Kanada

Kanada

od: 22 300 zł

Termin imprezy:od 21.05.2024
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

TRASA WYCIECZKI

MONTREAL – QUEBEC – OTTAWA – NIAGARA FALLS – WODOSPAD NIAGARA – TORONTO – CALGARY – BANFF – P.N. JASPER – PARK GÓRY ROBSON – PARK WELLS GRAY – LYTTON – VICTORIA – VANCOUVER


PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1 | MONTREAL

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kanady. Przylot do Montrealu. Transfer do hotelu.

Dzień 2 | MONTREAL – QUEBEC

Zwiedzanie Montrealu. Wyjazd na wzgórze królewskie Mont Royal, gdzie znajduje się Oratorium św. Józefa, patrona Kanady. Przejazd na ulicę św. Katarzyny i „odwiedzenie” podziemnego miasta. Przejazd na Dorchester Square i Place du Canada z katedrą Marii Królowej Świata. Zwiedzanie starego miasta z nadbrzeżną promenadą, kościołem żeglarzy, ratuszem miejskim i bazyliką Notre Dame. Przejazd do stolicy prowincji Quebec. Zwiedzanie zabytkowych części miasta. Spacer po Dolnym i Górnym Mieście w pobliżu Place Royal, będącym najstarszą częścią Quebecu i do przypominającego zamek hotelu Château Frontenac. Przejazd na nocleg.

Dzień 3 | OTTAWA

Przejazd do Ottawy, stolicy Kanady. Zwiedzanie Kanadyjskiego Muzeum Historycznego ze wspaniałą kolekcją totemów z Kolumbii Brytyjskiej. Następnie spacer po Parliament Hill, gdzie znajdują się neogotyckie gmachy parlamentu kanadyjskiego. Przejście przez kanał Rideau do hotelu Château Laurier, zbudowanego w stylu średniowiecznego, francuskiego zamku. Spacer po Confederation Square. Przejazd ulicą Sussex, przy której znajdują się ambasady wielu krajów oraz rezydencje premiera i gubernatora Kanady. Spacer do Rideau Hall. Przejazd na nocleg.

Dzień 4 | NIAGARA FALLS

Przejazd do miejscowości Niagara Falls. Długa trasa urozmaicona jest rejsem statkiem spacerowym po Rzece Świętego Wawrzyńca. Podczas rejsu piękne widoki na Krainę Tysiąca Wysp. Nocleg w Niagara Falls.

Dzień 5 | WODOSPAD NIAGARA

Wycieczka nad wodospad Niagara. Przejazd statkiem wycieczkowym pod najszerszą część wodospadu – Horseshoe Falls (Końska Podkowa). Następnie wjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się piękny widok na cały przełom rzeki i na stronę amerykańską. Spacer do kolejnych punktów widokowych wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Możliwość przejścia tunelem wykutym za ścianą wody. Po południu czas wolny. Nocleg w Niagara Falls.

Dzień 6 | TORONTO

Wyjazd do historycznego miasteczka Niagara on the Lake. Spacer ulicą zabytkowych domów wiktoriańskich. Przejazd do Toronto i zwiedzanie kanadyjskiej stolicy biznesu. Wjazd oszkloną windą na szczyt jednej z najwyższych konstrukcji świata CN Tower (553 m). Czas wolny na obiad na nabrzeżu Harbourfront. Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym ratuszem oraz nowoczesnym City Hall – znajdującym się przy Nathan Square. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario stojącym obok najstarszego uniwersytetu. Krótka przerwa w odnowionej dzielnicy przemysłowej Distillery District. Przejazd przez plac Yonge-Dundas.

Dzień 7 | CALGARY

Transfer na lotnisko i przelot do Calgary. Wjazd na Wieżę Calgary (191 m), skąd przy dobrej pogodzie widać Góry Skaliste. Przyjazd do Parku Tradycji (Heritage Park), w którym znajduje się wiele atrakcji nawiązujących do życia mieszkańców Calgary przed stu laty; zapoznanie się z najciekawszymi z nich tj. Historyczna Wioska (Historical Village), skansen, gdzie w odrestaurowanych budynkach panuje atmosfera przeszłości. Spacer po centrum Calgary przez główny deptak handlowy Stephen Avenue pod historyczny oraz nowoczesny budynek ratusza; w pobliżu Park Olimpijski. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 8 | BANFF

Przejazd do górskiego kurortu, miasteczka Banff, malowniczo położonego w kotlinie otoczonej stromymi szczytami Gór Skalistych. Zwiedzanie Banff. Na trasie – góra Sulphur z pięknym widokiem na okolicę, wjazd kolejką linową, wodospad na rzece Bow, prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Po południu czas wolny; okazja zakupu pamiątek. Przejazd na nocleg do Canmore.

Dzień 9 | LAKE LOUISE – P.N. JASPER

Przejazd do wioski turystycznej Lake Louise. Krótki spacer brzegiem jeziora, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Część trasy przejazdu prowadzi przez słynną drogę lodowcową (Icefields Parkway), leżącą w kanadyjskiej części Gór Skalistych. Przejazd przez dwa Parki Narodowe – Banff i Jasper. Postoje przy najciekawszych miejscach – kanion Mistaya i jezioro Peyto. Okazja do podziwiania urzekających krajobrazów. Spacer do wodospadów Athabasca i Sunwapta. Przyjazd do hotelu w okolicach Jasper, zakwaterowanie.

Dzień 10 | PARK GÓRY ROBSON – PARK WELLS GRAY

Przejazd przez Park Góry Robson wraz z krótkim postojem przy górze Robson (o wys. 3954 m n.p.m.). W Clearwater wjazd do Parku Wells Gray. Żyją tam w stanie dzikim jelenie, sarny, czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly. Dojazd do dwóch wodospadów – Helmcken (137 m) oraz Dawson. Wieczorem przyjazd do Sun Peaks. Zakwaterowanie w lodge.

Dzień 11 | LYTTON – VANCOUVER

Przejazd przez malownicze tereny prowincji Kolumbii Brytyjskiej. W Lytton obserwacja ciekawego efektu wizualnego łączenia się dwóch rzek – przezroczystych wód rzeki Thompson i żółto-brązowych wód rzeki Fraser. Dojazd do Hells Gate (Piekielne Wrota) – 33-metrowego przewężenia potężnej rzeki. Emocjonujący przejazd kolejką linową w dół doliny rzeki Fraser. Po drodze wspaniałe widoki na dolinę rwącej rzeki. Przyjazd do Vancouver. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 12 | VANCOUVER

Zwiedzanie Vancouver. Przejazd do Stanley Park. Pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich totemach oraz na punkcie widokowym Prospect Point. Przejazd do centrum. W Chinatown krótki spacer po klasycznym chińskim ogrodzie. Następnie spacer przez tzw. „stare miasto” – Gastown; możliwość wyjazdu na wieżę Lookout w Harbour Center. Spacer wokół nowoczesnego kompleksu portowego Canada Place.Przejazd na wyspę Granville, znaną z barwnego targowiska, galerii, teatrów i występów ulicznych. Po południu czas wolny.

Dzień 13 | VICTORIA

Czas wolny w Vancouver. Dla chętnych fakultatywnie przeprawa promem na wyspę Vancouver, gdzie leży Victoria, stolica prowincji (cena 990 PLN, min. 15 osób – zgłoszenia przy zapisie, najpóźniej 40 dni przed wyjazdem). Zwiedzanie najbardziej atrakcyjnych obiektów w Thunderbird Park – słupy totemowe wyrzeźbione przez rdzennych mieszkańców Kanady oraz drewniany Helmcken House – najstarszy dom na wyspie. Centrum konferencyjne Crystal Garden, hotel Fairmont Empress z 1904 roku, Government Street i kamieniczki wokół placu Bastion Square. Powrót do miasta Vancouver.

Dzień 14 | VANCOUVER

Wjazd kolejką linową na Grouse Mountain w North Vancouver. Ze szczytu góry rozpościera się piękny widok na całe miasto, zatokę, pobliskie North Shore Mountains oraz wyspę Vancouver. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.


TERMINY I CENY

21-05-2024 - 04-06-2024   22 900 PLN
11-06-2024 - 25-06-2024   22 300 PLN
24-06-2024 - 08-07-2024   22 300 PLN
02-09-2024 - 16-09-2024   22 900 PLN


CENA OBEJMUJE

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przelot wewnętrzny,
 • przejazdy klimatyzowanymi autokarami/mikrobusami,
 • 13 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*, 2 noclegi w lodge 3*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 5000 PLN (w terminie 05.08-19.08.2024 dopłata do pokoju 1-os. 5500 PLN),
 • 13 śniadań,
 • wstępy do parków narodowych,
 • napiwki dla kierowców,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • usługi lokalnego przewodnika w Montrealu i Quebecu,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).


INFORMACJE DODATKOWE

 • Rata I: 3000 PLN płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 40 dni przed wyjazdem
 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
 • Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.
 • Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.
 • Obywatele polscy są zwolnieni z wymogu posiadania wizy do Kanady, ale od 15 marca 2016 r. wymagane jest elektroniczne zezwolenie na wjazd (eTA - electronic Travel Authorization), które uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem LogosTour (opłata za zezwolenie i pośrednictwo 200 PLN) lub we własnym zakresie. Więcej informacji w biurze.
 • Na bilety wstępu, kolejki linowe i atrakcje wymienione w programie należy zabrać ok. 460 CAD.
 • Na wyżywienie sugerujemy zabrać ok. 30-40 CAD dziennie.

(logos)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: