Sycylia - Wyspy Liparyjskie

Sycylia - Wyspy Liparyjskie

od: 5 593 zł

Termin imprezy:od 30.04.2017
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

 Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot na Sycylię. Transfer do hotelu.

    Dzień 2 | ETNA - TAORMINA

    Przejazd na Etnę – najwyższy czynny wulkan w Europie (3323 m n.p.m. – wysokość w wyniku wybuchów ulega ciągłym zmianom). Ma 270 kraterów bocznych, lawa podczas każdego wybuchu znajduje sobie nową drogę ujścia. W czasie wycieczki można zobaczyć księżycowy krajobraz pól lawy obsypanych pumeksem oraz ruchome piaski i popioły na zboczach. Dojazd do wysokości: 1920 m n.p.m. do „Rifugio Sapienza”, skąd można przesiąść się fakultatywnie do kabiny i przenieść na 2500 m n.p.m. (La Montagnola). Stąd kolejny fakultatywny odcinek – jeepy Unimog dowożą wycieczkowiczów do wysokości 2920 m n.p.m (Torre del Filosofo), a następnie spacer wokół kraterów uformowanych w ostatnich erupcjach 2002-2003 r.* Przejazd do najbardziej znanego i wytwornego sycylijskiego kurortu – Taorminy. Miasto leży w niezwykłym miejscu, na zakrzywionym tarasie na wysokości 204 m n.p.m., w cieniu skalistej Monte Tauro. Urocze pachnące kwiatami placyki, piękne ulice, subtropikalne ogrody i niekończące się panoramy morza i gór powodują, że jest to lubiane miejsce wypoczynku zimą i latem. Spacer po uliczkach i placach starego miasta, przy których znajdują się zabytkowe kościoły i malownicze pałace. Chwila relaksu w jednym z ogrodów Taorminy. Zwiedzanie pochodzącego z epoki hellenistycznej teatru greckiego, z którego można podziwiać panoramę obejmującą Etnę, góry w głębi Sycylii, lazur Morza Jońskiego i zarys gór Aspromonte na Półwyspie Apenińskim.
    * do wejścia na Etnę zalecamy buty do trekkingu lub podobne oraz okrycie wierzchnie przeciwdeszczowe i przeciwwiatrowe (kurtka) – możliwe do wypożyczenia na wysokości 2500 m n.p.m. Wejście na szczyt wulkanu – tylko dla osób niemających problemów z ciśnieniem, sercem oraz z astmą.

    Dzień 3 | WYSPY LIPARYJSKIE

    Całodzienna wycieczka na Wyspy Liparyjskie (inaczej Eolskie). Rejs wokół Lipari i Vulcano oraz pobyt na każdej z nich. Podczas rejsu opłynięcie mitologicznej części Faraglioni, basen Wenus, Grota Konia, Wybrzeże Lwa oraz Gelsso z antyczną latarnią. Lipari jest największą, najgęściej zaludnioną i pod względem krajobrazowym najbardziej urozmaiconą z Wysp Eolskich. Podczas spaceru po starym mieście można trafić na ślady bogatej historii – m.in. zamek, którego fragmenty pochodzą z XII w. z okresu panowania Normanów (jego część została zamieniona w kompleks muzealny z jednym z najlepszych muzeów – Muzeum Archeologicznym Regionu Wysp Eolskich, oraz mały park Archeologiczny), katedrę św. Bartolomeusza z XI w. Wyspa Vulcano składa się z 4 wulkanów. W 2000 r. został tu utworzony Rezerwat Naturalny Wyspy Vulcano. Dla chętnych możliwość kąpieli w wodach termalnych i błotach siarkowych na „czarnej plaży”.

    Dzień 4 | CEFALÙ - PALERMO - MONREALE

    Malowniczo położone poniżej urwiska Cefalù swój czar zawdzięcza pięknej plaży, czystemu morzu, majestatycznej skale oraz przede wszystkim wielu malowniczym zakątkom, takim jak Piazza del Duomo z katedrą ze wspaniałymi wnętrzami i nadzwyczajną mozaiką w apsydzie przedstawiającą Chrystusa Pantokratora czy średniowieczna pralnia publiczna (Lavatio Mediavele) przy Via Vittorio Emanuele. Następnie przejazd do stolicy wyspy – Palermo, w której wciąż są widoczne ślady po arabskich, normańskich i hiszpańskich władcach Sycylii. Spacer po zabytkowym centrum miasta, zwiedzanie katedry, w której znajduje się sześć królewskich grobów normańskich i aragońskich, Pałacu Normanów z Kaplicą Pallatyńską stanowiącą niezwykłe połączenie architektury i sztuki bizantyjskiej, arabskiej, normańskiej i sycylijskiej oraz placu Piazza Pretoria ze spektakularną fontanną zaprojektowaną w XVI w. przez artystów florenckich.
    W pobliżu Palermo na wzgórzu leży miasteczko Monreale z najpiękniejszą katedrą świata, będącą prawdziwym pomnikiem najwspanialszych tradycji sztuki i architektury arabskiej, normańskiej i bizantyjskiej. Wnętrze świątyni jest prawdziwym cudem, z błyszczącymi złoceniami, malowidłami, kolorowymi marmurami i pięknymi mozaikami stanowiącymi jeden z najwspanialszych zabytków europejskiej sztuki (całkowita powierzchnia wynosi 5950 m²).

    Dzień 5 | ERICE - MARSALA - MAZARA DEL VALLO

    Erice – średniowieczna osada w chmurach jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków Sycylii. Spacer uliczkami i alejkami tworzącymi prawdziwy labirynt, w którym można podziwiać podwórka, delikatne balkony oraz barokowe i średniowieczne detale, a także XIV-wieczne kościoły, bramy miejskie, i place. Przejazd przez położoną na przylądku Capo Boeo Marsalę, która jest znana z pysznego wina deserowego – degustacja i możliwość zakupu wyśmienitych win w jednej z winnic. Następnie przejazd do jednego z najpiękniejszych miasteczek w regionie – Mazara del Vallo. Tutaj barokowa architektura miesza się z silnymi wpływami arabskimi. Warto wybrać się do Kasbah, części miasta w pobliżu portu, z białymi domami, pustymi uliczkami, która przypomina dzielnice arabskich miast, oraz pospacerować po starym mieście.

    Dzień 6 | AGRIGENTO - VILLA DEL CASALE - RAGUSA - MODICA

    Agrigento jest ogromnym kompleksem romantycznych ruin, które niegdyś było bardzo bogatym miastem zamieszkanym już w prehistorii, pierwsze ślady cywilizacji greckiej pochodzą z VII w. p.n.e. Zwiedzanie parku archeologiczno-krajobrazowego „Dolina Świątyń”. Główną atrakcją Agrigento jest Valle dei Templi, w której znajdują się imponujące ruiny w pięknym otoczeniu położone głównie przy starej drodze Via Sacra. Przejazd do położonej kilka kilometrów od sennego miasteczka Piazza Armerina dużej luksusowej willi rzymskiej – Villa Romana del Casale, która powstała pomiędzy III a IV w. w centrum wiejskiej osady. Zdobiące willę mozaiki, uznawane za jeden z cudów świata antycznego, znajdują się niemal we wszystkich pomieszczeniach rezydencji. Sycylijski klimat można poczuć w Ragusie składającej się z trzech części położonych na wzgórzach – Ragusy nowoczesnej, barokowej Ragusy Superiore (XVIII w.) i średniowiecznej Ragusy Ibla. Zwiedzanie starych części miasta z jej późnobarokową zabudową, wąskimi uliczkami i malowniczymi placami – m.in. katedra San Giorgio i Palazzo di Donnafurgata na placu Katedralnym. Przejazd do malowniczo położonego miasteczka Mondica – zwiedzanie górnej części miasta stanowiącej plątaninę domów, kościołów i pałaców, spacer po ulicy Corso Umberto I oraz wizyta w przepięknej katedrze San Giorgio (stoi na szczycie widowiskowych 250 schodów).

    Dzień 7 | NOTO - SYRAKUZY - KATANIA

    Najpiękniejsze barokowe miasto sycylijskie – Noto, w którym kościoły, pałace oraz inne budynki są zbudowane z tufu – miękkiej skały wapiennej pochodzenia wulkanicznego. Spacer po starym mieście, na którym skupione są piękne zabytkowe budowle, m.in. kościół San Francesco, kościół San Domenico, Palazzo Ducezio czy teatr miejski. Następnie przejazd do Syrakuz i zwiedzanie Ortygii, która jest najstarszą i najciekawszą częścią miasta. Jej zabudowa pochodzi z różnych okresów: greckiego, biz- antyjskiego, normańskiego, aragońskiego, barokowego. Spacer po ukwieconych uliczkach i placach, przy których znajduje się wiele zabytków, m.in. ruiny najstarszej świątyni doryckiej na Sycylii – świątyni Apollina, fontanna Artemidy, katedra Duomo, Pałac Arcybiskupi oraz jedno z najważniejszych źródeł w całym helleńskim świecie – źródło Arteusy (wg mitu nimfa Artemidy – Arteusa, aby uciec przed miłością myśliwego Alfeo, zamieniła się w owo źródło). Przejazd do Katanii – miasta leżącego u stóp Etny, zbudowanego z wulkanicznych skał, dzięki czemu zyskało niepowtarzalny wygląd – przypomina rysunek węglem na białej kartce. Spacerując po mieście, możemy podziwiać malownicze place, piękne kościoły i pałace m.in. plac Katedralny z katedrą poświęconą św. Agacie oraz fontanną Słonia, Zamek Ursino, klasztor Benedyktynów.

    Dzień 8 |

    Transfer na lotnisko – przelot do Warszawy.

TERMINY

30.04 - 07.05.2017
28.05 - 04.06.2017
11.06 - 18.06.2017
17.09 - 24.09.2017

I RATA
1000 PLN płatna przy zapisie

II RATA
płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe,
 • przejazdy mikrobusem/autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 850 PLN,
 • śniadania, kolacje (napoje do kolacji dodatkowo płatne),
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

Uwaga:

 • BILETY WSTĘPU
  Na bilety wstępu, przewodników lokalnych, taksy miejscowe należy przeznaczyć ok. 200 EUR.
 • PRZELOT
  W przypadku potwierdzenia realizacji imprezy na krótko przed terminem wylotu przelot może się odbywać tzw. tanimi liniami.
 • MIEJSCA W AUTOKARZE
  Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności zapisów na listę uczestników.

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: