Kenia-Tanzania

Kenia-Tanzania

od: 19 500 zł

Termin imprezy:od 27.01.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 | NAIROBI

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Kenii. Przylot do Nairobi. Transfer do hotelu. Kolacja we własnym zakresie.

    Dzień 2 | NAIROBI (Kenia)

    Zwiedzanie Nairobi. Na trasie – budynek parlamentu, mauzoleum pierwszego prezydenta niepodległej Kenii – Jomo Kenyatty, centrum konferencyjne, ratusz, uniwersytet. Wizyta w Giraffe Centre. Wycieczka za miasto do Muzeum Karen Blixen, mieszczącego się w autentycznym dworku, w którym przez 14 lat mieszkała pisarka. Następnie pierwszy kontakt z bogatą kulturą i tradycjami mieszkańców Kenii. Spacer po skansenie Bomas, w którym odtworzono egzotyczne wioski, m.in. Masajów, plemion Kikuju, Taita, Mijikenda, Luo, Kisii. Pokaz oryginalnych tańców ludów zamieszkujących Afrykę Wschodnią.

    Dzień 3 | REZERWAT MASAI MARA

    Przejazd do leżącego na wysokości ponad 1500 m n.p.m. Narodowego Rezerwatu Masai Mara. Po drodze postój na skarpie Wielkiego Rowu Afrykańskiego oraz w miasteczku Narok. Zakwaterowanie. Obiad w lodge, w Masai Mara. Po południu wizyta w autentycznej wiosce masajskiej, gdzie słuchając śpiewu kobiet, można kupić po przystępnej cenie oryginalne wyroby tego ludu. Kolacja.

    Dzień 4 | REZERWAT MASAI MARA

    Wyjazd o świcie na fotosafari po rezerwacie Masai Mara. Niezwykła okazja podejrzenia z bliska życia lwów, żyraf, słoni, różnych gatunków antylop, strusi i innych zwierząt. Powrót na śniadanie. Całodzienne safari z posiłkiem w formie pikniku. Pod wieczór wiele drapieżników przygotowuje się do polowania na gnu i impale. Powrót do lodge na kolację. Noc przy wtórze odgłosów dzikich zwierząt dobiegających z sawanny.

    Dzień 5 | PN JEZIORA NAKURU

    Przejazd do Parku Narodowego Jeziora Nakuru malowniczą trasą, wzdłuż krawędzi Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Jest ono ptasim sanktuarium. Żyją w nim nie tylko ogromne stada flamingów, które są główną atrakcją parku, ale również 850 gatunków innych ptaków. Obiad w lodge. Safari w Parku Jeziora Nakuru. Kolacja i nocleg w lodge.

    Dzień 6 | NAIROBI - ARUSHA (Tanzania)

    Przejazd do Nairobi, a stamtąd dalsza droga shuttle busem do Arushy (pol. Arusza) w Tanzanii – miejscowości leżącej pod górą Meru. Po drodze przerwa na formalności graniczne na granicy Kenii z Tanzanią. Nocleg i kolacja w hotelu w Arushy.

    Dzień 7 | REZERWAT NGORONGORO

    Rano dojazd do krawędzi wielkiej kaldery (2216 m n.p.m.). Safari w rezerwacie Ngorongoro. W kalderze wygasłego wulkanu żyją setki gatunków ptaków i dzikich zwierząt – słonie, nosorożce, antylopy gnu, afrykańskie bawoły, antylopy krowie, flamingi, marabuty. Posiłek na łonie natury. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w lodge.

    Dzień 8 | PN SERENGETI

    Przejazd na północ. Safari w najsłynniejszym rezerwacie zwierząt w Afryce – Parku Narodowym Serengeti, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na ogromnej sawannie żyją w nim setki tysięcy egzotycznych zwierząt i ptaków (choć niektóre z nich, jak np. bociany, przylatują tu na zimę z Europy). Posiłek w formie pikniku. Zakwaterowanie i kolacja w lodge w parku.

    Dzień 9 | PN SERENGETI

    Fakultatywna opcja przelotu balonem o świcie nad Serengeti połączona ze śniadaniem i szampanem (ok. 510 USD/osoba; konieczne wcześniejsze pisemne zgłoszenie w biurze, nie później niż na 35 dni przed wyjazdem). Dalszy ciąg safari w Serengeti. Okazja do zobaczenia najbardziej egzotycznych zwierząt Afryki. Posiłek na łonie natury. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie i kolacja w lodge.

    Dzień 10 | ARUSHA - ZANZIBAR

    Przejazd do Arushy. Po drodze postój w punkcie widokowym na Park Narodowy Jeziora Manyara. Obiad w hotelu lub suchy prowiant (lunch box) w zależności od godzin przelotu. Transfer na międzynarodowe lotnisko Kilimanjaro. Wylot na Zanzibar – malowniczą, tropikalną wyspę, niegdyś siedzibę sułtanatu. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i kolacja.

    Dzień 11. -13. | WYSPA ZANZIBAR

    Wypoczynek na Zanzibarze. W trakcie pobytu – śniadania i kolacje. Czas na kąpiele morskie i słoneczne. Dla chętnych (fakultatywnie) m.in. wizyta na plantacji przypraw, gdzie rosną pieprz i wanilia, kardamon, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki (ok. 65 USD, min. 6 osób); wycieczka po wyspie i zwiedzanie zabytkowego starego miasta Zanzibaru (Stone Town), które do dziś zachowało orientalny charakter – meczety, pałac sułtana. W porcie cumują tradycyjne łodzie żaglowe zwane dhow. Po spacerze – chwila relaksu i degustacja kawy z kardamonem (ok. 80 USD, min. 6 osób).

    Dzień 14 |

    Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

    Dzień 15 |

    Przylot do Warszawy.


TERMINY

27.01 - 10.02.2018   19500 zł
10.02 - 24.02.2018   19500 zł
03.03 - 17.03.2018   19500 zł
08.09 - 22.09.2018   19900 zł
06.10 - 20.10.2018   19900 zł
03.11 - 17.11.2018   19500 zł

I RATA 1000 PLN - płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przeloty wewnętrzne,
    przejazdy mikrobusem oraz samochodami terenowymi podczas safari,
    zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, na Zanzibarze hotel 5*; lodge podczas safari; pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 2900 PLN,
    śniadania i posiłki wymienione w programie; podczas safari – 3 posiłki dziennie; na Zanzibarze – 2 posiłki dziennie,
    bilety wstępu do parków narodowych, wioski masajskiej, muzeum w Nairobi,
    opiekę pilota,
    usługi lokalnych przewodników,
    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).DODATKOWE INFORMACJE

    PASZPORT
    Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.

    SZCZEPIENIA
    Obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce przed wyjazdem. Wpis o tym fakcie musi być odnotowany w Międzynarodowym Certyfikacie Szczepień.

    Zalecana profilaktyka antymalaryczna.

    DODATKOWE OPŁATY
    Na wizy należy zabrać ze sobą 100 USD, na opłatę lotniskową 30 USD.
    Na wycieczki fakultatywne na Zanzibarze sugerujemy przeznaczyć ok. 135 USD.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki dla obsługi, lokalnych przewodników, kierowców, tropicieli zwierząt należy przeznaczyć ok. 120 USD.

  

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: