LITWA DLA KONESERÓW

LITWA DLA KONESERÓW

od: 6 800 zł

Termin imprezy:od 02.05.2022
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

Tonące w zieleni Kowno, położone w dolinie dwóch największych rzek Litwy – Niemna i Wilii. Muzeum Bursztynu w Połądze z trzecim co do wielkości okazem bursztynu w Europie – Sun Stone ważącym ponad 3 kg. Leżące na bursztynowym wybrzeżu Kłajpeda i Połąga. Bogactwo dzikiej roślinności i piękne, piaszczyste plaże na Mierzei Kurońskiej. Wydma Parnidis z zegarem słonecznym i pięknym widokiem na lagunę. Wyróżniający się splendorem i bogactwem Zespół Klasztorny w Pożajściu. Skansen w Rumszyszkach, w którym można zobaczyć jak wyglądała dawna wieś litewska. Smaki dań litewskich.


TRASA WYCIECZKI

WILNO – KOWNO – POŁĄGA – KŁAJPEDA – MIERZEJA KUROŃSKA – NIDA – POŻAJŚCIE – KOWNO – RUMSZYSZKI – WILNO


PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1 | WILNO – KOWNO

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot na Litwę. Przylot do Wilna. Przejazd do Kowna. Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku powitalna kolacja w restauracji na Starym Mieście. Nocleg w Kownie.

Dzień 2 | KOWNO – POŁĄGA

Poranny spacer po Starym Mieście. Kowieńska Starówka to miejsce, gdzie wciąż można poczuć ducha minionych wieków. Niektóre z zabytkowych budynków stoją w tym miejscu od XVI wieku. Podczas spaceru nie można pominąć gotyckiej Bazyliki św. Piotra i Pawła, Ratusza - który na przestrzeni wieków wielokrotnie zmieniał swoje przeznaczenie, Domu Perkuna, czyli kamienicy kupieckiej, która swego czasu była nawet teatrem dramatycznym. Oczywiście podczas spaceru nie może zabraknąć litewskiego miodownika z kawą. Następnie wizyta w założonym 1923 roku uniwersyteckim Ogrodzie Botanicznym, który rozciąga się na ponad 62 hektarach. Obiad. Przejazd do Połągi największego i najbardziej znanego litewskiego kurortu. Po drodze będzie możliwość zobaczenia Pałacu Ogińskich w Płungianach. W zbudowanym neorenesansowym stylu pałacu mieści się dziś Muzeum Sztuki Żmudzkiej. Po przyjeździe do Połągi wizyta w Pałacu Tyszkiewiczów, gdzie na uwagę zasługuje Muzeum Bursztynu oraz piękna oranżeria, w której będzie chwila na odpoczynek i popołudniową herbatę. Po zakwaterowaniu w hotelu, spacer nadmorską promenadą, a następnie kolacja i możliwość skorzystania z wieczornych atrakcji kurortu. Nocleg w Połądze.

Dzień 3 | POŁĄGA – KŁAJPEDA

Rano czas wolny na odpoczynek na plaży, spacery po kurorcie. W godzinach popołudniowych przejazd do Kłajpedy, największego miasta portowego Litwy i ważnego historycznie portu w tej części Bałtyku. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu spacer po mieście. Pierwsze wzmianki o miejscowości Memelburg (dawna nazwa Kłajpedy) pojawiły się w XIII wieku. Na przestrzeni wieków miasto w skutek wielu zawirowań historycznych zmieniało swoją przynależność, będąc pod wpływem zarówno ówczesnego Królestwa Polskiego, Prus czy Rosji. Wjazd na punkt widokowy skąd rozciąga się piękny widok na starówkę i port. Spacer wzdłuż pozostałościach po fortyfikacjach dawnego zamku wzniesionego przez zakon krzyżacki. Kolacja na żaglowcu Meridianas będącym niejako symbolem. miasta. Po kolacji czas wolny, który można przeznaczyć na poznanie wieczornych atrakcji portowego nadbrzeża. Nocleg w Kłajpedzie.

Dzień 4 | KŁAJPEDA – MIERZEJA KUROŃSKA – NIDA

Śniadanie. Czas wolny, dla chętnych fakultatywna wizyta w Muzeum Zegarów i Zegarków (bilet wstępu ok. 4 EUR) lub w Delfinarium (bilet wstępu ok. 13 EUR). Następnie przeprawa promem na Mierzeję Kurońską niezwykle malowniczy półwysep, który zachwyca dziką przyrodą. Mierzeja w 2000 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Nidy, jednego z czterech miasteczek wchodzących w skład Neryngi. Po drodze obiad w Villi Flora stylowej, drewnianej rezydencji, z okien której rozciąga się widok na Zalew Kuroński. Po przyjeździe do Nidy zakwaterowanie. Po chwili na odpoczynek spacer po okolicy, wizyta w domu, w którym w latach 1930-1932 mieszkał i tworzył Tomasz Mann, a obecnie mieści się w nim muzeum poświęcone pisarzowi. Po południu przejazd pod rosyjską granicę, gdzie znajdują się tzw. wędrujące wydmy. Możliwość wejścia na wydmy, z których podziwiać można piękne widoki roztaczające się wokoło. Kolacja w jednej z restauracji w Nidzie. Nocleg w Kłajpedzie.

Dzień 5 | POŻAJŚCIE – KOWNO

Po śniadaniu, przeprawa promowa i przejazd do Pożajścia. To właśnie tam znajduje się największy i najpiękniejszy zespół klasztorny na Litwie, będący doskonałym przykładem baroku włoskiego. Fundatorem klasztoru był kanclerz wielki litewski Krzysztof Zygmunt Pac. Dziś po burzliwych dziejach Klasztoru pozostało wspomnienie, a miejsce wydaje się być oazą spokoju. Przejazd do Kowna. Obiad w jednej z restauracji na Starówce. Wizyta na kowieńskim zamku, który był świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Czas wolny na spacer lub ostatnie zakupy. Pożegnalna kolacja. Nocleg w Kownie.

Dzień 6 | RUMSZYSZKI – WILNO

Po śniadaniu przejazd do Rumszyszek zwiedzanie największego litewskiego skansenu. Teren skansenu podzielono na pięć obszarów ukazujących pięć regionów Litwy - Dzukię, Auksztotę, Suwalszczyznę, Żmudź oraz Litwę Mniejszą. Regiony od wieków różniły się od siebie stylem zabudowy wsi, trybem życia, zwyczajami, ubiorem czy dialektem. Będzie można zobaczyć, jak dawniej wyglądały miasteczka i wsie, a także codzienne życie mieszkańców. Na terenie skansenu można spróbować tradycyjnych dań litewskich w autentycznym otoczeniu. Przejazd do Wilna i wylot do Polski. Przylot do Warszawy.


TERMINY I CENY

02-05-2022 - 07-05-2022 6 800 PLN
11-07-2022 - 16-07-2022 6 990 PLN
05-09-2022 - 10-09-2022 6 800 PLN


CENA OBEJMUJE

- przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
- przejazdy klimatyzowanym autokarem / mikrobusem na całej trasie wycieczki,
- przeprawę promową Kłajpeda-Mierzeja Kurońska-Kłajpeda (rejsy dzienne),
- 5 noclegów: zakwaterowanie w hotelach 4*, dopłata do pokoju 1 os. 765 PLN,
- śniadania, 4 obiady, 5 kolacji, w tym
- obiad w stylowej restauracji na Mierzei Kurońskiej
- obiad w skansenie w Rumszyszkach,
- powitalna kolacja w restauracji w Kownie,
- kolacja na żaglowcu Meridianas,
- degustacja litewskiego miodownika,
- słodki poczęstunek w Balzac Cafe w Muzeum Bursztynu w Połądze,
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
- usługi lokalnych przewodników w Kownie, Kłajpedzie i Parku Narodowym Mierzei Kurońskiej,
- opiekę polskiego pilota,
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).


INFORMACJE DODATKOWE

- Rata I: 1500 PLN płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 40 dni przed wyjazdem
- Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN oraz bezzwrotna składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN.
- Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 30 EUR.
- Zajmowanie miejsc w autokarze/mikrobusie odbywa się wg kolejności podpisywania umów na imprezę.

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: