Antyczna Grecja

Antyczna Grecja

od: 1 550 zł

Termin imprezy:od 06.04.2019
Transport:autokar
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

Wycieczka Objazdowa: Antyczna Grecja

Wycieczka objazdowa śladami antycznej Grecji to idealna podróż dla osób, które marzą, by zobaczyć starożytne greckie budowle, poznać ich historię, kulturę oraz tradycję. Naszą podróż rozpoczniemy od zwiedzenia jednego z cudów świata - klasztorów zawieszonych w chmurach - Meteorów. W programie również: góra Olimp - pradawna siedziba 12 olimpijskich bogów, miasto Delfy znane wszystkim z wyroczni delfickiej, półwysep Peloponez, Korynt - gdzie m.in. Paweł z Tarsu wygłaszał swoje listy do Koryntian oraz stolica i największe miasto Grecji - Ateny. Wycieczka objazdowa po antycznej Grecji to doskonała okazja, by w zaledwie kilka dni zobaczyć najważniejsza miejsca w Grecji i zapoznać się z historią oraz kulturą. 

TOUR GUIDE oprowadzanie z indywidualnym systemem nagłośnieniowym

Mobilny zestaw audio: indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowo z mikrofonem pilota/przewodnika.

Zakwaterowanie

Riwiera Olimpijska
Studia 2 i 3 - osobowe z łazienkami, aneksami kuchennymi i lodówkami na Riwierze Olimpijskiej oddalone ok. 300 m od piaszczystych szerokich plaż. Studia mają balkony oraz możliwość klimatyzacji (płatna dodatkowo 5 €/doba); np. Willa Aegeon / Paralia
Hotel ***- pokoje 2 i 3 - osobowe z łazienkami; np. Hotel Atlantis *** / Paralia

Okolice Aten
Hotel **/***- pokoje 2 i 3 - osobowe z łazienkami, np. Club Hotel Iliochari ***
Przykładowe zakwaterowanie, które może różnić się w poszczególnych terminach.

Dostępne opcje zakwaterowania:

 • pokój 2 - osobowy
 • pokój 3 - osobowy
 • dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 - osobowy (dopłata)

* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.

Dostępne opcje wyżywienia

 • Śniadania (w cenie)
 • Obiadokolacje (obowiązkowa dopłata przy rezerwacji lub w autokarze)

śniadania bufet: pieczywo, ser, szynka, jajka lub parówki itp., napoje: kawa, herbata, sok
obiadokolacje serwowane: zupa, danie główne, sałatka, deser, owoc; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Pakiet KOMFORT

 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
 • napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
 • torba materiałowa z logo

cena: 50 zł/os. 

Pakiet PRESTIGE

 • gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
 • napoje w autokarze w cenie (jednorazowo: 2x kawa, 2x herbata, 2x zimny napój 0,2l)
 • nadbagaż 5 kg w cenie
 • napoje bezalkoholowe do obiadokolacji (0,2l)
 • torba materiałowa z logo

cena: 100 zł/os.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:

 • 15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
 • 10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura

Program ramowy

 • DZIEŃ 1 (sobota)
  Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Wyjazd z Polski w godzinach porannych/południowych, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię/Bułgarię.
  (Trasa od granicy ok. 1500 km)

 • DZIEŃ 2 (niedziela)
  Przyjazd na Riwierę Olimpijską w godzinach popołudniowo - wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 • DZIEŃ 3 (poniedziałek)
  Śniadanie. Przejazd w okolice Kalambaki - zwiedzanie klasztorów zawieszonych w chmurach - Meteorów - jednego z cudów świata. To właśnie tutaj, na słupach skalnych, sięgających ok. 600 m n.p.m., średniowieczni mnisi wznieśli swoje siedziby. Najbardziej mistyczne miejsce w Grecji, znane z ascezy i modlitwy, nazywane przez Greków wiszącymi klasztorami. Monastery, wzniesione na poziomie niedostępnych skalnych szczytów, są unikatem zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Tak wspaniałego dzieła ludzkiej wyobraźni, uporu, a przede wszystkim wiary, nie znajdziecie Państwo w żadnym innym zakątku tego kraju. Odwiedzając jeden, spośród sześciu czynnych klasztorów, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś zachwyca swym ogromem i pięknem. Zwiedzanie wnętrz tych cudownych budowli, pozwala zapoznać się z ich bogatym wystrojem, zdobiącymi je średniowiecznymi freskami i ikonami. W programie zwiedzanie klasztorów oraz wytwórni ikon bizantyjskich. Przejazd na Riwierę Olimpijską. Obiadokolacja. Nocleg.
  (Trasa ok. 350 km)

 • DZIEŃ 4 (wtorek)
  Śniadanie. Przejazd do miejscowości Litochoro, z której wyruszają wszystkie szlaki na Olimp. Spacer wąwozem rzeki Enipeas w Parku Narodowym Olimpu. Następnie przejście do starej, kamiennej wioski Paleos Panteleimonas. Dalej wycieczka na Masyw Olimpu - siedziby 12 bogów olimpijskich. Nie ma w Grecji drugiej takiej góry – najwyższej w kraju, magicznej, porośniętej wspaniałą, dziką roślinnością. Olimp to masyw o długości 28 km i szerokości 25 km, z ośmioma szczytami, z których najwyższy Mitikas (w tłumaczeniu na język polski - nos) liczy 2917 m n.p.m. Ta starożytna siedziba bogów, na czele z Zeusem, nie była dostępna dla śmiertelników. Ludzie składali więc dary na szczytach - Stefanim (2909 m) i Skalii (2866 m), gdyż chcieli zyskać przychylność swoich bogów. Szczyt Olimpu, doskonale widoczny rano, wieczorem ukrywa się za mgłą, która jest wynikiem cyrkulacji powietrza. Podróż w stronę Aten. Po drodze zajrzymy do starożytnych Delf, miasta znanego już od XII w. p.n.e., a rozsławionego przez tzw. wyrocznię delficką. Po zwiedzaniu, przejazd do hotelu w okolice Aten. Obiadokolacja. Nocleg.
  (Trasa ok. 500 km)

 • DZIEŃ 5 (środa)
  Po śniadaniu przejazd na Peloponez - półwysep, na którym można znaleźć ślady aktywności człowieka, pochodzące ze Starej i Nowej Epoki Kamiennej. To właśnie tutaj znajduje się słynny Kanał Koryncki, starożytny Korynt - gdzie m.in. Paweł z Tarsu wygłaszał swoje listy do Koryntian, jak również jedne z najcenniejszych wykopalisk archeologicznych - Brama Lwów, groby w Mykenach, świątynia Asklepiosa oraz imponujący amfiteatr Epidauros. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
  (Trasa ok. 350 km)

 • DZIEŃ 6 (czwartek)
  Śniadanie. Przejazd do Aten. W programie zwiedzanie marmurowego Stadionu Kalimarmaro, na którym odbyły się - otwarcie I Igrzysk Olimpijskich ery nowożytnej, jak również ceremonia zakończenia maratonu w 2004 roku. Następnie wizyta na wzgórzu Akropolu, gdzie znajduje się Partenon - świątynia poświęcona bogini Atenie. Później zwiedzanie Starożytnej Agory, Rzymskiego Forum, dwóch najstarszych dzielnic miasta - Plaki i Monastiraki, hellenistycznego zegara wodnego czyli Wieży Wiatrów, największego greckiego portu Pireus oraz wielu innych zabytków. W miarę możliwości, na Placu Syntagmy, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza, będzie możliwość zobaczenia zmiany warty żołnierzy Evzoni. W godzinach wieczornych przyjazd na Riwierę Olimpijską. Obiadokolacja. Nocleg.
  (Trasa ok. 450 km)

 • DZIEŃ 7 (piątek)
  Śniadanie. Pobyt na Riwierze Olimpijskiej - czas wolny na indywidualne zwiedzanie oraz kąpiele morskie i słoneczne. W godzinach wieczornych obiadokolacja połączona z wieczorem greckim - czyli spotkanie z folklorem - wspólna kolacja oraz zabawa w rytmie tradycyjnej greckiej muzyki. Nocleg.

 • DZIEŃ 8 (sobota)
  Śniadanie. Przejazd do Salonik - drugiego co do wielkości miasta Grecji. Zwiedzanie Białej Wieży - pozostałości po murach miejskich, o długości 8 km, wzniesionych przez Wenecjan w 1430 r., a także kościoła Agia Sofia, Agios Dimitrios - największy kościół Grecji, którego najstarsza zachowana krypta pochodzi z III w., Łuku Triumfalnego Galeriusza oraz Rotonde. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Macedonię/Bułgarię, Serbię, Węgry.
  (Trasa ok. 1550 km)

 • DZIEŃ 9 (niedziela)
  Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (granica ok. godz. 17:00). Przejazd do poszczególnych miast.

terminy i ceny

06.04 - 14.04.2019
27.04 - 05.05.2019
18.05 - 26.05.2019
01.06 - 09.06.2019
15.06 - 23.06.2019
29.06 - 07.07.2019
13.07 - 21.07.2019
27.07 - 04.08.2019
10.08 - 18.08.2019
24.08 - 01.09.2019
07.09 - 15.09.2019
21.09 - 29.09.2019
05.10 - 13.10.2019
19.10 - 27.10.2019

Zapytaj o aktualne zniżki first minute!

 

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)

 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach **/***

 • wyżywienie BB: 6 śniadań

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)

 • opiekę pilota i przewodnika

 • realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Cena nie obejmuje

Dopłaty wymagane na miejscu

 • koszty programowe (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Meteory – klasztor, Korynt, Mykeny, Epidauros, Akropol, Biała Wieża, Rotunda; opieka pilotażowa i przewodnicka, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach): 120 €/os dorosła; 90 €/młodzież szkolna do lat 18, student z ważną legitymacją studencką oraz senior powyżej 65 lat  - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; koszty nie podlegają rozliczeniu

 • dopłata do wyżywienia HB przy rezerwacji lub u pilota w autokarze: 90 €/os.

Dopłaty opcjonalne

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata 1000 zł)

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 3,5% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, 6,7% wartości przy ubezpieczeniu od chorób przelekłych i nowotworowych

 • pakiet komfort lub pakiet prestige

Informacje dodatkowe

 • program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu

 • pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych

 • * dokwaterowanie (Warunki Uczestnictwa XVIII pkt. 3)

 • cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych

 • dokumenty: dowód osobisty lub paszport

 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ

MiastoAdresOdjazdDopłata
BialystokSTACJA CIRCLE K,AL.JANA PAWLA II 5610:05300 zł
Bielsko-BialaSTACJA BP,WARSZAWSKA 1617:4040 zł
BydgoszczHALA LUCZNICZKA,TORUNSKA 5913:5080 zł
CieszynSTACJA ORLEN,FILASIEWICZA 218:1540 zł
CzestochowaSTACJA CIRCLE K, WOJSKA POLSKIEGO 121/12719:400 zł
ElblagSTACJA LOTOS, UL.WARSZAWSKA12910:20250 zł
GdanskPARKING ZA OPERA BALTYCKA, OD STRONY ALEJI JOZEFA-HALLERA10:4080 zł
GdyniaPARKING TEATR MUZYCZNY10:00100 zł
GliwiceSTACJA SHELL,RYBNICKA17:500 zł
Gorzow WielkopolskiSTACJA SHELL,KASPRZAKA 2810:0080 zł
GorzyczkiSTACJA UNIWAR19:000 zł
GrudziadzSTACJA SHELL,GEN.HALLERA 212:2080 zł
GrupaOFERTA INDYWIDUALNA DLA GRUP00:050 zł
KatowiceSTACJA BP, UL.GORNOSLASKA 40A21:000 zł
KielceDWORZEC PKP,PL.NIEPODLEGLOSCI17:4080 zł
KlodzkoSTACJA BP,NOWORUDZKA13:50200 zł
KoninZAJAZD BLUE, STARE MIASTO16:0580 zł
KoscianPARKING "U DODZIARZA" KRIMPEN112:550 zł
KoszalinSTACJA SHELL, AL.MONTE CASSINO 2406:45300 zł
KrakowKFC/BP, UL. J. CONRADA 8320:000 zł
KrotoszynSTACJA ORLEN, UL. CHWALISZEWSKA13:35250 zł
LegnicaSTACJA ORLEN, JAWORZYNSKA 23814:3080 zł
LesznoSTACJA SHELL, AL.KONSTYTUCJI 3 MAJA 413:450 zł
LodzSTACJA ORLEN,UL.BRZEZINSKA 23/2517:400 zł
LubinPARKING OSIR, ODRODZENIA 28B13:3580 zł
LublinDWORZEC PKS, AL.TYSIACLECIA 613:50250 zł
MiedzyrzeczSTACJA ORLEN, UL. WASZKIEWICZA 6910:3580 zł
Nowa SolPARKING ENEA, PILSUDZKIEGO 7312:0080 zł
OlsztynSTACJA ORLEN,AL.WARSZAWSKA 10012:00250 zł
OpoleSTACJA LOTOS, ROGOW OPOLSKI16:350 zł
PilaSTACJA LUKOIL,UL.BYDGOSKA 137A09:45200 zł
Piotrkow TrybunalskiSTACJA CIRCLE K,TRASA LDZ-KTW18:350 zł
PolkowiceDWORZEC PKS13:0580 zł
PoznanDW.MPK GORCZYN, ORLEN, ZGODA12:000 zł
PszczynaSTACJA PRZY HOTELU IMPREIUM, BIELSKA17:1040 zł
RadomSTACJA STATOIL,CZARNICKIEGO 7316:0080 zł
RawiczSTACJA BP, DEBNO 1A14:250 zł
Skarzysko-KamiennaDWORZEC PKP, AL.NIEPODLEGLOSCI 90 PARKING16:5580 zł
SlupskSTACJA SHELL,UL.SZCZECINSKA 58B05:35300 zł
SwiebodzinUL. WOJSKA POLSKIEGO 8, STACJA PALIW ORLEN10:4080 zł
SzczecinPARKING TEATR PLECIUGA,PL. TEATRALNY 108:3080 zł
TorunDWORZEC PKS, DABROWSKIEGO 8-2414:5580 zł
TychySTACJA PALIW ORLEN, BESKIDZKA 60, ZA STARZA16:4040 zł
WalbrzychSTACJA LOTOS, UL. WROCLAWSKA 14414:15200 zł
WarszawaMETRO WILANOWSKA, PULAWSKA 14515:300 zł
WloclawekPARKING HALA MISTRZOW, CHOPINA 1216:0580 zł
WroclawLUKOIL,UL.CZEKOLADOWA 16,BIELANY15:250 zł
WrzesniaSTACJA ORLEN,WROCLAWSKA PRZY ZJEZDZIE Z A215:2070 zł
Zielona GoraAQUAPARK, UL. SULECHOWSKA 4111:2080 zł
ZorySTACJA ORLEN, UL. KOSCIUSZKI 3518:3040 zł

   

(osk) Aktualne terminy i ceny dostępne są w Biurze, drogą telefoniczną lub mailową.

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: