3 Stolice Bałtyckie: Wilno, Ryga, Tallin

3 Stolice Bałtyckie: Wilno, Ryga, Tallin

od: 1 499 zł

Termin imprezy:od 03.04.2024
Transport:autokar
Wyżywienie:HB
Rezerwuj »

Trasa

Wilno – Ryga – Tallin


Opis Wycieczki

Wycieczka objazdowa do najpiękniejszych stolic bałtyckich: Wilno, Ryga, Tallin. Początek naszej wspólnej przygody rozpoczniemy w największej stolicy bałtyckiej w Wilnie, które swą nazwę zawdzięcza rzece Wilence. Spacer po starówce, podczas którego doświadczymy polskich akcentów z pewnością na długo zapadnie w pamięci. Kolejnym naszym przystankiem będzie stolica Łotwy, gdzie zobaczymy piękną starówkę w stylu secesyjnym wpisaną na listę UNESCO. Nie możemy jednak zapomnieć o wyjątkowej starówce Tallina, która położna jest na wzgórzu z tarasami widokowymi wraz z wąskimi i klimatycznymi uliczkami. Wycieczka Objazdowa po stolicach bałtyckich to zdecydowanie idealny pomysł na aktywnie spędzenie czasu i poznanie nowych kultur oraz tradycji.


Program ramowy

1. Dzień:

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Polskę.

2. Dzień:

Przyjazd do Wilna (Litwa). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem zaczniemy od Ostrej Bramy - najcenniejszego skarbu Wilna z jej słynącym z cudów i łask obrazem Matki Miłosierdzia oraz Cerkwi Św. Ducha - będącej niegdyś główną świątynią prawosławną Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zobaczymy także cerkiew Św. Trójcy z elementami architektury bizantyjskiej. Następnie przejdziemy pod Ratusz, na którym warto poszukać herbu Wilna – Św. Krzysztofa. Ponadto na placu przylegającym do budynku organizowane są najważniejsze imprezy i koncerty. Odwiedzimy również Muzeum Adama Mickiewicza, gdzie podczas studiów mieszkał polski poeta. Będziemy mieli okazję podziwiać unikalną architekturę kościoła Św. Anny, wybudowanego w stylu płomienistego gotyku oraz klasycystyczną Katedrę Wileńśką - najważniejszą świątynię na Litwie. Później przejedziemy na Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa m.in. serce marszałka Józefa Piłsudskiego. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień:

Śniadanie. Przejazd do Rygi (Łotwa). Podczas zwiedzania miasta z przewodnikiem zobaczymy Dom Bractwa Czarnogłowych - jeden z najbardziej znanych symboli Rygi, ceglany kościół św. Jakuba oraz najstarszy na Łotwie i najwyższy w Rydze kościół św. Piotra. Następnie przejdziemy się na spacer pomiędzy urokliwymi średniowiecznymi kamieniczkami, wśród których na szczególną uwagę zasługuje zespół „Trzej Bracia”. W centrum miasta zobaczymy także imponujący Pomnik Wolności będący symbolem jedności, wolności i niepodległości narodu łotewskiego. W programie także neogotycka Mała Gildia Kupiecka oraz Wielka Gildia Kupiecka, służąca jako sala koncertowa filharmonii. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

4. Dzień:

Śniadanie. Przejazd do Tallina (Estonia). Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Tallinn to najdalej wysunięta na północ stolica państw bałtyckich, położona nad Zatoką Fińską. Tallin zachował średniowieczny układ urbanistyczny, z unikalną linią fortyfikacji miejskich: murów obronnych, baszt i bram. Spacerując po brukowanych uliczkach, w cieniu zamku Toompea, można spotkać Długiego Hermana, przejść Krótką lub Długą Nóżką czy Zajrzeć Do Kuchni. Średniowieczna forteca sąsiaduje z prawosławną Katedrą Aleksandra Newskiego, a z wieży gotyckiego ratusza Raekoda dostrzec można nowoczesny port. Niedaleko znajduje się również smukła wieża kościoła św. Olafa, będącego niegdyś najwyższą świątynią na świecie. Tallin żyje własnym tempem, a tradycja łączy się tutaj z nowoczesnością. W estońskiej stolicy bez trudu znajdziesz dobrą restaurację, klimatyczny pub, ale także spokojny, zielony skwerek i oryginalne ekspozycje muzealne. Mieszkańcy są uśmiechnięci i uprzejmi. Będąc w Tallinie koniecznie trzeba spróbować migdałów w cynamonie, które już od wielu lat są pysznym symbolem miasta (we własnym zakresie). W godzinach wieczornych wyjazd w stronę Polski.

5. Dzień:

Przyjazd do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.


Dodatkowe informacje

 • program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
 • pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
 • program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
 • cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
 • dokumenty: dowód osobisty lub paszport
 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Wszystkie wyjazdy z miast, które nie znajdują się na trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 chętnych osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed wyjazdem.


Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) 
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
 • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach **/***
 • wyżywienie HB: 2 śniadania i 2 obiadokolacje
 • opiekę pilota w czasie podróży
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy


Dopłaty wymagane na miejscu

 • opłaty programowe: 80 €/os. obejmują: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i pozostałe atrakcje, realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE, usługę przewodnicką, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; opłata nie podlega rozliczeniu


Dostępne opcje wyżywienia
Śniadania i obiadokolacje serwowane (w cenie)
*napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Dostępne opcje zakwaterowania

pokój 2 osobowy
pokój 3 osobowy
dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie: osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowanie z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego wg cennika. Brak osoby na dokwaterowanie nie jest podstawą do anulacji rezerwacji.


Dopłaty opcjonalne
Pakiet Komfort
ubezpieczenie rozszerzone
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej

Pakiet Komfort
Klientów, którym zależy na konkretnym miejscu w autokarze, zachęcamy do zakupu Pakietu Komfort.
Pakiet Komfort - Wycieczki Weekendowe z noclegiem, Wycieczki Objazdowe oraz Wypoczynek. Cena: 100 zł/os
gwarancja wyboru miejsca w autokarze docelowym
napoje w autokarze w cenie (2x woda, 2x sok)
torba materiałowa z logo


Ubezpieczenie

Każdy Uczestnik korzystający z imprez zorganizowanych przez Biuro Podróży Oskar jest objęty ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia. Numer polisy ubezpieczeniowej: 201383.
Ubezpieczenie Signal Iduna Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje podstawowy pakiet gwarantujący:
ubezpieczenie kosztów leczenia 15000 euro
ubezpieczenie następstw nieszczęsliwych wypadków 15000 zł
ubezpieczenie bagażu (utrata 1000 zł)
Dodatkowo istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia:
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej:
- 2,2% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu,
- 4,0% wartości rezerwacji przy standardowym ubezpieczeniu, + kwarantanna + COVID 19
UWAGA!!
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to ochrona przed stratą finansową na wypadek zdarzeń losowych. Składka ubezpieczenia odprowadzana jest bezpośrednio do ubezpieczyciela, tym samym nie podlega zwrotowi przez BP OSKAR w momencie anulacji/odwołania wyjazdu. Wszelkie rozliczenia i roszczenia Klient może zgłaszać bezpośrednio do Ubezpieczyciela.
ubezpieczenie rozszerzone KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, BP 1 000 PLN
ubezpieczenie dotyczące sportów: Amatorskie Uprawianie Sportu, Sporty Zimowe, Sporty Wysokiego Ryzyka, Sporty Ekstremalne, Wyczynowe Uprawienie Sportów - szczegóły u konsultantów


Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient Biura Podróży Oskar zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki zobowiązany jest do zapłaty następującej kwoty:
15 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej lotniczej (czarterowej) za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
10 zł/os. przy każdorazowej rezerwacji imprezy turystycznej autokarowej za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską;
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ma na celu zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania). Składka nie jest przychodem biura..


Turystyczny Fundusz Pomocowy

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie określenia wysokości składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy, wszyscy Touroperatorzy imprez turystycznych działających na polskim rynku zobowiązani są do pobierania składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy, mający na celu zapewnić stabilność rynku turystycznego, a w razie potrzeby pokrycia kosztów powrotu do kraju oraz zwrotu wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utraciły płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność
Składki są zależne od miejsca docelowej imprezy i typu transportu:
10 PLN/os – za imprezy autokarowe odbywające się w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
2 PLN/os. – za imprezy autokarowe odbywające się na terytorium Polski oraz na terytoriach państw mających lądową granicę z Polską
5 PLN/os - za imprezy na dojazd własny w całej Europie
Kwota przeznaczona na Turystyczny Fundusz Pomocowy zostanie automatycznie doliczona do wartości rezerwacji (w momencie jej dokonania).


Terminy

03.04. - 07.04.2024
17.04. - 21.04.2024
27.04. - 01.05.2024
08.05. - 12.05.2024
22.05. - 26.05.2024
05.06. - 09.06.2024
19.06. - 23.06.2024
03.07. - 07.07.2024
17.07. - 21.07.2024
31.07. - 04.08.2024
14.08. - 18.08.2024
28.08. - 01.09.2024
11.09. - 15.09.2024
25.09. - 29.09.2024
09.10. - 13.10.2024
23.10. - 27.10.2024
07.11. - 11.11.2024


(osk) Aktualne terminy i ceny dostępne w biurze, drogą telefoniczną lub mailową

Szukaj oferty

Słowa kluczowe

Kierunek podróży

Rodzaj wypoczynku

Przedział cenowy

od: do:

Kontakt z nami

B.T. Basia Tour
Al. Mickiewicza 15 a
Łódź, przy Centralu
Basia Tour Telefon(42) 636 44 81
Basia Tour Telefon502 379 114
e-mail: