ALASKA

ALASKA

od: 28 990 zł

Termin imprezy:od 24.06.2024
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

TRASA WYCIECZKI

ANCHORAGE – PALMER – TALKEETNA – P.N. DENALI – FAIRBANKS – CHENA HOT SPRINGS – VALDEZ – SEWARD – GRIDWOOD – ANCHORAGE


PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1 | ANCHORAGE

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Przylot do Anchorage (Alaska). Transfer do hotelu.

Dzień 2 | ANCHORAGE – PALMER – TALKEETNA

Wyjazd na północ. Postój w Palmerze, mieście corocznych targów rolniczych stanu Alaska. Miasto zostało zasiedlone w latach wielkiego kryzysu przez mieszkańców innych stanów USA, którzy otrzymali tu darmową ziemię. Wizyta na fermie udomowionych wołów piżmowych, ssaków z epoki lodowcowej, które dają najlepszą wełnę. Przejazd do Talkeetna, miasteczka malowniczo położonego u zbiegu trzech rzek – Susitny, Chulitny i Talkeetny. Powstało ono w czasach gorączki złota. Jest to skansen pod gołym niebem, z wieloma oryginalnymi budynkami pochodzącymi z początków XX wieku. Kolacja.

Dzień 3 | TALKEETNA – P.N. DENALI

Pierwszy kontakt ze wspaniałą przyrodą Alaski. Widok na ośnieżone szczyty górskie. Dla chętnych lot nad Parkiem Narodowym Denali i szczytem Denali (w latach 1896-2015 nazywała się Mount McKinley) – najwyższej (6194 m n.p.m.) góry Ameryki Północnej (ok. 430 USD). Przejazd do Parku Narodowego Denali.

Dzień 4 | P.N. DENALI – FAIRBANKS

Wycieczka do Parku Narodowego Denali (6 mln ha dzikich, niezamieszkanych terenów). Podróż odbywa się autobusem parkowym, jedyną żwirową drogą przez doliny i wysokie przełęcze górskie. Liczne postoje w malowniczych miejscach, przy dziko żyjących zwierzętach. Park zamieszkuje 39 gatunków ssaków i 167 gatunków ptaków oraz porasta ponad 650 gatunków roślin przystosowanych do bardzo mroźnych zim i krótkich okresów wegetacji latem. Istnieje możliwość zobaczenia Wielkiej Piątki – łosia, karibu, owcy jukońskiej Dalla, wilka i niedźwiedzia grizzly. Po zakończeniu wycieczki dalsza podróż na północ, do Fairbanks – jedynego większego miasta w centrum Alaski. Leży ono nad rzeką Chena, a zostało założone przez poszukiwaczy złota w roku 1902. W Fairbanks co roku na przemian zaczyna się lub kończy najtrudniejszy na świecie zimowy wyścig psich zaprzęgów Yukon Quest.

Dzień 5 | FAIRBANKS – CHENA HOT SPRINGS

Wycieczka statkiem parowym po rzekach Chena i Tanana. W czasie wycieczki statkiem wizyta w indiańskiej wiosce-skansenie. Możliwość nabycia pamiątek indiańskich i eskimoskich w centrum turystycznym. Przejazd do Chena Hot Springs. Kąpiel w gorących źródłach. Wizyta w największym na świecie muzeum lodowym – Aurora Ice Museum. Spacer po parku kolonizatorów, upamiętniającym początki zagospodarowywania Alaski. Na kolację świeży łosoś z lodowatych wód Alaski przygotowany na grillu.

Dzień 6 | FAIRBANKS

Zwiedzanie Muzeum Północy (Museum of the North), pokazującego geografię i historię Alaski, zwierzęta, które żyją w tej krainie, i te, które kiedyś przemierzały te tereny. Czas wolny na spacer po malowniczym centrum miasta, gdzie letnią porą w środku nocy jest widno – pomnik pionierów, kościół katolicki Niepokalanego Poczęcia, punkt widokowy na ropociąg przecinający Alaskę (Alaska Pipeline).

Dzień 7 | VALDEZ

Wyjazd z Fairbanks do North Pole. Krótki postój w domu Świętego Mikołaja, gdzie przez cały rok panuje świąteczna atmosfera. Nawet latem można stąd wysłać kartkę świąteczną. Dla chętnych możliwość zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Wrangell – St. Elias, największego w USA, zajmującego powierzchnię 53 321 km². Jedną czwartą parku pokrywają lodowce, stanowiące prawie niemożliwą do penetracji przestrzeń. Postój przy Centrum Informacyjnym Parku oraz w malowniczych punktach widokowych. Dalsza podróż na południe przez Thompson Pass. Postój na zdjęcia przy wodospadzie Bridal Weil (Welon Panny Młodej). Dojazd do śniegowej stolicy Alaski – Valdez, najbardziej wysuniętego na północ portu Ameryki, który nie zamarza przez cały rok. Spacer po mieście, które doświadczyło wielkiej tragedii w roku 1964, kiedy trzęsienie ziemi trwające ok. 3 minut zniszczyło prawie wszystkie budynki.

Dzień 8 | SEWARD

Wyjazd z Valdez. Przejazd w okolice lodowca Matanuska, którego jęzor ma ok. 38 km długości. Dalsza podróż na południe wzdłuż malowniczej zatoki Turnagain. Następnie wizyta w parku dzikich zwierząt, gdzie można zobaczyć zwierzęta żyjące na Alasce, m.in. niedźwiedzie grizzly, czarne niedźwiedzie, karibu (renifery), łosie, woły piżmowe i bizony. Dalsza podróż wzdłuż jeziora Kenai. Przyjazd do miasteczka portowego Seward. Wieczorny spacer.

Dzień 9 | GIRDWOOD – ANCHORAGE

Wycieczka statkiem wzdłuż malowniczych fiordów półwyspu Kenai (cena 990 PLN, liczba miejsc ograniczona – zgłoszenia przy zapisie, najpóźniej 6 tygodni przed wylotem do USA). Podziwianie licznych lodowców, stromo opadających do morza. Występują tam m.in. białe walenie, orki, lwy morskie. Podczas rejsu na statku zimna przekąska. Przejazd do Girdwood, otoczonego siedmioma lodowcami kurortu narciarskiego, gdzie sezon trwa prawie pół roku. Wjazd kolejką linową i spacer w górskiej scenerii. Po południu przejazd do Anchorage. Dla chętnych fakultatywnie możliwość zobaczenia w miejscowym teatrze godzinnego filmu na temat zorzy polarnej, typowego zjawiska występującego na Alasce w miesiącach zimowych, podczas nocy polarnej. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 10 | ANCHORAGE

Pobyt w Anchorage, gdzie żyje 280 tys. ludzi, czyli 40% mieszkańców Alaski. Zwiedzanie nowoczesnego Muzeum Anchorage, które przedstawia historię i dziedzictwo kulturowe Alaski (w planetarium za dodatkową opłatą można zobaczyć film o zorzy polarnej). Na trasie spaceru po 4. Alei, głównej ulicy miasta – pomnik kapitana Cooka i historyczny ratusz. Czas wolny na indywidualny spacer i na zakup pamiątek. Kolacja pożegnalna.

Dzień 11

Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 12

Przylot do Warszawy.


TERMINY I CENY


24-06-2024 - 05-07-2024   28 990 PLN
29-07-2024 - 09-08-2024   29 590 PLN


CENA OBEJMUJE

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,
 • wycieczka do Parku Narodowego Denali autobusem parkowym,
 • 10 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 2*/3* i lodge, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 7500 PLN,
 • 10 śniadań, 3 kolacje,
 • napiwki dla kierowcy,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).


INFORMACJE DODATKOWE

 • Rata I: 2000 PLN płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
 • Najpóźniej na 40 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.
 • Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży – ESTA. Pełne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego (w tym systemu ESTA) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pod adresem https://esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.
 • Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 100 PLN i pośrednictwo 150 PLN) lub we własnym zakresie. W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane są potrzebne do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży ESTA oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).
 • Osoby, którym np. w przeszłości odmówiono wiz, które były karane oraz które były w Iranie, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanie, Syrii lub Jemenie w dniu 1 marca 2011 r. lub później jak również osoby, które były na Kubie po 11 stycznia 2021 r. (bez względu na to czy w obecnym paszporcie lub już nieważnym ślad takiej wizyty jest/był) nie otrzymają zezwolenia ESTA. W takich przypadkach należy się ubiegać o wizę we właściwym konsulacie lub ambasadzie USA. 
 • Na bilety wstępu, rejs po rzekach Chena i Tanana oraz kolejkę linową należy zabrać ze sobą ok. 250 USD.
 • Na wyżywienie sugerujemy zabrać ok. 40-50 USD dziennie.

(logos)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: