Bałkany Zachodnie

Bałkany Zachodnie

od: 6 700 zł

Termin imprezy:od 17.05.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


 
    Dzień 1 | SPLIT - MEDJUGORIE

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Splitu. Po przylocie transfer do miasta. Spacer po Splicie. Przejazd do Medjugorie. Zakwaterowanie w prywatnym pensjonacie.

    Dzień 2 | MEDJUGORIE (Bośnia i Hercegowina) - MOSTAR

    Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego w Medjugorie. Wycieczka do Mostaru, miasta wielu kultur – muzułmańskiej, chrześcijańskiej i żydowskiej. Zwiedzanie muzułmańskiej części miasta. Na trasie symbol Mostaru – Stary Most nad Neretvą, dzielnica muzułmańska Carsija, stary bazar Kujundziluk, meczet Koskin-Mehmed Paszy. Przejazd do Blagaj – wywierzyska (vrelo) rzeki Buny, przy którym znajduje się klasztor derwiszów Blagaj Tekke, zbudowany w muzułmańsko-śródziemnomorskim stylu. Nocleg w Medjugorie.

    Dzień 3 | P.N. DURMITOR (Czarnogóra)

    Przejazd do Czarnogóry. Po drodze zwiedzanie dawnego tureckiego miasta Pocitelj i średniowiecznej nekropolii Radimlja. Następnie przejazd do miasta Trebinje w serbskiej części Bośni i Hercegowiny. Przyjazd do Parku Narodowego Durmitor, położonego w Górach Dynarskich. Park znany jest z 18 malowniczych jezior polodowcowych. Piesza wycieczka wokół jednego z nich o nazwie Cerné Jezero. Nocleg na terenie Parku Narodowego w Żabljaku.

    Dzień 4. - 5. | OHRID (Macedonia)

    Przejazd przez górny odcinek kanionu rzeki Tara i przez kanion rzeki Moraća oraz wzdłuż Jeziora Szkoderskiego w Czarnogórze i Albanii . W 4 dniu nocleg na trasie przejazdu. Następnie dalsza podróż do Ohridu na nocleg.

    Dzień 6 | OHRID

    Piesze zwiedzanie miasta, jednego z najstarszych w Macedonii ośrodków prawosławia. Na trasie – średniowieczne cerkwie św. Jana Teologa w Kaneo, św. Sofii i św. Pantelejmona, twierdza cara Samuela, charakterystyczna zabudowa na stoku góry. Spacer po terenie wykopalisk archeologicznych pierwszego słowiańskiego uniwersytetu z X w. Możliwość zakupu „pereł ochrydzkich”. Odpoczynek nad jeziorem.

    Dzień 7 | SKOPJE - STOBI - OHRID

    Wyjazd do Skopje, stolicy Macedonii. Zwiedzanie dawnego bazaru tureckiego, karawanseraju, cerkwi wkopanej w ziemię, kamiennego mostu. Następnie Plac Macedonii, odbudowany po trzęsieniu ziemi w 1963 r., dom-muzeum bł. Matki Teresy z Kalkuty. Po drodze zwiedzanie najbardziej znanej w Macedonii wytwórni win Tikves. Postój przy pozostałościach starożytnego miasta Stobi, położonego przy szlaku prowadzącym od Dunaju do Morza Egejskiego. Powrót do Ohridu.

    Dzień 8 | OHRID – TIRANA (Albania) – DURRES

    Przejazd do Albanii wokół jeziora Ohrydzkiego. Zwiedzanie dawnego monastyru i cerkwii św. Nauma. Zwiedzanie dawnego Castrum Romanum położonego przy starożytnej Via Egnatia, przebudowanego za panowania osmańskiego. Zwiedzanie centrum Tirany, stolicy Albanii. Przejazd do Durres.

    Dzień 9 | BERAT - DURRES

    Wycieczka do Beratu, zwanego „miastem 1000 okien”. Zwiedzanie tego warownego miasta o tradycjach muzułmańskich i prawosławnych. Na trasie - dzielnica Mangalem i budowle muzułmańskiej sekty Bektaszytów. Następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego miasta-portu Apollonii oraz prawosławnego klasztoru  Ardenice. Nocleg w Durres.

    Dzień 10 | KRUJE - SHKODER - BUDVA (Czarnogóra)

    Przejazd do Czarnogóry. Po drodze zwiedzanie historycznej stolicy Albanii - Kruje. Zwiedzanie muzeum poświęconego historii Albanii i pamiątek po działalności bohatera narodowego Skanderbega. Wizyta w Muzeum Etnograficznym urządzonym w dawnym domu tureckiej rodziny. Zakupy na tradycyjnej uliczce z zabytkowymi sklepami, jednym z najlepiej zachowanych bazarów na Bałkanach. Zwiedzanie zamku Kalaja Rozafa w Shkoder. Przejazd wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Nocleg w rejonie Budvy.

    Dzień 11 | BUDVA

    Odpoczynek w Budvie.

    Dzień 12 | CETYNIA - KOTOR

    Wycieczka do Cetynii (Cetinje) – dawnej stolicy Czarnogóry. Zwiedzanie monastyru Sveti Petar Cetinjski. Przejazd przez teren Parku Narodowego Lovćen. Wjazd pod Jezerski Vrh i wejście (ok. 460 schodów) na szczyt o wysokości 1660 m n.p.m. do mauzoleum króla Czarnogóry, Petera II Njegoša, skąd roztacza się widok na całą Czarnogórę. Zjazd widokową, górską drogą nad Zatokę Kotorską. Spacer po zabytkowym mieście Kotor, leżącym nad pięknym fiordem.

    Dzień 13 | DUBROWNIK (Chorwacja)

    Przejazd przez Czarnogórę do Chorwacji wzdłuż malowniczej Zatoki Kotorskiej. Po drodze – panorama na wysepkę Gospa od Skrpiela, położoną na środku Zatoki Kotorskiej. Zwiedzanie starego miasta w Dubrowniku – główna ulica Placa (Stradun), katedra Wniebowzięcia NMP, Pałac Rektorów. Nocleg w okolicach Makarskiej Riviery.

    Dzień 14 | TROGIR

    Przejazd do Splitu na lotnisko. Po drodze zwiedzanie zabytkowego miasta Trogir. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.


TERMINY

17.05 - 30.05.2018
13.09 - 26.09.2018

I RATA 1500 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem w zależności od wielkości grupy
    zakwaterowanie: hotele 3/4*, pokoje 2-osob., w Medjugorie – prywatny pensjonat, dopłata do pok. 1 – os. 700 PLN,
    śniadania i kolacje (napoje do kolacji dodatkowo płatne)
    opiekę pilota
    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL).DODATKOWE INFORMACJE

    BILETY WSTĘPU
    Na bilety wstępu oraz lokalnych przewodników należy przeznaczyć dodatkowo ok. 100 EUR.

    MIEJSCA W AUTOKARZE
    Zajmowanie miejsc w autokarze/busie wg kolejności zapisów na listę uczestników(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: