Wilno, Kowno, Troki

Wilno, Kowno, Troki

od: 599 zł

Termin imprezy:dowolny
Transport:autokar
Wyżywienie:według programu
Cena od:599 zł / osoby
Rezerwuj »

Program ramowy:


Dzień 1.
Wyjazd z Polski. Przyjazd do Wilna wieczorem. Zakwaterowanie –obiadokolacja, spacer po mieście. Nocleg

Dzień 2
Wilno - miasto - świadek młodzieńczych lat Mickiewicza i Słowackiego, słynące z pięknych gotyckich i barokowych kościołów, kaplicy z cudownym Obrazem Matki Boskiej Miłosiernej w Ostrej Bramie, najstarszego i najpiękniejszego cmentarza na Rossie z 1769 roku, Uniwersytetu im. Stefana Batorego oraz Góry Trzech Krzyży.
Po śniadaniu zwiedzanie Wilna, m.in. : cmentarz na Rossie, Ostra Brama, kościoły - św. Teresy,  św. Anny, św. Piotra i Pawła na Antokolu, św. Jana (Uniwersytecki),  Dom Mickiewicza, Uniwersytet im. Stefana Batorego, Archikatedra.
Wieczorem obiadokolacja. Nocleg .

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Kowna. Kowno- drugie pod względem wielkości miasto Litwy, jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym, liczącym ok. 415 tys. mieszkańców. Kowno jest miastem starych tradycji kulturalnych, gdzie mieszkało wiele pokoleń litewskich artystów, kompozytorów i pisarzy, pozostawiając po sobie widoczne ślady. To miasto pełne pamiątek poświęconych Mickiewiczowi, związanych z okresem nauczycielskim poety.
Zwiedzanie miasta, m. in. Stare Miasto, Katedra  Św. Piotra i Pawła, Kościół Św. Trójcy oraz ruiny Zamku Kowieńskiego. Czas wolny, spacer nad Niemnem.
Powrót do Wilna. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 4.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Polski przez Troki - miasto położone na przesmyku między jeziorami Galwe i Tataryszki, z dominującym w krajobrazie zamkiem gotyckim, będącym siedzibą księcia Witolda. Troki w okresie Wielkiego Księstwa Litewskiego były głównym ośrodkiem kultu maryjnego. Na uwagę zasługuje tu kościół Nawiedzenia NMP z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej z XVI w. Troki to także znaczący ośrodek kultury karaimskiej na Litwie. Zwiedzanie Zamku. Wyjazd do Polski.

Możliwość zorganizowania uroczystej kolacji integracyjnej przy muzyce.

Cena wycieczki jest zależna od ilości uczestników, długości pobytu oraz zamówionych świadczeń.Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: