Polinezja Francuska

Polinezja Francuska

od: 25 490 zł

Termin imprezy:25.04-06.05.2024
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

WYSPA TAHITI – WYSPA MOOREA – WYSPA BORA-BORA

Program

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Los Angeles (USA), a następnie do Papeete (Tahiti).

Dzień 2 | TAHITI – WYSPA MOOREA

Przylot do Papeete. Rejs promem na wyspę Moorea. Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce). Wyspa wyróżnia się atmosferą spokoju. Na jej środku wznoszą się wulkaniczne szczyty gór, których zbocza opadają do malowniczych zatok. Doliny są zajęte przez plantacje ananasów. Piaszczyste plaże rozciągają się przy krystalicznie czystej wodzie laguny.

Dzień 3 | MOOREA

Wycieczka autokarem (pół dnia) wokół wyspy. Po drodze postoje w malowniczych miejscach – nad Zatoką Cooka i zatoką Opunohu. Wjazd na jedno ze wzgórz, z którego rozpościera się piękny widok na turkusowe wody laguny. Po południu czas wolny. Wyspa Moorea znana jest ze zdolnych artystów, których wyroby są sprzedawane w hotelach i sklepach. Okazja do wybrania się na atrakcyjne zakupy.

Dzień 4 | MOOREA

Plażowanie. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do skansenu Tiki Village (ok. 100 EUR). W tradycyjnie zbudowanej wiosce będzie można wziąć udział w lokalnym święcie połączonym z ucztą. Pokaz oryginalnych tańców polinezyjskich oraz tradycyjnego sposobu gotowania w dziurze w ziemi. Na zakończenie – kolacja barbecue (szwedzki stół).

Dzień 5 | WYSPA BORA-BORA

Przelot na wyspę Bora-Bora. Transfer do hotelu - przepłynięcie przez lagunę motorówką z lotniska otoczonego palmami i położonego na małej wysepce. Zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce). Wyspa ma niewiele ponad 20 km obwodu, a w jej środku wznoszą się dwa czarne szczyty wulkanicznych gór – Otemanu i Pahia. Wokoło rozciąga się piękna, turkusowa laguna; woda jest przezroczysta i widać w niej barwną rafę koralową. Główna miejscowość Bora-Bora to Vaitape. Po okolicy można poruszać się transportem lokalnym – kolorowym autobusem Le Truck albo na wypożyczonym rowerze. Na Bora-Bora znajdują się starożytne świątynie tubylców, zwane marae, i autentyczne wioski zamieszkane przez Polinezyjczyków.

Dzień 6 | BORA-BORA

Rejs łodzią dookoła wyspy. Podziwianie rafy koralowej i egzotycznych ryb. Możliwość pływania w lagunie, gdzie w płytkiej wodzie żyją płaszczki i inne stworzenia. Na miejscu można wypożyczyć maskę z rurką. Opieka lokalnego przewodnika. Na wysepce (motu) obiad - posiłek w formie pikniku. Powrót do hotelu.

Dzień 7 | BORA-BORA

Czas wolny na plażowanie. Na miejscu można skorzystać z wielu atrakcji – sporty wodne, rejsy łodzią ze szklanym dnem, nurkowanie do rafy koralowej oraz do miejsc, gdzie pojawiają się płaszczki i niedrapieżne rekiny. Na Bora-Bora są także piękne, piaszczyste plaże, nadające się do spokojnego wypoczynku. Dla chętnych fakultatywna wycieczka samochodem terenowym z klimatyzacją (z napędem na 4 koła). Na trasie wycieczki oddalone od siedzib ludzkich malownicze tereny zarośnięte gęstą dżunglą. Postoje przy punktach widokowych, z których rozciąga się wspaniała panorama na góry i doliny, mieniącą się wieloma barwami lagunę oraz rafę koralową. Piesza wspinaczka na wysokość 300 metrów na jeden z punktów widokowych, z którego widać sąsiednie wyspy – Raiatea, Taha’a i Maupiti. Oglądanie pozostałości z czasów II wojny światowej, w tym umocnień budowanych przez Amerykanów. Zwiedzanie osady sprzed tysiąca lat (ok. 100 EUR).

Dzień 8 | WYSPA TAHITI

Przelot na wyspę Tahiti. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (na 3 noce). Tahiti jest największą wyspą w archipelagu Polinezji Francuskiej, który składa się ze 115 wysp i atoli. Wyspy są kolonią francuską. Najbardziej podobne do miast europejskich są miejscowości na Tahiti i Bora-Bora. Pozostałe wysepki to enklawy pięknych krajobrazów i spokojnego trybu życia tubylców.

Dzień 9 | TAHITI

Czas wolny. Można się wybrać do Papeete, głównego portu wszystkich wysp archipelagu. W mieście wyróżnia się kompleks gmachów rządowych, katedra Notre Dame, ratusz (Mairie), pałac prezydencki, park Bougainville, centrum handlowe Vaima. Atrakcyjne zakupy można zrobić na bazarze Le Marché, gdzie zachwycają m.in. wiązanki z egzotycznych kwiatów, naszyjniki z muszli, biżuteria z masy perłowej, lokalne instrumenty. Sklepy oferują czarne perły, wyroby miejscowego rękodzieła oraz najnowsze kreacje prosto z Paryża. Na promenadzie do późnej nocy są otwarte kawiarnie i restauracje zapraszające na potrawy lokalne, francuskie i azjatyckie. Les Roulottes – to restauracyjki na kółkach serwujące gorące potrawy, czyli steki barbecue, pieczone kurczaki, pizzę, kuskus, ryby oraz na deser – francuskie crepes.

Dzień 10 | TAHITI

Wycieczka (z obiadem) wokół wyspy malowniczą trasą między górami a wybrzeżem oceanu. Pierwszy postój to przylądek Wenus, piękna zatoka, przy której przed wiekami wylądowali pierwsi europejscy żeglarze. Następnie krótka przerwa przy aktywnym gejzerze, zwanym Arahoho Blow Hole. Przejazd do groty, w której rosną paprocie – Maraa Fern. Wjazd na Wzgórze Jednego Drzewa (Tahara’a),na którym mieści się punkt widokowy. Zwiedzanie Muzeum Tahiti i Wysp Archipelagu, które w atrakcyjny sposób prezentuje wyspy i ich ciekawą historię, kulturę, środowisko, zwyczaje.

Dzień 11

Transfer na lotnisko. Wylot do Los Angeles, a następnie do Europy.

Dzień 12

Przylot do Warszawy.
Termin


25.04-06.05.2024   25 490 PLN

 

Cena obejmuje:

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przeloty wewnętrzne,
 • transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, łodzią,
 • rejs promem na wyspę Moorea,
 • 9 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4* na Tahiti i Moorea, hotel 3* na Bora-Bora, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1-os. 7900 PLN,
 • 9 śniadań, 2 obiady,
 • wycieczki wymienione w programie wraz z biletami wstępu,
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga:

 • Rata I: 6000 PLN płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 45 dni przed wyjazdem
 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
 • Najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak – imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu. Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty wjazdu do Polinezji Francuskiej i posiadać min. 2 strony wolne.
 • Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży – ESTA. Pełne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego (w tym systemu ESTA) są dostępne na stronie internetowej amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic pod adresem https://esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.
 • Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 100 PLN i pośrednictwo 100 PLN) lub we własnym zakresie. W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane są potrzebne do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży ESTA oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).
 • Osoby, którym np. w przeszłości odmówiono wiz oraz które były  w Iranie, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanie, Syrii lub Jemenie w dniu 1 marca 2011 r. lub później jak również osoby, które były na Kubie po 11 stycznia 2021 r. (bez względu na to czy w obecnym paszporcie lub już nieważnym ślad takiej wizyty jest/był) nie otrzymają zezwolenia ESTA. W takich przypadkach należy się ubiegać o wizę we właściwym konsulacie lub ambasadzie USA. 
 • Na wycieczki fakultatywne należy zabrać ze sobą ok. 200 EUR.
 • Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 50 EUR.

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: