Chiny + Tybet z rejsem po Jangcy

Chiny + Tybet z rejsem po Jangcy

od: 12 990 zł

Termin imprezy:od 24.04.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot do Chin.

    Dzień 2 | PEKIN

    Przylot do Pekinu. Przejazd do Pałacu Letniego – cesarskiego kompleksu ogrodowo-pałacowego. Spacer korytarzami i alejkami, łączącymi ukryte wśród zieleni zabudowania pałacowe, którymi chodziła najpotężniejsza kobieta ostatniej dynastii Qing – cesarzowa wdowa Cixi. Rejs łodzią po jeziorze Kunming. Wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł słodkowodnych, hodowanych w jeziorze Pałacu Letniego. Przejażdżka rikszami po pełnych wąskich uliczek hutongach w najstarszych dzielnicach Pekinu. Wizyta w tradycyjnym domu rodziny chińskiej. Przejazd do hotelu. Kolacja. Wieczorem dla chętnych przedstawienie słynnej Opery Pekińskiej (ok. 30 USD)

    Dzień 3 | WIELKI MUR

    Wycieczka na Wielki Mur, którego całkowita długość przekraczała 7500 km. Możliwość spaceru po tej najdłuższej na świecie fortyfikacji obronnej. Przejazd na teren nekropolii 13 cesarzy z dynastii Ming. Zwiedzanie kompleksu grobowca Changling – miejsca pochówku potężnego cesarza Yongle. Spacer słynną Świętą Drogą, którą cesarze udawali się w swoją ostatnią podróż. Krótki postój w pobliżu obiektów olimpijskich – możliwość zdjęć. Na kolację kaczka po pekińsku oraz degustacja lokalnego trunku. Wieczorem dla chętnych spektakl „The Legend of Kung-fu” (ok. 30 USD).

    Dzień 4 | PEKIN

    Spacer po placu Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) – największym placu świata. Przejście zabytkową uliczką Qianmen, oddającą klimat dawnych Chin. Zwiedzanie Zakazanego Miasta (zimowy pałac cesarski) – rezydencji 24 cesarzy dynastii Ming i Qing. Następnie wizyta w herbaciarni – udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty oraz degustacja kilku herbat (możliwość zakupów). Przejazd do Świątyni Nieba, najpiękniejszej spośród tych, w których cesarze wznosili modły o pomyślne plony. Główny pawilon tej świątyni stał się symbolem Pekinu. Wizyta w Centrum Medycyny Tradycyjnej – możliwość masażu stóp oraz zbadania przez lekarzy medycyny tradycyjnej (można zakupić leki). Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Xian.

    Dzień 5 | XIAN

    Przyjazd do Xian – jednej z 6 historycznych stolic Chin. To tu zaczynał się słynny Jedwabny Szlak. Transfer do hotelu na śniadanie. Spacer po potężnych murach miejskich. Zwiedzanie symbolu Xian – Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi z VII w. Możliwość udziału w krótkim wykładzie nt. tradycyjnego malarstwa i kaligrafii chińskiej. Przejazd do dzielnicy muzułmańskiej. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, w którym połączono architekturę islamską z chińską. Czas wolny na spacer uliczkami pełnymi sklepików z wyrobami rzemiosła oraz stoisk i restauracji z lokalnymi przysmakami. Na kolację tradycyjny bankiet pierożkowy. Dla chętnych – barwne widowisko „Tang Dynasty Show” (ok. 25 USD).

    Dzień 6 | XIAN

    Rano wizyta w parku, w którym mieszkańcy codziennie ćwiczą m.in. tai chi. Śniadanie. Przejazd poza miasto do muzeum słynnej Armii Terakotowej, która liczyła ok. 8 tysięcy naturalnej wielkości figur koni i żołnierzy z indywidualnymi rysami twarzy. Po powrocie do Xian wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi z interesującą kolekcją eksponatów związanych z regionem uważanym za kolebkę chińskiej cywilizacji. Kolacja. Wieczorem możliwość masażu stóp (od ok. 23 USD).

    Dzień 7 | XIAN – LHASA

    Rano transfer na lotnisko i przelot do Lhasy – stolicy Tybetu, nazywanego „Dachem Świata” (ok. 3700 m n.p.m.). Przejazd do miasta – po drodze wspaniałe krajobrazy. Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce). Czas wolny na aklimatyzację wysokościową. Kolacja.

    Dzień 8 | LHASA

    Zwiedzanie pałacu Potala – siedziby dalajlamów, duchowych zwierzchników buddyzmu tybetańskiego. Ta górująca nad miastem monumentalna budowla jest jednym z architektonicznych cudów świata i jednocześnie symbolem narodowej tożsamości Tybetańczyków. Zwiedzanie kompleksu pałacowego Norbulingka, będącego niegdyś letnią rezydencją dalajlamów. Wizyta w klasztorze Sera, jednym z największych klasztorów w Tybecie, ufundowanym przez ucznia mistrza Tsogkhapy – założyciela największej szkoły religii lamaistycznej tzw. Żółtych Czapek. Obserwacja odbywającej się na terenie klasztoru debaty mnichów. Degustacja tybetańskiej herbaty w lokalnej herbaciarni. Kolacja.

    Dzień 9 | LHASA

    Zwiedzanie świątyni Jokhang, będącej najświętszym sanktuarium w Tybecie i jedną z najstarszych budowli w Lhasie. Następnie krótki spacer po malowniczej, tybetańskiej dzielnicy Barkhor, położonej w centrum starej Lhasy. Kolacja. Wieczorem dla chętnych przedstawienie przybliżające lokalne zwyczaje, tańce, religię i historie Tybetu (ok. 40 USD).

    Dzień 10 | LHASA

    Całodzienna wycieczka nad pięknie położone jezioro Yamdrok (ok. 4440 m n.p.m.) – jedno z czterech świętych jezior Tybetu. Przejazd przez przełęcz Kambala, z której roztacza się widok na turkusowe wody jeziora, a przy dobrej pogodzie na ośnieżone szczyty Himalajów. W drodze powrotnej odwiedziny w domu rodziny Tybetańczyków. Kolacja w  tybetańskim stylu i występy folklorystyczne.

    Dzień 11 | LHASA – CHONGQING

    Transfer na lotnisko. Przelot do Chongqing. Transfer do miasta. Spacer po Ciqikou – uliczce otoczonej zabytkowymi domami, w których mieszczą się butiki i nastrojowe lokale. Chwila relaksu w lokalnej herbaciarni. Kolacja w stylu syczuańskim. Zaokrętowanie na statku. Późnym wieczorem rozpoczęcie rejsu.

    Dzień 12 | Rejs po rzece JANGCY

    Rejs przez Trzy Przełomy rzeki Jangcy. Dla chętnych zejście na ląd i zwiedzanie Fengdu, niezwykłego miejsca zwanego miastem duchów (50 USD). Powrót na statek, kontynuacja rejsu. Po południu zwiedzanie starożytnej pagody Shibaozhai. Śniadanie, obiad i kolacja na pokładzie.

    Dzień 13 | Rejs po rzece JANGCY

    Kontynuacja rejsu po rzece Jangcy. Przepłynięcie przez Qutang - pierwszy z Trzech Przełomów. Wyrastające na środku rzeki skały powodują malownicze spiętrzenie jej nurtu. Zejście na ląd. Następnie przepłynięcie przez przełom
    Wu - zwany Wąwozem Czarownic; po obu stronach rzeki - tysiącmetrowe skały. Obiad i kolacja na statku.

    Dzień 14 | Rejs po rzece JANGCY – YICHANG – SUZHOU

    Śniadanie na pokładzie. Niezwykłe widoki w  czasie przejażdżki małymi łodziami wzdłuż wąskiego strumienia Shennong w miejscu Trzech Małych Przełomów
    UWAGA! – ten punkt programu zależy od planu rejsu realizowanego przez danego przewoźnika i od stanu wody na rzece. Istnieje możliwość zmian i zamiennego programu. Przepłynięcie przez przełom Xiling – liczący ok. 50 km ostatni z Trzech Przełomów. Zakończenie rejsu w Yichang. Późny obiad. Przejazd szybkim pociągiem do Suzhou – miasta pięknych ogrodów. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie.

    Dzień 15 | SUZHOU – TONGLI – SZANGHAI

    Wizyta w przydomowym Ogrodzie Mistrza Sieci (Wangshi Yuan), uważanym za jeden z najpiękniejszych ogrodów Chin. Przejazd do Ogrodu Sztuki, spacer wśród licznych pawilonów. Lekcja kaligrafii z użyciem pędzla, tuszu oraz papieru ryżowego. Zwiedzanie manufaktury jedwabiu – możliwość dokonania zakupów. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa słynącym z oryginalnego haftu dwustronnego. Przejazd do Tongli, miasta położonego nad siecią malowniczych kanałów. Rejs łodziami. Przejazd do Szanghaju, zwanego Perłą Orientu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Dla chętnych wieczorny rejs statkiem po przepływającej przez miasto rzece Huang Pu. Wspaniały widok na oświetlone bulwary i wieżowce należące do najwyższych w Chinach (ok. 30 USD).

    Dzień 16 | SZANGHAJ

    Zwiedzanie Muzeum Szanghajskiego z największą w kraju kolekcją sztuki chińskiej. Przejazd na Bund – słynne nabrzeże nad rzeką Huang Pu z monumentalnymi budynkami w stylu europejskim i widokiem na Pudong, pełną najwyższych wieżowców, nowoczesną dzielnicę biznesową. Spacer ulicą Nanjing – główną arterią handlową miasta, nazywaną najludniejszą ulicą świata. Przejazd na Stare Miasto. Zwiedzanie ogrodu Yu Yuan. Czas wolny na atrakcyjne zakupy i spacer uliczkami Starego Miasta. Kolacja. Dla chętnych przedstawienie słynnych akrobatów (od ok. 45 USD).

    Dzień 17 | SZANGHAJ – MAKAU

    Wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, w której przechowywane są przywiezione z Birmy słynne posągi Buddy z białego nefrytu. Panorama Szanghaju z tarasu widokowego usytuowanego na wieży TV Pearl Tower (468 m) – możliwość spaceru po szklanej podłodze zawieszonej 259 m nad ziemią. Obiad. Transfer na lotnisko. Przelot do Makau. Zakwaterowanie.

    Dzień 18 |

    Zwiedzanie miasta, które przez prawie 450 lat znajdowało się pod zarządem Portugalii i jest ciekawą mieszanką kultury Wschodu i Zachodu. Wizyta w świątyni Kun Lam poświęconej chińskiej Bogini Miłosierdzia – Guanyin. Zwiedzanie pozostałości katedry św. Pawła – kiedyś największej świątyni katolickiej w Azji. Przejście pełnymi sklepów uliczkami starej części miasta na plac Senacki, otoczony tradycyjną, portugalską zabudową. Spacer Avenida de Almeida Ribeiro – główną aleją miasta. Kolacja. Wieczorem warto odwiedzić jedno z kasyn, z których słynie Makau.

    Dzień 19 | HONGKONG

    Transfer do portu. Przepłynięcie promem do Hongkongu – dawnej kolonii brytyjskiej. Zwiedzanie panoramiczne miasta (z okien autokaru). Wjazd na szczyt góry Victoria, z którego (przy dobrej pogodzie) rozciąga się wspaniały widok na miasto i port. Przejazd do dawnej wioski Aberdeen, w której znajdują się pozostałości miasta na wodzie. Możliwość opcjonalnego rejsu sampanem (ok. 10 USD). Zwiedzanie centrum finansowo-handlowego. Przejazd na bazar w dzielnicy Mong Kok. Kolacja. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

    Dzień 20 |

    Przylot do Warszawy.


TERMINY

24.04 - 13.05.2018  12990 zł
05.06 - 25.06.2018  12990 zł
30.07 - 18.08.2018  14390 zł
03.09 - 22.09.2018  13790 zł

I RATA 1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 45 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przeloty wewnętrzne,
    przeprawa promem z Makau do Hongkongu,
    przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
    podróże pociągiem; (jeśli nocny przejazd – miejsca sypialne),
    zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w dogodnych lokalizacjach, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego/kabiny 1-osobowej 3000 PLN,
    rejs statkiem 4*, kabiny 2-osobowe,
    śniadania i różnorodne kolacje (+ 1 szklanka napoju); w czasie rejsu – śniadania, obiady, kolacje,
    degustacje,
    opłatę za wjazd do Tybetu,
    opiekę pilota,
    usługi lokalnych przewodników,
    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).DODATKOWE INFORMACJE

    PASZPORT - WIZA
    Przy wpłacie II raty należy złożyć paszport, wypełniony wniosek wizowy (1 egz.), 1 zdjęcie (kolorowe, en face) oraz opłatę za wizę 260 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport musi być ważny co najmniej pół roku od rozpoczęcia wycieczki oraz posiadać min. 3 strony wolne obok siebie.

    Brak możliwości wjazdu/wizy do Tybetu dla osób, które nie posiadają polskiego obywatelstwa/paszportu.

    ZALECENIE ZDROWOTNE
    Przebywanie w Tybecie wymaga dobrego stanu zdrowia; u niektórych osób mogą pojawić się objawy choroby wysokościowej. Zalecana konsultacja z lekarzem przed decyzją o udziale w wycieczce.

    BILETY WSTĘPU - NAPIWKI
    Na bilety wstępu, napiwki dla przewodników i kierowców należy zabrać ze sobą 320 USD do przekazania pilotowi po przylocie do Pekinu.


 (log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: