ROSJA Moskwa - Petersburg

ROSJA Moskwa - Petersburg

od: 6 000 zł

Termin imprezy:od 30.04.2017
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Moskwy. Po przylocie, transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorem wycieczka po moskiewskim metrze z przystankami na stacjach udekorowanych zgodnie z duchem socrealizmu.

    Dzień 2 | MOSKWA

    Zwiedzanie Moskwy autokarem. Na trasie m.in. reprezentacyjny plac stolicy - Plac Czerwony, centrum życia społecznego i politycznego kraju  z  jedną z najpiękniejszych rosyjskich cerkwi – Wasyla Błogosławionego – wzniesioną przez cara Iwana Grożnego. Spacer po Parku Aleksandrowskim. Przejazd na Wzgórze Wróblowe (Vorobyovy Gory), skąd roztacza się widok na stolicę Rosji. Tu znajduje się m.in. główny gmach Uniwersytetu Moskiewskiego im. Łomonosowa.  Zwiedzanie Kremla – Plac Soborowy z soborem Uspienskim i Archangielskim oraz cerkiew Zwiastowania Matki Bożej. Wieczorem dla chętnych spektakl w Teatrze Bolszoj (konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów).

    Dzień 3 | MOSKWA

    Wizyta w Galerii Trietiakowskiej z najlepszą na świecie kolekcją ikon rosyjskich. Następnie rejs statkiem spacerowym po rzece Moskwa. Po południu wizyta w Muzeum Sztuk Pięknych im. Aleksandra Puszkina ( budynek główny). Muzeum słynie z bogatej kolekcji dzieł sztuki europejskiej począwszy od renesansu oraz interesującej wystawy sztuki starożytnej.

    Dzień 4 | MOSKWA - SIERGIJEW POSAD

    Wyjazd na szlak wokół Moskwy, zwany Złotym Pierścieniem, obszar stanowiący kolebkę państwowości rosyjskiej, przy którym znajdują się unikalne zabytki kultury, sztuki i architektury, stanowiące skarbnicę rosyjskiej historii. Przyjazd do Siergijew Posad (dawny Zagorsk). Zwiedzanie jednego z najważniejszych ośrodków religijnych Rosji, istniejącego od XIV w., miejsca pielgrzymek wiernych i patriotów – ławry Trójcy Świętej i św. Sergiusza. Po powrocie do Moskwy  spacer ulicą handlową Stary Arbat, będącą w okresie pierestrojki miejscem manifestacji politycznych oraz mekką ulicznych artystów. Kolacja w lokalnej restauracji. Po kolacji wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Petersburga.

    Dzień 5 | PETERSBURG

    Przyjazd do Petersburga. Wycieczka autokarem po mieście. Na trasie m.in.  kolumna Aleksandra, Admiralicja – jedna z najbardziej charakterystycznych budowli dawnej rosyjskiej stolicy wzniesiona w stylu empire, pomnik Piotra I Wielkiego – słynny „Miedziany Jeździec”, Plac Dekabrystów, Newski Prospekt – główna ulica Petersburga, krążownik Aurora. Wizyta w twierdzy Pietropawłowskiej (Pietropawłowskaja kriepost), wzniesionej na Wyspie Zajęczej przez cara Piotra I. W jej  murach znajduje się m.in. sobór św. Piotra i Pawła zwieńczony charakterystyczną 122-metrową iglicą. Pochowani są tutaj niemal wszyscy władcy z  dynastii Romanowów.

    Dzień 6 | PETERSBURG - PUSZKIN (Carskie Sioło)

    Wielka uczta dla miłośników sztuki – wizyta w Ermitażu, muzeum posiadającym jedną z największych na świecie kolekcji dzieł sztuki. Rozmieszczone są one w pięciu budynkach, z których głównym jest Pałac Zimowy – dawna rezydencja carów rosyjskich. Po południu wycieczka do miasta Puszkin, gdzie znajduje się Carskie Sioło – letnia rezydencja carycy Katarzyny, a w niej – replika słynnej Bursztynowej Komnaty wyłożonej sześcioma tonami starannie obrobionego bursztynu i włoskimi mozaikami. Wieczorem dla chętnych spektakl w Teatrze Mariińskim (konieczność wcześniejszej rezerwacji biletów).

    Dzień 7 | PETERSBURG - PETERHOF

    Wycieczka do Peterhof, położonego na Zatoką Fińską. Jest to barokowy zespół pałacowo-ogrodowy wzniesiony przez cara Piotra I Wielkiego, jako jego letnia rezydencja. Powrót do Petersburga. Następnie wizyta w jednej z największych katedr świata – soborze św. Izaaka. Po południu rejs statkiem po petersburskich kanałach.

    Dzień 8 |

    Czas wolny. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

TERMINY I CENY

30.04 - 07.05.2017   6000 PLN
28.05 - 04.06.2017   6550 PLN
04.06 - 11.06.2017   6550 PLN
09.06 - 16.06.2017   6550 PLN
09.07 - 16.07.2017   6000 PLN
13.08 - 20.08.2017   6000 PLN
03.09 - 10.09.2017   6000 PLN

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:
przeloty międzynarodowe,
przejazdy pociągiem sypialnym na trasie Moskwa-Petersburg (przedziały 4-osob.),
przejazdy autokarem/mikrobusem,
rejs po rzece Moskwa (z wyjątkiem terminu 30.04. - 07.05.2017) i po rzece Newa,
zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob., dopłata do pok. 1-osob. 750 PLN,
śniadania i kolacje,
wizę rosyjską,
opiekę pilota,
usługi lokalnych przewodników,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

Uwaga:

    WIZA
    Przy wpłacie II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową tj. 1 zdjęcie, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki z 2 stronami wolnymi obok siebie, 1 wypełniony wniosek wizowy.

    DODATKOWE OPŁATY
    Cena wycieczki nie obejmuje kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów objętych programem, łącznie ok. 100 USD.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 40 USD.


(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: