspaniałymi widokami największą atrakcją fiordu jest słynny Preikestolen, ogromna skała wystająca pionowo na 604 metry ponad poziom wody. Powrót na statek. Dalszy rejs w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża Norwegii do Skjolden.

    Dzień 4 | SKJOLDEN

    Przypłynięcie do miasteczka Skjolden leżącego na krańcu Lustrafjorden, odnogi Sognefjorden, najdłuższego norweskiego fiordu. Stąd już bardzo blisko do najwyższych szczytów Skandynawii i największego lodowca kontynentalnej Europy, Jostedalsbreen, który jest reliktem małej epoki lodowcowej i objęty został ochroną w parku narodowym. W ramach wycieczki fakultatywnej możliwe jest dotarcie do jednego z jego błękitnych jęzorów oraz przejazd wzdłuż przepięknych przyrodniczo górskich dolin Parku Narodowego Jostedalsbreen. Powrót na statek i dalszy rejs.

    UWAGA!
    W terminie 18.08-01.09.2018

    program w dniu 4. ulega zmianie. Treść programu jak poniżej:


    Dzień 4.  FLAAM
    Przypłynięcie do miasteczka Flaam (Flåm), leżącego na samym końcu Aurlandsfjordu, odnogi Sognefjordu, najdłuższego norweskiego fiordu. Atrakcją tego miejsca jest podróż kolejką w głąb doliny i możliwość podziwiania najbardziej dziewiczych  krajobrazów Norwegii – głęboko wciętych wąwozów, kaskadowych wodospadów i ośnieżonych górskich szczytów. W ramach wycieczki fakultatywnej możliwość przejażdżki najsłynniejszym norweskim pociągiem, który wspina się stromo w górę pokonując trasę, której nachylenie wynosi ponad 50%, a spiralne kręte tunele są przykładem doskonałej sztuki inżynierskiej. Okolica pełna jest tradycyjnej norweskiej zabudowy. Powrót na statek. Dalszy rejs w kierunku północnym do fiordu Geiranger.

    Dzień 5 | GEIRANGER

    Wpłynięcie do Stortfjorden. Ten ponad 100-kilometrowy fiord stanowi od dawna jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji Norwegii. Rejs w głąb fiordu do jednej z jego odnóg – spektakularnego Geirangerfjorden. Miasteczko Geiranger położone na zakończeniu fiordu to punkt wypadowy na dwa punkty widokowe, z których roztaczają się zjawiskowe widoki na fiord – Droga Orłów oraz Dalsnibba. Powrót na statek. Powrót wzdłuż wąskiego fiordu, po którego zboczach spływają efektowne wodospady, i dalszy rejs w kierunku Trondheim.

    Dzień 6 | TRONDHEIM

    Przypłynięcie do Trondheim. Spacer po starówce Bakklandet, którą tworzą stojące na palach nad rzeką Nidelva drewniane domy i magazyny kupieckie z XVII i XVIII w. Warte uwagi są m.in. gotycka katedra Nidarosdomen oraz pałac arcybiskupi z XIII wieku. Zwiedzanie miasta w ramach wycieczki fakultatywnej, a następnie powrót na statek i rejs w kierunku Przylądka Północnego (Nordkapp). Obserwacja zjawiska białych nocy, polegającego na tym, że w nocy nie zapadają całkowite ciemności, a zmierzch przechodzi bezpośrednio w świt.

    Dzień 7 | NA MORZU

    Cały dzień na morzu. Możliwość odpoczynku, pełnego relaksu i korzystania z atrakcji statku. Przekroczenie koła podbiegunowego.

    Dzień 8 | HONNINGSVAG - PRZYLĄDEK PÓŁNOCNY

    Przypłynięcie do portu Honningsvag na wyspie Mageroya, najdalej na północ położonego miasta na świecie. Miejscowość znajduje się zaledwie ok. 35 km na południe od Przylądka Północnego, na który można udać się podczas wycieczki fakultatywnej. Z wysokiego klifu Nordkapp roztacza się wspaniały widok na bezkresne Morze Arktyczne. Powrót na statek. Rejs w kierunku południowym.

    Dzień 9 | TROMSO

    Dopłynięcie do miasta Tromso. W centrum miasta stoi XIX-wieczna katedra zaliczana do największych drewnianych kościołów Norwegii. Uwagę zwraca też druga, nowoczesna katedra Morza Północnego. Warto wybrać się do oceanarium i odwiedzić tutejsze muzea, w tym muzeum polarnictwa. Po południu powrót na statek i dalszy rejs w kierunku Lofotów.

    Dzień 10 | GRAVDAL (Lofoty)

    Przypłynięcie do Gravdal na wyspie Vestvagoya w archipelagu Lofotów. Archipelag jest zbudowany ze skał pochodzenia wulkanicznego. Skalne masywy wystają niemal pionowo z morza, mają strome, wysokie na kilkaset metrów ściany i ostro zarysowane wierzchołki, a pomiędzy nie wcinają się krótkie, wąskie i malownicze fiordy. Wyspy połączone są mostami i podmorskim tunelem. Niezwykłą przyrodę Lofotów można podziwiać podczas wycieczki fakultatywnej, która obejmuje przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża. Powrót na statek. Wypłynięcie w kierunku południowym.

    Dzień 11 | NA MORZU

    Cały dzień na morzu. Możliwość odpoczynku, pełnego relaksu i korzystania z atrakcji statku. Przekroczenie koła podbiegunowego.

    Dzień 12 | ALESUND

    Przypłynięcie do Alesund, niedużego miasteczka o uroczej secesyjnej starówce. W ramach wycieczki fakultatywnej można wybrać się na tzw. Drogę Trolli (Trollstigen), czyli spektakularną górską drogę o 11 bardzo ostrych zakrętach (180°), wijącą się niemal po pionowej ścianie na wysokość 850 m n.p.m. Powrót na statek i rejs w kierunku Bergen.

    Dzień 13 | BERGEN

    Przypłynięcie do Bergen. Fakultatywny spacer wąskimi uliczkami starej dzielnicy portowej Bryggen. Warto wjechać kolejką linową na szczyt góry Floyen, jednego z siedmiu szczytów otaczających miasto, by podziwiać widok na okolicę. Obowiązkowym punktem wizyty powinien być targ rybny, na którym sprzedawane są świeże ryby i owoce morza. Powrót na statek. Rejs przez Morze Północne w kierunku Southampton (Wielka Brytania).

    Dzień 14 | NA MORZU

    Cały dzień na morzu. Możliwość odpoczynku, pełnego relaksu i korzystania z atrakcji statku.

    Dzień 15 | LONDYN

    Przypłynięcie do Southampton. Zakończenie rejsu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.


TERMINY

23.06 - 07.07.2018
18.08 - 01.09.2018

I RATA 2000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 90 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    transfery
    opłaty portowe,
    rejs luksusowym statkiem wycieczkowym po Morzu Północnym i Norweskim,
    14 noclegów w kabinie 2-os. wewnętrznej (wyposażenie kabiny interior – 2 pojedyncze łóżka lub 1 podwójne, kącik wypoczynkowy, telewizor, radio, telefon, lodówka; łazienka z umywalką, WC i prysznicem); kabiny zewnętrzne z oknem lub balkonem oraz luksusowe apartamenty dostępne są za dopłatą, dopłata do kabiny 1-osobowej wewnętrznej 11 600 PLN,
    serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,
    24-godzinny serwis kabinowy,
    podczas rejsu pełne wyżywienie - śniadanie, obiad, kolacja, przekąski między posiłkami, napoje – kawa, herbata, woda stołowa i sok do śniadania,
    korzystanie z urządzeń sportowo-rekreacyjnych na pokładzie statku (baseny, jacuzzi, boiska sportowe),
    udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (widowiska, koncerty, dyskoteka, kino, pokazy, animacje),
    opiekę polskojęzycznego pilota podczas całego rejsu,
    ubezpieczenie Signal Iduna (KL i NNW, bagaż).DODATKOWE INFORMACJE


    DODATKOWE OPŁATY
    Cena nie zawiera napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w restauracjach i barach (do zakupów w barach doliczane jest 15% podatku).

    TERMINY
    sugerujemy podejmowanie decyzji o udziale w rejsie do końca stycznia 2018 –brak
    gwarancji miejsc po tym terminie.

    WYCIECZKI FAKULTATYWNE
    Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 70 USD do 200 USD za każdą).

    DODATKOWE UBEZPIECZENIE
    Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z rejsu.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki dla obsługi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 190 USD.


   

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: