USA - Parki Narodowe

USA - Parki Narodowe

od: 19 990 zł

Termin imprezy:od 24.04.2024
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

TRASA WYCIECZKI

LOS ANGELES – P.N. JOSHUA TREE – SEDONA – KANION WALNUT – SUNSET CRATER – REZERWAT WUPATKI – P.N. WIELKIEGO KANIONU – KANION ANTYLOPY – JEZIORO POWELLA – MONUMENT VALLEY – P.N. ARCHES – P.N. CANYONLANDS – PARK DEAD HORSE POINT – P.N. CAPITOL REEF – P.N. KANIONU BRYCE – P.N. ZION – LAS VEGAS – P.N. DOLINY ŚMIERCI – P.N. YOSEMITE – SAN FRANCISCO – MONTEREY – SANTA BARBARA – SIMI VALLEY – LOS ANGELES – SANTA MONICA – HOLLYWOOD


PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1 | LOS ANGELES

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Los Angeles. Transfer do hotelu.

Dzień 2 | P.N. JOSHUA TREE

Wyjazd z Los Angeles w kierunku Phoenix (Arizona). Przejazd przez pustynię Mojave. Krótki postój w Joshua Tree National Park, gdzie można spotkać unikalne pustynne jukki krótkolistne, rosnące prawie tysiąc lat. Dalej podróż przez pustynię Sonora, słynącą z ogromnych kaktusów saguaro. Przejazd w okolice Phoenix.

Dzień 3 | SEDONA – KANION WALNUT – KRATER SUNSET – WUPATKI

Przejazd do Sedony, malowniczego miasteczka otoczonego czerwonymi skałami, o niezwykłych właściwościach. Następnie pobyt w Walnut Canyon National Monument. Przejazd do Sunset Crater Volcano National Monument, pokrytego lawą, przypominającą krajobraz księżycowy. Krótki postój w Wupatki National Monument.

Dzień 4 | P.N. WIELKIEGO KANIONU

Przejazd do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu (Grand Canyon National Park). Spacer krawędzią kanionu, który uformowała rzeka Kolorado, płynąca 1500 m poniżej. Okazja do podziwiania zachwycających krajobrazów. Fakultatywnie możliwość lotu helikopterem nad kanionem (cena uzależniona od wariantu, 25 minut lotu - ok. 260 USD). Dla chętnych film w kinie IMAX (ok. 15 USD).

Dzień 5 | KANION ANTYLOPY – JEZIORO POWELLA

Przejazd nad malownicze Jezioro Powella. Rejs po jednym z najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych sztucznych zbiorników na świecie, gdzie błękit nieba, biel i brąz skał piaskowca i zieleń wody tworzą niezapomnianą scenerię. Powrót do Page.  Wizyta w kanionie Antylopy, geologicznym arcydziele natury, o kolorach żółci, brązów, czerwieni, fioletów, spacer ciasnym dnem kanionu, niezapomniane widoki wysokich, rzeźbionych wiatrem i wodą ścian piaskowca. Przejazd do Horseshoe Bend. Piesza wycieczka do krawędzi Glen Canyon. W tym miejscu, rzeka Kolorado płynąca w kanionie głębokim na 310 m, utworzyła przepiękny i niepowtarzalny łuk w kształcie podkowy.

Dzień 6 | MONUMENT VALLEY

Podróż przez pustynną Arizonę i tereny, które stanowią ojczyznę Indian Navajo. Pobyt w Dolinie Pomników (Monument Valley); znane z wielu filmów czerwone wzgórza o ściętych szczytach. Następnie przejazd z Arizony do stanu Utah.

Dzień 7 | P.N. ARCHES – P.N. CANYONLANDS

Przejazd do Parku Narodowego Łuków Skalnych (Arches National Park). Spacery w pobliżu najciekawszych formacji czerwonych skał. Następnie postoje na punktach widokowych Parku Narodowego Canyonlands. Postój w pobliskim Parku Stanowym Dead Horse Point, z którego rozciąga się wspaniała panorama na zakole rzeki Colorado.

Dzień 8 | P.N. CAPITOL REEF – P.N. KANIONU BRYCE

Przejazd do Parku Narodowego Capitol Reef, utworzonego w miejscu imponującego uskoku skalnego. Następnie przejazd do Parku Narodowego Kanionu Bryce, na krawędź głębokiej doliny, wypełnionej setkami czerwonych kolumn skalnych.

Dzień 9 | P.N. ZION – LAS VEGAS

Przejazd do Parku Narodowego Zion, zielonej oazy w wąwozie rzeki Virgin. Następnie podróż do światowej stolicy hazardu – Las Vegas, w stanie Nevada. Wieczorny spacer po hotelach-kasynach, budowanych na wzór znanych zabytków światowych, jak piramida Cheopsa, Manhattan, wieża Eiffla, Wenecja, starożytny Rzym. Udział w ulicznych pokazach i atrakcjach.

Dzień 10 | P.N. DOLINY ŚMIERCI

Przejazd przez bezkresną pustynię stanu Nevada. Krótki pobyt w Parku Narodowym Doliny Śmierci (Death Valley National Park), gdzie w głębokiej depresji znajduje się najgorętsze miejsce na kuli ziemskiej (którego temperatura sięga nawet 50oC).

Dzień 11 | P.N. YOSEMITE

Przejazd do Parku Narodowego Yosemite słynącego z granitowych monolitów, wodospadów i bujnej roślinności. Spacer po malowniczym wąwozie Yosemite. Przejazd do San Francisco.

Dzień 12 | SAN FRANCISCO

Całodzienne zwiedzanie miasta. Przejazd słynnym tramwajem kablowym na znaną z filmów spadzistą uliczkę o ośmiu zakrętach – Lombard Street. Spacer po wybrzeżu i widok na most Golden Gate. Zakupy pamiątek w gwarnej dzielnicy portowej Fisherman’s Wharf. Dla chętnych (w miarę możliwości) fakultatywny rejs po Zatoce San Francisco, podczas którego opływa się wyspę Alcatraz, gdzie znajduje się dawne więzienie (cena ok. 40 USD). Spacer po dzielnicy chińskiej i okolicy Union Square.

Dzień 13 | MONTEREY

Przejazd na południe. Postój w miasteczku Monterey i spacer po odrestaurowanej części portowej. Następnie przejazd wokół skalistego półwyspu malowniczą drogą 17-Mile Drive; postoje na punktach widokowych.

Dzień 14 | SANTA BARBARA – SIMI VALLEY

Przejazd do Santa Barbara. Spacer po zabytkowym centrum miasta z budynkami w stylu śródziemnomorskim, markowymi sklepami i modnymi restauracjami. Następnie przejazd do Simi Valley. Zwiedzanie Biblioteki i Muzeum Prezydenta Ronalda Reagana, gdzie znajduje się m.in. samolot prezydenta Air Force One.

Dzień 15 | LOS ANGELES – SANTA MONICA – HOLLYWOOD

Zwiedzanie Los Angeles. Przejazd do leżącej nad Pacyfikiem miejscowości Santa Monica. Popołudniowy spacer znaną z wielu filmów, obsadzoną palmami promenadą i po malowniczym molo. Czas na zakupy pamiątek lub markowych towarów. Spacer po głównej ulicy Hollywood, przy której znajduje się Teatr Chiński z odciskami dłoni aktorów i Dolby Theatre (dawniej zwany Kodak Theatre), gdzie wręczane są nagrody Akademii Filmowej – Oscary.

Dzień 16 | LOS ANGELES

Rano czas wolny lub dla chętnych fakultatywnie kilkugodzinna wizyta w Universal Studios (ok. 150 USD), filmowym parku rozrywki, ujawniającym kulisy kręcenia filmów (wycieczka jest uzależniona od godziny wylotu; jeżeli wylot jest wieczorem, to można ją zorganizować, a jeżeli w południe – nie będzie to możliwe). Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 17

Przylot do Warszawy.

TERMINY I CENY

24-04-2024 - 10-05-2024   19 990 PLN
28-04-2024 - 14-05-2024   19 990 PLN
26-05-2024 - 11-06-2024   20 390 PLN
11-08-2024 - 27-08-2024   21 990 PLN
25-08-2024 - 10-09-2024   20 390 PLN
01-09-2024 - 17-09-2024   20 390 PLN


CENA OBEJMUJE

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi  liniami  lotniczymi w klasie  ekonomicznej,
 • przejazdy klimatyzowanym turystycznym autokarem/mikrobusem,
 • 15 noclegów; zakwaterowanie w motelach i hotelach 2*/3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 6500 PLN,
 • 15 śniadań,
 • napiwki dla kierowcy,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).


INFORMACJE DODATKOWE

 • Rata I: 2000 PLN płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 40 dni przed wyjazdem
 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
 • Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.
 • Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży – ESTA. Pełne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego (w tym systemu ESTA) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pod adresem https://esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.
 • Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 100 PLN i pośrednictwo 150 PLN) lub we własnym zakresie. W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane są potrzebne do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży ESTA oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).
 • Osoby, którym np. w przeszłości odmówiono wiz, które był karane oraz które były  w Iranie, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanie, Syrii lub Jemenie w dniu 1 marca 2011 r. lub później jak również osoby, które były na Kubie po 11 stycznia 2021 r. (bez względu na to czy w obecnym paszporcie lub już nieważnym ślad takiej wizyty jest/był) nie otrzymają zezwolenia ESTA. W takich przypadkach należy się ubiegać o wizę we właściwym konsulacie lub ambasadzie USA. 
 • Na bilety wstępu do parków i innych atrakcji oraz rejs po Jeziorze Powella należy zabrać ze sobą ok. 400 USD.
 • Na wyżywienie sugerujemy przeznaczyć ok. 40-50 USD dziennie.

(logos)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: