Budapeszt i Zakole Dunaju

Budapeszt i Zakole Dunaju

od: 670 zł

Termin imprezy:dowolny
Transport:autokar
Wyżywienie:według programu
Cena od:670 zł / osoby
Rezerwuj »

Program ramowy

Dzień 1
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do stolicy Węgier. Przyjazd do Budapesztu, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta, m.in. Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium - który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego, Park Miejski, Kąpielisko Sechenyie (z zewnątrz), przejście obok Pałacu Vajdahunad – reprezentującego sobą różne style architektoniczne oraz Parlamentu, Bazylika św. Stefana - gdzie przechowywana jest najcenniejsza relikwia kraju - prawica pierwszego króla Węgier. Wzgórze Zamkowe: Zamek Królewski (z zewnątrz) - siedziba węgierskich królów, kościół Macieja - neogotycki kościół nazwany imieniem sprawiedliwego króla, baszty Rybackie - przypominające o siedmiu madziarskich plemionach, które dały początek narodowi tysiąc lat wcześniej. Przejazd na wzgórze Gellerta - urwista, dolomitowa skała zwieńczona Pomnikiem Wolności i Cytadelą. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do barokowego Szentendre - miasteczka cyganerii węgierskiej, założonego przez serbskich osadników. Odwiedziny w przylegającym do jednego z wiejskich domów Muzeum Marcepana. Przejazd do Zakola Dunaju, zwiedzanie średniowiecznej twierdzy w Wyszegradzie i największej bazyliki na Węgrzech, a piątej co do wielkości na świecie w Esztergom. Powrót do Budapesztu. Dla chętnych rejs statkiem po Dunaju (fakultatywnie) lub spacer ulicą Vaci. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny na ostatnie zakupy, wyjazd do Polski
 
Możliwość zorganizowania tradycyjnego wieczoru węgierskiego (kolacja i program folklorystyczny)  

Cena wycieczki jest zależna od ilości uczestników, długości pobytu oraz zamówionych świadczeń. Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour GG
e-mail: