Portugalia-Hiszpania

Portugalia-Hiszpania

od: 5 650 zł

Termin imprezy:od 28.04.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Lizbony. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie.

    Dzień 2 | LIZBONA (Portugalia)

    Zwiedzanie Lizbony. Przejazd do zamku św. Jerzego (Sao Jorge), z którego roztacza się piękny widok na miasto. Postój przy katedrze Se, w której znajduje się wiele sakralnych obiektów o religijnym i historycznym znaczeniu, m.in. szkatułka z relikwiami św. Wincentego. Spacer po najstarszej dzielnicy w Lizbonie – Alfamie, malowniczo położonej między zamkiem a rzeką Tag (Rio Tejo). Przy wąskich uliczkach stoją zabytkowe XVII-wieczne kamieniczki, rezydencje i wiele kościołów. W kilku miejscach znajdują się tarasy, zwane miradouros, z których rozciąga się zapierający dech widok na różne dzielnice miasta. Ponad dachami krytymi czerwoną dachówką wznosi się potężny zamek Sao Jorge. Następnie przejazd do dzielnicy Belem, w której znajduje się klasztor Hieronimitów ufundowany w dowód wdzięczności za odkrycie drogi do Indii przez Vasco da Gamę. Zbudowana na wodzie w XVI w. ufortyfikowana wieża Torre de Belem pełniła funkcję strażnicy portu. Na brzegu rzeki stoi Pomnik Odkrywców w kształcie karaweli poświęcony najsłynniejszym podróżnikom pochodzącym z Portugalii (Ferdynand Magellan, Vasco da Gama i Bartolomeu Diaz). Pod pomnikiem umieszczono mozaikę z mapą świata z zaznaczonymi trasami ich morskich podróży. Wieczorem spacer po dzielnicy Bairro Alto, w której koncentruje się nocne życie Lizbony. Dla chętnych wieczór muzyki fado (fakultatywnie). Nocleg w Lizbonie.

    Dzień 3 | SINTRA – CABO DA ROCA – ALCOBACA – FATIMA

    Przejazd do Sintra w przeszłości letniej rezydencji królów portugalskich i zwiedzanie Palacio National da Pena, który zaskakuje wielością barw i kształtów będących wynikiem połączenia kilku stylów architektonicznych. Chwila odpoczynku w ogrodzie otaczającym pałac. Przejazd na Cabo da Roca – najbardziej na zachód wysunięty przylądek kontynentalnej Europy. Następnie zwiedzanie XII – wiecznego opactwa Cystersów w Alcobaca, w którym znajdują się słynne grobowce Piotra I i Ines de Castro. Przyjazd do znanego sanktuarium maryjnego – Fatimy. Możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji ze świecami na placu Pielgrzyma. Nocleg w Fatimie.

    Dzień 4 | FATIMA – PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA (Hiszpania)

    Miejscowość Fatima, dzięki objawieniu się trójce dzieci w 1917 r. Matki Boskiej, stała się celem licznych pielgrzymek. Wizyta w sanktuarium – plac Pielgrzyma, bazylika, gdzie znajdują się grobowce Hiacynty i Franciszka, kaplica Objawień. Przejazd do Porto – miasta położonego na dwóch brzegach rzeki Duero, które spina sześć mostów. Spacer wąskimi uliczkami przez Stare Miasto z katedrą, giełdą i prefekturą. Wizyta w Vila Nova de Gaia – miasta należącego do aglomeracji Porto, słynącego przede wszystkim jako „stolica” wytwórców trunku porto. Wizyta w winiarni i degustacja porto. Przejazd do Santiago de Compostela na nocleg.

    Dzień 5 | SANTIAGO DE COMPOSTELA – SALAMANKA

    Zwiedzanie Santiago de Compostela – Plaza del Obradoiro, romańska katedra z XIII – wieczną figurą św. Jakuba i kadzielnicą ważącą 40 kg. Mieści się w niej grób z relikwiami apostoła Jakuba, który stał się trzecim po Jerozolimie i Rzymie celem pielgrzymek, znanych jako El Camino de Santiago. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta z domami zbudowanymi z granitu i piaskowca. Przejazd do Salamanki. Zwiedzanie zbudowanej z jasnego piaskowca dzielnicy uniwersyteckiej. Na trasie Plaza de Anaya – dziedziniec otoczony z trzech stron budynkami uniwersyteckimi, Stara Katedra (obecnie muzeum) z bizantyjską kopułą i romańskimi freskami. Spacer po Plaza Mayor – okalające go kamienice mają elewacje w charakterystycznym stylu plateresco. Podziwianie Domu Muszli (Casa de las Conches) – rezydencji z przełomu XV i XVI w., której ściany ozdobiono muszlami. Nocleg w Salamance.

    Dzień 6 | SEGOVIA – ESCORIAL – MADRYT

    Przejazd do Segovii – stolicy andaluzyjskiego stylu flamenco, miasta zbudowanego na urwistej skale. Zwiedzanie Alcazar de Segovia, kilkukrotnie przebudowywanej byłej siedziby władz Kastylii, która od XVI w. pozostaje jednym z najwspanialszych kompleksów pałacowych w Hiszpanii. Spacer uliczkami Starego Miasta; widok na rzymski akwedukt. W drodze do Madrytu wizyta w położonym u podnóża Sierra de Guadarrama Escorialu – imponującym pałacu zbudowanym z szarego granitu; jest on połączeniem klasztoru, pałacu i mauzoleum. Przyjazd do Madrytu. Wieczorny spacer po madryckich placach, na trasie XVII – wieczny Plaza Mayor, Puerta del Sol – będący sercem miasta, otoczony XVIII-wiecznymi domami oraz plac Hiszpański z pomnikami Miguela Cervantesa oraz Don Kichota i Sancho Pansy. Zakwaterowanie w hotelu.

    Dzień 7 | TOLEDO – MADRYT

    Zwiedzanie stolicy Hiszpanii. Przejazd do rezydencji królewskiej Palacio Real ze wspaniałą salą tronową i ogrodami Campo del Moro. Wizyta w Muzeum Prado z bogatą kolekcją prac takich malarzy, jak Velazquez, Goya, El Greco, Tycjan czy Picasso. Przejazd do Toledo i zwiedzanie miasta; gotycka katedra, w której znajduje się kolekcja obrazów znanych malarzy, wśród nich są – El Greco, Tycjan, Goya i van Dyck. Następnie na trasie przebudowany z meczetu kościół Santo Cristo de la Luz (z zewnątrz), dom El Greco, pałac królewski El Alcazar de Toledo. Powrót do Madrytu na nocleg.

    Dzień 8 |

    Transfer na lotnisko w Madrycie. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.


TERMINY

28.04 - 05.05.2018
26.05 - 02.06.2018
21.07 - 28.07.2018
08.09 - 15.09.2018

I RATA 1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
    noclegi w hotelach 3*, pokoje 2 – osobowe z łazienką; dopłata do pokoju 1 – osobowego 650 PLN,
    śniadania i kolacje (napoje do kolacji płatne dodatkowo),
    degustację porto,
    opiekę pilota,
    usługi przewodnika w Lizbonie,
    zestaw słuchawkowy Tour Guide,
    ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).DODATKOWE INFORMACJE

    BILETY WSTĘPU
    Cena nie obejmuje biletów wstępu, na które należy przeznaczyć ok. 115 EUR; wieczór z muzyką fado – ok. 35 EUR.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 10 EUR.

    AUTOKAR
    Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności zapisów na listę uczestników.


    (log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: