Magia Budapesztu

Magia Budapesztu

od: 1 790 zł

Termin imprezy:od.01.05.2020r.
Transport:samolot
Wyżywienie:śniadania
Cena od:1790 zł
Rezerwuj »
Budapeszt to miasto pełne tradycji, w którym nowoczesny styl życia miesza się z zabytkami kultury i architektury. W stolicy Węgier unosi się woń papryki i wędzonego mięsa, w tle gra cygańska muzyka, co w połączeniu z miejskim gwarem tworzy wyjątkową atmosferę i pozwala zakochać się w tym miejscu. Zapraszamy w podróż do naszych węgierskich braci, którzy ugoszczą nas w bałkańskim stylu.

Program:

Dzień 1:
Odprawa na lotnisku i przelot do Budapesztu – stolicy Węgier. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny na korzystanie z lokalnych atrakcji w zależności od godzin przylotu.

Dzień 2-3:
Kolejne dwa dni to czas na poznanie atmosfery miasta oraz jego najważniejszych miejsc, takich jak
- Wzgórze Zamkowe – zabytkowa dzielnica wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z przepiękną panoramą na Dunaj. Podczas spaceru brukowanymi uliczkami zobaczymy Pałac Królewski, położony wśród XVIII-wiecznych barokowych domów. Na Baszcie Rybackiej poczujemy się jak w bajce Disneya, a przy Fontannie Macieja usłyszymy legendę o słynnym myśliwym.
- Wzgórze Gellerta charakteryzujące się różnorodnym krajobrazem, owiane ciekawymi historiami z upamiętniającymi pomnikami i cytadelą
- Plac Bohaterów, który powstał ku czci poległych w czasie I Wojny Światowej, gdzie zobaczymy monumentalny pomnik archanioła Gabriela, posągi Madziarów oraz ważnych postaci historycznych
- Parlament nad Dunajem – symbol zjednoczonej stolicy i dumy narodowej Węgrów, monumentalny gmach robi wrażenie zarówno w dzień jak i oświetlony nocą
- Wyspa Małgorzaty – oaza spokoju i relaksu w sercu stolicy, zachwyca zielenią, fontannami oraz basenami termalnymi
- Miasto Teresy , czyli centrum kulturalne Budapesztu z najsłynniejszą Aleją Andrássy, wzdłuż której przebiegają monumentalne kamienice z XIX wieku, imponująca Opera Narodowa , a także wille z ogrodami mieszczące liczne ambasady
- Bazylika Św. Stefana z najpopularniejszą relikwią Węgier – zmumifikowaną ręką króla Stefana
- Zabytkowa Żółta Linia metra – „cofniemy się w czasie” podróżując drugą najstarszą linią metra na świecie

W przerwach podczas zwiedzania proponujemy czas wolny na posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania węgierskich potraw, takich jak słynny gulasz, zupa rybna, czy rosół Ujhazy (płatne indywidualnie wg zamówienia).

Ponadto Budapeszt oferuje szeroki wybór ciekawych atrakcji dodatkowych, realizowanych fakultatywnie, w zależności od czasu wolnego:
- Łaźnie termalne są jedną z największych atrakcji Budapesztu, relaksacyjną kąpiel można zażyć w jednej w kilkunastu łaźni (Cena od 4000 HUF)
- Muzeum Terror Haza, będące jednocześnie pomnikiem ofiar totalitaryzmu na Węgrzech oraz bohaterów rewolucji z 1956 roku (Cena ok. 3000 HUF)
- Podziemne labirynty Budapesztu miejsce, w którym można poczuć dreszczyk emocji przechadzając się ciemnymi korytarzami, pokrytymi malowidłami, słysząc jedynie szmer i własny oddech (Cena ok. 2400 HUF).
- Muzeum Narodowe, w którym znajdziemy takie artefakty jak rzeźby Rafaela Montiego, freski Mora Thana, rzymska mozaika z III wieku oraz płaszcz koronacyjny Świętego Stefana i wiele innych znakomitości (Cena ok. 1500 HUF)
- Centrum Pamięci Holokaustu z odrestaurowaną synagogą, gdzie można zobaczyć stałą wystawę pt. Od utraty praw do ludobójstwa (Cena ok. 1500 HUF)

Wieczorami proponujemy słynne rozrywki, które świetnie oddają ducha miasta:
- Rejs po Dunaju – spójrz na oświetlone miasto z innej prespektywy popijac ulubiony napój (Cena ok. 6000 HUF)
- Budapest Eye na Erzsebet Square – przejażdżka diabelskim młynem na wysokości 65 metrów z pewnością zagwarantuje niesamowity widok na oświetlone miasto (Cena ok. 3000 HUF)
- Balna lub Wieloryb, czyli centrum handlowo rozrywkowe nad rzeką, oferujące liczne restauracje i kluby (płatne indywidualnie wg zamówienia)
- Menza Étterem és kávézó – jedna z najmodniejszych restauracji w mieście, w stulowym retro klimacie można skosztować tradycyjnych potraw i posmakować lokalnych drinków (płatne indywidualnie wg zamówienia)

Dzień 4:
Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Zakwaterowanie podstawowe:
Hotele 3* położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej/podmiejskiej, w odległości kilku przystanków do największych atrakcji Budapesztu. Wszystkie hotele dysponują wygodnymi pokojami 2- osobowymi (z możliwością 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie - śniadania kontynentalne

Informacje dodatkowe:
- Spotkanie z pilotem/przedstawicielem organizatora nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Budapeszcie.
- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od ilości osób, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
- Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- W przypadku wylotu z Budapesztu w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
- „Single” - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
- „Zniżki dla dzieci” - dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

WAŻNE:
Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z dokumentem, którym będą się Państwo posługiwali podczas podróży, daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności tego dokumentu.
Cena zawiera
- przelot samolotem na wybranej trasie
- opłaty i podatki lotniskowe
- koszt przewozu bagażu podręcznego (WIZZAIR o wymiarach 40x30x20cm, waga do 10 kg, RYANAIR o wymiarach 40x20x25cm, waga do 10 kg)
- 3 noclegi w hotelu 3*
- zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
- 3 śniadania
- opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
- podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
- gwarancję niezmienności ceny
Cena nie zawiera
- Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 40 000 – 50 000 HUF/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
- Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
- Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
- Kosztu usługi przewozu bagażu rejestrowanego, którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 10kg; RYANAIR - do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20cm;. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowanego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 20kg; RYANAIR - do 20kg. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN/os.)

Wylot : Poznań , Warszawa, Berlin

TERMIN I CENA

01.05 - 04.05.2020r. cena 2590 zł 1790 zł

12.06 - 15.06.2020r. cena 2590 zł 1650 zł

18.09 - 21.09.2020r. cena 2590 zł 1790 zł

Cena na dzień 22.01.2020r.

Regent


Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Podobne imprezy

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: