Australia, Nowa Zelandia

Australia, Nowa Zelandia

od: 30 990 zł

Termin imprezy:od 02.03.2024
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

TRASA WYCIECZKI

MELBOURNE – CAIRNS – KURANDA – SYDNEY (Australia) – MANLY – KATOOMBA – AYERS ROCK – P.N. ULURU – KATA TJUTA – CHRISTCHURCH (Nowa Zelandia) – DUNEDIN – QUEENSTOWN – TE ANAU –WELLINGTON – WAIOTAPU – TE PUIA – ROTORUA – MATAMATA – WAITOMO – AUCKLAND


PROGRAM WYJAZDU

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Dubaju.

Dzień 2 | MELBOURNE (Australia)

Przelot do Melbourne. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 3 | MELBOURNE - CAIRNS

Zwiedzanie Melbourne, stolicy stanu Wiktorii. Na trasie zwiedzania – plac Federation z nowoczesnymi instalacjami otoczony gmachami w stylu wiktoriańskim, gmach parlamentu katedra Św. Patryka, promenada Sothbank z kafejkami i restauracjami. Transfer na lotnisko i wylot do Cairns w północno-wschodniej Australii, gdzie przez cały rok panuje tropikalny klimat. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Spacer po centrum i zapoznanie się z wieczornym życiem miasta.

Dzień 4 | CAIRNS – KURANDA

Czas wolny. Dla chętnych fakultatywna, całodzienna wycieczka do miejscowości Kuranda (ok. 180 AUD). Przejazd malowniczą trasą w wysokie góry. Zwiedzanie wioski, czas na zakupy. Następnie przejazd ponad wierzchołkami drzew kolejką linową Skyrail Cableway. Powrót do Cairns.

Dzień 5 | CAIRNS – WIELKA RAFA KORALOWA

Dla chętnych wycieczka (cena ok. 240 USD) na Wielką Rafę Koralową (zewnętrzną). Na miejscu rejs łodzią o szklanym dnie, przez które widać kolorowe ryby i ciekawe fragmenty rafy koralowej. Możliwość płytkiego nurkowania z rurką i podziwiania rafy. Czas na plażowanie i kąpiele morskie. Powrót do Cairns.

Dzień 6 | CAIRNS – SYDNEY

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot Sydney. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer przez Kings Cross, najbardziej rozrywkową dzielnicę miasta. Powrót do hotelu.

Dzień 7 | SYDNEY – MANLY

Zwiedzanie Sydney. Spacer po gwarnym śródmieściu. Czas wolny w eleganckim centrum handlowym – Queen Victoria Building. Następnie przejście główną ulicą – George Street, przy której stoją zarówno zabytkowe, jak i bardzo nowoczesne budynki, w stronę portowej dzielnicy The Rocks. Przejście po moście Portowym (Harbour Bridge), z którego rozciąga się widok na miasto, zatokę oraz operę. Rejs promem przez zatokę do Manly. Spacer handlowym pasażem na nadmorską promenadę obsadzoną palmami, wzdłuż której ciągnie się piękna plaża. Czas na plażowanie, kąpiel w oceanie lub zakupy. Powrót promem do miasta, a następnie przejście koło budynku opery – symbolu Sydney. Spacer przez Królewski Ogród Botaniczny, w którym przez ponad 100 lat sadzono wiele egzotycznych drzew i roślin zwożonych z całego świata.

Dzień 8 | SYDNEY – KATOOMBA

Wycieczka do Katoomba w Górach Błękitnych. Po drodze Featherdale Wildlife Park, gdzie żyją wszystkie egzotyczne ptaki i zwierzęta występujące w Australii, w tym koala, kangury, diabły tasmańskie, kazuary, pingwiny, psy dingo, emu i wiele innych. Możliwość zrobienia zdjęcia z oswojonym koala. Postój przy punkcie widokowym Echo Point, skąd widać lasy eukaliptusowe i skałę Trzy Siostry. Dla chętnych dodatkowe atrakcje (bilet łączony Scenic World ok. 60 AUD) – zjazd prawie pionową kolejką górniczą Scenic Railway na dno doliny Jamison Valley. Spacer przez las. Następnie wjazd kolejką linową na górę. Kolejny przejazd poziomo wiszącą nad doliną kolejką Skyway, z której przez szklane dno widać ciekawe formacje skalne i zieleń eukaliptusów. Powrót do Sydney.

Dzień 9 | SYDNEY

Czas wolny. Dla chętnych zwiedzanie wspaniałego akwarium z rekinami i płaszczkami (ok. 50 AUD) oraz Muzeum Morskiego (wstęp ok. 25 AUD). Na miejscu – wiele restauracji i sklepów. Spacer do orientalnej Dzielnicy Chińskiej.

Dzień 10 | AYERS ROCK – P.N. ULURU-KATA TJUTA

Transfer na lotnisko. Wylot do Ayers Rock, osady leżącej w samym środku Australii. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie wycieczka do Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta. Spacer między skałami. Oglądanie zachodu słońca z lampką szampana i przekąskami. Po zachodzie słońca powrót do miejsca zakwaterowania.

Dzień 11 | P.N. ULURU-KATA TJUTA – CHRISTCHURCH (Nowa Zelandia)

Rano przejazd do Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta, by obejrzeć wschód słońca przy słynnej czerwonej skale Uluru, znanej powszechnie jako Ayers Rock. Po południu przelot do Christchurch (przez Sydney). Transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 12 | CHRISTCHURCH – DUNEDIN

Przejazd wzdłuż równiny Canterbury i wybrzeża Oceanu Spokojnego. Spacer po plaży Koehoke, na której można oglądać dziwne formacje skalne w kształcie kul, jedyne takie na świecie znane jako Moeraki Boulders. Przejazd panoramiczną trasą do najbardziej szkockiego miasta w Nowej Zelandii – Dunedin. Zwiedzanie miasta położonego na pagórkach pośród wielu uroczych zatoczek; budynek stacji kolejowej, w którym główny hall wyłożony jest kafelkami ceramicznymi, Baldwin Street – uważana za najbardziej stromą ulicę na świecie, w najbardziej stromym punkcie jej nachylenie wynosi ok. 19 stopni lub 35%. Okazja do podziwiania panoramy miasta. Nocleg w Dunedin.

Dzień 13 | DUNEDIN – QUEENSTOWN

Przejazd wzdłuż zatoki oraz na półwysep, na którym można zobaczyć największe ptaki morskie – albatrosy mające tu swoje gniazda. Okazja do podziwiania panoramy miasta. Przejazd do kultowego mostu Kawarau, gdzie odbyły się pierwsze skoki na bungee. Wizyta w zabytkowym Arrowtown, historycznym miasteczku, gdzie były kopalnie złota. Wieczorem przyjazd do Queenstown. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 14 | QUEENSTOWN

Czas wolny w Queenstown lub fakultatywnie (ok. 250 NZD) całodzienna wycieczka do fiordu w Milford Sound. Przejazd wzdłuż jeziora Wakatipu i przez Te Anau - małym miasteczkiem położonym nad największym jeziorem na Wyspie Południowej o tej samej nazwie. Postój przy Hollyford Valley i jeziorach lustrzanych. Pełen wrażeń i pięknych widoków rejs statkiem po fiordzie Milford Sound do Morza Tasmana. Spacer po lesie deszczowym.

Dzień 15 | QUEENSTOWN – CANTENBURRY

Przejazd przez przełęcz Lindi’s, na której rośnie tylko endemiczna trwa. Widok na zielone doliny i rzekę z wysokości 970 m n.p.m. Dla chętnych możliwość wejścia na jeden z pobliskich szczytów. Przyjazd nad malownicze, turkusowe jezioro Pukaki gdzie przy dobrej pogodzie można z brzegu podziwiać najwyższy szczyt w Alpach Południowych – Aoraki/Mt Cook, łańcuch Alp Południowych i połyskujące bielą lodowce. Przejazd do Tekapo i postój przy kamiennym kościółku. Nocleg w Christchurch.

Dzień 16 | PICTON – WELLINGTON

Przejazd do Wellington. W czasie przejazdu okazja do podziwiania pasma górskiego Kaikoura Ranges oraz wybrzeże Pacyfiku. Rejs promem do Wellington przez fascynujące dzieło natury jakim są fiordy. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny.

Dzień 17 | WELLINGTON – TONGARIRO

Zwiedzanie stolicy Nowej Zelandii – Wellington. Kompleks budynków parlamentu, dawna siedziba rządu, zabytkowy kościół-muzeum św. Pawła. Wizyta w Muzeum Nowej Zelandii (Te Papa Tongarewa), ze zbiorami m.in. sztuki Maorysów oraz ciekawą ekspozycją fauny i flory. Wyjazd z Wellington na północ drogą z widokiem na górską panoramę Parku Narodowego Tongariro. Nocleg w Turangi.

Dzień 18 | WAIOTAPU – TE PUIA – ROTORUA

Przejazd do Wodospadu Huka, gdzie przez wąski kanion z wielkim łoskotem płyną potężne masy wody. Zwiedzanie geotermalnego świata cudów – Waiotapu. Spacer ciekawą trasą, wzdłuż której można podziwiać aktywne gejzery, tworzące kolorowe, bulgoczące jeziorka. Wizyta w centrum kultury Maorysów Te Puia – obserwacja wybuchu trzech gejzerów, warsztat rzeźbiarzy w drewnie, żerujące tylko nocą ptaki kiwi. Wieczorem tradycyjne maoryskie powitanie i kolacja hangi z przedstawieniem w wykonaniu maoryskich artystów. Nocleg w Rotorua. 

Dzień 19 | MATAMATA – WAITOMO – AUCKLAND

Przejazd do Matamata i zwiedzanie miasteczka Hobbitów ze słynnego filmu „Władca Pierścieni”. Jest to jedna z większych atrakcji Nowej Zelandii. Następnie przejazd do Waitomo i zwiedzanie wapiennych jaskiń; rejs łodzią podziemną rzeką, oglądanie świetlików, które przyklejone do sklepienia wyglądają jak rozgwieżdżone niebo. Przejazd do Auckland. Dla chętnych wieczorem fakultatywnie (ok. 40 NZD) podziwianie panoramy miasta z wieży widokowej Sky Tower (328 m). Nocleg w Auckland.

Dzień 20 | AUCKLAND

Zwiedzanie największego miasta Nowej Zelandii. Spacer po śródmieściu, gdzie przy głównych ulicach stoją odrestaurowane historyczne budynki z czasów kolonialnych. Wjazd na powulkaniczne wzgórze Mt Eden z panoramicznym widokiem na miasto. Przejażdżka wzdłuż nadmorskiego bulwaru do Mission Bay, po drodze wspaniałe widoki zatoki. Podziwianie ulicy milionerów i ogromnych rezydencji z przepięknym widokiem na miasto, ogrody zimowe. Transfer na lotnisko. Wylot do Dubaju.

Dzień 21

Przylot do Dubaju, następnie wylot do Polski. Przylot do Warszawy.


TERMINY I CENY


02-03-2024 - 22-03-2024   30 990 PLN
22-04-2024 - 12-05-2024   34 990 PLN
14-08-2024 - 03-09-2024   32 990 PLN
02-09-2024 - 22-09-2024   32 990 PLN
02-11-2024 - 22-11-2024   32 990 PLN

CENA OBEJMUJE

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazdy klimatyzowanym mikrobusem, promem,
 • 17 noclegów, zakwaterowanie w hotelach 3*/4* i motelach, pokoje 2-osobowe; w Ayers Rock noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienką w Outback Pioneer Hotel; dopłata do pokoju 1-osobowego 5200 PLN,
 • 15 śniadań, w tym 1 breakfast box, 3 kolacje w Cairns oraz 1 kolacja hangi z przedstawieniem w wykonaniu maoryskich artystów w Rotorua (w Ayers Rock wyżywienie we własnym zakresie),
 • piknik o zachodzie słońca w Ayers Rock (przekąski, wino, sok),
 • bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).


INFORMACJE DODATKOWE

 • Rata I: 8000 PLN płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
 • Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
 • Informujemy, że Ambasada Australii w Polsce nie przyjmuje papierowych podań wizowych składanych osobiście lub przez biura podróży. O wizę należy starać się przez internet. Uczestnicy wycieczki mogą uzyskać wizę za pośrednictwem LogosTour (najpóźniej na 45 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane są potrzebne do uzupełnienia wniosku przez internet, opłata za pośrednictwo wizowe wynosi 125 PLN) lub we własnym zakresie bezpłatnie. Więcej informacji na stronie www.poland.embassy.gov.au.
 • Obywatele polscy są zwolnieni z wymogu posiadania wizy do Nowej Zelandii, jednak wymagane jest elektroniczne zezwolenie na wjazd (NZeTA - electronic Travel Authorization, które uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem LogosTour (opłata pośrednictwo 350 PLN) lub we własnym zakresie. W przypadku korzystania z pośrednictwa przy wpłacie II raty należy przesłać skan paszportu (strona ze zdjęciem). 
 • Na wycieczki fakultatywne w Australii i Nowej Zelandii sugerujemy przeznaczyć od ok. 50 AUD do ok. 500 AUD oraz od ok. 40 NZD do ok. 300 NZD.

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: