Sri Lanka

Sri Lanka

od: 7 990 zł

Termin imprezy:od 10.02.2018
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw. Wylot na Sri Lankę.

    Dzień 2 | KOLOMBO

    Przylot do Kolombo. Przejazd do Habarany. Zakwaterowanie w hotelu (na 4 noce). Kolacja.

    Dzień 3 | AUKANA - MIHINTALE - ANURADHAPURA

    Przejazd do miejscowości Aukana, znanej z 13-metrowego posągu Buddy, pochodzącego z V w. n.e. Następnie przejazd pod wzgórze świątynne Mihintale, gdzie według legendy powstał pierwszy na wyspie klasztor buddyjski, założony przez syna króla indyjskiego Ashoki – Mahindę, który jako mnich buddyjski został w III w. p.n.e. wysłany na wyspę Sri Lanka (jego prochy znajdują się pod wzgórzem Mihintale). Po południu zwiedzanie ruin miasta Anuradhapura, założonego w IV w. p.n.e., pierwszej stolicy królestwa Syngalezów. Zwiedzanie terenu, na którym znajdują się pozostałości najstarszych na wyspie świątyń zwanych dagobami, budowanych przed setkami lat klasztorów, królewskich basenów ozdobionych kamiennymi reliefami. Postój pod ogromnym, zaliczanym do najstarszych drzew świata (2250 lat), świętym drzewem Bo, które urosło ponoć z gałązki drzewa, pod którym Budda doznał oświecenia w Indiach.

    Dzień 4 | SIGIRIYA - DAMBULLA

    Przejazd pod górującą nad okolicą skałę Sigiriya. Wejście na 180-metrowy szczyt jednej z największych atrakcji Sri Lanki, gdzie znajdują się ruiny pałacu króla Kashyapy, fortecy i zbiorników wodnych z V wieku. W połowie skały zobaczyć można freski przedstawiające postaci kilkunastu pięknych kobiet. Miejsce to nazywane jest także Lwią Skałą, gdyż u podnóża schodów częściowo zachowała się wielka kamienna rzeźba lwich łap. Następnie przejazd do miejscowości Dambulla. Znajdują się tam najlepiej w kraju zachowane groty z licznymi posągami Buddy. W pięciu grotach (spośród znalezionych w tym rejonie 80) można podziwiać barwne freski i ponad 150 posągów Buddy naturalnej wielkości. Po drodze wizyta w tradycyjnej manufakturze batiku, możliwość zakupów.

    Dzień 5 | POLONNARUWA

    Przejazd do Polonnaruwy. Po drodze wizyta w pracowni rzeźbiarskiej połączona z pokazem wytwarzania masek oraz rzeźb. Zwiedzanie pozostałości stolicy Syngalezów założonej w XI wieku, na trasie m.in. fragmenty imponujących budowli – pałacu królewskiego, kla-sztorów i licznych świątyń buddyjskich. Najciekawszym obiektem Polonnaruwy jest świątynia Gal Vihara z czterema wielkimi posągami Buddy wykutymi w skalnej ścianie. Po południu – dla chętnych fakultatywna przejażdżka na słoniu (cena ok. 30 USD).

    Dzień 6 | KANDY

    Przejazd do Kandy. Po drodze postój w okolicy Matale i spacer przez ogród przypraw, gdzie rosną m.in. drzewa cynamonowe, pieprzowe, wanilia. Następnie zwiedzanie położonego w skalnych grotach klasztoru Aluvihara z niezwykłymi freskami. Przyjazd do położonej wśród gór stolicy dawnego Królestwa Kandy (1469-1815), będącego w latach 1815-1848 pod panowaniem brytyjskich kolonizatorów, obecnie drugiego co do wielkości miasta Sri Lanki. Zwiedzanie Świątyni Zęba, w której przechowuje się najważniejszą relikwię kraju – ząb Buddy. Wieczorem atrakcyjny pokaz tańców i folkloru wyspy. Kolacja.

    Dzień 7 | PINNAWELA - KANDY

    Wycieczka do schroniska dla słoni w Pinnaweli. Pokaz karmienia małych słoniątek, a następnie widok na kąpiel całego stada w pobliskiej rzece. Po południu zwiedzanie Kandy – przejazd przez miasto, spacer po bazarze, zakupy.

    Dzień 8 | KANDY - NUWARA ELIYA

    Przejazd do wspaniałego królewskiego ogrodu botanicznego Peradeniya. Spacer alejami królewskich palm i gigantycznych drzew strefy tropikalnej. Następnie przejazd malowniczą trasą przez góry do Nuwara Eliya – ulubionej niegdyś przez Anglików górskiej miejscowości wypoczynkowej. Po drodze podziwianie widoków na góry i plantacje krzewów herbacianych. Postój w manufakturze herbaty – degustacja różnych gatunków i okazja do zakupu. Przyjazd do Nuwara Eliya.

    Dzień 9 | PARK NARODOWY YALA

    Przejazd przez góry na południe. Po drodze malowniczy wodospad Ravana Ella. Po przyjeździe do Parku Narodowego Yala safari samochodami terenowymi. W parku żyje prawie 130 gatunków ptaków, m.in. kormorany, pawie, bażanty oraz liczne gatunki czapli. Nie brak także dzikich słoni, dzikich bawołów, małp, krokodyli. Czasem można się natknąć także na lamparta. Nocleg w okolicach parku.

    Dzień 10 | GALLE - KALUTARA

    Przejazd na słoneczne wybrzeże Oceanu Indyjskiego. Po drodze postój nad oceanem, gdzie w pewnym oddaleniu od brzegu rybacy łowią ryby, siedząc na wysokim palu. Następnie zwiedzanie otoczonego murami obronnymi Galle. Miasto było zajęte w XVI w. przez Portugalczyków, a 200 lat później – przez Holendrów. Kupcy holenderscy pozostawili po sobie mury obronne, kilka zabytkowych budynków oraz niepowtarzalny klimat starej kolonii. Przejazd do hotelu w Kalutara. Zakwaterowanie (na 5 nocy).

    Dzień 11 - 14 | KALUTARA

    Wypoczynek w Kalutarze. Na terenie hotelu jest m.in. odkryty basen, tropikalny ogród, 2 restauracje i spa. W wolnym czasie można się wybrać na indywidualną wycieczkę, np. spacer po okolicy lub wzdłuż plaży, wyjazd lokalnym transportem do Aluthgamy i safari łodzią po rzece. Zainteresowani bardziej dynamicznym spędzeniem czasu mogą zdecydować się na rafting po wzburzonych wodach rzeki w okolicy miasteczka Kitulgala. Wielką atrakcją jest całodniowa wyprawa do miejscowości Mirissa i wypłynięcie łodzią na obserwację wynurzających się z oceanu wielorybów (od grudnia do marca). Miłośnicy aktywnych spacerów powinni skorzystać z okazji, by wybrać się na trekking po rezerwacie leśnym Sinharaja, gdzie w otoczeniu tropikalnego lasu deszczowego żyje wiele egzotycznych gatunków ptaków i ssaków (najlepszy czas od grudnia do kwietnia i od sierpnia do września). Powyższe atrakcje fakultatywne są dodatkowo płatne ok. 50-100 USD, w zależności od liczby uczestników.

    Dzień 15 | KALUTARA - KOLOMBO

    Przejazd do Kolombo. Zwiedzanie autokarem stolicy Sri Lanki. Najważniejsze zabytki miasta – parlament, dzielnica eleganckich rezydencji, świątynie różnych wyznań, ruchliwe centrum z budynkami w stylu wiktoriańskim zbudowanymi w XIX w. przez Anglików. Kolacja. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

    Dzień 16 |

    Wylot z Kolombo. Przylot do Warszawy.


TERMINY

10.02 - 25.02.2018  8690 zł
10.03 - 25.03.2018  8690 zł
28.04 - 13.05.2018  7990 zł
11.08 - 26.08.2018  8690 zł
08.09 - 23.09.2018  7990 zł
06.10 - 21.10.2018  7990 zł
03.11 - 18.11.2018  8690 zł

I RATA 1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

    przeloty międzynarodowe,
    przejazdy klimatyzowanym mikrobusem/autokarem,
    noclegi w hotelach 3*, w Kalutarze 4*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 1800 PLN,
    śniadania (bez dnia 2. i 16.), kolacje (bufet),
    degustacja znakomitej herbaty cejlońskiej,
    opiekę pilota,
    usługi lokalnego przewodnika,
    ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).DODATKOWE INFORMACJE

    PASZPORT - WIZA
    Przy wpłacie II raty należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem). Opłata za wizę wynosi 150 PLN + pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.

    BILETY WSTĘPU
    Na bilety wstępu należy zabrać ze sobą ok. 170 USD.

    NAPIWKI
    Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.


(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: