Chiny + Tybet z rejsem po Jangcy

Chiny + Tybet z rejsem po Jangcy

od: 19 450 zł

Termin imprezy:od 23.04.2024
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

PROGRAM

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Chin.

Dzień 2 | PEKIN

Przylot do Pekinu. Przejazd do Pałacu Letniego – cesarskiego kompleksu ogrodowo-pałacowego. Spacer korytarzami i alejkami, łączącymi ukryte wśród zieleni zabudowania pałacowe, którymi chodziła najpotężniejsza kobieta ostatniej dynastii Qing – cesarzowa wdowa Cixi. Rejs łodzią po jeziorze Kunming. Wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł słodkowodnych, hodowanych w jeziorze Pałacu Letniego. Przejażdżka rikszami po pełnych wąskich uliczek hutongach w najstarszych dzielnicach Pekinu. Wizyta w tradycyjnym domu rodziny chińskiej. Przejazd do hotelu. Kolacja. Wieczorem – fakultatywnie – przedstawienie słynnej Opery Pekińskiej (cena ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 3 | Wielki Mur

Wycieczka na Wielki Mur, którego całkowita długość przekraczała 7500 km. Możliwość spaceru po tej najdłuższej na świecie fortyfikacji obronnej. Przejazd na teren nekropolii 13 cesarzy z dynastii Ming. Zwiedzanie kompleksu grobowca Changling – miejsca pochówku potężnego cesarza Yongle. Spacer słynną Świętą Drogą, którą cesarze udawali się w swoją ostatnią podróż. Krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich – możliwość zdjęć. Na kolację kaczka po pekińsku oraz degustacja lokalnego trunku. Wieczorem – fakultatywnie – spektakl „The Legend of Kung-fu” (cena ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 4 | PEKIN

Przejście zabytkową uliczką Qianmen, oddającą klimat dawnych Chin. Spacer po placu Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) – największym placu świata. Zwiedzanie Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) – rezydencji 24 cesarzy dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w herbaciarni – udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty oraz degustacja kilku herbat (możliwość zakupów). Przejazd do Świątyni Nieba, najpiękniejszej spośród tych, w których cesarze wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej – możliwość masażu stóp oraz zbadania przez lekarzy medycyny tradycyjnej (można zakupić leki). Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xian.

Dzień 5 | XIAN

Przyjazd do Xian – jednej z 6 historycznych stolic Chin. To tu zaczynał się słynny Jedwabny Szlak. Transfer do hotelu na śniadanie. Spacer po potężnych murach miejskich. Zwiedzanie symbolu Xian – Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi z VII w. Przejazd do dzielnicy muzułmańskiej. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, w którym połączono architekturę islamską z chińską. Czas wolny na spacer uliczkami pełnymi sklepików z wyrobami rzemiosła oraz stoisk i restauracji z lokalnymi przysmakami. Na kolację tradycyjny bankiet pierożkowy. Fakultatywnie – barwne widowisko „Tang Dynasty Show” (cena ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 6 | XIAN

Rano wizyta w parku, w którym mieszkańcy codziennie ćwiczą m.in. tai chi. Śniadanie. Przejazd poza miasto do muzeum słynnej Armii Terakotowej, która liczyła ok. 8 tysięcy naturalnej wielkości figur koni i żołnierzy z indywidualnymi rysami twarzy. Po powrocie do Xian wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi z interesującą kolekcją eksponatów związanych z regionem uważanym za kolebkę chińskiej cywilizacji. Kolacja. Wieczorem możliwość masażu stóp (cena od ok. 30 USD).

Dzień 7 | XIAN - LHASA

Rano transfer na lotnisko i przelot do Lhasy – stolicy Tybetu, nazywanego „Dachem Świata” (ok. 3700 m n.p.m.). Przejazd do miasta – po drodze wspaniałe krajobrazy. Zakwaterowanie w hotelu (na 4 noce). Czas wolny na aklimatyzację wysokościową. Kolacja.

Dzień 8 | LHASA

Przejazd do klasztoru Drepung - największego z tybetańskich klasztorów, założonego w 1416 roku. Zwiedzanie świątyni Jokhang, będącej najświętszym sanktuarium w Tybecie i jedną z najstarszych budowli w Lhasie. Wizyta w klasztorze Sera, jednym z największych klasztorów w Tybecie, ufundowanym przez ucznia mistrza Tsogkhapy – założyciela największej szkoły buddyzmu tybetańskiego tzw. Żółtych Czapek. Obserwacja odbywającej się na terenie klasztoru debaty mnichów. Krótki spacer po położonej w centrum starej Lhasy, malowniczej dzielnicy Barkhor. Kolacja.

Dzień 9 | LHASA

Zwiedzanie pałacu Potala – siedziby dalajlamów, duchowych przywódców buddyzmu tybetańskiego. Ta górująca nad miastem monumentalna budowla jest jednym z architektonicznych cudów świata i jednocześnie symbolem narodowej tożsamości Tybetańczyków. Zwiedzanie kompleksu pałacowego Norbulingka, będącego niegdyś letnią rezydencją dalajlamów. Degustacja tybetańskiej herbaty w lokalnej herbaciarni. Kolacja.

Dzień 10 | LHASA

Całodzienna wycieczka nad pięknie położone jezioro Yamdrok (ok. 4440 m n.p.m.) – jedno z czterech świętych jezior Tybetu. Przejazd przez przełęcz Kambala, z której roztacza się widok na turkusowe wody jeziora, a przy dobrej pogodzie na ośnieżone szczyty Himalajów. W drodze powrotnej odwiedziny w domu rodziny Tybetańczyków. Kolacja w tybetańskim stylu i występy folklorystyczne.

Dzień 11 | LHASA - CHONGQING

Transfer na lotnisko. Przelot do Chongqing. Transfer do miasta. Spacer po uliczce Ciqikou, która jest zachowanym fragmentem starego miasta sprzed 1700 lat. W zabytkowych domach mieszczą się obecnie butiki i nastrojowe lokale. Chwila relaksu w lokalnej herbaciarni. Kolacja w stylu syczuańskim. Zaokrętowanie na statku. Późnym wieczorem rozpoczęcie rejsu.

Dzień 12 | Rejs po rzece JANGCY

UWAGA! Program rejsu zależy od danego przewoźnika i od stanu wody na rzece. Istnieje możliwość zmian i zamiennego programu.
Kontynuacja rejsu po rzece Jangcy. Zejście na ląd i zwiedzanie Fengdu (niezwykłego miejsca zwanego miastem duchów) oraz Shibaozhai (starożytnej pagody) - jedna z wycieczek w cenie rejsu, druga opcjonalna (ok. 50 USD) – w zależności od programu rejsu danego przewoźnika. Śniadanie, obiad i kolacja na statku.
 

Dzień 13 | Rejs po rzece JANGCY

Rejs przez przełomy rzeki Jangcy. Fakultatywnie – wycieczka do Miasta Białego Cesarza (ok. 50 USD). Przepłynięcie przez Qutang - pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na brzegach rzeki skały powodują malownicze spiętrzenie jej nurtu. Kontynuacja rejsu do przełomu Wu - zwanego Wąwozem Czarownic; po obu stronach rzeki - kilkusetmetrowe góry. Po południu niezwykłe widoki podczas rejsu małymi łodziami wzdłuż wąskiego strumienia – dopływu Jangcy. Wpłynięcie do przełomu Xiling – najdłuższego i ostatniego z Trzech Przełomów. Śniadanie, obiad i kolacja na statku.

Dzień 14 | Rejs po rzece JANGCY - YICHANG - SUZHOU

Śniadanie na statku. Zakończenie rejsu w Maoping Port. Wycieczka na tamę Trzech Przełomów, przejazd do Yichang. Obiad. Przejazd szybkim pociągiem do Suzhou – miasta pięknych ogrodów. Transfer do hotelu.

Dzień 15 | SUZHOU - TONGLI - SZANGHAJ

Wizyta w przydomowym Ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan), uważanym za jeden z najpiękniejszych ogrodów Chin. Lekcja kaligrafii z użyciem pędzla, tuszu oraz papieru ryżowego. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość dokonania zakupów. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa słynącym z oryginalnego haftu dwustronnego. Przejazd do Tongli, miasta położonego nad siecią malowniczych kanałów. Rejs łodziami. Przejazd do Szanghaju, zwanego Perłą Orientu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Fakultatywnie – wieczorny rejs statkiem po przepływającej przez miasto rzece Huang Pu. Wspaniały widok na oświetlone bulwary i wieżowce należące do najwyższych w Chinach (cena ok. 30 USD, min. 10 osób).

Dzień 16 | SZANGHAJ

Zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego z największą w kraju kolekcją sztuki chińskiej. Przejazd na Bund – słynne nabrzeże nad rzeką Huang Pu z monumentalnymi budynkami w stylu europejskim i widokiem na Pudong, pełną najwyższych wieżowców, nowoczesną dzielnicę biznesową. Spacer ulicą Nanjing – główną arterią handlową miasta, nazywaną najludniejszą ulicą świata. Przejazd na Stare Miasto. Zwiedzanie ogrodu Yu Yuan. Czas wolny na atrakcyjne zakupy i spacer uliczkami Starego Miasta (jeśli czas pozwoli). Wizyta w ZOO i niepowtarzalna okazja zobaczenia uroczej pandy – jednego z symbolu Chin a zarazem najsłynniejszego zwierzęcia na liście zagrożonych gatunków. Kolacja. Fakultatywnie – przedstawienie słynnych akrobatów (cena ok. 40 USD, min. 10 osób).

Dzień 17 | SZANGHAJ - MAKAU

Wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, w której przechowywane są przywiezione z Birmy słynne posągi Buddy z białego nefrytu. Panorama Szanghaju z tarasu widokowego usytuowanego na wieży TV Pearl Tower (468 m) – możliwość spaceru po szklanej podłodze zawieszonej 259 m nad ziemią. Obiad. Transfer na lotnisko. Przelot do Makau. Transfer do hotelu.

Dzień 18 | MAKAU

Zwiedzanie miasta, które przez prawie 450 lat znajdowało się pod zarządem Portugalii i jest ciekawą mieszanką kultury Wschodu i Zachodu. Wizyta w świątyni Kun Lam poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia – Guanyin. Zwiedzanie pozostałości katedry św. Pawła – kiedyś największej świątyni katolickiej w Azji. Przejście pełnymi sklepów uliczkami starej części miasta na plac Senacki, otoczony tradycyjną, portugalską zabudową. Spacer Avenida de Almeida Ribeiro – główną aleją miasta. Wizyta w jednym z największych kasyn, z których słynie Makau. Kolacja portugalska.

Dzień 19 | HONGKONG

Transfer do portu. Przepłynięcie promem do Hongkongu – dawnej kolonii brytyjskiej. Zwiedzanie panoramiczne miasta (z okien autokaru). Wjazd na szczyt góry Victoria, z którego (przy dobrej pogodzie) rozciąga się wspaniały widok na miasto i port. Przejazd do dawnej wioski Aberdeen, w której znajdują się pozostałości miasta na wodzie. Rejs sampanem. Zwiedzanie centrum finansowo-handlowego, rejs promem Star Ferry z wyspy Hongkong na półwysep Kowloon. Przejazd na bazar w dzielnicy Mong Kok. Kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 20

Przylot do Warszawy.




  

TERMINY

23-04-2024 - 12-05-2024   19 450 PLN
28-07-2024 - 16-08-2024   20 850 PLN
08-09-2024 - 27-09-2024   20 350 PLN




CENA OBEJMUJE

  • przeloty wewnętrzne,
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, pociągami,
  • przeprawę promem z Makau do Hongkongu,
  • 17 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w dogodnych lokalizacjach, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os./kabiny 1-os. 4500 PLN; 1 noc w pociągu nocnym do Xian – miejsca sypialne, przedziały 4-os.; 3 noce na statku 4*, kabiny 2-os.,
  • 17 śniadań, 4 obiady, 16 kolacji (+ 1 szklanka napoju),
  • opłatę za wjazd do Tybetu,
  • opiekę polskiego pilota,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).







DODATKOWE INFORMACJE

  • Rata I: 2000 PLN - płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 40 dni przed wyjazdem
  • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
  • Obywatele RP udający się do Chin muszą posiadać ważną wizę. Wizę można uzyskać samodzielnie (w tym celu należy wypełnić wniosek o wizę przez stronę www.visaforchina.cn a następnie osobiście złożyć wymagane dokumenty w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie). Możliwe jest również pośrednictwo biura LogosTour. Od 15.08.2023 obowiązek osobistego stawiennictwa w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie w celu złożenia odcisków palców został czasowo zawieszony. 
  • W przypadku korzystania z pośrednictwa LogosTour na 60 dni przed wyjazdem należy złożyć;
  1. paszport ważny co najmniej 7 miesięcy od daty powrotu z Chin, mający min. 2 strony wolne obok siebie (po otworzeniu paszportu, nie jedna po drugiej na tej samej kartce), nie może być uszkodzony np. naderwane strony (szczególnie strona ze zdjęciem i danymi).
  2. wypełniony i podpisany formularz dla osób ubiegających się o wizę za pośrednictwem LogosTour (1 egz.), 
  3. 2 zdjęcia paszportowe o wymiarach 33mm x 48mm (aktualne, w kolorze, na jasnym tle, twarz stanowi ok. 70% fotografii, bez okularów i kolczyków, uszy odkryte, ramiona widoczne), 
  4. upoważnienie dla biura LogosTour do wypełnienia wniosku przez stronę www.visaforchina.cn oraz złożenia dokumentów w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie; 
  5. zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu pośrednictwa w złożeniu wniosku o wizę chińską, 
  6. opłaty za wizę i obsługę centrum wizowego 445 PLN oraz za pośrednictwo wizowe 350 PLN. 
  • Osoby posiadające paszport wydany w województwach pomorskim, zachodnio-pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim mogą ubiegać się o wizę także w Konsulacie Generalnym ChRL w Gdańsku (we własnym zakresie).  Opłata za wizę w Gdańsku wynosi 260 zł. Dokumenty należy złożyć nie później niż 1 miesiąc i nie wcześniej niż 3 miesiące przed datą wjazdu do Chin.
  • Brak możliwości wjazdu/wizy do Tybetu dla osób, które nie posiadają polskiego obywatelstwa/paszportu. Pozwolenie na wjazd od Tybetu uzyskiwane jest na podstawie ważnej wizy chińskiej. 
  • Przebywanie w Tybecie wymaga dobrego stanu zdrowia; u niektórych osób mogą pojawić się objawy choroby wysokościowej. Zalecana konsultacja z lekarzem przed decyzją o udziale w wycieczce.
  • Na bilety wstępu, przejażdżkę rikszami po hutongach, przejazdy meleksami oraz napiwki dla przewodników i kierowców należy zabrać ze sobą ok. 375 USD (do przekazania pilotowi po przylocie do Pekinu).

DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z PANDEMIĄ COVID-19
 
  • Od 30 sierpnia 2023 r. osoby przylatujące z Polski do Chin nie muszą przedstawiać negatywnego wynik testu w kierunku COVID-19. W dalszym ciągu należy wypełnić „Deklarację zdrowotną wjazdu/wyjazdu do/z Chińskiej Republiki Ludowej”. Można to zrobić m.in. za pomocą strony internetowej https://htdecl.chinaport.gov.cn/.
  • Szczegóły na stronie internetowej Ambasady ChRL w Warszawie http://pl.china-embassy.gov.cn/pol/. W przypadku wątpliwości dotyczących wymogów wjazdowych skontaktuj się z właściwą Ambasadą ChRL lub przewoźnikiem lotniczym. Od 8 stycznia 2023 r. zniesiony został obowiązek odbycia kwarantanny wjazdowej do ChRL.




 (log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: