ROSJA Moskwa - Petersburg

ROSJA Moskwa - Petersburg

od: 5 990 zł

Termin imprezy:od 29.04.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 | MOSKWA

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Moskwy. Po przylocie, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorem wycieczka po moskiewskim metrze z przystankami na stacjach udekorowanych zgodnie z duchem socrealizmu.

    Dzień 2 | MOSKWA

    Panoramiczne zwiedzanie metropolii Moskwa autokarem. Na trasie m.in. widok na Kreml od strony rzeki, Sobór Zbawiciela, malownicze zaułki zamoskworzecza. Przyjazd na Wzgórze Wróblowe (Vorobyovy Gory), skąd roztacza się widok na stolicę Rosji. Tu znajduje się m.in. główny gmach Uniwersytetu Moskiewskiego im. Łomonosowa. Następnie spacer po Placu Czerwonym – reprezentacyjny plac stolicy, centrum życia społecznego i politycznego kraju, z jedną z najpiękniejszych rosyjskich cerkwi Wasyla Błogosławionego, wzniesioną przez cara Iwana Groznego. Spacer po Parku Aleksandrowskim. Zwiedzanie Kremla – Plac Soborowy z soborem Uspienskim, Archangielskim i cerkwią Zwiastowania Matki Bożej, Zbrojownia (Orużejnaja Pałata) z bogatą kolekcją skarbów gromadzonych przez stulecia przez rosyjskie władze i cerkiew prawosławną, w której można zobaczyć m.in. złotą czapkę Monomacha – insygnium koronacyjne carów. Wieczorem dla chętnych spektakl w Teatrze Bolszoj (konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów).

    Dzień 3 | MOSKWA

    Wizyta w Galerii Trietiakowskiej z najlepszą na świecie kolekcją ikon rosyjskich. Wizyta w jednym z najpiękniejszych zespołów architektonicznych miasta – klasztorze Nowodziewiczym położonym nad brzegiem rzeki Moskwy. Na terenie klasztoru znajduje się m.in. cerkiew Przemienienia Pańskiego oraz cmentarz, na którym pochowani są Czechow, Gogol, Prokofiew, Majakowski, Stanisławski. Spacer ulicą handlową Stary Arbat, będącą w okresie pierestrojki miejscem manifestacji politycznych oraz mekką ulicznych artystów.

    Dzień 4 | MOSKWA – SIERGIJEW POSAD

    Wyjazd na szlak wokół Moskwy, zwany Złotym Pierścieniem, obszar stanowiący kolebkę państwowości rosyjskiej, przy którym znajdują się unikalne zabytki kultury, sztuki i architektury, stanowiące skarbnicę rosyjskiej historii. Przyjazd do Siergijew Posad (dawny Zagorsk). Zwiedzanie jednego z najważniejszych ośrodków religijnych Rosji, istniejącego od XIV w., miejsca pielgrzymek wiernych i patriotów – ławry Trójcy Świętej i św. Sergiusza. Po powrocie do Moskwy kolacja w lokalnej restauracji. Po kolacji wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Petersburga.

    Dzień 5 | PETERSBURG

    Przyjazd do Petersburga. Wycieczka autokarem po mieście. Na trasie m.in.  – kolumna Aleksandra, Admiralicja – jedna z najbardziej charakterystycznych budowli dawnej rosyjskiej stolicy wzniesiona w stylu empire, pomnik Piotra I Wielkiego – słynny Miedziany Jeździec, Plac Dekabrystów, Newski Prospekt – główna ulica Petersburga, krążownik Aurora. Wizyta w twierdzy Pietropawłowskiej (Pietropawłowskaja kriepost), wzniesionej na Wyspie Zajęczej przez cara Piotra I. W jej murach znajduje się m.in. sobór św. Piotra i Pawła zwieńczony charakterystyczną 122–metrową iglicą. Pochowani są tutaj niemal wszyscy władcy z  dynastii Romanowów.

    Dzień 6 | PETERSBURG – PUSZKIN (Carskie Sioło)

    Wielka uczta dla miłośników sztuki – wizyta w Ermitażu, muzeum posiadającym jedną z największych na świecie kolekcji dzieł sztuki. Rozmieszczone są one w pięciu budynkach, z których głównym jest Pałac Zimowy – dawna rezydencja carów rosyjskich. Po południu wycieczka do miasta Puszkin, gdzie znajduje się Carskie Sioło – letnia rezydencja carycy Katarzyny, a w niej – replika słynnej Bursztynowej Komnaty wyłożonej sześcioma tonami starannie obrobionego bursztynu i włoskimi mozaikami. Wieczorem dla chętnych spektakl w Teatrze Mariińskim (konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów).

    Dzień 7 | PETERSBURG – PETERHOF

    Wycieczka do Peterhof, położonego na Zatoką Fińską. Jest to barokowy zespół pałacowo–ogrodowy wzniesiony przez cara Piotra I Wielkiego, jako jego letnia rezydencja. Powrót do Petersburga. Następnie wizyta w jednej z największych katedr świata – soborze św. Izaaka. Po południu rejs statkiem po petersburskich kanałach.

    Dzień 8 | PETERSBURG

    Czas wolny. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy


TERMINY

29.04 - 06.05.2018  5990 zł
31.05 - 07.06.2018  6640 zł
02.06 - 09.06.2018  6640 zł
21.07 - 28.07.2018  5990 zł
04.08 - 11.08.2018  5990 zł
12.08 - 19.08.2018  5990 zł
01.09 - 08.09.2018  5990 zł

I RATA 1000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przejazdy pociągiem sypialnym na trasie Moskwa–Petersburg (przedziały 4–osob.),
    możliwość zarezerwowania przedziału 2–os za dodatkową opłatą
    przejazdy autokarem/mikrobusem,
    rejs po rzece Newa,
    zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2–osob., dopłata do pok. 1–osob. 750 PLN,
    śniadania i kolacje,
    wizę rosyjską,
    opiekę pilota,
    usługi lokalnych przewodników,
    ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).


DODATKOWE INFORMACJE

    WIZA - PASZPORT
    Przy wpłacie II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową tj. 1 zdjęcie, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki z 2 stronami wolnymi obok siebie, 1 wypełniony wniosek wizowy.

    BILETY WSTĘPU
    Cena wycieczki nie obejmuje kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów objętych programem, łącznie ok. 100 USD.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 USD. 
(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: