Małe Ciche LATO

Małe Ciche LATO

od: 1 345 zł

Termin imprezy:od 28.06.2020
Transport:autokar
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

MAŁE CICHE                           

prześliczna wieś letniskowa na Podhalu w Dolinie Filipczańskiego Potoku, 10 km od Zakopanego.  Położona bezpośrednio w  otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego – przepiękne widoki na Tatry. Dogodne położenie, bliskość atrakcyjnych turystycznie miejscowości (Zakopane, Poronin, Bukowina Tatrzańska).

 

ZAKWATEROWANIE               

Willa “DANUSIA” http://www.udanusimaleciche.pl/ - budynek w stylu zakopiańskim; pokoje 2, 3, 4 - osobowe z łazienkami lub łazienka przy pokoju przypisana do pokoju. Na miejscu regionalna świetlica z TV i sprzętem muzycznym. Teren ogrodzony z boiskiem do grę w piłkę, kosza i szałasem ogniskowym, bezpłatne WIFI.

 

WYŻYWIENIE                         

trzy posiłki dziennie  + podwieczorek w stołówce na miejscu (doskonała domowa kuchnia do syta).

 

TRANSPORT                          

Realizowany w trybie COVID-19 : wymagane dodatkowe zabezpieczenie tj. maseczka lub inne nakrycie nosa i ust.

Autokar lub bus – wyjazdy bez dopłat z miast: Łódź, Piotrków Tryb., Częstochowa, Katowice, Kraków. Z pozostałych miast przejazd realizowany przy min. 4 os. autokarem, busem, Flixusem, samochodem lub PKP – miejsca rezerwowane:  z Warszawy + 120 zł,  Skierniewic + 100 zł, Kielc + 120 zł, Radomia + 120 zł, Lublina + 120 zł, Gliwic + 50 zł, Knurowa + 50 zł, Wrocławia + 120 zł, Poznania + 120 zł, Opola  + 120 zł,  Gdyni + 190 zł, Gdańska + 190 zł, Szczecina + 250 zł, Torunia + 190 zł, Bydgoszczy + 190 zł, Białegostoku + 190 zł. Dojazd własny – zniżka 70 zł.

 

UBEZPIECZENIE    NNW Signal Iduna do 5000 zł

KADRA    kierownik, wychowawcy 1 na 12-14 uczestników, opieka lekarska na telefon

 

PROGRAM

Realizowany w trybie COVID-19 : zachowany dystans 2 m pomiędzy uczestnikami, na poszczególnych atrakcjach oraz w czasie transportu wymagane dodatkowe zabezpieczenia zgodne z wytycznymi poszczególnych atrakcji tj. maseczka lub inne nakrycie nosa i ust, czasami rękawiczki ochronne).

Wycieczki
wycieczka ze zwiedzaniem Zakopanego: Wielka Krokiew, Stary Cmentarz, spacer po Krupówkach, Centrum Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego,
Park Linowy na Gubałówce - Niepowtarzalne wrażenia z zabawy na najwyższym poziomie! System przeszkód zbudowanych na drzewach, na wysokości 6-8 metrów nad ziemią tworzą niepowtarzalną atrakcję. Możliwość zmierzenia się ze swoimi lękami oraz sposób na dostarczenie sobie wysokiego poziomu adrenaliny. Całość stworzona w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła przejść przez cały Park. Uczestnicy przed wejściem do Parku zostają wyposażeni w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprzęże, lonże, karabinki, rolkę, kask) i przeszkoleni z zasad posługiwania się nim. Następnie pokonują stacje treningowe zawieszone tuż nad ziemią, aby później bezpiecznie poruszać się w dużym parku. Dodatkowo do dyspozycji jest ścianka wspinaczkowa o różnym poziomie dróg do przejścia. Zajęcia odbywają się pod opieką profesjonalnych, doświadczonych instruktorów.
wycieczka do Morskiego Oka przez Bukowinę Tatrzańską lub do Doliny Kościeliskiej lub na Halę Gąsienicową – w zależności od warunków pogodowych i kondycji uczestników
wjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę i spacer jej grzbietem,
wycieczki piesze do Tatrzańskiego Parku Narodowego i po okolicy – np. Wiktorówki, Polana Rusinowa, Tarasówka – najlepszy widok na Tatry, Błociska, Gliczarów Górny

Janosikowa Adrenalina
paintball – gry paintballowe i speedballowe na zamkniętym mini poligonie paintballowym (do dyspozycji 100 kulek, markery, ubranie ochronne),
łucznictwo – ćwiczenie celności, strzały do tarczy,
strzelectwo – postrzelamy do tarczy z długich i krótkich wiatrówek, konkurs strzelniczy,
kule wodne – zoorbing w basenie, wasz błędnik zwariuje.
Wesołe wieczorki
dyskoteki, ognisko z konkursem „śpiewać każdy może”, zabawy i konkursy z nagrodami: piżama party, konkurs fryzur i makijażu,

Gry terenowe
budowanie szałasów dla baców i juhasów,
nauka rozpalania góralskiej watry,
podchody terenowe - zbójnicy kontra Harnicy,
„Janosikowe w górach przeskakiwanie” nauka poruszania się w terenie bez mapy i kompasu (z odznaką sprawności),
budowanie tam na Filipczańskim Potoku.

Spartakiada sportowa
turniej piłki siatkowej, turniej piłki nożnej, turniej badmintona, wielobój sprawnościowy, bieg 60 m pod górę,
turniej gry w ping-ponga, turniej skoków na skakance.

Klub góralski
zapoznanie się z folklorem podhalańskim - spotkanie z gawędziarzem - wizyta w Izbie Regionalnej w Murzasichlu,
"Na góralską nutę" - góralskie tańce i muzyka,
"Czarowanie-góralskie gotowanie" - wspólne gotowanie i konsumowanie potraw związanych z tradycją Podhala, poznawanie wyrobu oscypków,
góralski chrzest kolonijny,
baśnie i legendy związane z górami,
zapoznanie się ze strojem podhalańskim połączone z sesją fotograficzną,
przysmaki górskie,
pasowanie na górala / góralkę.

PROGRAM DODATKOWY

Robotyka z klockami LEGO – wakacje pełne wyzwań

Program realizowany wspólnie z TOTU Akademią, której misją jest nauka poprzez zabawę. Obejmujezajęcia z zakresu programowania i robotyki dla dzieci w wieku 7-12 lat prowadzone przez doświadczonego instruktora. Narzędzia edukacyjne, z którymi pracujemy podczas zajęć: Lego® Education, tablet. Realizacja przy min. 6 os.

Nauka programowania to kształtowanie kompetencji przyszłości, bezpieczne wprowadzanie w cyfrowy świat. Programowania można uczyć odpowiedzialnie, poprzez zabawę, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować wszędzie, na wszelkich rodzajach edukacji. 
Dzieci podczas zajęć budują z klocków i mechanizmów roboty, które po zaprogramowaniu zostają wprawione w ruch, wydają dźwięki, zmieniają kolor światła…..

Korzyści dla dzieci z uczestnictwa w zajęciach:zabawa, rozwój motoryki, rozwój logicznego i algorytmicznego myślenia, pobudzenie kreatywności, „gimnastyka umysłu”, nabycie kompetencji społecznych: komunikacja interpersonalna, współpraca, rozwiązywanie konfliktów, asertywność, negocjacje, mediacje, konstruktywna krytyka, autoprezentacja, motywacja, nabycie kompetencji cyfrowych: mądre i bezpieczne korzystanie z nowoczesnych technologii, świadomość szans i zagrożeń wirtualnej rzeczywistości.

Czekają nas następujące wyzwania:

 •        Łaziki nie tylko marsjańskie – powstaną pojazdy z czujnikami odległości, przechyłu, którymi będzie można poruszać się po różnych powierzchniach. Sprawdzimy czy połączenie łazików w tandemy ułatwi ich przemieszczanie się.
 •        Wolne i szybkie pojazdy – pełne emocji wyścigi, w których zwycięzcą będzie drużyna, której pojazd jako pierwszy dotrze do mety. Czy jest to możliwe, aby wolny pojazd zwyciężył z szybkim?
 •        Roboty poruszające się w różnych kierunkach – czy tylko skręt kół powoduje zmianę kierunku ruchu? Przekonamy się o tym w konstrukcjach robotów z kołami i bez kół.
 •        Zmniejszamy siłę tarcia – wyzwanie, podczas którego pojazdy z jednakowym obciążeniem będą musiały pokonać jak najszybciej taką samą odległość.
 •        Mosty – w czasie tego wyzwania zespoły architektów zaprojektują różne mosty, na tyle trwałe, aby dało się przejechać przez nie autami (resorakami), nie „paląc za sobą mostów”.
 •        Malowanie/rysowanie – zabawa w designerów. W czasie tego wyzwania każdy może stać się artystą. Powstaną maszyny, które pomogą stworzyć kolorowe „arcydzieła”.
 •        Chwytak – skonstruujemy roboty o działaniu ludzkiej dłoni, które pozwolą na udział w zawodach. Wygrywa drużyna, która zbuduje najwyższą wieżę nie dotykając materiału budulcowego dłońmi.
 •        Poruszanie się/ balansowanie na linie – zadanie, które nie tylko ma utrzymać robota na linie, ale robot ma się nie rozpaść w powietrzu. Czy jest to możliwe?
 •        Własny projekt – wyzwanie, podczas którego drużyny będą rywalizować między sobą ilością zastosowanych rozwiązań oraz pomysłowością przeznaczenia robota. Kto zwycięży?

 

FAKULTATYWNIE:

Fakultety realizowane w trybie COVID-19 : zachowany dystans 2 m pomiędzy uczestnikami, na poszczególnych atrakcjach oraz w czasie transportu wymagane dodatkowe zabezpieczenia zgodne z wytycznymi poszczególnych atrakcji tj. maseczka lub inne nakrycie nosa i ust, czasami rękawiczki ochronne):

 

ENERGYLANDIA  - największy park rozrywki w Polsce www.energylandia.pl  wycieczka całodzienna z biletem wstępu na wszystko:70 atrakcji w 4 strefach dla każdej grupy wiekowej : Bajkolandia i Circus Zone dla najmłodszych, Familijna ze wspaniałymi atrakcjami wodnymi i między innymi Roller Coasterem Dragon, Ekstremalna z największym w Europie Mega Coasterem Hyperion i rekordzistą światowym Water Coasterem Speed, Wodna a w niej: Water Park – strefa basenowa i relaksu oraz otwarty w 2018 park zjeżdżalni – Tropical Fun. Na miejscu 12 roller coasterów w tym Hyperion Roller Coaster (142 km/h, wysokość 77 m) oraz najwyższy na świecie Drewniany Coaster Zadra, 40 urządzeń rozrywkowych, 20 interaktywnych gier i zabaw,  kino 7D Pyramid Illusion, Extreme Show, koncerty gwiazd.  Cena 130 zł.

 

RAFTING: kilkugodzinna wyprawa na spływ pontonami wzdłuż przełomu Dunajca ze Sromowców do Szczawnicy. Nie siedzimy biernie na drewnianej ławeczce lecz aktywnie bierzemy udział w spływie, decydując o najważniejszych aspektach tej nietypowej podróży. Każdy uczestnik spływu wyposażony jest w kamizelkę asekuracyjną, kask oraz wiosło. Podczas spływu na każdym pontonie płynie ratownik lub instruktor kajakarstwa, który steruje pontonem oraz dba o bezpieczeństwo uczestników spływu. Cena 120 zł.

 

ZORBING: niepowtarzalna przygoda w dwuosobowej kuli o średnicy 3 metrów, toczącej się po zboczu w dużą prędkością - to potężna dawka adrenaliny i wrażenia nie do opisania. Uczestnicy będą wchodzić do kuli wykonanej z dwóch powłok wytrzymałego, gumowego materiału, po czym zostaną przypięci pasami, tak aby atrakcja była zupełnie bezpieczna. Zabawa polega na staczaniu się z 45-metrowego zbocza w zorbie, która wyposażona jest w specjalny system hamowania linami. A wszystko to z pięknym widokiem na panoramę Tatr. Cena 35 zł (płatne tylko na miejscu).

TERMINY I CENY

28.06. – 09.07.2020   1445 zł
10.07. – 22.07.2020   1495 zł
23.07. – 04.08.2020   1495 zł
05.08. – 16.08.2020   1445 zł
17.08. – 27.08.2020   1345 zł


Kolonia „Janosikowa Adrenalina + Robotyka z klockami LEGO”

23.07. – 04.08.2020   1745 zł

ŚWIADCZENIA

Cena podstawowa obejmuje: przejazd wg opcji, zakwaterowanie i wyżywienie 4 x dziennie + suchy prowiant na drogę powrotną, ubezpieczenie NW Signal Iduna (5 tys.), opiekę pedagogiczną (kierownik i wychowawcy), opiekę medyczną, podatek VAT, realizację programu, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 0 zł.

Cena podstawowa nie obejmuje: dopłat do transportu z poszczególnych miast, opłat za profile i wycieczki fakultatywne, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +2,5 % ceny imprezy.

 

 

UWAGI:

należy ze sobą zabrać: wypełnioną kartę kwalifikacyjną, wygodne obuwie do pieszych wycieczek, mały plecak, kurtkę ortalionową, nakrycie głowy od słońca, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy i ręcznik kąpielowy. Przy zagranicznych wycieczkach wymagany jest paszport lub dowód. Fakultety odbywają się przy min. 15 uczestnikach. Aktualne godziny zbiórek i wyjazdów dostępne na 7 dni przed wyjazdem. Osoby korzystające z antenki PKP obowiązkowo muszą posiadać ważną legitymację szkolną.

TRYB COVID-19:

 •           Program, zakwaterowanie, transport oraz procedury postępowania są dostosowane do wytycznych wydanych przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.
 •           Uczestnicy powinny być zaopatrzeni przez rodziców w indywidualne osłony nosa i ust do użycia podczas imprezy.
 •           Rodzice zobowiązani są do podpisania dodatkowego regulaminu zawierającego zasady bezpieczeństwa uwzględniające stan zagrożenia epidemicznego oraz podpisanie dodatkowych oświadczeń dołączonych do karty kwalifikacyjnej.
 •           Poszczególne punkty programu mogą zostać odwołane lub zamienione na inne w razie ewentualnego wprowadzenia dodatkowych obostrzeń przez GIS, MZ i MEN.

miasto wyjazdowe

miejsce zbiórki

godzina wyjazdu

 

godzina powrotu

 

Dopłata

PRZEJAZD AUTOKAREM lub busem

Łódź

Ul. Karskiego - parking dla autokarów przy CH Manufaktura

09.00

Ok. 18.00

-

Piotrków Tryb.

Ul. Sikorskiego 43, stacja paliw Huzar przy zjeździe do miasta z trasy DK1

10.00

Ok. 17.00

-

Częstochowa

Parking przy McDonalds, stacja BP przy trasie A1

11.15

Ok. 15.45

-

Katowice

Stacja paliw BP-McDonald przy hotelu Campanille, Al. Górnośląska 55/ Ofiar Katynia 5 , autostrada A4 (k.Wrocław)

13.30

Ok. 13.30

-

Kraków

Stacja paliw Orlen ul. Zakopiańska 289 – DK 7/  Stacja paliw BP / KFC ul. Górka Libertowska 8 – DK7 (powrót)

15.00

Ok. 11.30

-

DOJAZDY ANTENOWE (autokar, bus, sam. osobowy lub PKP)

Warszawa

parking obok Stacji Paliw Orlen ul. Stanisława Hynka 2 –DK 79

06.30

Ok. 21.00

+120 zł

Skierniewice

Parking przy węźle drogowym Skierniewice A1/DK71

07.30

Ok. 20.00

+100 zł

Lublin

Parking przy Hali Sportowej -  Al. Zygmuntowskie, przy stacji paliw Orlen

04.00

Ok. 23.00

+120 zł

Kielce

Stacja paliw Orlen, ul. Łódzka 266, DK 74

06.30

Ok. 21.00

+120 zł

Radom

ul. Wernera 52, stacja paliw Amic Energy - McDonalds

07.30

Ok. 20.30

+120 zł

Wrocław

DW - PKP Główny - peron

08.41

Ok. 16.05

+120 zł

Gliwice

Mc Donald’s przy CH Europa Centralna ul. Pszczyńska 315

13.05

Ok. 14.00

+50 zł

Knurów

Parking obok Dworca PKP, ul. Dworcowa 40

12.50

Ok. 14.20

+50 zł

Poznań

DW – PKP Poznań Główny przed głównym wejściem

05.51

Ok. 19.08

+120 zł

Opole

DW – PKP Opole - peron

09.31

Ok. 14.32

+120 zł

Gdynia

DW PKP Główna – przed wejściem głównym

08.19

Ok. 19.25

+190 zł

Gdańsk

DW PKP  Gdańsk Główny – peron

08.46

Ok. 19.15

+190 zł

Toruń

DW PKP Toruń Główny – peron

07.47

Ok. 21.24

+190 zł

Bydgoszcz

PKP Bydgoszcz Główna – peron

07.06

Ok. 22.05

+190 zł

Szczecin

PKP Szczecin Główny – przed głównym wejściem

05.57

Ok. 22.15

+250 zł

Białystok

DW PKP Białystok – przed głównym wejściem

05.32

Ok. 22.37

+190 zł

UWAGI DOTYCZĄCE TRANSPORTU

1. Dojazdy antenowe mogą odbywać się  innym środkiem transportu niż wyszczególniony jako główny w ofercie (antena mikrobusem, PKP – rezerwacja miejsc siedzących lub samochodem osobowym pod opieką wychowawcy - konwojenta). Docelowo uczestnik dojazdu antenowego  dociera  bezpośrednio do ośrodka lub dosiada się do autokaru docelowego.

2. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia spowodowane warunkami drogowymi, co może wiązać się z oczekiwaniem na transport w miejscach przesiadkowych i miejscach wyjazdu.

3. Zbiórka uczestników na 20-30 minut przed planowanym odjazdem.

4. W przypadku zbyt małej frekwencji na trasach antenowych biuro może odwołać połączenie antenowe na 7 dni przed wyjazdem.

5. Dojazdy antenowe realizowane przy min. 4 uczestnikach.

 1. Potwierdzenie miejsc i godzin wyjazdów najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem.

Podobne imprezy

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: