Holenderskie Trio

Holenderskie Trio

od: 1 099 zł

Termin imprezy:od 04.04.2024
Transport:autokar
Wyżywienie:według programu
Rezerwuj »

Trasa

Alkamaar - Zaanstand - Keukenhof - Amsterdam


Opis Wycieczki

Wyśmienita wycieczka dla każdego, kto chce poczuć holenderski klimat. Holenderskie Trio: Sery + Kwiaty + Zabytki to prawdziwa uczta smaków, zapachów i widoków. Będziemy podziwiać wiatraki i przepiękne dywany tulipanów, spróbujemy przepyszne sery i zachwycimy się niderlandzką architekturą.


Program ramowy

1. Dzień:

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
 
2. Dzień:

Przyjazd na słynny serowy targ w Alkmaar. Targ to jedyne w swoim rodzaju widowisko, które przyciąga gości z całego świata i jest jedną z najbardziej znanych atrakcji w Holandii. Targi serowe po dzień dzisiejszy kultywują wszystkie tradycyjne rytuały związane z handlem serem, a ser sprzedawany jest w formie licytacji. W drodze do ogrodów Keukenhof wizyta w mieście Zaanstad, gdzie zwiedzimy skansen w Zaanse Schans. Oryginalne zabudowania pozwalają zobaczyć obraz Holandii z XVII i XVIII wieku. Autentyczne domy, zabytkowa stocznia, pokazy wyrobu holenderskiego sera i strugania chodaków i przede wszystkim wiatraki, co roku przyciągają tysiące zwiedzających. Przyjazd do ogrodów Keukenhof - najpiękniejszego parku wiosennego świata gdzie na powierzchni 32 ha można podziwiać ponad 7 milionów kwitnących tulipanów, żonkili, hiacyntów oraz innych roślin cebulowych. Dzień w Keukenhof to dzień pełen wspaniałych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Keukenhof pełen jest niepowtarzalnych kolorów i zapachów, które wywołują jedyne w swoim rodzaju poczucie wolności. Dysponuje doskonałym zapleczem, zachwyca 30 spektakularnymi wystawami kwiatowymi, zaskakującymi i inspirującymi ogrodami oraz tętniącymi życiem wydarzeniami.

Ważna informacja: na terenie ogrodów płatności tylko kartą płatniczą.

Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
 
3. Dzień:

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wizyty w fabryce serów Jacob's Hoeve (lub innej). Zwiedzanie farmy serowej z przewodnikiem, który pokaże nam, z czego powstają prawdziwe holenderskie sery oraz jak wygląda proces ich produkcji. Po oprowadzaniu będzie możliwość zakupu lokalnych specjałów.  Następnie przejazd do Amsterdamu zwanego Wenecją Północy - miasta położonego na ponad sześciuset kanałach, które kiedyś były drogą komunikacji i transportu towarów, a dzisiaj niezwykle malowniczo oddają specyficzny charakter miasta. 

Spacer jedną z głównych ulic Amsterdamu - Damrak, na której znajdują się liczne sklepy z pamiątkami, stragany, restauracje oraz muzea. Jednym z nich jest Muzeum Seksu przyciągający nie tylko wzrok, ale i wiele turystów. Podczas spaceru zobaczymy Gmach Giełdy oraz słynny dom handlowy De Bijenkorf. Główny Deptak kończy się na Placu Dam. Na placu z jednej strony stoi Pałac Królewski, Nowy Kościół, z drugiej słynny gabinet figur woskowych Madame Tussaud, w głębi luksusowy historyczny Hotel Krasnapolski. Pośrodku placu stoi pomnik Pamięci Ofiar II Wojny Światowej, na którego schodach siedzą młodzi ludzie z całego świata. Pałac Królewski (Koninklijk Paleis), który dominuje na Damie, był kiedyś ratuszem. Dopiero w czasach napoleońskich został przebudowany na Pałac Królewski, którą to rolę pełni do dziś.

Następnie rejs po kanałach, który pozwoli nam na odkrywanie uroków miasta z innej perspektywy. Pierścień amsterdamskich kanałów jest najsłynniejszym elementem architektury miasta i w związku z tym został wpisany na listę światowego dziedzictwa przez UNESCO. Popłyniemy wzdłuż jednego z trzech najpiękniejszych XVII wiecznych kanałów. Zobaczymy dawne mieszczańskie kamienice - obecnie zamieniane na hotele lub prywatne apartamenty. Przepłyniemy też obok dawnego targu żydowskiego, a także w okolicach XIX wiecznego dworca centralnego. Nie zabraknie również słynnych tzw. tańczących domów nad rzeką Amstel. Zwiedzanie Amsterdamu podczas rejsu to najwyżej oceniana atrakcja tego specyficznego miasta.

Po rejsie czas wolny na pływającym targu kwiatowym - Bloemenmarkt, gdzie będzie okazja do zakupu m.in.: cebulek tulipanów po niewygórowanych cenach. 

W ramach czasu wolnego proponujemy samodzielne zwiedzanie Red Light District, ponieważ wprowadzono zakaz oprowadzania turystów po tej części miasta. Dzielnica Czerwonych Świateł to dzielnica otwartej prostytucji, kobiet pracujących w oknach wystawowych, oświetlonych na czerwono niczym wystawy sklepowe. Liczne lokale rozrywkowe oraz coffee shopy są prawdziwą osobliwością miasta.

Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych.   
 
4. Dzień: 

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych. Przejazd do poszczególnych miast.


Dodatkowe informacje

 • informujemy, że w związku z zaostrzeniami i ograniczeniami dla ruchu turystycznego, jakie wprowadziło miasto Amsterdam, niektóre z atrakcji wymienionych w programie nie będą mogły być zrealizowane z pilotem. Zwiedzanie ich jest możliwe we własnym zakresie, po uprzednich instrukcjach od przewodnika
 • program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
 • pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
 • program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
 • cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
 • dokumenty: dowód osobisty lub paszport
 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ
 • Ważna informacja: na terenie ogrodów płatności tylko kartą płatniczą

 Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu.

Terminy 

04.04. - 07.04.2024
11.04. - 14.04.2024
18.04. - 21.04.2024
25.04. - 28.05.2024
02.05. - 05.05.2024
09.05. - 12.05.2024


Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) 
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
 • zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelach**/***
 • wyżywienie HB: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja
 • opiekę pilota w czasie podróży
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy


Dopłaty wymagane na miejscu

Opłaty programowe: 70 EURO/os. Opłaty zawierają: bilet wstępu do Keukenhof, rejs po kanałach w Amsterdamie, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; opłaty nie podlegają rozliczeniu.


Dostępne opcje wyżywienia

Śniadanie i obiadokolacja w cenie; napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne


Dostępne opcje zakwaterowania
pokój 2 - osobowy
pokój 3 - osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowane z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji.


Dopłaty opcjonalne

 • Pakiet Komfort
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej 
 • ubezpieczenie rozszerzone KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, BP 1 000 PLN

Pakiet Komfort Cena: 100 zł/os
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (2x woda, 2x sok)
torba materiałowa z logo

Ubezpieczenie
Każdy Uczestnik jest objęty ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. 
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.

Turystyczny Fundusz Pomocowy

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie określenia wysokości składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy, wszyscy Touroperatorzy imprez turystycznych działających na polskim rynku zobowiązani są do pobierania składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy, mający na celu zapewnić stabilność rynku turystycznego, a w razie potrzeby pokrycia kosztów powrotu do kraju oraz zwrotu wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utraciły płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność
Składki są zależne od miejsca docelowej imprezy i typu transportu:
10 PLN/os – za imprezy autokarowe odbywające się w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
2 PLN/os. – za imprezy autokarowe odbywające się na terytorium Polski oraz na terytoriach państw mających lądową granicę z Polską
5 PLN/os - za imprezy na dojazd własny w całej Europie
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura.


Wszystkie wyjazdy realizowane są najnowocześniejszą flotą autokarową w Polsce, która spełnia wszystkie udogodnienia i standardy oferty Premium. Gwarantujemy transport autokarami z roczników 2015-2022, z powiększoną przestrzenią między siedzeniami i najwyższej klasy fotelami

Połączenia antenowe
Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu.

(osk) Aktualne terminy i ceny dostępne w biurze, drogą telefoniczną lub mailową

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: