WILNO – RYGA – TALLIN – PETERSBURG – PETERHOF

WILNO – RYGA – TALLIN – PETERSBURG – PETERHOF

od: 4 630 zł

Termin imprezy:od 11.05.2019
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »


  
    Dzień 1 | WILNO (Litwa)

    Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Wilna. Po przylocie transfer do hotelu. Wieczorny spacer wileńską starówką. Przejście na plac Katedralny. Na jego środku, pod Górą Zamkową, stoi klasycystyczna katedra św. Stanisława z XIX w., powstała na miejscu, gdzie już w XIV w. stał pierwszy kościół chrześcijański ufundowany przez władcę litewskiego Jagiełłę. Następnie przejście malowniczym Zaułkiem Bernardyńskim z zabytkowymi kamieniczkami nawet sprzed 400 lat. W jednym z domów znajduje się muzeum – mieszkanie Mickiewicza, a jego pomnik stoi na pobliskim placyku (niedawno dodano do niego granitowe płyty ze scenami z „Dziadów”). Obok pomnika mieści się kościół św. Anny, zachwycający gotycką fasadą. Przejście w kierunku ratusza. Po drodze wiele zabytkowych budowli, dwie cerkwie i kilka pałaców (a także Instytut Polski). Następnie na trasie spaceru budynek filharmonii, w którym badacze literatury umiejscowili „celę Konrada” (bohatera „Dziadów”). Przejście pod słynną Ostrą Bramą; w jej części zawieszonej nad ulicą, mieści się cel wielu pielgrzymek – sanktuarium maryjne. Nocleg w Wilnie.

    Dzień 2 | WILNO – RYGA (Łotwa)

    Dalszy ciąg zwiedzania Wilna. Przejazd do dzielnicy Antokol; wizyta w kompleksie kościelno- klasztornym św. Piotra i Pawła, ufundowanym przez rodzinę Paców jako wotum na rzecz pokoju. Ozdoby wnętrza – sztukaterie, ornamenty, setki rzeźb – należą do najwspanialszych w Europie. Następnie przejazd do leżącego na wzgórzach Cmentarza na Rossie. Krótkie przejście alejkami nekropolii, gdzie znajduje się wiele grobowców ważnych dla polskiej historii i kultury postaci (wśród nich mauzoleum Matka i Serce Syna z sercem Józefa Piłsudskiego). Około południa przejazd do Rygi – stolicy Łotwy. Zwiedzanie miasta założonego w średniowieczu, w którym znajduje się także wiele pięknych kamienic w stylu secesyjnym. Podczas spaceru po najstarszej części miasta przejście na plac Ratuszowy, pod zbudowany w stylu gotycko-renesansowym, okazały Dom Bractwa Czarnogłowych (Melngalvju), który był symbolem potęgi kupców w XIV-wiecznym mieście hanzeatyckim. Obok znajduje się neorenesansowa kamienica Schwaba i ratusz z dostawioną kilka lat temu historyczną fasadą. Zwiedzanie monumentalnej świątyni luterańskiej św. Piotra, której początki sięgają XIII w. Przejście brukowanymi uliczkami starego miasta pod trzy zabytkowe kamieniczki, tzw. Trzej Bracia. Następnie – siedziby działających od XIV w. stowarzyszeń rzemieślników i kupców, zwane Małą i Wielką Gildią. Przejście pod wielki gmach katedry luterańskiej (Rigas Doms), największej średniowiecznej świątyni w krajach bałtyckich. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

    Dzień 3 | TALLIN (Estonia)

    Przejazd do Tallina. Piesze zwiedzanie założonej w średniowieczu stolicy Estonii, która w dawnych wiekach była potężnym miastem handlowym i członkiem Hanzy. Spacer labiryntem uliczek (noszących zabawne nazwy, jak np. Długa i Krótka Noga), przy których znajdują się pieczołowicie odnowione (głównie przez polskich konserwatorów zabytków) kamienice. Do najważniejszych budynków należy Dom Bractwa Czarnogłowych (siedziby dawnych cechów kupieckich). Nad miastem góruje wzgórze Toompea, otoczone murem obronnym z basztami zwanymi Wysoki Herman i Gruba Małgorzata. W tym tzw. Górnym Mieście znajduje się zamek – obecnie siedziba parlamentu kraju – oraz zabytkowy sobór Aleksandra Newskiego. Zakwaterowanie w hotelu w Tallinie.

    Dzień 4 | PETERSBURG (Rosja)

    Przejazd do Petersburga. Na trasie objazdu miasta – główna ulica Newski Prospekt, przy której znajdują się pięknie odrestaurowane kamienice, liczne sklepy i eleganckie butiki. Następnie podziwianie budynków Admiralicji i Sztabu Generalnego w stylu empire, które w dawnych czasach spełniały funkcję centrum dowodzenia obroną morską miasta. Przejazd obok Pałacu Marmurowego, którego sylwetka odbija się w rzece; w pobliżu znajduje się Pole Marsowe – prostokątny park w stylu francuskim. Zakwaterowanie w hotelu w Petersburgu (na 3 noce).

    Dzień 5 | CARSKIE SIOŁO – PETERHOF

    Przejazd do miejscowości Puszkin. Zwiedzanie Carskiego Sioła, w którym znajduje się zrekonstruowana Bursztynowa Komnata. Oryginalny wystrój olśniewającej blaskiem bursztynu sali zaginął podczas ostatniej wojny. Obecnie można oglądać kopię komnaty pieczołowicie odtworzonej ok. 10 lat temu. Następnie przejazd do Peterhofu, pałacu letniego carów rosyjskich, malowniczo położonego nad Zatoką Fińską. Na zamówienie cara Piotra Wielkiego w XVIII w. powstał kompleks pałacowo – ogrodowy. Jego największą atrakcją są fontanny, podzielone na Park Dolny i Górny. Główną częścią jest wspaniała kaskada wodna, spływająca spod pałacu, z której na każdym poziomie tryskają w górę mniejsze fontanny. Spacer przez Dolny Park, gdzie zachwycają pomysłowością liczne fontanny noszące nazwy „Słońce”, „Parasol”, „Szachownica”, „Adam” i „Ewa”. Powrót do Petersburga. Wieczór folklorystyczny dla chętnych (fakultatywnie, cena ok. 45 EUR, min. 10 osób).

    Dzień 6 | PETERSBURG

    Zwiedzanie Petersburga. Wizyta w jednej z najbogatszych galerii sztuki w Europie – Ermitażu, mieszczącej się w pięciu carskich pałacach, leżących nad brzegiem rzeki Newy. Dzieła sztuki zaczęła gromadzić w XVIII w. caryca Katarzyna II. Wśród najcenniejszych są m.in. obrazy takich twórców, jak Rembrandt, Rubens, Tycjan, Gauguin, Picasso, Matisse, Monet, van Gogh, a także bezcenne dzieła antyku, eksponaty prehistoryczne, orientalne, biżuteria (m.in. kolekcja jaj Faberge, bogato zdobionych kamieniami szlachetnymi i złotem). Następnie zwiedzanie soboru św. Izaaka, drugiej co do wielkości świątyni w Rosji, który pokryty jest pozłacaną kopułą wznoszącą się na wysokość ponad 100 metrów. Na trasie dalszego objazdu – cerkiew i klasztor Smolny, kompleks zaprojektowany w XIX w. przez Bartolomeo Rastrellego. Następnie – nabrzeża Uniwersyteckie i Pałacowe. Krótki postój na placu Senackim z pomnikiem Piotra Wielkiego na koniu, zwanym „Jeźdźcem Miedzianym”. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej, mającej bronić miasto przed Szwedami w czasie wojny północnej w początkach XVIII w. Wizyta w pobliskiej katedrze św. Piotra i Pawła z najwyższą na świecie dzwonnicą w prawosławnej świątyni (122 m). Dla chętnych rejs statkiem po rzekach i kanałach miasta (fakultatywnie, cena ok. 10 EUR, min. 10 os.). Podczas rejsu widok na najwspanialsze budowle pięknie oświetlone nocą.

    Dzień 7 | PETERSBURG

    Przejazd do ławry Aleksandra Newskiego i zwiedzanie zespołu klasztornego, w którego skład wchodzą barokowa cerkiew Zwiastowania i monumentalny sobór Świętej Trójcy. Następnie cmentarz Tichwiński, na którym spoczywa wielu wybitnych rosyjskich twórców, m.in. A. Borodin, F. Dostojewski, M. Musorgski i P. Czajkowski. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.  

TERMINY I CENY

 


11.05 - 17.05.2019  4630 zł
01.06 - 07.06.2018  4830 zł
27.07 - 02.08.2018  4630 zł


I RATA 1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA płatna na 35 dni przed wyjazdem


CENA OBEJMUJE

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
 • 6 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2 – osobowe, dopłata do pokoju 1 – osobowego 650 PLN,
 • 6 śniadań,
 • opiekę pilota,
 • usługi lokalnych przewodników w Wilnie, Rydze, Tallinie, Petersburgu,
 • zestaw słuchawkowy Tour Guide,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).


  


DODATKOWE INFORMACJE


   

 • WIZA - PASZPORT
  Przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową – 1 aktualne zdjęcie (kolorowe), 1 formularz i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z 2 wolnymi stronami. Cena wizy rosyjskiej i opłat wizowych – 330 PLN – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki.
 • KOLACJE
  Dopłata do 6 kolacji – 360 PLN.
 • DODATKOWE OPŁATY
  Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów należy przeznaczyć ok. 75 EUR, na udział w wieczorze folklorystycznym – ok. 45 EUR, na rejs statkiem po rzekach Petersburga – ok. 10 EUR.
(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: