Zasmakuj Beneluxu

Zasmakuj Beneluxu

od: 1 599 zł

Termin imprezy:od 03.04.2024
Transport:autokar
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

Trasa

Amsterdam - Antwerpia - Bruksela - Clervaux - Zamek Vianden - Luksemburg

Opis Wycieczki
Wycieczka objazdowa Zasmakuj BeNeLuxu to podróż, która bliżej przedstawi nam historię, kulturę oraz zwyczaje złączonych ze sobą od zawsze Niderlandów. Podczas wycieczki zwiedzimy 3 stolice, luksemburski zamek na wzgórzu, poznamy historię jednego z najpopularniejszych serów w Polsce ora zwiedzimy światową stolicę szlifierstwa diamentów - zapraszamy!


Program ramowy

1. Dzień: 

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Niemcy.


2. Dzień: 

Przyjazd do Holandii w godzinach porannych. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w fabryce serów Jacob's Hoeve (lub innej). Zwiedzanie farmy serowej z przewodnikiem, który pokaże nam, z czego powstają prawdziwe holenderskie sery oraz jak wygląda proces ich produkcji. Po oprowadzaniu będzie możliwość zakupu lokalnych specjałów.  Następnie przejazd do Amsterdamu zwanego Wenecją Północy - miasta położonego na ponad sześciuset kanałach, które kiedyś były drogą komunikacji i transportu towarów, a dzisiaj niezwykle malowniczo oddają specyficzny charakter miasta. 

Spacer jedną z głównych ulic Amsterdamu - Damrak, na której znajdują się liczne sklepy z pamiątkami, stragany, restauracje oraz muzea. Jednym z nich jest Muzeum Seksu przyciągający nie tylko wzrok, ale i wielu turystów. Podczas spaceru zobaczymy Gmach Giełdy oraz słynny dom handlowy De Bijenkorf. Główny Deptak kończy się na Placu Dam. Na placu z jednej strony stoi Pałac Królewski, Nowy Kościół, z drugiej często uczęszczany gabinet figur woskowych Madame Tussaud, w głębi luksusowy historyczny Hotel Krasnapolski. Pośrodku placu stoi pomnik Pamięci Ofiar II Wojny Światowej, na którego schodach siedzą młodzi ludzie z całego świata. Pałac Królewski (Koninklijk Paleis), który dominuje na Damie, był kiedyś ratuszem. Dopiero w czasach napoleońskich został przebudowany na Pałac Królewski, którą to role pełni do dziś.

Następnie rejs po kanałach, który pozwoli nam na odkrywanie uroków miasta z innej perspektywy. Pierścień amsterdamskich kanałów jest najsłynniejszym elementem architektury miasta i w związku z tym został wpisany na listę światowego dziedzictwa przez UNESCO. Popłyniemy wzdłuż jednego z trzech najpiękniejszych XVII wiecznych kanałów. Zobaczymy dawne mieszczańskie kamienice - obecnie zamieniane na hotele lub prywatne apartamenty. Przepłyniemy też obok dawnego targu żydowskiego, a także w okolicach XIX wiecznego dworca centralnego. Nie zabraknie również słynnych tzw. tańczących domów nad rzeką Amstel. Zwiedzanie Amsterdamu podczas rejsu to najwyżej oceniana atrakcja tego specyficznego miasta.

Po rejsie czas wolny na pływającym targu kwiatowym - Bloemenmarkt, gdzie będzie okazja do zakupu m.in.:  cebulek kwiatów po niewygórowanych cenach. 

W ramach czasu wolnego proponujemy samodzielne zwiedzanie Red Light District, ponieważ wprowadzono zakaz oprowadzania turystów po tej części miasta. Dzielnica Czerwonych Świateł to dzielnica otwartej prostytucji, kobiet pracujących w oknach wystawowych, oświetlonych na czerwono niczym wystawy sklepowe. Liczne lokale rozrywkowe oraz coffee shopy są prawdziwą osobliwością miasta.

Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg. 

3. Dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Antwerpii - miasta Rubensa. Antwerpia to miasto z największym portem w Belgii, a oprócz tego największy ośrodek szlifierstwa diamentów. W mieście położonym nad Skaldą zobaczymy między innymi wspaniałą gotycką katedre NMP, Kościół Karola Boromeusza (w pracach nad nim brał udział Paul Peter Rubens), port oraz niepowtarzalny budynek jego administracji, renesansowy ratusz, zamek Steen, Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych, Dom Rubensa - wspaniały dworzec Kolejowy "Antwerpia Centralna" i wiele innych. Po zwiedzaniu czas wolny, który można wykorzystać na indywidualne zwiedzanie obiektów. Następnie przejazd do stolicy Belgii. Brukselę zwiedzimy razem z pilotem, podczas spaceru zobaczymy m.in. Dzielnicę Europejską, oraz Katedrę Świętego Michała - patrona miasta. Kolejnym punktem spaceru po mieście będzie tutejsza starówka i Manneken Pis - pomnik siusiającego chłopca, najbardziej rozpoznawalna postać stolicy Belgii, często przebierana w różnokolorowe stroje. Warto wspomnieć, że chłopiec ma swoją koleżankę - mniej znaną Jeanneke Pis. Odwiedzimy Wielki Plac, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uznawany za jeden z najpiękniejszych placów Europy. Po spacerze czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

4. Dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Luxemburga - stolicy trzeciego z Krajów Beneluksu. Po drodze zatrzymamy się w mieście Clervaux, gdzie będziemy mieli okazję wejść do kameralnego muzeum II Wojny Światowej upamiętniającego Bitwę pod Clervaux. W tym malutkim miasteczku znajduje się również pominik upamiętniający 6 dywizję Wojsk Stanów Zjednoczonych, oryginalny model Shermana - człogu wojsk amerykańskich oraz PAK 43, czyli najpotężniejszej niemieckiej artylerii przeciw czołgowej. Następnie udamy się do Zamku Vianden, z którego będziemy mieli okazję zobaczyć położone w dolinie rzeki Our pobliskie miasteczko oraz poznać historię tego XI wiecznego budynku. Po wizycie w zamku udamy się do stolicy. Ponad 1/3 tego miasta jest pokryte zielenią i nigdzie w Europie nie znajdziemy takiego połączenia historycznej i współczesnej architektury. Stare miasto Luxemburg to twierdza, która już od dawna widnieje na liście UNESCO. Dzięki nowoczesnym budynkom i zabytkom stolica stanowi bogaty obraz kontrastów i miejskich przeżyć. Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych. 

5. Dzień

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (granica ok. godz. 11:00). Przejazd do poszczególnych miast.

Dodatkowe informacje

 • informujemy, że w związku z zaostrzeniami i ograniczeniami dla ruchu turystycznego, jakie wprowadziło miasto Amsterdam, niektóre z atrakcji wymienionych w programie nie będą mogły być zrealizowane z pilotem. Zwiedzanie ich jest możliwe we własnym zakresie, po uprzednich instrukcjach od przewodnika
 • program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
 • pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
 • program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
 • cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
 • dokumenty: dowód osobisty lub paszport
 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Wszystkie wyjazdy z miast, które nie znajdują się na trasie przejazdu autokaru docelowego, będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 chętnych osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed wyjazdem.

Terminy i ceny

03.04. - 07.04.2024
17.04. - 21.04.2024
27.04. - 01.05.2024
08.05. - 12.05.2024
22.05. - 26.05.2024
05.06. - 09.06.2024
19.06. - 23.06.2024
03.07. - 07.07.2024
17.07. - 21.07.2024
31.07. - 04.08.2024
14.08. - 18.08.2024
28.08. - 01.09.2024
11.09. - 15.09.2024
25.09. - 29.09.2024
09.10. - 13.10.2024
23.10. - 27.10.2024  
07.11. - 11.11.2024


Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) 
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
 • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach**/***
 • wyżywienie BB: 2 śniadania
 • opiekę pilota w czasie podróży
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dopłaty wymagane na miejscu

Opłaty programowe: 70 EURO/os. Opłaty zawierają: bilety wstępu do Zamku Vianden, Muzeum Clervaux, rejs po kanałach w Amsterdamie, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; opłaty nie podlegają rozliczeniu.


Dostępne opcje wyżywienia

 • Śniadania (wliczone w cenę)
 • Śniadania i obiadokolacje (opcjonalna dopłata przy rezerwacji); napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne


Dostępne opcje zakwaterowania

pokój 2 - osobowy
pokój 3 - osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 - osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.


Dopłaty opcjonalne

Pakiet Komfort
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej  
ubezpieczenie rozszerzone KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, BP 1 000 PLN

Pakiet Komfort Cena: 100 zł/os
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (2x woda, 2x sok)
torba materiałowa z logo

Ubezpieczenie
Każdy Uczestnik jest objęty ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. 
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie określenia wysokości składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy, wszyscy Touroperatorzy imprez turystycznych działających na polskim rynku zobowiązani są do pobierania składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy, mający na celu zapewnić stabilność rynku turystycznego, a w razie potrzeby pokrycia kosztów powrotu do kraju oraz zwrotu wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utraciły płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność
Składki są zależne od miejsca docelowej imprezy i typu transportu:
10 PLN/os – za imprezy autokarowe odbywające się w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
2 PLN/os. – za imprezy autokarowe odbywające się na terytorium Polski oraz na terytoriach państw mających lądową granicę z Polską
5 PLN/os - za imprezy na dojazd własny w całej Europie
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Połączenia antenowe
Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu.

(osk) Aktualne terminy i ceny dostępne w biurze, drogą telefoniczną lub mailową

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: