Indie, Nepal

Indie, Nepal

od: 11 990 zł

Termin imprezy:od 09.03.2023
Transport:samolot
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

TRASA WYCIECZKI

DELHI (Indie) – AMBER – JAIPUR – AGRA – FATEHPUR SIKRI – KHAJURAHO – VARANASI – LUMBINI (Nepal) – POKHARA – KATHMANDU – BHAKTAPUR

PROGRAM WYJAZDU

 

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Indii.

Dzień 2 | DELHI

Przylot do Delhi. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku i śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii. Wizyta w Jama Masjid – największym meczecie w Indiach oraz w Czerwonym Forcie wzniesionym na początku XVII w., po przeniesieniu stolicy Indii z Agry do Delhi oraz w świątyni Sikhów z piękną złotą kopułą. Przejazd pod Bramę Indii, monumentalny pomnik, wystawiony ku czci żołnierzy armii indyjskiej poległych na wszystkich frontach. Oglądanie (z zewnątrz) kompleksu budynków rządowych – parlamentu i sekretariatów. Nocleg w Delhi.

Dzień 3 | DELHI – AMBER – JAIPUR

Zwiedzanie XII-wiecznego kompleksu Qutab Minar z 72-metrową Wieżą Zwycięstwa, która jest najwyższym w Indiach minaretem zbudowanym z cegieł i kamienia. Wyjazd z Delhi w kierunku miasta Jaipur leżącego w prowincji Rajasthan. Po drodze postój w Amber i wjazd do zabytkowego fortu jeepami. Fort to dawna siedziba maharadży Jaipuru. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych pałaców Indii, zbudowanego w stylu romantycznym. Ściany pokryte są wieloma barwnymi miniaturami z dominacją motywów roślinnych przedstawiają także sceny myśliwskie i bitewne. W wielu miejscach widać kunsztownie wprawione cenne kamienie i lustra. W drodze do hotelu wizyta w szlifierni kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Nocleg w Jaipur.

Dzień 4 | JAIPUR – JAIGARH

Zwiedzanie Jaipur, zwanego różowym miastem. Na trasie – Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) z piękną fasadą (z zewnątrz). Wizyta w Pałacu Miejskim – muzeum utworzonym w pałacu maharadży, w którym podziwiać można m. in. cenne okazy broni, zbiory tkanin i dywanów. Przejście do Jantar Mantar, niezwykle ciekawego zbioru 17 kamiennych konstrukcji pełniących funkcję obserwatorium astronomicznego. Wizyta w Gaitor – nekropolii władców Jaipuru, a następnie w forcie Jaigarh, który pełnił funkcję skarbca Man Singha, panującego w Jaipurze w II poł XVI w. Wizyta w wytwórni dywanów. Nocleg w Jaipur.

Dzień 5 | JAIPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA

Przejazd do Agry. Po drodze wizyta w Fatehpur Sikri, mieście zbudowanym w XVI wieku przez władcę Akbara. Zwiedzanie meczetu Jama Masjid, grobowca szejka Salima, pałacu Panch Mahal oraz innych budowli świadczących o potędze imperium Mogołów. Po przyjezdzie do Agry zwiedzanie słynnego mauzoleum Taj Mahal, wzniesionego w 1630 r. przez Shah Jahan ku czci jego zmarłej małżonki Mumtaz Mahal. Ta perła architektury z białego marmuru, o wspaniałych proporcjach, była budowana 22 lata przez 20 tysięcy rzemieślników sprowadzonych z Persji, Turcji, Francji i Włoch. Nocleg w Agrze.

Dzień 6 | ORCHHA – KHAJURAHO

Rano transfer na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem z Agry do Jhansi. Następnie przejazd do miasteczka Orchha. Ze względu na walory obronne (wyspa na rzece i gęsta dżungla wokół) miasto wybrane zostało na siedzibę dynastii Bundela, której początki sięgają XI w. Na trasie zwiedzania – pałac Jahangira, z którego roztacza się malowniczy widok na okolicę, pałac książęcy Raja Mahal z pięknymi freskami przedstawiającymi sceny z polowań oraz świątynia Chaturbhuj. Czas wolny na uliczkach ze sklepami pamiątkarskimi i atmosferą przyciągającą młodych duchem turystów z całego świata. Przyjazd na nocleg do Khajuraho.

Dzień 7 | P.N. PANNA – KHAJURAHO

Dla chętnych poranne safari w Parku Narodowym Panna. Występują tu m. in. wargacze, sambary indyjskie (nazywane również jeleniami końskimi), a spośród licznych gatunków ptactwa m. in. gęsi tybetańskie. Jeśli szczęście dopisze można zobaczyć tygrysa. W wyniku działań w ramach rządowego Projektu Tygrys zdołano odbudować populację tygrysa i obecnie żyje tu ok. 15 osobników (cena ok. 50 USD). Powrót do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie zachodniego i wschodniego kompleksu świątyń hinduistycznych i dżinijskich, których mury pokryte są setkami doskonale zachowanych, kamiennych płaskorzeźb intrygujących dużym ładunkiem erotyki i zadziwiających artyzmem. Wzniesione w X i XI w. świątynie, zostały na długie wieki zapomniane, a ponownie odkryli je dla świata Brytyjczycy w 1838 roku. Świątynie znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Khajuraho.

Dzień 8 | KHAJURAHO – VARANASI

Przejazd autokarem do Varanasi – duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata (założone w XII w. p. n. e.), celu pielgrzymek hinduistów i buddystów z różnych zakątków kraju i świata. Dystans do pokonania ok. 410 km, czas przejazdu ok. 10 godzin. Przyjazd na nocleg do Varanasi.

Dzień 9 | VARANASI

O wschodzie słońca rejs po rzece Ganges. Na zachodnim brzegu rzeki stoi rząd ghatów; ich kamienne schody prowadzą do samej rzeki. Stoją przy nich pawilony, pałacyki i tarasy, w których zatrzymują się pielgrzymi przybywający z całych Indii do świętego miasta Varanasi. Wcześnie rano na ghatach pojawiają się ludzie odbywający rytualne ablucje w wodach świętej rzeki. Obserwacja obrzędów religijnych, mających na celu duchowe oczyszczenie. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie wycieczka do pobliskiego Sarnath, gdzie Budda wygłosił pierwsze kazanie do uczniów, w którym przedstawił główne zasady swojej nauki. Na miejscu można podziwiać pamiątkowe stupy, klasztor i stojący w miejscowym muzeum archeologicznym, kapitel kolumny ufundowanej w III w. p. n. e. przez cesarza Asiokę, znany z godła Indii. Wieczorem udział w rytualnym nabożeństwie Arti, odbywającym się na koniec każdego dnia na ghatach. Nocleg w Varanasi.

Dzień 10 | VARANASI – LUMBINI (Nepal)

Wyjazd z Varanasi w kierunku granicy z Nepalem – fascynującym krajem położonym u stóp najpotężniejszych gór świata. Osiem spośród dziesięciu himalajskich ośmiotysięczników leży w Nepalu. Przyjazd na nocleg w okolice Lumbini. Dystans do pokonania ok. 320 km, czas przejazdu ok. 8 godzin. 

Dzień 11 | LUMBINI – POKHARA

Zwiedzanie Lumbini, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, miejsca narodzin Buddy. Następnie przejazd górską trasą na spotkanie z monumentalnymi Himalajami. Przyjazd do położonego w centralnym Nepalu, niemal u stóp Annapurny, miasta Pokhara. Popularna wśród turystów z całego świata Pokhara, z dziesiątkami sklepów, księgarń, restauracji położona jest nad brzegiem jeziora Phewa Tal. Jest to idealne miejsce na relaks wśród przepięknych himalajskich krajobrazów. Z miasteczka w bezchmurne dni widać masyw Annapurny. Nocleg w Pokhara.  Dystans do pokonania ok 250 km, czas przejazdu ok. 8-10 godzin.

Dzień 12 | POKHARA

Bardzo wcześnie rano (tylko przy dobrej pogodzie!) wyjazd pod wzgórze Sarangkot. Podejście na unikalny spektakl zapalania szczytów – wschód słońca nad Himalajami. Powrót do hotelu na śniadanie. Czas wolny w Pokharze, odpoczynek po intensywnym programie, relaks nad jeziorem z pięknym widokiem na Himalaje. Okazja do zakupu pięknych wyrobów nepalskiego i tybetańskiego rękodzieła. Dla chętnych program fakultatywny – wyjazd do malowniczo położonej Stupy Pokoju, skąd roztacza się widok na szczyty Himalajów. Nocleg w Pokhara.

Dzień 13 | KATHMANDU

Przejazd do Kathmandu wzdłuż rzeki Seti, a potem Trisuli; malownicze widoki na góry, postoje w punktach widokowych. Po przyjeździe do stolicy Nepalu i zakwaterowaniu w hotelu spacer po popularnej dzielnicy Thamel, tętniącej życiem i w pełni podporządkowanej swoją ofertą turystyce w różnych jej wymiarach. Pełno tu sklepów ze sprzętem sportowym, trekkingowym, biur podróży, barów, restauracji. To prawdziwa turystyczna przystań, od której najlepiej rozpocząć zwiedzanie Nepalu. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 14 | KATHMANDU – BHAKTAPUR

Zwiedzanie Kathmandu, stolicy Nepalu, jednego z najstarszych miast świata. Stare miasto – plac Durbar z labiryntem wąskich uliczek, sklepami oferującymi kunsztowne wyroby rzemiosła artystycznego. Wycieczka do Bhaktapur, miasta założonego w IX wieku, niegdyś stolicy Nepalu. Spacer po starej części miasta. Następnie przejazd do Pashupatinath, gdzie znajduje się świątynia boga Siwy z ghatami, na których odbywają się obrzędy pogrzebowe. Wizyta w dzielnicy zamieszkanej przez Tybetańczyków, gdzie na głównym placu stoi stupa Boudhanath, święte miejsce dla buddyjskich pielgrzymów, centrum życia religijnego uchodźców tybetańskich. Nocleg w Kathmandu.

Dzień 15 | KATHMANDU – DELHI

Wylot z Kathmandu do Delhi. Po przylocie transfer do hotelu. Nocleg w Delhi.

Dzień 16

Wcześnie rano przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

 

terminy

03.03-18.03.2024 11 990 PLN
05.04-20.04.2024 11 990 PLN
29.09-14.10.2024 11 990 PLN

 

CENA OBEJMUJE

 • przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przelot wewnętrzny rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
 • przejazdy mikrobusem/autokarem z klimatyzacją,
 • przejazd pociągiem ekspresowym na trasie Agra-Jhansi,
 • 14 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os., dopłata do pokoju 1- os. 1850 PLN, 
 • 14 śniadań, 14 kolacji, 
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż). 

INFORMACJE DODATKOWE

 • Rata I: 2500 PLN płatna przy zapisie, Rata II: płatna na 40 dni przed wyjazdem
 • Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG – 13 PLN oraz składka na TFP – 13 PLN.
 • Do wjazdu do Indii niezbędne jest posiadanie wizy indyjskiej. Biuro LogosTour pośredniczy w uzyskaniu wizy – koszt wizy i pośrednictwa wynosi 250 PLN. Przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentację wizową – 1 wypełniony formularz, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne. 
 • Cena nie obejmuje biletów wstępu oraz opłaty za wizę nepalską – ok. 200 USD. 
 • Na zwyczajowe napiwki należy przeznaczyć ok. 50 USD. 

(log)

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: