PORTUGALIA + MADERA

PORTUGALIA + MADERA

od: 7 980 zł

Termin imprezy:od 26.04.2019
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

program wycieczki


    Dzień 1 |

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Lizbony. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie.

    Dzień 2 | LIZBONA

    Zwiedzanie Lizbony. Na trasie eleganckie dzielnice Bairro Alto i Chiado. Spacer krętymi uliczkami starej Alfamy. Zwiedzanie pozostałości XII–wiecznego zamku św. Jerzego (São Jorge). Roztacza się stąd niezapomniany widok na miasto i malowniczą rzekę Tag (Tejo). Spacer Aleją Wolności, na trasie centralny plac miasta – Rossio. Następnie przejazd na zwiedzanie dawnej portowej dzielnicy miasta Belem, położonej nad rzeką Tejo. Najciekawsze obiekty to klasztor pustelników bractwa św. Hieronima z sarkofagiem odkrywcy drogi morskiej do Indii Vasco da Gamy oraz wieża Belem w charakterystycznym dla Portugalii stylu manuelińskim. W pobliżu wieży wznosi się Pomnik Odkrywców – symbol Lizbony, postawiony ku czci Portugalczyków, którzy przyczynili się do wielkich odkryć geograficznych. Po południu przejazd na tereny Światowej Wystawy EXPO z 1998 roku – bardzo nowocześnie przebudowanej dawnej dzielnicy przemysłowej. Kolacja poza hotelem, połączona z koncertem muzyki fado – melancholijne pieśni wykonywane przy dźwiękach gitary. Fado zrodziło się w Portugalii i do dziś ten gatunek muzyki wykonywany jest wyłącznie tutaj. Nocleg w Lizbonie.

    Dzień 3 | OBIDOS – ALCOBACA – NAZARE – BATALHA – FATIMA

    Wyjazd do malowniczego, średniowiecznego miasteczka Obidos. Spacer wąskimi uliczkami wzdłuż murów obronnych. Następnie postój w miejscowości Alcobaca, leżącej u zbiegu rzek Alçoa i Baca, z imponującym opactwem cystersów Santa Maria. Przejazd do Batalia – dominikańskiego opactwa Santa Maria da Vitoria, będącego arcydziełem portugalskiego gotyku. Chwila wytchnienia w malowniczej wiosce rybackiej Nazare. Przyjazd na nocleg do Fatimy.

    Dzień 4 | FATIMA – COIMBRA

    Rano zwiedzanie bazyliki Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie oraz miejsc związanych z objawieniami maryjnymi. Przejazd do Coimbry. Miasto to jest najstarszym i najważniejszym ośrodkiem akademickim kraju. Zwiedzanie uniwersytetu, którego początki sięgają roku 1290. Porta Ferrea (Żelazna Brama), wiodąca na uniwersytecki dziedziniec, barokowa biblioteka Joanina – jedna z najpiękniejszych bibliotek na świecie, w której zgromadzono ponad 300 tys. książek, kościół uniwersytecki św. Michała. Spacer uliczkami starego miasta. Dla chętnych koncert muzyki fado. Nocleg w Coimbrze.

    Dzień 5 | AVEIRO – PORTO

    Wyjazd do Porto, drugiego co do wielkości miasta Portugalii. Po drodze postój w mieście Aveiro, malowniczo  poprzecinanym siecią kanałów. Rejs moliceiros, czyli  długimi, kolorowymi łodziami, służącymi niegdyś do zbierania wodorostów  (rejs odbędzie się tylko  przy dobrej pogodzie !) i degustacja  ovos moles – słodyczy charakterystycznych dla regionu Aveiro.  Po przyjeździe do Porto zwiedzanie centrum miasta – plac Praca da Liberdade, Avenida dos Aliados, wzdłuż której stoją reprezentacyjne kamienice. Zwiedzanie barokowego kościoła São Pedro dos Clerigos ze słynną Wieżą Kleryków, z której roztacza się piękny widok na dolinę rzeki Douro. Spacer po Starym Mieście; na trasie – katedra położona na wzgórzu Pena Ventosa, plac O Terreiro da Sé z pręgierzem, Palacio da Bolsa, wąskie uliczki portowej dzielnicy Ribeira. Nocleg w Porto.

    Dzień 6 | BRAGA – GUIMARAES

    Wycieczka do Bragi – miasta uważanego za kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Zwiedzanie położonego w górach sanktuarium Bom Jesus do Monte. Przejazd do Guimaraes, jednego z najpiękniejszych miast północnej Portugalii. Tu w dawnych wiekach kształtowała się niezależna państwowość kraju. Spacer po historycznym centrum miasta, które do dziś zachowało swój średniowieczny charakter. Zwiedzanie Pałacu Książąt Braganca, rodu, z którego od 1640 roku wywodzili się królowie Portugalii. Powrót do Porto. Wolne popołudnie w Porto (możliwość degustacji słynnego wina porto). Nocleg w Porto.

    Dzień 7 | TOMAR – LIZBONA – WYSPA MADERA

    Wyjazd z Porto w kierunku Lizbony. W drodze do stolicy zwiedzanie miasta Tomar, gdzie znajduje się zamek templariuszy Convento de Cristo. Stąd templariusze wyruszali na krucjaty przeciwko Maurom. Przyjazd do Lizbony. Transfer na lotnisko. Wylot na wyspę Madera. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 3 noce).

    Dzień 8 - 9 | WYSPA MADERA

    Wypoczynek na wyspie Madera, będącej jednym z najwyższych wulkanów świata i nazywanej wyspą wiecznej wiosny ze względu na bardzo  łagodny klimat i utrzymującą się przez cały rok kalendarzowy temperaturę powietrza ok. 20 – 25º C. Malownicze  krajobrazy, bogactwo przyrody, doskonała kuchnia, niepowtarzalna atmosfera maleńkich  miasteczek i wiosek  to  powody, dla których trzeba odwiedzić ten cudowny zakątek Europy.  W trakcie pobytu możliwe wycieczki fakultatywne wycieczki fakultatywne na wschodnie i zachodnie wybrzeże . ((cena wycieczki wraz z obiadem - ok. 60 EUR)

    Dzień 10 | SINTRA – CABO DA ROCA

    Rano transfer na lotnisko i przelot do Lizbony. Po przylocie wycieczka do położonej w malowniczej okolicy miejscowości Sintra, w przeszłości letniej rezydencji królów i arystokratów portugalskich. Jest to miasto zasługujące na szczególną uwagę ze względu na zabytki najwyższej światowej klasy, jak i urokliwe położenie oraz panujący tu przyjazny mikroklimat. Zwiedzanie Palacio Nacional de Pena, wybudowanego na miejscu XVI–w klasztoru. W drodze powrotnej do Lizbony przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty skrawek Europy. Powrót na nocleg do Lizbony.

    Dzień 11 | SETUBAL – EVORA – LIZBONA

    Wycieczka do miast Evora i Setubal. Przejazd do Setubal, którego początki sięgają X w. p.n.e., kiedy Fenicjanie założyli tu osadę rybacką. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie Kościoła Jezusowego (Mosteiro de Jesus), który uważany jest za pierwszą w Portugalii budowlę wzniesioną w stylu manuelińskim (w XV w.). Przejazd do starożytnej kolonii rzymskiej – Evora, położonej na brzegu rzeki Anas. Zwiedzanie jedynej pozostałości z czasów rzymskich – Templo Romano (II w. n.e.). Następnie gotycka katedra Se – największa tego typu świątynia w Portugalii, z pięknym barokowym ołtarzem oraz Plac Giraldo, położony w sercu miasta. Wizyta w królewskim kościele św. Franciszka z kaplicą kości. W drodze powrotnej do stolicy krótki postój u stóp monumentalnego pomnika Chrystusa Króla stojącego nad brzegiem Tagu. Przejazd słynnym mostem 25 de Abril (25 kwietnia) ponad wodami Tagu do Lizbony na nocleg.

    Dzień 12 |

    Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.


   

terminy

 
    26.04 - 07.05.2019 (+350 zł)
    03.09 - 14.09.2019
    01.10 - 12.10.2019
    05.11 - 16.11.2018

I RATA 2000 PLN – płatna przy zapisie
II RATA płatna na 40 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE


przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przelot wewnętrzny rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
przejazdy klimatyzowanym turystycznym autokarem/mikrobusem,
11 noclegów, zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje 2–os., dopłata do pokoju 1– os. 950 PLN,
11 śniadań, 10 kolacji, w tym 1 kolacja z muzyką fado,
lampka wina do kolacji (z wyjątkiem pobytu na Maderze),
wszystkie wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych),
degustacja wina portugalskiego,
degustacja ovos moles – słodyczy charakterystycznych dla regionu Aveiro,
opiekę polskiego pilota,
usługi lokalnych przewodników,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

DODATKOWE OPŁATY
    Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 40 EUR.
    Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 50 EUR.

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: