SUN & SNOW OSADA ZAMKOWA

SUN & SNOW OSADA ZAMKOWA

od: 598 zł

Transport:dojazd własny
Wyżywienie:brak
Cena od:598 zł / domek
Rezerwuj »

Opis

Sun & Snow Pasym Osada Zamkowa to kompleks domków znajdujących się na malowniczo położonych brzegach jeziora Kalwa. Ciche, spokojne miasteczko jest dla turystów idealnym miejscem do wypoczynku z dala od zgiełku miasta. Jego urok podkreśla nieco magiczna i nastrojowa atmosfera. Znajdują się tam dwa neogotyckie kościoły, zabytkowy ratusz, szkoła, cmentarz ewangelicki, pozostałości murów obronnych i zamku krzyżackiego oraz zespół młyński. Osada Zamkowa otoczona jest z trzech stron wodami jeziora. Oferowane domy są wyjątkowo przestronne i luksusowo wyposażone. Domki są dwupoziomowe, składają się z 4 pokoi, mają 118 m2 powierzchni, dostępne są dla maksymalnie 6 osób. Kuchnia jest wyposażona w zmywarkę, lodówkę, płuytę kuchenną, piekarnik, czajnik, przybory kuchenne oraz żelazko. W komfortowej części dziennej umieszczono telewizor. Apartamenty są wyposażone w czystą pościel i ręczniki. Na terenie obiektu na Gości czeka prywatna plaża, pomosty wędkarskie oraz duży, bezpieczny plac zabaw. Obiekt jest ogrodzony, a całodobowa ochrona pozwala naszym Gościom czuć się w pełni bezpiecznie. Na terenie Osady Zamkowej znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe. Dla najmłodszych Gości przygotowano krzesełka do karmienia oraz wanienki, a także łóżeczka turystyczne dostępne za dodatkową opłatą. Na terenie obiektu znajduje się centrum nurkowe Active Divers, prowadzące kursy turystyczne (stażowe), dzienne i nocne.

Lokalizacja

Sun & Snow Osada Zamkowa znajduje się w zacisznej części Mazur, w miasteczku Pasym na Pojezierzu Olsztyńskim, 30 km na południowy wschód od Olsztyna, nad malowniczym jeziorem Kalwa.

Atrakcje

Pasym to spokojna, lecz atrakcyjna miejscowość, pięknie położona w krainie jezior, bezpośrednio nad zbiornikiem Kalwa. Mówi się o Paszynie, że jest najstarszym miastem nie tylko w powiecie szczycieńskim, ale i na całych Mazurach. Istniejącą tutaj wcześniej osadę w 1379 roku przejęli Krzyżacy, za sprawą których już w 1386 roku osada kościelna zyskała prawa miejskie. O bogatej historii miasta świadczy wiele zabytków - fragmenty XIV-wiecznych murów miejskich, przez które niegdyś prowadziły trzy bramy, prostokątny rynek z centralnie umiejscowionym ratuszem z połowy XIX wieku. Najcenniejszym zabytkiem miasta jest późnogotycki kościół ewangelicki. Niestety nie zachował się zamek krzyżacki, na miejscu którego wybudowano kościół katolicki, będący ciekawym przykładem neogotyku. Przed II wojną światową Pasym był znany nie tylko jako ośrodek sportów wodnych (dzięki kompleksowi turystycznemu oraz przystani wodnej nad jeziorem Kalwa), ale także zimowych - powstała tutaj mała skocznia narciarska z wyciągiem krzesełkowym. Niestety niewielu mieszkańców zna opowieści o tamtych czasach - wojna nie oszczędziła najstarszego miasta na Mazurach, które nie tylko legło w gruzach (zniszczenia wojenne pochłonęły 30% zabudowy), ale dodatkowo zostało wyludnione - większość mieszkańców wysiedlono do Niemiec. W 1935 roku Pasym odwiedził Melchior Wańkowicz, zbierający materiał do książki "Na tropach Smętka". W Pasymiu i okolicach rozgrywa się akcja powieści "Pietrek z Puszczy Piskiej" Igora Sikiryckiego oraz akcja filmu "cudownie ocalony" z Marianem Opanią w roli głównej. Tutaj także kręcono zdjęcia do serialu "Miłość nad rozlewiskiem", w którym występująca Joanna Brodzik polubiła targ rybny w Pasymiu, doceniła też miejscowe pasieki.

Cena zawiera

- Zakwaterowanie w domku dla max. 6 osób - Podatek VAT

Cena nie zawiera

- Wyżywienie - Kaucja zwrotna w wysokości 300 zł - Obowiązkowa jednorazowa opłata za przygotowanie pokoju w wysokości 255 zł poza sezonem / 295 zł w sezonie za ap. 4-pokojowy (sezon 01.07 do 31.08) - Pozostałe usługi hotelu

4-pokojowy domek dla 6 osób

W pełni wyposażony, dwupoziomowy domek nad jeziorem, o pow. 118 m2

Minimalna długość pobytu to 2 noclegi.

(N) Aktualne terminy i ceny dostępne w biurze, drogą telefoniczną lub mailową

Podobne imprezy

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: