Chile, Argentyna

Chile, Argentyna

od: 23 990 zł

Termin imprezy:od 09.02.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

  
    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Chile.

    Dzień 2 | SANTIAGO DE CHILE (Chile)

    Przylot do Santiago de Chile, transfer do hotelu. Spacer po mieście. Główna ulica – Avenida Bernardo O’Higgins, Palacio de La Moneda, plac Konstytucji, główny pasaż Ahumada. Spacer po gwarnym i pełnym artystów Plaza de Armas, makieta dawnego Santiago, zwiedzanie katedry, najstarszy kolonialny budynek Casa Colorada. Przejazd na romantyczne wzgórze Santa Lucía, spacer po otaczającym je parku i wejście na skałę z piękną szeroką panoramą miasta. Powrót do hotelu wzdłuż głównej arterii Alameda, wizyta w kościele San Francisco, najstarszym w mieście. Kolacja w hotelu.

    Dzień 3 | CALAMA - SAN PEDRO DE ATACAMA

    Przelot do Calamy. Następnie przejazd wśród księżycowych krajobrazów pustyni Atakama przez Góry Domeyki. Po drodze postój przy pozostałościach skalnej twierdzy Pukará de Quitor. Po południu zwiedzanie miasteczka San Pedro de Atacama, położonego u stóp majestatycznego wulkanu Licancabur. Możliwość zakupu wyrobów miejscowego rzemiosła na lokalnym targu. Przejazd do Doliny Śmierci z grotami solnymi i efektownymi formami skalnymi. Zachód słońca na pustyni w urzekającej scenerii zmieniających się barw Doliny Księżycowej. Przejazd do hotelu, kolacja.

    Dzień 4 | PUSTYNIA ATAKAMA

    Całodzienna wycieczka w otoczeniu wulkanów i księżycowych krajobrazów do słynnego solniska Salar de Atacama. Przejazd rozległym, płaskim, spękanym od soli płaskowyżem tej najbardziej suchej pustyni świata do małego jeziorka, laguny Chaxa, którą zamieszkują stada różowych flamingów. Następnie przeprawa przez góry do błękitnych jezior Miscanti i Miñiques. Przejazd do Socaire, nazywanego tarasem widokowym na Salar de Atacama. Obiad. Późnym popołudniem powrót do San Pedro de Atacama przez typowe pustynne miasteczko Toconao. Kolacja.

    Dzień 5 | CASPANA - LASANA - CHIU-CHIU - SANTIAGO DE CHILE

    Wczesnym rankiem wyjazd na słynne pole gejzerów Tatio, które stają się aktywne o świcie, kiedy promienie słońca zaczynają ogrzewać zamarzniętą ziemię. Śniadanie na łonie natury, w otoczeniu buchających parą gejzerów. Czas na kąpiel w gorących źródłach. Przejazd przez góry wśród pięknych widoków i pojawiających się często stad wikunii, guanako, lisów i wielu gatunków ptaków. Dojazd do pięknie położonej w oazie nad strumieniem wioski Caspana. Następnie postój nad malowniczym Laguna del Inca. Przejazd do wioski Chiu-Chiu, w której znajduje się jeden z najstarszych kościołów kolonialnych Chile. Wylot z Calamy do Santiago de Chile. Transfer do hotelu. Kolacja.

    Dzień 6 | RAPA NUI (Wyspa Wielkanocna)

    Przelot na Wyspę Wielkanocną, czyli Rapa Nui. Po południu wizyta w muzeum antropologicznym oraz w obrzędowej wiosce Orongo, gdzie znajdują się dawne, kamienne domy oraz petroglify związane z kultem Człowieka-Ptaka. Spacer brzegiem krateru wulkanu Rano Kau z widokiem na znajdujące się w nim malownicze jezioro oraz na ocean i iglicę Motu Nui wyspy Człowieka-Ptaka. Kolacja w centrum Hanga Roa, spacer brzegiem oceanu do miejsca, skąd można podziwiać piękny zachód słońca.

    Dzień 7 | RAPA NUI

    Całodzienny objazd tajemniczej Rapa Nui. Zwiedzanie najważniejszych platform z  posągami i słynnego kamieniołomu Rano Raraku, w którym wykuwano kamienne kolosy i skąd wędrowały one na miejsce przeznaczenia. Wejście na krater i piknik u stóp góry. Przejazd do największej platformy Ahu Tongariki. Wypoczynek przy posągach Ahu Nau Nau na piaszczystej plaży Anakena. Możliwość kąpieli w Pacyfiku. Powrót do hotelu, odpoczynek. Wieczorem kolacja, a następnie dla chętnych pokaz tradycyjnych tańców polinezyjskich w wykonaniu zespołu złożonego z potomków dawnych mieszkańców Wyspy Wielkanocnej (ok. 30 USD).

    Dzień 8 | RAPA NUI - SANTIAGO DE CHILE

    Przelot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu. Kolacja.

    Dzień 9 | PUNTA ARENAS - PUERTO NATALES

    Transfer na lotnisko. Przelot do Punta Arenas wzdłuż najeżonego wulkanami łańcucha Andów z jednej strony i licznymi wyspami wybrzeża Pacyfiku z drugiej. Objazd miasta, następnie przejazd przez patagońskie równiny do Puerto Natales. Po drodze wizyta w kolonii pingwinów magellańskich Seno Otway. Kolacja.

    Dzień 10 | PN TORRES DEL PAINE

    Zwiedzanie Parku Narodowego Torres del Paine. Całodzienna wycieczka piękną trasą widokową przez park narodowy. Po drodze postoje m.in. nad malowniczymi jeziorami Nordenskjöld i Pehoé, przy lagunie Azul, przy wodospadzie Salto Grande z urzekającym widokiem na wspaniałe szczyty Cordillera de Paine. Posiłek na łonie natury. Spacer pod lodowiec Grey nad powstałe z topniejących lodów jezioro pełne pływających gór lodowych. Powrót do Puerto Natales. Kolacja.

    Dzień 11 | EL CALAFATE (Argentyna)

    Całodzienny przejazd do El Calafate przez patagońskie stepy. Po drodze spotkać można wielbłądowate guanako, strusie nandu, szare lisy i kondory. Postój przy punkcie widokowym, skąd widać rozległe równiny, jezioro Argentino, rzekę Santa Cruz i w oddali pasmo wysokich, skalistych Andów. Zakwaterowanie, kolacja.

    Dzień 12 | EL CALAFATE - USHUAIA

    Okolice El Calafate to rejon położony w południowo-zachodniej Patagonii, gdzie u podnóża Andów rozwinęły się potężne lodowce. Czoła niektórych z nich nie cofają się, mimo postępującego ocieplenia klimatu. Najbardziej znany to położony na terenie Parku Narodowego Los Glaciares Perito Moreno przyciągający podróżników z całego świata. Widok na fascynujące widowisko cielenia się lodowca, kiedy wielotonowe bloki lodu odłamują się z hukiem od jego czoła i spadają do wód jeziora. Możliwość oglądania lodowca z wielu stron. Transfer na lotnisko i przelot do Ushuaia, miasta położonego najdalej na południu na kuli ziemskiej. Kolacja.

    Dzień 13 | USHUAIA - PN ZIEMI OGNISTEJ

    Przed południem wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej z zatoką Lapataia, w której oprócz krajobrazów znaleźć można zabawny budynek „poczty na końcu świata”, a także z leżącym na granicy z Chile jeziorem Roca oraz Bahía la Ensenada, gdzie kończy się najdłuższa droga świata – Panamericana, biegnąca nieprzerwanie z Alaski. Po południu rejs łodzią po wodach Kanału Beagle, opłynięcie latarni Les Éclaireurs w towarzystwie dużych skupisk uchatek patagońskich i kormoranów. Kolacja.

    Dzień 14 | USHUAIA - BUENOS AIRES

    Przelot z Ushuaia do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Odpoczynek. Kolacja z winem w stylowej, eleganckiej sali dawnego teatru, a po niej zrealizowane we wspaniałej choreografii i w mistrzowskim wykonaniu Tango Show. Od dawnych, pozostających w klimacie lat dwudziestych nieśmiertelnych przebojów po nowoczesne, akrobatyczne aranżacje Tango Nuevo.

    Dzień 15 | BUENOS AIRES

    Całodzienne zwiedzanie argentyńskiej stolicy; Plaza de Mayo z katedrą, pałacem prezydenckim Casa Rosada, historycznym budynkiem dawnego ratusza i miejscem pamięci, gdzie zbierają się Matki z Plaza de Mayo. Przejazd Avenida de Mayo do siedziby Kongresu. Wizyta w barwnej i pełnej muzyki dzielnicy La Boca będąca podróżą w czasie do epoki, kiedy w jej zaułkach rodziło się tango. Następnie przejazd przez elegancką dzielnicę Palermo z jej wytwornymi willami, pałacami i ambasadami. Spacer po monumentalnej nekropolii Recoleta, w której spoczywają wybitne postacie z historii kraju, między innymi Evita Perón. W czasie wycieczki obiad w lokalnej restauracji. Po południu czas wolny, możliwość zakupów na pobliskim deptaku Florida, gdzie znajduje się wiele sklepów.

    Dzień 16 | BUENOS AIRES

    Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.


TERMINY

09.02 - 25.02.2018   24490 zł
09.03 - 25.03.2018   23990 zł
20.04 - 06.05.2018   23990 zł
05.10 - 21.10.2018   24490 zł
02.11 - 18.11.2018   24490 zł
23.11 - 09.12.2018   24490 zł

I RATA 4000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przeloty wewnętrzne,
    przejazdy autokarem/mikrobusem,
    zakwaterowanie w hotelach 4* (w Santiago de Chile, San Pedro de Atacama, Buenos Aires) i hotelach 3*; pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 3750 PLN,
    śniadania (bez dnia 6. i 8.); oraz obiady i kolacje wymienione w programie, 2 razy lunch box,
    rejs katamaranem po Kanale Beagle;
    Tango Show,
    opiekę pilota,
    usługi lokalnych przewodników,
    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).


DODATKOWE INFORMACJE

    PASZPORT
    Najpóźniej na 35 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.

    BILETY WSTĘPU
    Na bilety wstępu oraz podatek na Wyspie Wielkanocnej należy przeznaczyć ok. 270 USD.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 70 USD.
 

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: